PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Edigital.hr / Extreme Digital (informacije i iskustva) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=244023)

Pepermint 07.02.2013. 01:45

Edigital.hr / Extreme Digital (informacije i iskustva)
 
Jel kupovao netko kod njih? Kupio bih si cyborg rat 5, nevidim ga nigdje dalje na nabavi, pa ako ima neko kakvih iskustava?

http://www.edigital.hr/Zicani_mi__cr...&partner=10001

Santana 07.02.2013. 22:01

ja im poslao mail prije sigurno 2 tjedan za samsung 120gb ssd.. nikakav odgovor.. nece moje pare vidjet nikad.. :D

neumrli 08.02.2013. 13:36

Bio prije par dana kod njih, kupio Sennheiser HD201, sve proslo ok. Koliko vidim poprilicno su povoljni.

chief_wolfinjo 08.02.2013. 20:18

stvarno dobra cijena za R.A.T. 5

kolko je garancija na njega ? 12 ili 24 mj ?

boy005 09.02.2013. 13:24

Citiraj:

Autor Santana (Post 2332838)
ja im poslao mail prije sigurno 2 tjedan za samsung 120gb ssd.. nikakav odgovor.. nece moje pare vidjet nikad.. :D

kad su pretrpani upitima: "jel stiglo?" :D

- ssd 120GB nemaju na stanju i neznaju kad ce doci nova posiljka, trebala je ovaj tjedan ali nije...svi koji su narucili, dobit ce obavijest kad bude kod njih na stanju...

Pepermint 09.02.2013. 14:06

Citiraj:

Autor chief_wolfinjo (Post 2333366)
stvarno dobra cijena za R.A.T. 5

kolko je garancija na njega ? 12 ili 24 mj ?

poslao sinoc mail, jutros mi odgovorili, 24 mjeseca garancija. mislim da cu ga naruciti :goood:

EDIT: probao naručiti, ali neda mi da odaberem opciju dostave, samo osobno preuzimanje u trgovini. Sad sam im ponovo slao upit da vidim zašto neda dostavu.
EDIT 2: broj moba bio upisan u krivom formatu, sad daje dostavu bez problema. Narucen mis

dh777 09.02.2013. 14:15

imaš ga i u algoritmu čisto ako ga želiš vidjeti u živo prije nego ga kupiš

Lud76 09.02.2013. 14:46

Ako je nekome potrebna informacija, placanje Mastercardom do 6 rata bez kamata

chief_wolfinjo 09.02.2013. 15:43

Citiraj:

Autor Pepermint (Post 2333716)
poslao sinoc mail, jutros mi odgovorili, 24 mjeseca garancija. mislim da cu ga naruciti :goood:

EDIT: probao naručiti, ali neda mi da odaberem opciju dostave, samo osobno preuzimanje u trgovini. Sad sam im ponovo slao upit da vidim zašto neda dostavu.
EDIT 2: broj moba bio upisan u krivom formatu, sad daje dostavu bez problema. Narucen mis

Citiraj:

Autor dh777 (Post 2333721)
imaš ga i u algoritmu čisto ako ga želiš vidjeti u živo prije nego ga kupiš

hvala na odgovoru. stvarno za tu cijenu i garancija od 24mj je best buy ako i ne grand prix :goood:

da, u algoritmu ga ima za vidjeti u živo. onda imaju dosta toga od saitek-a
ali su užasno skupi, skoro 200kn+ više

Thoroughbred B 10.02.2013. 01:19

Puno su jeftiniji od većine dućana,i5k 1500kn,3770k 2200kn...

ali je potrebna narudžba,ajmo...podjelite iskustva,ako ste kupovali :)

thesaint255 10.02.2013. 01:37

Citao sam na BUG forumu gdje je ekipa narucila ako se ne varam Samsung 840 128 gb i RAT 5 i svi rekli da cekas koliko pise ali da dobijes sve bez frke, ja ciljam na taj SSD jer je fakat jeftin ( 609 kn ) , skoro 200-300 kn jeftinije nego u ADM-u

Godfather0501 10.02.2013. 17:56

I ja ih imam na oku,par stvari će mi trebat za novu konfiguraciju,poprilična ušteda za proc,ploču i SSD. Jedino su mi malo nejasni sa garancijom,pa slobodno post-ajte koliko je gara za komponente koje ste kupili... :chears:
U svakom slučaju čine se kao oštra konkurencija svima nam već poznatim web trgovinama,nije problem ni pričekat 10-ak dana ili koliko već ako fino uštediš!

Mario92 10.02.2013. 20:50

Prije bih rekao da idu sa agresivnim cijenama da dignu hype oko sebe, kad tad će se "unormaliti" i imati vrlo slične cijene kao ostali.

Pupo 10.02.2013. 20:57

Pa možda i ne, jer ako ih je tko guglao, izgleda da imaju jako veliko zaleđe i da nisu baš tako mali.
A i ako je istina, treba iskoristiti cijene

Mario92 10.02.2013. 21:23

Gle, ja se osobno nadam da to nije privremeno jer mi je sad mučno gledat dobre cijene a para još nema :D

Samo neka cijena SSD-a ostane takva još barem mjesec-dva :D

viper 11.02.2013. 02:46

Inace to je Mađarska firma (barem je tako kod nas registrirana), 15.11.2012 pocela s radom..

Neznam jel tko citao njihov info ali nije na odmet i tu stavit.
Citiraj:

Extrem Digital je švicarsko-mađarska firma, koja je na tržištu tehničkih uređaja duže od jednog desetljeća. Promet nam je prošle godine bio preko 42 000 000 €, a u zadnjih nekoliko godina naš trud je priznat mnogim nagradama. U prošlim godinama portal Extrem Digitala ubrojen je u 10 najpoznatijih internetskih trgovina u Mađarskoj.

U suradnji s informatičkom tvertkom SoftCon Informatik proširili smo se u susjedne države. Extrem Digital pored aktivnih trgovina u Slovačkoj, Češkoj, Rumunjskoj, pojaviti će se i u Hrvatskoj koja se bliži ulasku u Europsku uniju.
Nadam se da to znaci da ce k nama doci jos par takvih trgovina (s eu cijenama ofc). Ako to ipak nece bit slucaj onda bolje ista nego nista .:D

Vjerujem da imaju takve cijene jer im uvoznik nije MSAN koji dikitira cijene velikoj vecini nasih trgovina.

coconut 11.02.2013. 18:13

Čini li se to meni ili imaju manjak AMD proceva i ploča?

Campeonato 11.02.2013. 19:50

Da, opcenito premalo komponenti i svega, ali izgleda obecavajuce :)

sina xx3 11.02.2013. 21:05

Citiraj:
Autor pilgrim_23
Ja sam ti taj diskić naručio 30.01. i još ni traga ni glasa..
Zvao sam prošli tjedan i kao, trebalo je već stići, pa neznaju zašto nije još, pa čim stigne me zovu .. bla..bla
Super je cijena, ali ako kroz dan,dva ne dobijem nikakvu informaciju idem u drugu trgovinu jer nema više smisla čekati..


............ljudi ovo moram podijeliti sa Vama možda nekom uštedim novac,vrijeme i živciranje.

Dakle nazvao prije pola sata gore spomenutu trgovinu i kažem:
..zanima me Samsung ssd 120GB,serija 840 Basic po cijeni od 609kn i vidim zelenu kvačicu i da ih imate na lageru raspoloživih,čak piše podizanje moguće osobno u dućanu na Iblerovor Trgu,..na što mi čovjek s druge strane koji se predstavio kao Robert kaže:
da,imamo ih,dobili smo ih jučer i možete doći,kupiti i osobno preuzeti ssd,na moje inzistiranje još zapiše i rezervaciju jer sam doma u Vel.Gorici pa neznam hoću li stići do njih do 20h.

Ja se spremim,obučem i obujem kad se sjetim da ih još pitam jel u paketu kit za montažu (kao kod 830 serije) ...a ono ženska s druge strane:
...kakav Samsung....nemamo mi nikakav ssd 840 raspoloživ u prodaji,...ali ostavite mi broj provjeriću pa Vas nazovem za 5 minuta.
.....ja onako obučen i obuven čekam i zvoni tel. kad ista ženska veli:
...ne ipak nemamo nijedan raspoloživ ssd,...svi koji su došli su već rezervirani,....i šta sad misliti o toj trgovini,...jadno i žalosno,...dobro da nisam krenuo do Zg-a po ssd.

evo i dokaza (ukoliko ga ubrzo ne promijene u "trenutno nedostupan" kao i obično:

http://www.edigital.hr/SSD/Samsung_B...s)-p29830.html
__________________

Rade0n 11.02.2013. 21:19

Ljudi se očito još uhodavaju, greške su normalne.
Ako ti već treba taj disk naruči si ga preko neta pa vidi šta će ti reći, jel ga ima ili ne.
30 kn poštarina nije puno.

sina xx3 11.02.2013. 21:48

Citiraj:

Autor Rade0n (Post 2335323)
Ljudi se očito još uhodavaju, greške su normalne.
Ako ti već treba taj disk naruči si ga preko neta pa vidi šta će ti reći, jel ga ima ili ne.
30 kn poštarina nije puno.

....ne kužiš poantu :D

ozbiljnom IT dućanu se nesmije dogoditi da kupcu na telefonski upit o proizvodu kažu:
..."da imamo taj proizvod na lageru,možete doći odmah i osobno ga podignuti"
i još ga imati na web stranici prikazanog kao:
"dostupnog za osobno preuzimanje u trgovini"
....a proizvod naravno nemaju u trgovini i "baš svi koji su došli su im unaprijed naručeni i već prodani",...naručuju točno na komad....koje li profesionalnosti:D

.....objašnjenje što se mene tiče je amaterizam i totalna neozbiljnost....izbjegavati dotičnu trgovinu i sačuvati živce,vrijeme i novce.

........što da sam krenuo po ssd npr iz Kutine ili Karlovca,Varaždina ili Čakovca...kad bi došao do njih a oni:
"sorry ali nemamo mi taj ssd na lageru,...nisam Vam to rekao ja ,to je bio Robert znate,..,a on je u suprotnoj smjeni,..i od sutra je na godišnjem":D:nono::D

Pupo 11.02.2013. 22:00

Zašto bi uopće krenuo iz Kutine, Karlovca il Varaždina, kad ti za 30kn dođe na kućni prag?

Rade0n 11.02.2013. 22:03

Citiraj:

Autor sina xx3 (Post 2335342)
........što da sam krenuo po ssd npr iz Kutine ili Karlovca,Varaždina ili Čakovca...kad bi došao do njih a oni:
"sorry ali nemamo mi taj ssd na lageru,...nisam Vam to rekao ja ,to je bio Robert znate,..,a on je u suprotnoj smjeni,..i od sutra je na godišnjem":D:nono::D

A gle, najbolje da ćeš ići iz Dubrovnika po njega.
Može se dogoditi da ga imaju kad ih zoveš, a dok ti dođeš po njega da je prodan, ne znam zašto bi ti ga čuvali?
Stanje na lageru se stalno mijenja.

Po meni je najbolje ako ne živiš blizu trgovine da ga jednostavno naručiš online, niti gubiš vrijeme, niti se vozaš bezveze, uostalom, zato je webshop i izmišljen.

Groza 11.02.2013. 22:16

Evo i ja ga upravo naručia online, kad stigne javim.

Old Iggy 11.02.2013. 22:22

Citiraj:

Autor sina xx3 (Post 2335342)
........što da sam krenuo po ssd npr iz Kutine ili Karlovca,Varaždina ili Čakovca...kad bi došao do njih a oni:
"sorry ali nemamo mi taj ssd na lageru,...nisam Vam to rekao ja ,to je bio Robert znate,..,a on je u suprotnoj smjeni,..i od sutra je na godišnjem":D:nono::D

Realno, bez ozbiljne rezervacije / kupnje i najčešće dostave nema smisla uopće pokušati ići po robu "koja je u trgovini".

Nitko danas nema brdo robe na lageru, osim nekih distributera.

Godfather0501 11.02.2013. 22:27

Citiraj:

Autor sina xx3 (Post 2335342)
....ne kužiš poantu :D

ozbiljnom IT dućanu se nesmije dogoditi da kupcu na telefonski upit o proizvodu kažu:
..."da imamo taj proizvod na lageru,možete doći odmah i osobno ga podignuti"
i još ga imati na web stranici prikazanog kao:
"dostupnog za osobno preuzimanje u trgovini"
....a proizvod naravno nemaju u trgovini i "baš svi koji su došli su im unaprijed naručeni i već prodani",...naručuju točno na komad....koje li profesionalnosti:D

.....objašnjenje što se mene tiče je amaterizam i totalna neozbiljnost....izbjegavati dotičnu trgovinu i sačuvati živce,vrijeme i novce.

........što da sam krenuo po ssd npr iz Kutine ili Karlovca,Varaždina ili Čakovca...kad bi došao do njih a oni:
"sorry ali nemamo mi taj ssd na lageru,...nisam Vam to rekao ja ,to je bio Robert znate,..,a on je u suprotnoj smjeni,..i od sutra je na godišnjem":D:nono::D

Di radis ti,u Portiu,Protisu,Diskontu24 ili u kojem drugom lihvarskom web shop-u kad ovako udaras po njima?! :D

sina xx3 11.02.2013. 23:15

Citiraj:

Autor Godfather0501 (Post 2335368)
Di radis ti,u Portiu,Protisu,Diskontu24 ili u kojem drugom lihvarskom web shop-u kad ovako udaras po njima?! :D

Neradim ni u jednoj od IT trgovina :),..to si prije trebao pitati članove:RadeOn i Pupo jel vidim da oni zdušno brane postupke ovakvih profesionalaca:D.....neću vrijeđati:).

i da ...ovdje nije problem u web poslovanju o kojem govorite, i ništa ja nisam pokušao naručiti putem web-a,..već se tu radi o urednoj maloprodajnoj trgovini IT opreme u Importane galeriji na Iblerovom trgu br.10 u kojoj sam telefonskim pozivom provjerio dali je dostupan za preuzimanje u trgovini traženi ssd,...dobio potvrdan odgovor pa ga čak i "rezervirao"..tako da priče o web trgovanju i "normalnoj stvari" da se u dućanu nema nijednog komada istaknutog hardwera kao raspoloživog za osobno preuzimanje u trgovini.......jednostavno ne drže vodu:amen:

Bogu hvala što ima par profesionalnih IT trgovina koje nazoveš,provjeriš dali proizvoda ima na lageru,zamoliš za rezervaciju,odeš i kupiš :respekt:........samo što svi mi pokušavamo uštedjeti koju kunu pa se vrtimo oko ovakvih......:nono:

I za kraj naravno da nebi potegnuo iz Dubrovnika do Zagreba po ssd,...koja samo ideja :goood:,...zato sam baš i naveo bliže gradove iz kojih ljudi često po telefonskoj provjeri dostupnosti (i rezervaciji) dođu u Zg po hardwer koji nema kod njih a neda im se čekati par dana poštara.

Sve u svemu kao što rekoh ja sam dotične prekrižio a vrijeme će pokazati:chears:

vision19 11.02.2013. 23:25

Ovo definitivno stoji, ako si rezervirao telefonom nešto, to mora biti dostupno. Ukoliko nije, valjda bi rekli drugačije.

Ovo je stvarno lijepo, ako ostanu ovako 'niske' (a u biti realne cijene) i ako dođe još koji shop iz vana bit će to prava stvar.

Campeonato 11.02.2013. 23:50

Usporedio sam cijene tog samsunga u razlicim drzavama ED shopa:
SK: 78,1 Eur = 591 kn
HU: 23.900 Forinti = 623 kn
Kod nas tih famoznih 609 kn..

Bit ce zanimljivo :)

Mario92 12.02.2013. 00:18

Citiraj:

Autor Pepermint (Post 2332226)
Jel kupovao netko kod njih? Kupio bih si cyborg rat 5, nevidim ga nigdje dalje na nabavi, pa ako ima neko kakvih iskustava?

http://www.edigital.hr/Zicani_mi__cr...&partner=10001

zadnja distributivna cijena:
379,00 kn

kraj distribucije:
11.02.2013

Evo, toga sam se bojao...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:07.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger