PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Problemi i pitanja vezano za SIM, signal, punjače, kontakte, recovery, prva pomoć... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=263012)

jollyb 20.08.2009. 17:47

Problemi i pitanja vezano za SIM, signal, punjače, kontakte, recovery, prva pomoć...
 
Svoj mob k800i ću zamijenit sa frendovom nokijom 6220c.
kako zamijeniti/kopirati imenika u ova dva mobitela (iz nokije prebacit u sonyericsson i obratno)?
hvala

Za k800 koristim MyPhoneExplorer, a brat za svoju nokiu n95 koristi PCsuite. (Tek kasnije ću moći isprobati Pcsuite i njegovu n95 u kombinaciji sa svojim k800)

Arhangel 25.08.2009. 13:18

Kompletno rješenje imaš OVDJE
(I ne samo za ovaj mobitel).
ukoliko ti treba unlock key (možeš skinuti demo) samo se javi.
LP

jollyb 25.08.2009. 14:49

Citiraj:

Autor Arhangel (Post 1415446)
Kompletno rješenje imaš OVDJE
(I ne samo za ovaj mobitel).
ukoliko ti treba unlock key (možeš skinuti demo) samo se javi.
LP

thx na info. koristio sam taj prog davno, ali i zaboravio na njega.

drugi način na koji je moguće, je da sam instalirao zadnju verziju sony ericsson pc suite, i koristio opciju synchronisation i prebacio sve važno u outlook 2007. prebacivanje je uspjelo, za par dana ću vidjeti da li mogu to sve stavit u nokiu

mann 25.08.2009. 18:25

Ak ti uredjaj podrzava sinkronizaciju baci pogled na ovaj topic. Dodas si dva uredjaja sinkas ih i gotovo...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=154624

Arhangel 26.08.2009. 11:53

Upravo tako nešto sam mu i ja predlagao. Program ima multisync, i još konvertira različite formate imenika.

jollyb 03.09.2009. 01:06

svi fajlovi exportani iz myphoneexplorer su rušili nokia pc suite
sreća pa sam u mobileditu napravio backup imenika u njegov format (.med), spojio nokiu na mobiledit, importao imenik i sve je tu :)

Problem 04.09.2009. 23:41

Pa k800 ima funkciju kopiranja kontakti na SIM, a ne vjerujem da nokia nema mogucnost kopiranja kontakti sa SIM-a na uređaj. Sta to nije najjednostavnije, nego vi tu kojekakve sinkronizacije i kaj ja znam kaj lupate???

matman 04.09.2009. 23:45

zbog više brojeva po imenu, mailova, dodatnih podataka tipa rođendani, adrese... a neki imaju i više od 230 brojeva u imeniku!

jollyb 05.09.2009. 00:12

Citiraj:

Autor kontroler (Post 1424128)
zbog više brojeva po imenu, mailova, dodatnih podataka tipa rođendani, adrese... a neki imaju i više od 230 brojeva u imeniku!

potpuno se slažem s ovim

k800 i 6220 imaju opciju backup kontakta na M.S. (memorijsku karticu)
radi se o spremanju kontakta u .vcf fajl, ali to rade na dva različita načina - k800 spremi sve kontakte u jedan fajla, a nokia sprema svaki kontakt / broj u više vcf-ova (koliko brojeva ili kontakta, nisam sad točno siguran, toliko i fajlova)
kad sam u nokiju ubacio backup .vcf fajl sa svim brojevima, dobio sam u imeniku samo prvo kontakt po abecedi

23-D 05.10.2009. 02:59

I? Jesi riješio problem sa kontaktima?

Ja sam u obrnutoj situaciji. Sa Nokie 5300 pokušavam prebaciti kontakte na SE C510. Imam zadnji Mobiledit (3.3) i nikako pronaći način kako prebaciti kontakte na SE.

Prvo sam sa phone copierom probao, pa mi je kao i tebi stavio kontakte samo sa prvim brojevima. Onda sam probao samo "copy to" sa Nokie na SE, tu su se virtualno prebacili, ali su crveni i Phonebook ima *, na mobitelu ništa, prazan. Onda VCF, 230 fajlova sa kojima ne znam što bi :)

POMAGAJTE LJUDI!!!!!!!!

jollyb 05.10.2009. 16:31

ja sam svoj problem riješio s mobileditom, link.

File > Save/Export i odabereš .med ekstenziju i spremiš fajl. Spojiš SE i napraviš restore .med fajla. Mislim da bi tako moralo radit

http://img410.imageshack.us/img410/4...eeditor.th.jpg

meni je u obratnoj situaciji radilo :/

D-I-A-B-L-O 16.12.2009. 00:48

kopiranje imenika sa SE K800i na nokiu E63
 
Pozz ekipa, trebam pomoć.

Naime neki dan sam kupio gore navedenu nokiu E63, tako da sada imam nju i K800i.
Pošto mi je do sada K800i bio jedini mobitel, na njemu su mi naravno i svi kontakti iz imenika.
Ja bih te kontakte prebacio iz njega u nokiu ali nikako ne uspjevam, naime K800i ima mogućnost kopiranja cijelog imenika, ali ta opcija očito nije kompatibilna sa nokiom jer mi se svaki puta kopira samo prvo ime iz imenika i to je to.

Kopirao bih ja jedan po jedan broj, tako mi hoće ali to je posao koji bi mi oduzeo cijelu noć jer na sony-ju imam nekih 500 brojeva, a za kopiranje i spremanje svakog broja mi treba odprilike minuta, pa izračunajte :(

Pitanje je dali postoji ikakva aplikacija za nokiu ili za SE kojom bih mogao na neki način ući u drugi mob i povadit kompletan imenik?

Nokia ima mogućnost sinkronizacije ali radi samo sa drugim nokiama, ovom mom slony-ju ne želi ni prismrdit.

Ako itko ima kakvu ideju neka slobodno piše, stvarno mi se neda te sve kontakte prebacivat jedan po jedan.
:respekt::care:

The Comedian 16.12.2009. 01:01

pogledaj ovo , pa isprobaj taj splitter
nadam se da ce ti valjat

D-I-A-B-L-O 16.12.2009. 02:20

Hvala comedian, spliter radi ali ima grešku, imam po 10 brojeva pod jednim imenom, tako da ću izgleda morati ipak ručno unašati imena prema brojevima :(
Nema veze, bolje išta nego ništa.
Hvala još jednom. :)

coconut 16.12.2009. 07:05

Jesi probao MobilEdit? Osim toga, bila je već jedna slična tema pa je netko dao link za stranicu koja to može obaviti online.

Pomo 16.12.2009. 08:51

SE W910i na Nokia E65 meni nije ništa radilo osim sinkronizacije s Outlookom.
Dakle sa SE na Outlook pa sa Outlooka na Nokiu.
Ako se ne varam sve što trebaš je Outlook i ove utilitiye što dolaze s telefonima.

Corporal Clegg 16.12.2009. 13:55

Citiraj:

Autor coconut (Post 1512342)
Jesi probao MobilEdit? Osim toga, bila je već jedna slična tema pa je netko dao link za stranicu koja to može obaviti online.

To nek mu bude zadnja solucija, koliko se sjecam, zahtijeva spajanje preko GPRS-a i bez beda pozdere oko 600 kb prometa. Jest da obavi posao brzo i dobro...

Branx 16.12.2009. 14:46

Citiraj:

Autor Pomo (Post 1512353)
SE W910i na Nokia E65 meni nije ništa radilo osim sinkronizacije s Outlookom.
Dakle sa SE na Outlook pa sa Outlooka na Nokiu.
Ako se ne varam sve što trebaš je Outlook i ove utilitiye što dolaze s telefonima.

Tako je.
Najbolje radi sinhronizacija s Outlookom, već s nekoliko SE telefona prebacio na Nokie uspješno... i više brojeva pod jednim imenom itd.

Samo prije stavi u Outlook Address Booku da sprema sve kao 'First name Last name' jer je default 'Last name, First name' pa napravi sranje u imeniku :D

D-I-A-B-L-O 16.12.2009. 22:04

Ok, napravljena sinhronizacija sa SE-om, sad još samo moram kupit kabel za nokiu ili postoji kakav način da to iskopiram na memorijsku karticu pa odatle puknem u imenik?

Hvala na dosadašnjim odgovorima :)

Branx 17.12.2009. 00:13

Citiraj:

Autor D-I-A-B-L-O (Post 1512974)
Ok, napravljena sinhronizacija sa SE-om, sad još samo moram kupit kabel za nokiu ili postoji kakav način da to iskopiram na memorijsku karticu pa odatle puknem u imenik?

Hvala na dosadašnjim odgovorima :)

Nemaš bluetooth nigdje? Laptop, ili dongle?

The AC 17.12.2009. 00:24

Citiraj:

Autor D-I-A-B-L-O (Post 1512974)
Ok, napravljena sinhronizacija sa SE-om, sad još samo moram kupit kabel za nokiu ili postoji kakav način da to iskopiram na memorijsku karticu pa odatle puknem u imenik?

Hvala na dosadašnjim odgovorima :)

mislim da možeš kopirat sve kontakte iz outlooka u folder na memorijsku karticu ali mora bit ovaj path: x:\other\contacts (x je drive letter memorijske).

D-I-A-B-L-O 17.12.2009. 10:35

Nažalost nemam ni BT-a ni lap-a ni dongle-a:(
Uz SE-a sam odmah dobio sve kablovinje dok ovi škrtci iz nokie nedaju ništa, niti poznam ikoga da ima dotični kabel.

Malo sramotno za jednu nokiu da uz takav telefon, koji baš i nije nekakav jeftikaner ne dobiješ niti memorijsku karticu pa barem od 1GB, a kamoli još i kabel

Budem probao još ovo što mi je The AC napisao, pa ak nebude išlo tako otići ću kupiti kabel.

Hvala svima na odgovorima :respekt:

Pomo 17.12.2009. 10:57

Citiraj:

Autor Branx (Post 1512631)
'Last name, First name' pa napravi sranje u imeniku :D

A ja mislio da je to do njokle. Damn.
@D-I-A-B-L-O: Mislim da ti je možda najbolje kupit BT dongle. Ako ništa drugo uvijek mi posluži za nekog vraga.
A kabel za njoku već negdje iskopaš prije ili kasnije.

Router 17.12.2009. 11:43

Citiraj:

Autor D-I-A-B-L-O (Post 1513318)
Nažalost nemam ni BT-a ni lap-a ni dongle-a:(
Uz SE-a sam odmah dobio sve kablovinje dok ovi škrtci iz nokie nedaju ništa, niti poznam ikoga da ima dotični kabel.

Malo sramotno za jednu nokiu da uz takav telefon, koji baš i nije nekakav jeftikaner ne dobiješ niti memorijsku karticu pa barem od 1GB, a kamoli još i kabel

Budem probao još ovo što mi je The AC napisao, pa ak nebude išlo tako otići ću kupiti kabel.

Hvala svima na odgovorima :respekt:

Nije uopce sramotno,ak oces mem.karticu,kabel i torbicu dodas love i uzmes e71.
Mozda kod nas cijena nije bas da je jeftin,ali inace uredjaj je zamisljem kao poslovni budget phone i zato uz njega ne idu dodaci da bi cijena bila niza.

D-I-A-B-L-O 17.12.2009. 22:27

Napokon sam riješio imenik :D
Kemijao sam sa prebacivanjem na memorijsku karticu no ili sam nešto krivo radio ili to jednostavno tako nemože, uglavnom nisam uspio, onda sam pošizio otišao u grad i kupio za 70kn BT usb stick, sinhronizirao preko nokia pc suite-a i to je to.:amen:

@Router
Znam da je mob budget level, ali čak i uz puno jeftinije SE modele sam uvijek dobio barem kabel za spajanje na komp, doduše jedino sam uz K800 dobio onaj kabel koji ima sve pinove na sebi, pa mogu i otključavati mobitele pomoću njega, dok su uz ove jeftinije dolazili oni obični sa kojima si mogao samo prebacivati fajlove, ali nema veze, ipak su dolazili.

U svakom slučaju problem je uspješno riješen :)
Hvala svima još jednom :fala::chears:

whitmann 04.01.2010. 21:50

kopiran imenik na drugi mobitel!?
 
Pozdrav,

Jutros dakle 04.01. 2010. mi se javlja prijatelj i kaže da su mu se dosta nepoznatih brojeva pojavila u njegovom mobu, a za koje zna da su moji prijatelji. Dakle kad sam pregledao danas njegov mobitel uistinu je većina kontakata bilo iz mog mobitela u njegovom, da stvar bude čudnija nisu bili svi kontakti, a bilo je i kontakata koji su obrisani kako iz memorije mog telefona tako i sa sim kartice. Nisam mogao vjerovati, nismo nikad ništa prebacivali na mob. a i fizički smo udaljeni taj dan bili. Bluetooth mi nije bio uključen, a da i je mogu samo kontakt po kontak prebacivati. Moj broj je Vip njegov Tele2. Ići ću sutra u VIP prijaviti ovo. Jel netko imao slična iskustva?

Stvarno čudno...Hvala i pozdrav.

Hazzard 24.05.2010. 01:32

Prebacivanje imenika
 
Zna li tko kako prebaciti imenik s nokie n73 na lg ku990i ?

njuskalo 24.05.2010. 01:41

pa probaj napravit backup imenika preko pc suitea tak da dobis vcf fileove i onda iste importas na lg preko nekog njegov suitea...ja sam za prebacivanje sa SE na nokiu koristio neki vcard splitter kaj je neki tip napiso i stavio na net kaj podjeli imenik(SE exporta samo jedan vcf file u kojem su svi kontakti) na posebne vcf fileove i onda to prek pc suitea importao u nokiu...

ZMAJ 05.09.2010. 18:17

kontakti s kompa na mob - samsung
 
Stari je uzeo Samsung GTS 8500, skinuo onaj Kies program i probao prebacit kotakte koje na kompu ima u .vcf formatu na mob, ali postoji opcija da se prebaciju jedan po jedan... tj. nemogu ih sve oznacit. Jel postoji neki drugi nacin?

nino 05.09.2010. 18:31

Ja nekidan liku prebacio sa starog zamzunga na novi. Sync i peri dalje.

Onaj origigi Samsung software je u pitanju.

SAMSUNG PC Studio (Win 2000/XP/Vista)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger