PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kućišta i napajanja (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Prenaponska zaštita za TV (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=290698)

0v3rl0rd 03.02.2018. 18:48

Prenaponska zaštita za TV
 
Nadam se da thread nije na krivom mjestu - najlogičnije mi je da ga ovdje postavim :) Vidio sam da ima 2 slična threada iz 2007...

Uglavnom, htio bih si uzeti neku zaštitu od udara groma za TV. Ako sam dobro shvatio, meni treba produžni kabel sa prenaponskom zaštitom... rajt?

U TV mi je direktno uštekana DVB-T antena (ne znam kako se stručno zove taj konektor, ali gospon Google kaže: Belling-Lee connector, TV aerial plug, IEC antenna connector, IEC 61169-2, itd.).

Htio bih da mi TV i naravno taj antenski kabel idu preko prenaponske zaštite - na to bi išli samo TV i antena, i (za sada) ništa više.

E sad, naišao sam na ovo:
1) Philips SPN5044B/58
2) CyberPower SB0701AD-DE-B
3) APC PM5V-GR

Obzirom da je priključak za moju antenu "običan" (nema navoja), da li bi ijedan od tri gore navedenih "kabla" odgovarao?
Ili bih trebao nabaviti neki konverter sa tog "navojnog" na "običan" ANT priključak?

Hvala :)

dadoremix 03.02.2018. 20:04

kad ti grom udari, ne spasi te nit utičnica za soma kuna, a kamoli ove po 150-200 kn
Pravi grom ti udari preko te utičnice.. ne uspije utičnica reagirat

A ako i dođe preko struje, ode sve u kuci..
Prije bude dosao preko antene, ali jako mala vjerovatnost

0v3rl0rd 03.02.2018. 21:09

Kužim to, ali držim se onog "bolje išta nego ništa" ;)

Ako imaš koji prijedlog slušam... :)

dadoremix 03.02.2018. 21:26

meni osobno su 2 tv-a roknula 2x
Naravno, grmilo je..
Ali došlo je preko kabelske koju imamo u mjestu
Odhebo kabelsku, stavio 2 antene za dvb-t i vozi miki
Zadnjih 6 godina nisam ištekavao nit tv nit komp
a još imam i WIFI AP točku na kuci, stup sa antenom i da (kuc kuc) sve je dobro

Pred tih 6 godina, kada je zagrmjelo "blizo" .. doslovno sam bio na 10cm od utičnice, kao ištekat cu, žena se dere, jesi jesi .. jesam qarc i ode 400kn po tv-u

Pupo 03.02.2018. 21:49

Ja imam ovu
APC PM5V-GR

Normlani su, antenski konektori, s rupicom u sredini(oba). Mirnije spavam, al ak me pitaš da li ištekavam kad grmi, ištekavam i dalje. Najsretniji bi bio kad bi mogao imat antenu u tavanu ko starci, al nemogu.

jp_rv 03.02.2018. 22:42

to vam ničemu ne služi... za kabelsku još možda. za antenu nema smisla, ako rokne u antenu, pokojna je i zaštita, i tv.
kad grmi čupajte antenu, to je najsigurnije. mi smo jedno vrijeme bili prestali, i onda je grom roknuo u zgradu pored, baš sam bio kod prozora. od onda opet čupamo antenu iz tv-a.

prenaponska vam više smisla ima za telefonsku liniju.

tiki66 04.02.2018. 16:02

U zadnje vrijeme je često i prženje preko HDMI-a - dođe preko telefona, pa ruter, pa nekakav STB (maxtv, iskon i slično) i onda skuri HDMI.

frezer 04.02.2018. 20:51

Samo isključivanje je sigurno. Izgorilo mi dosad par stvari i obavezno isključujem. Pogotovo su u opasnosti oni, kao ja, kojima je kuća posljednja na liniji. Valjda se napon "voli" ispaljivati na kraju.

dadoremix 04.02.2018. 21:02

e tako sam i ja.. predzadnja kuci u ulici .. i nekako zadnja bandera voli prizivat grom i preko kabelske do tv-a
ali likvidirao sam kabelsku i eto kuc kuc u drvo
6 godina mir

0v3rl0rd 23.02.2018. 19:26

Evo čisto da javim da sam kupio ove:
APC PM5V-GR > za TV
APC PM6U-GR > za komp

Prezadovoljan sam za sada izgledom i funkcionalnošću - praktično su dizajnirani :)

A sad, onu "sigurnosnu" stranu nadam se da neću imati prilike toliko upoznavati :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger