PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   ZTE ZXDSL 931VII (t-com) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=252833)

Nikky 23.02.2017. 18:54

Zavisi kako je izvedena pamet i slikovnica pojedinog routera.
Nekad ima "kvačica" a nekad je nema za manualni unos DNS servera.
Sad na to nadodaj "stari" IPv4 i "novi" IPv6 kojeg forsiraju Andoidi ...

myroman 23.02.2017. 22:55

A koji stari ipv4 kad nisam imao ništa pod ipv4?

Nikky 23.02.2017. 23:06

Ne čitaš sa razumjevanjem, ako nije unesen custom onda se koristi onaj kojeg dobije od konekcije / operatera.

...Tihomir... 13.03.2017. 01:34

ZTE 931 VII (verzija 1.0) podržava li vectoring?

mboltuzi 15.03.2017. 18:10

Već 2 godine mi odlično radi kombinacija ZTE + TL-WR1043ND. Pisao sam u ovom threadu na strani 10 i 11, pomagali Niky i Prezime (naravno :) ).
ZTE u bridgu, TP-Link na kojem je DHCP u portu 1.
Jučer sam dobio MaxTV i on mi javlja da nemam konekciju u bilo kojem od slobodnih portova.
Da li ta kombinacija uopće radi i dalje ili ne prolazi više IPTV kroz bridge?

Ovo je status iz ZTE-a:
http://prntscr.com/ekbejq
http://prntscr.com/ekbevc
http://prntscr.com/ekbf0i

Da li je možda problem što mi TP-Link nije spojen preko WAN porta?

Nikky 15.03.2017. 18:25

Da se nisi zeznio i MaxTv Set-Top Box spojio na TP-Linka ?
Spoji ga na Lan4 od ZTE, treba mu neko vrijeme i proradit će.

Ne vezano za MaxTv problem, Internet_ADSL konekciju u ZTE bi trebalo prebaciti na Manual.

mboltuzi 15.03.2017. 19:00

Nisam, na ZTE je spojen, na port 4. Prebacio sam ga jučer navečer ponovo na bridge i još se nije spojio. :)
Kad odštekam LAN od Set-Top Boxa piše da je "Prekid u mrežnoj konekciji", a kad je uštekan "Sustav je privremeno nedostupan".

Nikky 15.03.2017. 19:08

Probaj napraviti Reboot ZTE - a ili gasi > čekaj 5 sec. > pali.

mboltuzi 15.03.2017. 19:17

I to sam maloprije probao: sad vrti "Povezivanje", "Neuspješno povezivanje s MaxTV sustavom" i "Veza u prekidu, molimo provjerite kabele i modem".
Ove poruke koje sam naveo u postu prije su bile dok nisam restartao Set-Top Box.

Normalno je da Internet lampica na ZTE svijetli crveno?

Nikky 15.03.2017. 19:34

A Internet lampica svjetli crveno jer se pokušava spojiti a ne uspijeva (vidi se i na slikama).
Nađi opciju i stavi connection triger na Manual.
Zapravo i ne treba da se spoji jer si taj dio posla prebacio na TP-Linka.

Ako MaxTv ne proradi u nekom razumnom roku možda će trebati:
- kontaktirati SZK da sa njima odradiš šta treba a i oni preko remote
- opcionalno možeš zatražiti da oni preko Remote postave Internet konekciju na Bridge i ugase WiFi
- factory reset ZTE i čekat da se konfigurira sa ACS - a
- kad to odradi Internet opet radi na njemu kako je bilo prije + MaxTv bi trebao raditi
- sad treba opet odraditi šta treba da se Internet konekcija prebaci na TP-Linka

mboltuzi 15.03.2017. 19:47

Čim sam na Internet_ADSL stavio trigger na manual, počeo se spajati Internet_VDSL. Maknuo sam i njega, pa sad nema u statusu ni jedne konekcije kod koje piše "connecting", ali crveno svijetli i dalje. Nebitno ako nema veze za MaxTV...

Nije dovoljno na web portalu prebaciti u bridge?
Trenutno mi i je kao prije, Internet je na TP-Linku.
Znači, nazvati SZK da riješe ZTE u bridge + MaxTV, a ja da sam riješim TP-Link?

Edit: Nazvao SZK - ne daju podršku u vezi bridge moda... tako je i bilo i prije 2 godine :)

Nikky 15.03.2017. 20:03

Privremeno ugasi TP-Linka i prebaci jedan pc na ZTE, zovi SZK i neka izvole riješiti MaxTv.
Lako ćemo naknadno odraditi šta treba za Internet preko TP-Linka.

mboltuzi 15.03.2017. 20:11

Ali nisam ih ni tražio da mi rješavaju TP-Link. Samo da osposobe MaxTV dok je ZTE u bridge modu.... i ne može... :(

Nikky 15.03.2017. 20:41

Nema veze, std. mantra ... neka radi Internet konekcija na ZTE kako je bilo prije.
Potom lako prepravimo šta treba.

Prezime 15.03.2017. 21:04

Citiraj:

Autor mboltuzi (Post 3037180)
Ali nisam ih ni tražio da mi rješavaju TP-Link. Samo da osposobe MaxTV dok je ZTE u bridge modu.... i ne može... :(

Kako ne moze?
Prebaci natrag ZTE u router mode, pa resetiraj router drzeci reset pin 10+sekundi, ili iz menija u routeru "Administration-System Management-System Management-Restore Defaults".

Nek ti PC i MaxTV bude spojen na ZTE i mora Max proradit nakon 5-10min, kad router pokupi sve potrebno sa ACS-a. Ako ti tako ne proradi, onda nije do tebe/tvoje opreme nego do HT-a, pa ih gnjavi dok to ne rijese...

Kad ti tako proradi MaxTV, onda samo na svojoj user stranici na "https://moj.hrvatskitelekom.hr/" sam prebaci ZTE u bridge mod. Kad to odradis reboot-as router. Mora se dic u bridge modu, MaxTV mora radit, a itenet ce proradit kad spoji TP-Link i njime se prijavis na net...

Crvena "internet" lampica na ZTE uvjek gori, cim je u bridge modu, cak i kad se internet konekcija uredno uspostavi sa TP-Link-om.

mboltuzi 15.03.2017. 22:43

Sam mogu, to nije problem. Ionako su mi oni prije 4 dana resetirali ZTE na te defaultne postavke i MaxTV je jučer radio. Ali kad sam ga stavio u bridge, TP-Link je preuzeo internet, a MaxTV je stao.
Sad sam ga opet vratio da je internet konekcija preko ZTE i MaxTv radi.

Što sad?

skalar 16.03.2017. 06:33

pa nemoj sam stavljat u bridge mod ,nazovi SZK nek oni to naprave,prije nego što ih nazoveš pripremi tp-link za internet ,tak da možeš istestirati sve dok još njih imaš na liniji,
ak ti to neprođe traži neka ti zamjene router,nedaju podršku za bridge ali maxtv nema veze sa bridgeom,mora i u bridge modu raditi u zte-u,kod mene je slične gluposti radio "no conect"
pa počne učitavat -pa provjerite mrežni kabel pa greška 300, radio hdmi kabel ,tehničar mi baš nije objasnio kakve veze ima hdmi i mreža,kaže da nezna ni on ali da je na par uređaja sa sličnim
problemima pomoglo ,i promjenom tog kabla sve je proradilo.

Prezime 16.03.2017. 12:09

Citiraj:

Autor mboltuzi (Post 3037281)
Sam mogu, to nije problem. Ionako su mi oni prije 4 dana resetirali ZTE na te defaultne postavke i MaxTV je jučer radio. Ali kad sam ga stavio u bridge, TP-Link je preuzeo internet, a MaxTV je stao.
Sad sam ga opet vratio da je internet konekcija preko ZTE i MaxTv radi.

Što sad?

Sad na ZTE pod "Network-WAN-DSL WAN Connection" izaberes "Internet_ADSL" (za VPI/VCI 0/33), ukljucis PPPoE pass-through, izbrises Username i Password, i stavis "Connection Trigger" na On Demand ili Manual. Na kraju stisnes APPLY.
Nakon toga vidis jel Max radi i ako da onda spajas Tp-Link u koji upisujes svoj username/pass za internet.., itd

mboltuzi 16.03.2017. 13:13

Citiraj:

Autor Prezime (Post 3037500)
Sad na ZTE pod "Network-WAN-DSL WAN Connection" izaberes "Internet_ADSL" (za VPI/VCI 0/33), ukljucis PPPoE pass-through, izbrises Username i Password, i stavis "Connection Trigger" na On Demand ili Manual. Na kraju stisnes APPLY.
Nakon toga vidis jel Max radi i ako da onda spajas Tp-Link u koji upisujes svoj username/pass za internet.., itd

Ok, tnx. Doma sam poslije 17:00, pa ću to probati.
Edit:
Napravio sam sljedeće:
1. ZTE koji je bio u router modu vratio sam na defaultne postavke.
Nakon boota, na njemu su bili spojeni PC i MaxTV - i jedan i drugi su uredno radili.
2. Otišao na web portal od HT-a i prebacio ZTE u bridge mode i rebootao ga. I MaxTV i PC su ostali bez mreže.
Nakon boota, PC je dobio mrežu, a na MaxTV-u je bila crna slika. Ugasio/upalio sam ga i sad vrti "Povezivanje", "Neuspješno povezivanje s MaxTV sustavom" i "Veza u prekidu, molimo provjerite kabele i modem".
Status u ZTE: http://prntscr.com/ekr8t5 i http://prntscr.com/ekr93m
3. U ZTE pod Internet_VDSL (nemam Internet_ADSL) uključio PPPoE, izbrisao U/P i stavio Manual. MaxTV i dalje ne radi. Naravno, ne radi ni Internet, ali zato jer nisam spojio TP-Link.

mboltuzi 16.03.2017. 20:52

Riješeno!!!

Hvala Nikky! :care:
Bilo je potrebno samo upaliti PPPoE Pass-Trough i staviti connection trigger na manual. Ako sam dobro razumio, to je sad neki semi-bridge...uglavnom, radi. :beer:

Nikky 16.03.2017. 20:52

Eto smo složili željeno, sad ćemo vidjeti hoće li biti bisera.

Prezime 16.03.2017. 21:01

Citiraj:

Autor mboltuzi (Post 3037769)
Riješeno!!!

Hvala Nikky! :care:
Bilo je potrebno samo upaliti PPPoE Pass-Trough i staviti connection trigger na manual. Ako sam dobro razumio, to je sad neki semi-bridge...uglavnom, radi. :beer:

Radi ti i MaxTV?

Ako ne, onda provjeri i podesi sljedecu opciju:

U "Network-WAN-Port Binding" iz menija odaberi "IPTV_VDSL" i oznaci Lan4 port, pa Submit. Sad spoji MaxTv na Lan4 i cekaj da se spoje.
Najbolje je ugasit sve, pa upalit prvo router i kad se taj potpuno digne i smiri, onda tek upali MaxTv box i cekaj da se poveze...

silver_tip 16.03.2017. 21:02

Citiraj:

Autor mboltuzi (Post 3037769)
Ako sam dobro razumio, to je sad neki semi-bridge...uglavnom, radi. :beer:

Je, moze to i tako ali sada tvoj Tp-Link samo dize/autorizira konekciju prema internetu. Sav promet ide i dalje kroz ZTE... ako na njemu ne otvoris port koji recimo trebas za bilo sta ili nije ukljucen p&p isti ce biti zatvoren.

Sav promet i dalje ide kroz ZTE i ako on to lose odradjuje ili pravi probleme Tp-link tu nista nece pomoci osim sto je preuzeo WiFi na sebe a to si mogao onda spojiti i golo LAN iz ZTE u LAN Tp-linka...

Tvoj ZTE u bridge prije je bio samo goli modem a sada to vise nije. PPPoE pass-through je tak svejedno oce to odraditi ZTE ili Tp-link ili konekcija na racunalu.

mboltuzi 16.03.2017. 21:32

Citiraj:

Autor Prezime (Post 3037772)
Radi ti i MaxTV?

Ako ne, onda provjeri i podesi sljedecu opciju:

U "Network-WAN-Port Binding" iz menija odaberi "IPTV_VDSL" i oznaci Lan4 port, pa Submit. Sad spoji MaxTv na Lan4 i cekaj da se spoje.
Najbolje je ugasit sve, pa upalit prvo router i kad se taj potpuno digne i smiri, onda tek upali MaxTv box i cekaj da se poveze...

Da, proradilo je, ali sad sam skužio da svi programi, osim Promo, HRT 1,2, RTL i Nove štucaju. Uopće nema slike, samo zvuk koji šteka. Popodne, dok je bio router mod to se nije događalo. Sad sam restartao i opet štekanje.


Citiraj:

Autor silver_tip (Post 3037773)
Je, moze to i tako ali sada tvoj Tp-Link samo dize/autorizira konekciju prema internetu. Sav promet ide i dalje kroz ZTE... ako na njemu ne otvoris port koji recimo trebas za bilo sta ili nije ukljucen p&p isti ce biti zatvoren.

Sav promet i dalje ide kroz ZTE i ako on to lose odradjuje ili pravi probleme Tp-link tu nista nece pomoci osim sto je preuzeo WiFi na sebe a to si mogao onda spojiti i golo LAN iz ZTE u LAN Tp-linka...

Tvoj ZTE u bridge prije je bio samo goli modem a sada to vise nije. PPPoE pass-through je tak svejedno oce to odraditi ZTE ili Tp-link ili konekcija na racunalu.

E ovo mi je onda problem. Moram to isprobati večeras. Imam NAS na koji se spajam izvana (file sharing, Transmission, Payload...)

Koje peripetije zbog MaxTVa.. :hitthewal:
A da ne spominjem da je kvaliteta slike koma, kao prije 15 godina. I to još na plazmi. Ako uzmem neki UHD, bit će još gore. Bolje da nastavim s nekom IPTV listom nego ovo. :nono:

Nikky 16.03.2017. 21:40

Ako je opet počelo zezat onda su definitivno nešto slučajno / namjerno zakakili u pameti i konfigu ZTE - a.
MaxTv ima svoju konekciju koja treba biti "spojena" na recimo Lan4,
koji kiki ona ima sa "veze" sa Internet konekcijom ?

1v@n 16.03.2017. 22:02

Jel mi netko može ovo objasniti?

20/4 prije MaxTV-a, 20/0.6 otkad imam MaxTV.

Router pokazuje vrijednosti uploada koje bi trebale dati opet 20/4, ali to ne radi.

Proban novi ZTE, proban novi Speedtouch...nikakvih promjena nema. Zbunjen sam...

EDIT: Sad gledam baš ponudu brzina, jel to spušteno s novim paketima na 20/1???

silver_tip 16.03.2017. 23:12

Citiraj:

Autor mboltuzi (Post 3037788)
Koje peripetije zbog MaxTVa.. :hitthewal:
A da ne spominjem da je kvaliteta slike koma, kao prije 15 godina. I to još na plazmi. Ako uzmem neki UHD, bit će još gore.


Sta nisi uzeo MaxTV preko satelita ? Cijena bi trebala biti tu negdje ista ako vec koristis njihove usluge...

Mozda Total TV ako vec planiras na UHD jer ovi imaju jedini gro Full HD kanala djabe.

Nikada nista nije dobro ispalo mjesati Net i IP Tv na istoj zici, steka jedno ili drugo :D Radi ok jedino ako je optika u pitanju.

Kada bilo koji ISP putem ADSL2/VDSL pusti malo veci broj HD kanala ( a morat ce s vremenom ) i poveca birate za iste budete onda vidjeli raspasoj sa brzinama neta... na ovim jadnim bakrenim paricama.

skalar 16.03.2017. 23:51

ak mu je brzina max. 20,vjerojatno će,ako već nisu postavili ormariće,a koliko čujem sa maxtv-om imaju prednost u priključenju na njih ako je kapacitet knap,malo treba pritisak na SZK raditi.

mboltuzi 17.03.2017. 09:14

Citiraj:

Autor silver_tip (Post 3037834)
Sta nisi uzeo MaxTV preko satelita ? Cijena bi trebala biti tu negdje ista ako vec koristis njihove usluge...

Mozda Total TV ako vec planiras na UHD jer ovi imaju jedini gro Full HD kanala djabe.

Nikada nista nije dobro ispalo mjesati Net i IP Tv na istoj zici, steka jedno ili drugo :D Radi ok jedino ako je optika u pitanju.

Kada bilo koji ISP putem ADSL2/VDSL pusti malo veci broj HD kanala ( a morat ce s vremenom ) i poveca birate za iste budete onda vidjeli raspasoj sa brzinama neta... na ovim jadnim bakrenim paricama.

Bolja je slika preko satelita? Nisam to ni gledao. Još ću razmisliti o tome i o TotalTV-u, jer imam još 10-ak dana za raskinuti ugovor. Još čekam da mi vrate brzinu na 50 koliko sam imao prije naručivanja MaxTV-a.

tihomir72 18.03.2017. 17:39

Pozdrav svima! prije nekoliko godina sam kupio noname ip kameru na ebay-u. tada sam ju normalno kroz tadašnji ruter upogonio preko dyndns (probno).. sada nakon par godina sam se sjetio da bih mogao ponovo probati na novom ruteru i naravno ne radi..

ZXDSL 931VII V4.0
Batch No. T2
HW Version V1.1.0
SW Version V1.0.3_B_CROATIA
BOOT Version V1.0.4

postavio sam portfoward na ip adresu kamere, nadam se da je ovo ispravno:

LAN Host IP 192.168.1.6...adresa ip kamere
wan start port 1048. . .
lanstart port 1048. . .
prilikom upiisvanja parametara pojavila se poruka:

The configuration items of Port Forwarding, UPnP and Port Trigger conflict, but this item has the higher priority and takes effect.

???????

postavio parametre dyndns host-a

isključio firewall, te na dodatnim postavkama istoga stavio inbound rule za port 1048, koji je vidljiv na http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

ne kužim zašto ne vidim kameru preko dyndns?

na postavkama kamere sam sve postavio kako treba, samo me brine što ne mogu postaviti kao prvi DNS Server1 potrebnu adresu nego mi neda promjeniti defaultnu 8.8.8.8, a druga dns adresa je odgovarajuća.
da li je to problem?

EDIT:
Citiraj:

Autor jp_rv (Post 3038452)
a jesi li tokom tih "Par godina" uredno plaćao dyndns pretplatu?

ne, kameru sam samo isprobao, a sada imam 7 dan free, pa sam htio stvar riješiti i ako radi platiti godišnje cca 40$.
u međuvremenu je t com više puta mjenjao rutere zbog raznih kvarova tako da ne mogu reći jel bio siemens ili neki drugi uređaj.
hvala unaprijed


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger