PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   LCDi, Plazme i ostali televizori - pročitaj prvi post prije postavljanja pitanja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=106140)

ODO 02.07.2020. 22:09

Citiraj:

Autor SympForTheDevil (Post 3419698)

Samo deri bolji je tv i od spomenutih Panasonica I Philipsa.

Imam već 2 komada RU7402 i u globalu sam zadovoljan, mislio sam i sad ići na tu opciju, ali bi rado nešto mrvicu bolje, sad je li taj q60 opravdava razliku od 1500 kn ne znam?!

željkozg 02.07.2020. 22:16

Citiraj:

Autor ODO (Post 3419701)
Imam već 2 komada RU7402 i u globalu sam zadovoljan, mislio sam i sad ići na tu opciju, ali bi rado nešto mrvicu bolje, sad je li taj q60 opravdava razliku od 1500 kn ne znam?!


Ne isplati se.. A možeš si i ovdje pogledat usporedbu. Stvarno dobri Samsung modeli zapoćinju od modela q7 i na više..


https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

Elven 02.07.2020. 22:50

Meni, ko Panasonic fanu, bi bilo tesko izabrati, ali bi kupio Q6. Zbog 120Hz panela. To bi mi bilo vaznije i od boja i svega jer puno gledam sport. A mozda i dodju konzole sa 120 fpsa...

Inace pravi Q pocinju od 7, Q6 je malo bolji RU8002, pa radje njega ako ima osjetno jeftinije. Ako ne, neces pogrijesiti sa Q6, samo ne ocekuj pravi QLED za te nofce.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

željkozg 02.07.2020. 22:51

Citiraj:

Autor Elven (Post 3419713)
Meni, ko Panasonic fanu, bi bilo tesko izabrati, ali bi kupio Q6. Zbog 120Hz panela. To bi mi bilo vaznije i od boja i svega jer puno gledam sport. A mozda i dodju konzole sa 120 fpsa...

Inace pravi Q pocinju od 7, Q6 je malo bolji RU8002, pa radje njega ako ima osjetno jeftinije. Ako ne, neces pogrijesiti sa Q6, samo ne ocekuj pravi QLED za te nofce.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Veličina 49˝ ima 50Hz osvežavanje panela.

Elven 02.07.2020. 22:56

Citiraj:

Autor željkozg (Post 3419714)
Veličina 49˝ ima 50Hz osvežavanje panela.

Al vas dvojica se raspravljate o 55q6vs50gx830...

Da idem na 49" bi uzeo LG ili Philips (zbog ambilighta)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

željkozg 02.07.2020. 22:58

Citiraj:

Autor Elven (Post 3419715)
Al vas dvojica se raspravljate o 55q6vs50gx830...

Da idem na 49" bi uzeo LG ili Philips (zbog ambilighta)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Ja sam mislio na forumaša @ODO koji se raspituje za model veličine 49˝.

igorba 02.07.2020. 23:28

I sam se nalazim u sličnim razmišljanjima. Da mogu ići na 55'', ne bih išao na Q60 jer nije bitno bolji od RU8002, pravi QLEDi počinju od Q70. Ali ne bih išao ni na njega nego bih malo nadodao i uzeo GZ950 OLED.
Kako mi je 50'' max, i sam gledam GX800 seriju kao favorita. Samsunga ne bih iz principa zbog ubacivanja reklama, a istu stvar radi i LG. AndroidTV ne želim jer kad upalim TV hoću da se upali za 2-3 sekunde, a kad mijenjam program za sekundu. Plus imam Nvidia Shield za Kodi i slično. Tako da otpada i Sony, kao i TP Vision.
Uglavnom, bit će najvjerojatnije GX8xx, pogotovo što ga vjerojatno mogu nabaviti za 460€, sumnjam da ima bolja opcija za te novce.

Poslano sa mog moto x4 koristeći Tapatalk

Elven 03.07.2020. 06:35

Citiraj:

Autor igorba (Post 3419722)
I sam se nalazim u sličnim razmišljanjima. Da mogu ići na 55'', ne bih išao na Q60 jer nije bitno bolji od RU8002, pravi QLEDi počinju od Q70. Ali ne bih išao ni na njega nego bih malo nadodao i uzeo GZ950 OLED.
Kako mi je 50'' max, i sam gledam GX800 seriju kao favorita. Samsunga ne bih iz principa zbog ubacivanja reklama, a istu stvar radi i LG. AndroidTV ne želim jer kad upalim TV hoću da se upali za 2-3 sekunde, a kad mijenjam program za sekundu. Plus imam Nvidia Shield za Kodi i slično. Tako da otpada i Sony, kao i TP Vision.
Uglavnom, bit će najvjerojatnije GX8xx, pogotovo što ga vjerojatno mogu nabaviti za 460€, sumnjam da ima bolja opcija za te novce.

Poslano sa mog moto x4 koristeći Tapatalk

Vidim po prvom pasusu da si dobro sve proucio.

Onda ne vjerujem da ces pogrijesiti sa Panasonicom. Ne znam kako je stanje danas, ali dok sam ja kupovao svog Panasonica (2016. DX je bio) serija 800 je bila top (moj je 600). Firefox OS mi je odlican, ali izgleda da za moju staru verziju nema HBO Go, to mi je bummer.

Za 4.0 bi trebalo bit. Provjeri, ali zvuci mi suludo da takvog premium appa nema (a npr ima Amazon Video za moj).

I da sto se Android TV tice, ima lag, koji je mene poceo sve vise smetati na Philipsu (imao ga je i Sony, jos gori dapace).
Npr kad brzo stisnem tipku udesno nekoliko puta on registrira jednu, maks dvije tipke... Cim on ne moze reagirati brzo koliko ja mogu stiskati... Nije dobro.

Bas testirao sad na Panasonicu, nije instant na mom DX600 (tvoj ce imat puno brzi proc), ali sve sto sam stisnuo pomaknulo se i prije nego stisnem iduci.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

OuttaControl 03.07.2020. 15:21

Najgore je tako kad imaš dva, i ja imam Andrioid 9 TV, WebOS 4.5 i jos Sony dummysmart. Nakon LG-a dummysmart je sporkast al ok je, al android je nocna mora... Kad si samo na jednom navikneš se vjerojatno al ovako kad ih kombiniraš, moraš bit čovik sa dobrim živcima il flegma :p

željkozg 03.07.2020. 16:05

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3419872)
Najgore je tako kad imaš dva, i ja imam Andrioid 9 TV, WebOS 4.5 i jos Sony dummysmart. Nakon LG-a dummysmart je sporkast al ok je, al android je nocna mora... Kad si samo na jednom navikneš se vjerojatno al ovako kad ih kombiniraš, moraš bit čovik sa dobrim živcima il flegma :p


Ne radi Android jednako na svim televizorima.!

Libertus 03.07.2020. 16:21

Citiraj:

Autor željkozg (Post 3419883)
Ne radi Android jednako na svim televizorima.!

Da! Na nekima radi još sporije. :)

RimtuTiTuki 03.07.2020. 16:38

Jučer instalirao Grunding 65" OLED... Meni je slika super, android na njemu mi se čini da nije baš najbolji, ali ionako korisitm nvidia shield, pa me ne dira toliko.

Ima jedino neku opciju s kojom slika izgleda kao u sapunicama, i došlo mi je da ga bacim kroz prozor jer nisam 15tak minuta uspjevao skužiti gdje se to gasi... pa sam pomislio da se ni ne može ugasiti...

Sad se još preko vikenda moram malo poigrati s podešavanjem boja i slike, pa javim dojmove.

Za sad vrh TV za tu lovu.

OuttaControl 03.07.2020. 17:00

To onaj od 8000? Ja sam mislio da je na njemu neki dummy os, meni prika uzeo, isto je hit slika al triba nac dobre postavke, nisam se jos stigao zaigrati

Elven 03.07.2020. 19:53

Citiraj:

Autor Libertus (Post 3419886)
Da! Na nekima radi još sporije. :)

Lol bas to.
Ja imam Philips 803 OLED. Znaci nije prastari model, a top of the line.
I ne moze registrirati nekoliko klikova zaredom.

Podnosljiv je i kako OuttaControl kaze, dok sam koristio samo njega, bilo je lakse.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Prki 04.07.2020. 13:56

A ajd da netko napravi neki video o tome kako to zapravo radi i napravit ću ja na svom Androidu. Možda ja griješim ili ne kužim o čemu pričate, al meni Android radi kao podmazan, jedini delay koji ja primjetim je kod prebacivanja programa ali ništa više nego recimo na Panasonic plasmi. Kroz Tv menu, aplikacije, internet ja ne vidim veliku razliku naspram Huawei P30 lite. Pojasnite malo šta šteka.

Warrior 04.07.2020. 14:08

Moj Philips 65PUS7803 Android isto radi kao podmazan. Ne šteka ništa. Bacite video pa ćemo i mi da usporedimo.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

Prki 04.07.2020. 14:17

Volio bi da prvo oni naprave video kojima šteka, možda ja griješim i ne kužim ili se ne koristim tim stvarima koje njima štekaju pa lupam bez veze i da ne snimam nešto što i njima radi.

9800pro 04.07.2020. 14:56

Android na telki može zezati prvo vrijeme dok se telka upali. Kad sve stavi u memoriju onda radi ok. Za ove kojima ne hvata brzo komande, problem je daljinski a ne android. Meni recimo u Kodiju kojeg sam kontrolirao sa aplikacijom putem IP-a je sve trenutačno bilo, sa daljinskim baš i ne.

OuttaControl 04.07.2020. 16:10

https://youtu.be/HlcwjhX5ejQ
Zbog svojih i mojih zivaca nakon 10 sekundi prebacite na 2:40

Quick startup je upaljen. Kao sto vidite youtube aplikacija radi ko sat mislim ipak je oboje googleov proizvod, logicno da je kompatibilno. Istini za volju ovo se desi jednom tjedno, inace triba cca minutu, na dobar dan zna za 60 sekundi.
Ocito eto komande su do daljinskog ne do tv-a. Iduci put cu kupit dodatak za citanje misli pa ce vjerojatno brže radit osim ako konverter eeg komandi isto nije spor, ali onda je to ponovo do njega ne do tv-a. Ovaj delay za pojačavanje i smanjivanje je isto feature, ako si zeznio u izboru da se stigneš predomislilti, a to sto tu i tamo izgubi koji klik je zato jer ja nisam zapravio zelio tu radnju obaviti nego Android zna sto ja zapravo zelim.

Glupi LG i Sony naprave sta ja kazem kad ja kazem, uopće nemaju veze sa smartom... Triba ih tuzit za marketinsku prevaru...

LG WebOS:
https://youtu.be/8J9hUZtVA7o
Sony DummySmart
https://youtu.be/zmK9VXoBYl0

Prki 04.07.2020. 16:38

Evo mog https://youtu.be/m0AS13RiJVI pa recite jel treba što dosnimiti i jel šta šteka.

Evo još jedan tamo sam zaboravio aplikacije pokrenuti https://youtu.be/3GPeZ3NOp3I

Elven 04.07.2020. 16:41

Pisao sam vec, necu sad snimat.
Npr Netflix na Androidu, stisnem 5 puta udesno ode jednom sigurno, nekad i dvaput.
High end telka iz 2018.

Firefox OS na low end telki iz 2016. stisnem 5 puta udesno, a vid budale, on ode 5 puta desno.

Ovako kad ga koristim da stisnem jednu tipku, pa kazem "One missisipi", pa opet tipka, pa "one missisipi", onda nema nikakav lag.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

domy_os 04.07.2020. 16:51

Može li se na LG C9 nekako povezati glasnoća zvučnika sa izlazom za slušalice da u isto vrijeme oboje reguliram preko daljinskog? Imam staro pojačalo bez daljinskog na tom izlazu i živcira me što stalno moram skakati do pojačala i vrtiti potenciometar.

OuttaControl 04.07.2020. 16:57

@Prki udi u youtube/netflix i pojačavaj smanjuj ton, mene taj ton najvise frustrira, i nekad u aplikacije ulazi sporo nekad brzo, ocito sta je spremljeno u RAM, ali u tebe mi se cini da je okej prckanje po custom Phillips overlayu, to i meni radi okej. al u aplikacijama i pojacavanje tona ne. I kad kliknem 3 puta desno ode dva puta desno u home meniju, nisam uspio sinjat kako je u tebe.

Prki 04.07.2020. 17:19

https://youtu.be/fuLW99flVxQ

Evo YT i Netflix. Meni bolje ne treba, ako ima brže i bolje svaka čast ali da mi to presudi u kupovini Tv-a, to nikako, dok Android radi ovako. Možda će usporiti s vremenom ali ja kontam da je to samo do verzije Androida, ovo je 9 ne znam koja je vaša ali pretpostavljam da nije 9 a navodno uskoro izlazi i 10 i ići će na 2019 Philipse. Možda je do proca ili količine memorije ali sigurno nije niti blizu tvome.

OuttaControl 04.07.2020. 18:08

Jap jap puno bolje nego u mene a isto je android 9, ja sam jako nezadovoljan sa tcl implementacijom androida, za stavit sleep timer moram izac na home i napravot 15-20 klikova za ukljucit funkciju koju mi je grunding star 20 godina imao na dva klika...

Warrior 04.07.2020. 18:24

Evo i moj Philips 65PUS7803. Sasvim pristojno. Javite ako još nešto treba.

https://youtu.be/rLZwh6qHpKk

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

Prki 04.07.2020. 19:57

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3420126)
Jap jap puno bolje nego u mene a isto je android 9, ja sam jako nezadovoljan sa tcl implementacijom androida, za stavit sleep timer moram izac na home i napravot 15-20 klikova za ukljucit funkciju koju mi je grunding star 20 godina imao na dva klika...

A onda je to proizvođača i hardwera, nema druge, Android su isti. Da sam znao da pričaš o TCL-u ima mi punica jedan pa bi i njega pročešljao. Al evo to ću sutra odraditi.

tutix 05.07.2020. 12:37

Ljudi, trebam jeftiniju telku za vikendicu. Bacio sam oko na LG 49UM7050: https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-49um7050-televizor

Starci imaju 43UM7450 što je isto IPS martica i nemam problem s time. Slika je i više nego dobra, a oni, kao i ja rijetko gledaju u potpunom mraku. Ali zanima me jel na toj seriji telki (UM7050) što fali u odnosu na više brojeve, tipa sporiji proc, nekakvo lošije pred-postprocesiranje slike/upscale ili slično?

Ili da ne kompiciram/riskiram i uzmem za 800 HRK više ima 50UM7450 s VA marticom, Magic Remote (što mi i nije sad nešto potreba) i svim điđama koje jesu na njemu...

Fora je što ide na vikendicu, a to je ono max. 2-3 mjeseca korištenja ukupno light korištenja, pa se teško odvajam od keša :D

9800pro 05.07.2020. 15:54

Za Android je najveći problem sami hardware. Šteta što u današnje vrijeme ne stavljaju Amlogic chipsete već Rockchip sa 2GB rama koje Android 9 sve pojede. Da ne govorim da bi kod jačih modela preko 1000€ mogli staviti i Snapdragona zadnjeg unutra pa da vidite kako bi letio...

Elven 05.07.2020. 20:14

Citiraj:

Autor Prki (Post 3420117)
https://youtu.be/fuLW99flVxQ

Evo YT i Netflix. Meni bolje ne treba, ako ima brže i bolje svaka čast ali da mi to presudi u kupovini Tv-a, to nikako, dok Android radi ovako. Možda će usporiti s vremenom ali ja kontam da je to samo do verzije Androida, ovo je 9 ne znam koja je vaša ali pretpostavljam da nije 9 a navodno uskoro izlazi i 10 i ići će na 2019 Philipse. Možda je do proca ili količine memorije ali sigurno nije niti blizu tvome.

Kod mene nije ni izbliza tako...

Mislio sam da imam 9-ku, jer je vuko neki veliki update u 9 mjesecu, ali ispada da je osmica.

Podeseno je na auto update, i nis nije javio. Ali kad idem na check for update kaze da ima noviji. Necu sad to radit jer mi treba TV, lupit cu ga sutra ujutro da se instalira, pa vidjet.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:41.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger