PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   ZTE ZXDSL 931VII (t-com) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=252833)

Nikky 06.02.2016. 14:17

@rokodbk
Kad si (prije) već trošio (za iste ili čak i manje) nofčeke onda si trebao nabaviti pametniji uređaj i sa normalnim vanjskim antenama. Trebao si uzeti TL-WR743ND ili TL-WR843ND sa x modova rada.

Po tvojoj priči a i po još nekim iskustvima iz teme, ZTE očito ima problema sa nekim wifi klijentima.
Rješenje bi bilo eliminirati ZTE iz cijele priče ili wifi prebaciti na neki drugi uređaj.

U međuvremenu dok nešto ne nabaviš probaj ovaj TL-WA850RE nekako staviti u funkciju kao ap, mada nema takvu pamet / funkciju i obavezno ga preko produžnog pozicioniraj negdje više a ne da je "zakopan" negdje po podu.
Dakle, spoji ga Lan kabelom na ZTE, postavi mu:
- fiksni ip, npr. 192.168.1.1, Subnet=255.255.255.0 i Gateway=192.168.1.1
- ugasit DHCP Server i upisat DNS1=192.168.1.1 i DNS2= vidi DNS by ISP
- wifi u ZTE ugasit, a u TL-WA850RE neka je je wifi std. podešen

sad se probaj spajati klijentima na TL-WA850RE i vidi jel radi link prema internetu,
ovo bi moglo a možda i neće raditi.

rokodbk 06.02.2016. 17:08

@back2quick ako spojim lan kabelom laptop na extender, onda sve radi normalno, a ako spojim box lan kabelom onda je ista stvar kao i kad se spojim preko wifi-ja

@RAUL promjenio sam wifi kanal, bio je 11, stavio sam na 1

@Nikky a eto, nisam mislio da ce se to sve zajedno biti ovako komplicirano, nisam mislio ni da ce mi trebat nesto poput ovih uređaja koje si naveo
ZTE ne mogu eliminirati iz price nije moj, ja sam podstanar, a gazda (stan do mog) je rekao da ce mi pomoci koliko moze, ali da mu se neda mjenjat ikakve rutere, jer njemu sve dobro radi i da mu je sad tlaka da njemu dolaze ovi iz t-coma i sl. rekao je da slobodno mogu prćkat po ruteru koliko hocu dokle god njemu sve dobro radi. tako da cu probati ovu drugu opciju. Otic cu kod njega da spojim extender lan kabelom na router, pa javim kako to reagira
Svakako hvala na savjetima :)

back2quick 06.02.2016. 21:36

pogledaj u box jel ima MTU/MRU postavke za mjenjat. ako ima za probu stavi 1400.

jura_hr 07.02.2016. 12:08

imam internet od magic telecoma u varaždinu. imam router ADB. spojio sam router od magica na njega kako bi imao wifi. spojio sam magicev router na wan port i ADB daje wifi signal. međutim ADB gubi signal i htio sam staviti ZTE i ne mogu nigdje naći postavke da radi ko i ADB. spojio sam se ko administrator i ne mogu naći postavku da ZTE dobiva internet preko etherneta

Nikky 07.02.2016. 12:32

Ako router od magica radi kao router onda ZTE podesi / stavi u funkciju kao AP,
za to trebaš u ZTE:
- promjeni mu ip u neki slobodni npr. 192.168.1.2 ako je magic - ov na 192.168.1.1
- ugasi mu DHCP Server
- u Lan sekciji manualno postavi DNS servere, DNS1=ip adresa magic - ova routera, DNS2=upiši prvi DNS server od magica
- možda ti sada nije bitno ali pogledaj / prebaci da su ti sva 4 Lan porta u istoj grupi, eliminiraj ono posebno za MaxTv
- wifi podešavaš kako ti treba
- na kraju kabel iz magic - ovog routera uštekaj u Lan1

Pjevaj :)

jura_hr 07.02.2016. 13:25

Magicev router dobiva javnu ip adresu i samo jedan uredaj moze biti na mrezi i mi smo adb spojili direktno u wan port i adb je nama daval wi-fi signal,a nemogu naci postavku di to mogu napraviti na ZTE routeru da dobiva wan preko etherneta

Prezime 07.02.2016. 15:35

Pa ista ti je stvar spojio ADB ili ZTE. Onako kako si spojio i podesio ADB tako spoji i ZTE, dakle LAN kabel iz prvog routera (koji se sam spaja na net) u WAN port ZTE-a. Sva podesavanja kako su postavljena na ADB-u postavis na ZTE-u, ili slijedi upute koje ti je Nikky napisao...

Kad si logiran kao administrator u ZTE, onda jos u "Path:Network-WAN-Port Binding" izaberi iz padajuceg izbornika "Internet_ADSL" ukljuci portove i SSID od WiFi-a na kojima zelis dobijat internet konekciju sa WAN porta. Ne zaboravi stisnut "Submit" nakon nekakve promjene ;)

jura_hr 07.02.2016. 19:06

Pa stvar je u tome da ne nalazim postavke na ZTE da napravim isto ko i na ADB

Prezime 08.02.2016. 00:27

Jesi logiran kao administrator?
Koju postavku ne mozes pronac?

base-L84 08.02.2016. 16:47

Ako netko još traži, ddns radi na ovom routeru.

Za dtdns.com, pod Server treba staviti svoj hostname, primjer:
myhouse.dtdns.net a ne kao što je ponuđeno dtdns.com...

rokodbk 19.02.2016. 19:29

ekipa evo samo da javim stanje
malo sam bio zauzet ispitima na faksu tako da sam ove vase savjete primjenio tek zadnjih 2-3 dana
ugl, probao sam i ovo sa MTU/MRU postavkama, nije pomoglo, pa sam onda stavio i custom firmware, ni to nije pomoglo. Na kraju sam probao i ovaj Nikkyev savjet sa ekstenderom i ruterom, na zalost ni to nije pomoglo.
Tako da sam na kraju odlucio prodat android box :(, jer bez interneta je uređaj limitiran (90% najboljih stvari vezanih za njega idu preko interneta, media player imam ugrađen i u TV-u, tako da mi za to i ne treba)
Eto ako je netko zainteresiran za kupnju Androit TV boxa ili TP-Link ekstendera nek se javi, fkt vise gubim volju. Samo steta para . . .

EDIT:
i jos bi se samo htio zahvalit ekipi na savjetima, steta sto nisu upalili

back2quick 19.02.2016. 21:52

ovo s custom firmware mi nije jasno, box radi na android OS-u i kakav custom fw si stavio? isto android samo stariju/noviju verziju? ako da moguće da kompletan android ima mrežni bug, s obzirom da su se i drugi žalili na android uređaje. ako za box postoji neki 3rd party fw tipa openwrt,ddwrt itd. moguće da bi s njim eliminirao problem. u suprotnom jedino što mi je još palo na pamet je da promjeniš prefix mac adrese na boxu, npr ako je mac 80:01:02:12:34:56 stavi neku poznatu adresu npr. dlink 00:24:01:12:34:56

rokodbk 20.02.2016. 16:51

Stavio sam custom fw verziju andoid os-a. Kao sto imas custom fw za mobitele tako ima i za tv box. Probat cu ovo sto si naveo, iako je oglas za uređaj vec na njuskalu

EDIT: uređaj je prodan. hvala na savjetima!

.Delboy 22.02.2016. 10:56

Uskoro dolazi nova hw verzija zte 931vii v4, više nije Broadcom SoC, nego lantiq vr9, ali neznam ako ce biti lan portovi gigabitni ili ce ostati fe.

1samek 25.02.2016. 15:38

Pozdrav, postavio sam pitanje na jednom drugom forumu, nije bilo odgovora pa da pitam ovdje...

Imam Samsung Galaxy S6, flashao sam gore novu verziju SW-a (MM 6.0) i s njim problemi na wifi-u.
Router koji koristim je ZTE, T-com provider.

Događa se sljedeće, što god da pokrenem na mobu, sve kao da ima visoki ping/lag. Npr Play store se loada jako dugo, tj pokrene se, lista, ali slikama treba tipa 15sec da se pojave. Youtube - treba mu 15sec da se bilo što pojavi, ali video dok krene radi uredno, bez trzanja.

Ne znam da li smijem linkati na drugi forum, ali više ljudi ima identičan problem. Jedan kolega je to riješio zamjenom routera (zamjenili su mu ZTE za Speedport) ali mene zanima da li možda postoji neka opcija untar routera koja bi se mogla podesiti prije nego zovem tehničku podršku sa zahtjevom za zamjenu routera?

Usput, instaliranjem aplikacije koja "forsira" npr Googleov DNS, wifi na mobu radi kao prije! App tipa DNSet ili DNS changer, ali ne želim koristiti aplikacije preko kojih mi ide kompletan promet na mobu.

lp

silver_tip 25.02.2016. 16:03

Citiraj:

Autor 1samek (Post 2895357)
Usput, instaliranjem aplikacije koja "forsira" npr Googleov DNS, wifi na mobu radi kao prije!

Ako je bug forum nemoj, razapet ce te i bacit lavovima :D

Nego zar nebi unosenje DNS-a direktno u router rjesilo probleme ?

hrki 25.02.2016. 16:43

Probaj ovo http://forum.xda-developers.com/show...postcount=1747

1samek 25.02.2016. 18:22

Citiraj:

Autor silver_tip (Post 2895372)
Ako je bug forum nemoj, razapet ce te i bacit lavovima :D

Nego zar nebi unosenje DNS-a direktno u router rjesilo probleme ?

Idem odmah probat....

Čuj, ima ekipe koja je jako osjetljiva na te stvari, bi bih želio stati nekome na žulj :roller:

Nikky 25.02.2016. 18:30

Još nisi, imamo te na oku :roller:
Kod ZTE nije problem sa DNS Serverom kao na Speedportu i može se manualno postaviti,
probaj i vidi jeli u tome problem.
Po potrebi vidi DNS by ISP sticky.

1samek 25.02.2016. 21:23

Citiraj:

Autor hrki (Post 2895391)

Evo probao i ništa, zapravo je još gore, ne učitava se apsolutno ništa na mobu.

Ali dok upalim https://play.google.com/store/apps/d...gon.dnschanger ODMAH proradi sve, brzo kao i na 5.1.1 Lollipopu! Nevjerojatno....

EDIT:
Citiraj:

Autor Nikky (Post 2895427)
Još nisi, imamo te na oku :roller:
Kod ZTE nije problem sa DNS Serverom kao na Speedportu i može se manualno postaviti,
probaj i vidi jeli u tome problem.
Po potrebi vidi DNS by ISP sticky.

Pogledao sticky, da li si mislio na neki drugi DNS?
BUGovci su alergični na druge forume... stoga opreza nikad dosta :lol2:
EDIT2:
Uh, riješio problem :-)

Sa slike http://forum.xda-developers.com/show...postcount=1747 , probao ranije, nije radilo. Pobrisao drugu liniju IPv6 i sad sve LETI i radi savršeno.

Hvala na pomoći ekipa!

Nikky 25.02.2016. 23:02

Da, mislio sam da probaš eventualno i sa drugim alternativama.
Ovo sa gašenjem / micanjem TCP/IP v6 često rješava slične probleme, zaboravio gore spomeniti,
a pogotovo ako router i link na koji se spaja nema prave TCP/IP v6 sposobnosti.

Kvaka22 je šta genijalni programeri forsiraju korištenje v6 novotarije a kada to štuca ili ne radi ne zna se vratiti na v4.

crazyy 26.02.2016. 21:43

Citiraj:

Autor .Delboy (Post 2893884)
Uskoro dolazi nova hw verzija zte 931vii v4, više nije Broadcom SoC, nego lantiq vr9, ali neznam ako ce biti lan portovi gigabitni ili ce ostati fe.

evo tog novog zte-a




ne znam ako ima gigabitne portove

silver_tip 26.02.2016. 22:02

Kakv je u odnosu na stari sto se tice sinhronizacije i margina ? Jel testirao ko ?

crazyy 26.02.2016. 22:27

jos se testira, cisto sumnjam da ga je itko dobio

.Delboy 26.02.2016. 22:46

Da su bar web ui ostavili kao na starom zte, ovaj ima izgled kao speedport, nebi me cudilo da su skroz izbrisali admin user.

Pozitivna stvar je da podrzava vdsl 30a profil.

Ag008 26.02.2016. 23:13

Ako podržava 30a onda je to za FTTB ili FTTN rješenja koja mogu 100+Mbps a samim time bi trebao imati gigabitne portove.

Commandos 27.02.2016. 13:46

pozdrav!
pošto sam noob u ovom području molio bih pomoć s navedenim ruterom, muku mučim s otvaranje portova za PS4.
napravio sam DMZ host 192.168.1.181 te isti ip upisao na PS4 i otvorio portove prema toj IP adresi ( WAN host start IP, WAN host end IP ostavio prazno jer neznam koja ip adresa ide tu)
Kad idem online provjerit da li su portovi otvoreni naravno zatvoreno, a ja i dalje ne mogu online igrat vjecito connection lost i slicni problemi.
Unaprijed zahvaljuem na pomoci :)
http://s22.postimg.org/hk5nqfdv1/slika_2.jpg
http://s12.postimg.org/kjhr9daix/slika_3.jpg
http://s10.postimg.org/vlqz1p011/slika.jpg

Prezime 27.02.2016. 20:07

Kod otvaranja portova trebas za isti port otvorit i za TCP i UDP protokole...

Ovak na brzi pogled na tvoju prvu sliku, to nemas napravljeno:
Za "name3" TCP port 1935 nemas otvoren UDP port.
Za "name4" i "name5" su ti razliciti TCP portovi od izabranog VDSL-a (3478 i 3480... itd)

Mislim da bi trebao stavit recimo ovako:
"name4" TCP i UDP port isti kao i odabrani za VDSL - 3478
kao kaj je slicno na name3 na kojem bi trebao dodat isti (1935) UDP port
(ili koji su vec tocno potrebni portovi, jer su mi primjeri odabrani bez veze :) pa onda probat igrat.

Inace, jedino valjanu provjeru otvorenosti portova mozesa napravit sa vanjske strane (internet strane) routera, a ne iz svoje mreze s unutarnje strane routera. Dakle ili pomocu moba preko 3/4G mreze, ili od susjeda preko njegovog routera...

Commandos 27.02.2016. 22:33

Potrebno mi je otvorit ove portove TCP: 80, 443, 1935, 3478-3480
UDP: 3478-3479
ajmo zaboravito ovo sve :)
sto mi je krivo npr na ovom prvom portu 80 i kako provjerit sa mobitelom da li mi je taj port otovren?
http://s9.postimg.org/6md3i02ij/slika_4.jpg
sto se dogada kad mi se veza reconecta dobijem novu Ip adresu da li se moji portovi pobrisu pa mi je potrebno DDNS koliko sam cita za ovaj ruter koji naravno opet neznam napravit :(

vacs 28.02.2016. 17:00

zaboravi na otvaranje portova na zte-u...probao sam sve moguce i nikako ih otvoriti za ps4, dok sa starim gigasetom sam bez problema otvorio ali njega vise nema posto smo sad na vdsl-u

ja cu slati mail ht-u da mi daju novi ruter jer mi na ovome tak i tak wifi na metar udaljenosti padne na 162 do 216mbit a nema zidova ni prepreka te na rubu kuce 76mbit wifi-a pa mi brzina neta jedva do 20mbit dode, a na katu ga rijetko kad i ima

inace moj zte je hardware version 1 pa se nadam bar noviju reviziju dobiti


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger