PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Pikado (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=283210)

dani9 03.01.2017. 23:13

Pikado
 
Gdje se u Zagrebu moze igrati pikado, bio u metropolisu samo biljar isto i u mr. Q?

Hamm 03.01.2017. 23:22

https://www.facebook.com/FantasyOfStamp/

U podrumu ti je pikado. :) To je ono kaj znam za zicer. :)

srale7 07.11.2018. 10:24

Jel ima netko od uvazenih članova PcE da aktivno igra pikado, dali rekreativno ili pro?

Juice 08.11.2018. 11:03

Ako misliš rekreativno uz cugu u bircu onda da :D

borny 08.11.2018. 11:20

Kolega igra turnire i sl. pa ga mogu pitati ako te zanima nešto konkretno.

srale7 08.11.2018. 11:41

Kupio sam solidnu ploču i strijelice koje su mi preporučili za ajmo rec beginere, ali nisam zadovoljan strelicama, pa sam mislio da mozda tu ima netko tko moze ukratko objasnit razlike u obliku i tezini utega, utjecaj duzine nastvaka i oblika samog pera.

coconut 08.11.2018. 11:54

Frend traži zidnu ploču za pikado za 4 igrača. Kaže da bi volio da svaki igrač ima vlastiti ekran koji mu prikazuje rezultat. Molim preporuke. Uvoz iz EU (Amazon, Alza,...) dolazi u obzir.

borny 08.11.2018. 11:55

Možda pomogne

http://www.pikado.pro/pikado-saveti-...dabir-strelica

bigAdvance 08.11.2018. 14:00

Citiraj:

Autor dani9 (Post 3006376)
Gdje se u Zagrebu moze igrati pikado, bio u metropolisu samo biljar isto i u mr. Q?

Jedino mjesto u Zagrebu gdje sam vidio ploču od sisala je u Sheridan's pubu u savskoj, blizu ciboninog tornja. Ploča je free, trebaš svoje strelice donijeti.

Igrao sam neko vrijeme amaterski, imali smo ligu s teamovima i četvrtkom bi se nalazili i igrali, to je zapravo bio izgovor za rundanje piva :D fun times.

Što se tiče strelica, to je skroz individualno i stvar navike. Najbitnije je naći balans između gripa koji ti paše, a istodobno da su što užeg profila kako bi ih bilo lakše grupirati.
Meni je kao početniku veliki napredak bio kada sam uzeo teže strelice (27g) ali ne mora to ništa značiti.

srale7 08.11.2018. 14:43

Jasno mi je da je izbor konfiguracije strelica cisto individualna stvar, meni za za početak preporučili 21g, tako sam i uzeo, ali tko zna, mozda bi mi bas teze dobro sjele. Ali glupo mi je sad kupit neke od 27g cisto da ih probam.

srale7 08.11.2018. 14:48

Citiraj:

Autor borny (Post 3246470)




To i je problem sto na 100 mjesta nalazim upravo takve generičke savjete, "odaberite strelice koje vam najbolje odgovaraju".


Nigdje nisam vidio da je netko konkretno napisao kako koji parametar utječe na preformanse/karakteristike

fanATIk 08.11.2018. 19:00

Pa zato što je to individualno. Meni pašu teže, nekom lakše, jbg, svako po svom.

Blue Spirit 08.11.2018. 23:40

:D :goood: :respekt:

srale7 09.11.2018. 10:58

Citiraj:

Autor fanATIk (Post 3246648)
Pa zato što je to individualno. Meni pašu teže, nekom lakše, jbg, svako po svom.




Ma to je jeasno, ali recimo nastavci, ima ih valjda u 9 veličina, 4-5 vrsta tj oblika pera, pa vjerojatno to ima neki tehnički utjecaj koji se moze valorizirat, tj da nije sve bas individualno.

borny 09.11.2018. 11:53

Pitao sam kolegu koji igra Zagrebačku ligu neke općenite info pa prenosim ono što sam pohvatao...

Najviše se koriste utezi 18g i ukupne mase strelice do 20g jer tako nalaže neki naš natjecateljski pravilnik preuzet iz EDU-a (European Dart Union). Dulji nastavak znači i veće pero da može izravnati strelicu. Ista stvar je i sa težim utegom što onda nosi i jači "izbačaj".

Uglavnom, da ne trkeljam gluposti previše... Rekao je da igra svaki drugi utorak na Kustošiji, a ostale utorke negdje drugdje pa vas mogu povezati ako želiš više informacija iz prve ruke.

bigAdvance 09.11.2018. 15:13

Citiraj:

Autor srale7 (Post 3246803)
Ma to je jeasno, ali recimo nastavci, ima ih valjda u 9 veličina, 4-5 vrsta tj oblika pera, pa vjerojatno to ima neki tehnički utjecaj koji se moze valorizirat, tj da nije sve bas individualno.

Naravno, svaki oblik pera ima neke karakteristike, mora ih imati zbog zakona fizike, ali te karakteristike neces osjetiti.
Mozda ces ih osjetiti nakon sto se naviknes na jedan oblik, pa zatim promijenis. Ali opet, osjetit ces nekakvu razliku, nikakvu specificnu.

Zasto? Zato sto svi bacamo drugacije. Zapravo, svako bacanje je drugacije, niti jedno bacanje nece imati isti spin, istu brzinu, istu polazisnu tocku.

Više toga ovisi o tome kako bacaš strelicu, to je glavni parametar. A taj parametar je izuzetno promjenjiv.

I zato ne mozemo reci "uzmi ova krilca ona ce ti omoguciti max spin i stability in flight" - ne znamo kako bacas i lupetali bi napamet.


Citiraj:

Autor borny (Post 3246817)
Pitao sam kolegu koji igra Zagrebačku ligu neke općenite info pa prenosim ono što sam pohvatao...

Najviše se koriste utezi 18g i ukupne mase strelice do 20g jer tako nalaže neki naš natjecateljski pravilnik preuzet iz EDU-a (European Dart Union). Dulji nastavak znači i veće pero da može izravnati strelicu. Ista stvar je i sa težim utegom što onda nosi i jači "izbačaj".

Uglavnom, da ne trkeljam gluposti previše... Rekao je da igra svaki drugi utorak na Kustošiji, a ostale utorke negdje drugdje pa vas mogu povezati ako želiš više informacija iz prve ruke.

18, 20g su soft tip strelice, tj. igra se na elektronskom pikadu.

Pitaj pls frenda igra li se negdje steel tip?

denied 09.11.2018. 19:38

oko 20g su vec steeltip strelice.....ja bacam strelice s 14g za softip....

ALiEN17 24.12.2019. 18:08

Ljudi koje poznajete elektroniku,

može mala pomoć oko popravka električnog zidnog malog pikada? Tip sa njuškala mi je očito prodao, a bez da je probao uređaj... pretpostavljam da mu je stajao negdje u nekoj špajzi i nije se uopće koristio. U čemu je problem? Sva polja super rade, osim polovice, znači 180*C nalijevo i to samo double/duplih vanjskih polja, razmontirao sam ga... unutra su dvije plastične PCB, a između njih tanki spužvasti materijal da se kontakti ne dodiruju tamo gdje ne smiju, ta dva komada plastična PCB idu u dva zasebna konektora na PCB na kojem je napajanje, upravljačke komade i sve ostalo... eh sada... malo sam gledao, ne vidim nigdje apsolutno nikakvih prekida, eventualno da na ovoj trećoj tiskanoj ploči koji lem eventualno više ne drži, ali probao sam sve zajedno micati prstima lagano lijevo-desno ako će koji kontakt uhvatiti i izgleda mi kao nešto što uopće nije moguće popraviti... može je koji tranzistor isprogramirani otišao kvragu? Pomozite ako tko zna, ako ne, budem ga sigurno reklamirao! Hvala!

P.S. ako treba slika, mogu poslikati pa okačiti nešto! :beer:

ALiEN17 26.12.2019. 18:49

Citiraj:

Autor ALiEN17 (Post 3366195)
Ljudi koje poznajete elektroniku,

može mala pomoć oko popravka električnog zidnog malog pikada? Tip sa njuškala mi je očito prodao, a bez da je probao uređaj... pretpostavljam da mu je stajao negdje u nekoj špajzi i nije se uopće koristio. U čemu je problem? Sva polja super rade, osim polovice, znači 180*C nalijevo i to samo double/duplih vanjskih polja, razmontirao sam ga... unutra su dvije plastične PCB, a između njih tanki spužvasti materijal da se kontakti ne dodiruju tamo gdje ne smiju, ta dva komada plastična PCB idu u dva zasebna konektora na PCB na kojem je napajanje, upravljačke komade i sve ostalo... eh sada... malo sam gledao, ne vidim nigdje apsolutno nikakvih prekida, eventualno da na ovoj trećoj tiskanoj ploči koji lem eventualno više ne drži, ali probao sam sve zajedno micati prstima lagano lijevo-desno ako će koji kontakt uhvatiti i izgleda mi kao nešto što uopće nije moguće popraviti... može je koji tranzistor isprogramirani otišao kvragu? Pomozite ako tko zna, ako ne, budem ga sigurno reklamirao! Hvala!

P.S. ako treba slika, mogu poslikati pa okačiti nešto! :beer:


ljudi pomozite molim vas... :beer: igra mi se, a ne mogu :fiju:


evo videa... https://streamable.com/64h4t

- okom ne vidim fizičkih prekida u obje folije
- lemovi na konektorima mi se čine ok, pošpricao kontakt sprejem, malo ih micao, opet isto
- pokušao flat kabele okrenuti, čini mi se da ista polovica vanjskih double na radi
- znači pretpostavljam da je baš neka elektronika otišla na PCB-u hebemu...

P.S. imam multimetar ali uopće ne znam šta bi mogao s njim ispitati


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger