PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Diskovi SSD/HDD (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   OCZ SSD - specifikacije, pitanja, rasprava, review, firmware update,... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=223097)

domy_os 04.07.2008. 22:13

OCZ SSD - specifikacije, pitanja, rasprava, review, firmware update,...
 
Ova tema je namijenjena isključivo OCZ-ovim SSD-ovima i u temi smijete postavljati sva pitanja, voditi razne rasprave, pisati reviewe, postaviti firmware update kad se pojavi i ostalo.

DeadMan+ 18.09.2008. 09:45

evo dobrih vijesti:

OCZ 2.5-inch 64GB Core Series Solid State Drive po cijeni od samo 99$

:beer:

Mar 09.10.2008. 10:01

SSD za kikiriki
 
Evo na ebayu su osvanuli modeli OCZ Core 64GB SSD-ova po 200$ i 180€ što je fini pomak u cijeni s obzirom na dosadašnje SSD-ove.

Specifications:
General
Brand OCZ
Series Core Series
Model OCZSSD2-1C64G
Device Type Internal Solid state disk (SSD)
Dimensions
Width 3.95"
Depth 2.76"
Height 0.38"
Weight 0.17 lbs.
Expansion / Connectivity
Form Factor 2.5"
Capacity 64GB
Interface Type SATA II
Features RAID Support
Performance
Max Shock Resistance 1500G
Sequential Access - Read 120-143 MB/se
Sequential Access - Write 80-93 MB/se
MTBF 1.5 million hours


Navali narode i daj feedback :D

yedwy 09.10.2008. 10:09

A ima ih kod nas? :D

Mislim po toj cjeni ili se i dalje dolar množi s 10...

Mar 09.10.2008. 11:12

Naravno da ne... nas nema na karti.. but we're getting there :D

Uvijek ti preostaje dostava, i za tako mali paket sumnjam da će cariniti/oporezivati.

danij3l 23.11.2008. 00:36

OCZ Core serija je katastrofa kao i svi ostali MLC s JMicron kontrolerom(isti kao i kod Patriota). KATASTROFA.

postoji dobar MLC baziran SSD i to je X25-M od Intela kao sto je netko vec gore napomenuo. (samo se nadam da ce biti na MLC razini sto se tice cijene u dogledno vrijeme)

Sa_Stilom 23.11.2008. 02:48

Ja sam čitao da dosta korisnika po stranim forumima koji posjeduju dotične OCZ modele, kao i ostale modele imaju puno problema...

Yebga, ne mogu naći trenutno gdje sam to našao...

msantic 24.01.2009. 09:52

OCZ support forum sa dosta testova i savjeta kako podesiti Windows-e za rad sa SSD diskovima...

http://www.ocztechnologyforum.com/fo...play.php?f=186


Read this thread 1st...Generic solution to fix OS stuttering and stalling for XP and Vista (32-bit)
http://www.ocztechnologyforum.com/fo...ad.php?t=47183

Tomy B. 16.02.2009. 11:13

evo jedna zanimljiva vijest

to je OCZ Vertex serija

za one koji neznaju ova serija nema JMicron kontroler, a biti će tu i Vertex II, koja je navodno ono što je sada Apex u usporedbi s Core serijom OCZ-ovih SSD-a (dva SSD-a na jednom PCB-u u RAID 0 polju)

dejanbinladen 04.03.2009. 12:15

pazi ovo neznam jel bilo do sad mod nek prebaci di treba

citanje cca 700mb/s pisanje 500mb/s
http://www.techpowerup.com/86997/OCZ...er_Speeds.html

mljac

IcyTexx 08.03.2009. 21:37

http://benchmarkreviews.com/index.ph...=299&Itemid=60

:)

dh41400 09.03.2009. 01:07

Mogli su i malo detaljnije odradit tog Vertexa (hint PC Perspective, The Tech Report, SSDReview ...), a ne stavljat toliko teorije, tehnickih podataka i opisa softvera.

U svemu tome jedino ovo pada u oko ... odnosno razlika u repetitivnim mjerenjima, a i sta se pobogu desava s njim za vrijeme Write-a - izgleda ko tahikardija 90-godisnjeg tlakasa ... (jedino ako nije u pitanju "privremeno" los firmware).

Zakljucak na visini lol ...

"... So why are some Solid State Drives so affordable while others sell at 2-7x the cost? That's a very good question that only a particular group of manufacturers can answer."

... kako se uvijek takvi hvataju testiranja hardvera ... :smoke:


EDIT: Ovako se to radi

Malo truda oko firmware-a i snizavanjem cijene (120GB - 2800kn@eBay bez carine i sl. piz..) dobivamo novi bestbuy :)

darQ 09.03.2009. 02:37

Citiraj:

Autor dh41400 (Post 1295539)
Mogli su i malo detaljnije odradit tog Vertexa (hint PC Perspective, The Tech Report, SSDReview ...), a ne stavljat toliko teorije, tehnickih podataka i opisa softvera.

U svemu tome jedino ovo pada u oko ... odnosno razlika u repetitivnim mjerenjima, a i sta se pobogu desava s njim za vrijeme Write-a - izgleda ko tahikardija 90-godisnjeg tlakasa ... (jedino ako nije u pitanju "privremeno" los firmware).

Zakljucak na visini lol ...

"... So why are some Solid State Drives so affordable while others sell at 2-7x the cost? That's a very good question that only a particular group of manufacturers can answer."

... kako se uvijek takvi hvataju testiranja hardvera ... :smoke:


EDIT: Ovako se to radi

Malo truda oko firmware-a i snizavanjem cijene (120GB - 2800kn@eBay bez carine i sl. piz..) dobivamo novi bestbuy :)

da, zanimljiv je taj vertex, gledao sam malo testove...izgleda jako dobro
međutim, jedan lik ga je ubo na notebook review forumu i na atto testu pokazuje jako loše rezultate po pitanju pisanja malih fajlova :fiju:

dh41400 09.03.2009. 03:00

Evo bas sad gledam u njegovu Database, Fileserver i Workstation specifikaciju i cini se (prema pricama sa OCZ foruma) da su isli sa FW-om koji daje velik Throughput (MB/s), ali zato gubi na brzini rada s malim fajlovima.

Ovo je zapravo logicno posto ce im takav marketing prodat najvise diskova (nazalost i "ubit" random read performanse potrebne za sistemski disk) :(

BTW nadam se da ce ostavit opciju flashanja FW prema potrebi kupca jer navodno razmatraju tri verzije/specifikacije (vise MB/s -> manje IOPs i obrnuto).

EDIT:
cini mi se da je na 250GB modelu sa OCZ summita "ugradjen" ovaj drugi FW, koji daje znatno bolje rezultate u radu s malim fajlovima, ali i gubi na vecim ...

darQ 09.03.2009. 03:11

to sa više fw-ova bi bilo ok...
međutim, ja svejedno mislim da je isplativije za tu cifru uzet dva samsungova slc-a od 64gb i uparit ih u raid 0 i da viš veselja...
je da je kapacitet u pola manji, al...

dh41400 09.03.2009. 03:28

Cak i nije, nego je jos i veci 2x64 =128GB. Nisi jedini, puno njih vani radi ove stvari, a radit ce ih jos i vise, dok ne dodju do granica OB kontrolera (nadam se da su Intel, Silicon Image, JMicron i ostali spremni za ovo).

U svakom slucaju konkurencija ne spava ... a onda cijene same od sebe padaju :D

Sa_Stilom 09.03.2009. 13:59

Ovaj Vertexov Write izgleda ko horor...

Sve se bojim kak će Intelov Write izgledat kad dođe. Danas sam dobio info da je bio dostavljen prošli utorak u 16h, a ja otišao za ZG u 13h.

Damn it :D

dh41400 09.03.2009. 15:48

Da vrlo zanimljivo ponasanje MLC-a ... pogotovo kada se na njemu nesto radi(lo), mada mi nesto govori da jos nije potpuno spreman za trziste...

Prema dosadasnjim opisima, cini mi se da (npr. tvoj) SLC ne bi trebao imat ovakvih problema, jer se kod njih javlja pad u performansama tek nakon zestokog random prometa (dugotrajno "bombardiranje" sa materijalom tipa OLTP, velikim i frekventnim bazama podataka i sl.)... jos kada uzmes u obzir raspodjelu podataka po dva umjesto jednog SSD-a, stvarno sumnjam da ces se borit s ovim problemima.

/\ŁF 07.11.2011. 17:23

Sta mislite o ovom ssd-u, brzine citanja i pisanja koje su navedene su stvarno dobre, a nije skup..?

http://www.protis.hr/products/detail...5sat360g/46694

Samo ne znem sta znaci ovo "seqW" sto je 65 MB/s? Jel bi to bio neki ajmo rec best buy ssd za te novce? (Nije mi bitna velicina, nego brzina, al opet, da nije manje od 50 GB)

tcrnjak5 08.11.2011. 18:30

trebao bi malu pomoć oko odabira za ssd
uzeo bi ovakav http://www.protis.hr/products/detail...5sat360g/46694 i stavio bi ga samo za win
cijena mi odgovara samo me zanima da li je bilo prigovora na njega
neko dizanje os me ne zanima samo brži rad na njemu u svakodnevnom korištenju

bixsy the king 08.11.2011. 19:45

Citiraj:

Autor tcrnjak5 (Post 2020754)
trebao bi malu pomoć oko odabira za ssd
uzeo bi ovakav http://www.protis.hr/products/detail...5sat360g/46694 i stavio bi ga samo za win
cijena mi odgovara samo me zanima da li je bilo prigovora na njega
neko dizanje os me ne zanima samo brži rad na njemu u svakodnevnom korištenju

Ja imam solid 3 60GB i vjeruj mi preporodio sam se s njim...sve radi življe...nema zastajkivanja,pokretanje aplikacija je instantno...imam ga već mjesec dana i da kucnem u drvo nemam zasad prigovora.
Agillity je još bolji model tako da vjerujem da ćeš bit zadovoljan.
Btw...nema smisla davat 200-300 kn više za nekog zvučnijeg proizvođača jer nećeš osjetit promjenu u radu.

Blue_Fatal1ty 08.11.2011. 19:47

Citiraj:

Autor tcrnjak5 (Post 2020754)
trebao bi malu pomoć oko odabira za ssd
uzeo bi ovakav http://www.protis.hr/products/detail...5sat360g/46694 i stavio bi ga samo za win
cijena mi odgovara samo me zanima da li je bilo prigovora na njega
neko dizanje os me ne zanima samo brži rad na njemu u svakodnevnom korištenju

Ja sam ga baš danas uzeo i mogu reć da se osjeti fina razlika. Office se recimo pokrece isti tren, photoshop cs5 kroz 2,5 sec, reboot za par sec gotov.
A za izdržljivost ti još niko neće reć. Kažu da traje minimalno 4 godine.

bixsy the king 08.11.2011. 19:53

Citiraj:

Autor Blue_Fatal1ty (Post 2020817)
Kažu da traje minimalno 4 godine.

Ma tko to kaže ? Igdje ?:stoopid:

Blue_Fatal1ty 09.11.2011. 00:25

Citiraj:

Autor bixsy the king (Post 2020828)
Ma tko to kaže ? Igdje ?:stoopid:

Ma to su sve nagađanja... Nije ga još nitko imao toliko :D. Mislim da sam to pročitao na review-u sa guru3d. Ja sam svoje windowse podesio da nema defragmentacije, download ide na drugi disk, paging file i sve ostalo na hardove tako da ssd ima što manje pisanja i brisanja.

Quantum 09.11.2011. 22:28

Ima tko kakvih razmišljanja o ovom čudu?

Ne sjećam se ovakvih pohvala na StorageReviewu.....osobito ne u ovom cjenovnom rangu - doima se najbolja stvar otkako je toploga kruha.....

MAGARAC 24.11.2011. 20:10

OCZ Octane Review, novi igrac

Moram pohvalit svog Veretxa 3. Radi bez ikakvih problema mjesecima a perf. su mu iste ko i prvog dana bez obzira koliko je ispunjen. Izgleda da su djecije bolesti stvar proslosti i ne vidim vise razloga zasto ne OCZ SF SATA3 diskovi.
Pojavili su se i 90gb Vertex 3 modeli, cijena oko 1250kn slicna kao i Corsair 90gb GT..

bahrija30 03.12.2011. 21:57

Citiraj:

Autor MAGARAC (Post 2033761)
OCZ Octane Review, novi igrac

Moram pohvalit svog Veretxa 3. Radi bez ikakvih problema mjesecima a perf. su mu iste ko i prvog dana bez obzira koliko je ispunjen. Izgleda da su djecije bolesti stvar proslosti i ne vidim vise razloga zasto ne OCZ SF SATA3 diskovi.
Pojavili su se i 90gb Vertex 3 modeli, cijena oko 1250kn slicna kao i Corsair 90gb GT..

može pitanje-koja je razlika izmedju vertex i agility modela?kad ocz u pitanju..hvala!

brunex 06.12.2011. 10:59

imam;
SSD SATA III 120GB OCZ Agility 3, 2.5", AGT3-25SAT3-120G



odličan SSD, prvi mjesec nije bilo nikakvih BSOD-a ni problema ni sa starim firmwareom, no svejedno sam ga nadogradio na 1.5 i opet sve radi kao podmazano i "opet" nema BSOD-a :goood: (mada sam čitao da pojedinci imaju s tim problema)


vidim da sad već postoji FW 1.7 no nemam namjeru nadograđivati ga jer sve radi ko urica.


svaka preporuka.

cako 06.12.2011. 17:25

Nabavio sam OCZ Solid III 120GB i namjeravam ga koristiti kao glavnu particiju za OS . Namjera mi je nabaviti sata3 kontroler i preko njega koristiti SSD.
Zanima me da li ce biti problema s bootanjem OS-a preko sata kontrolera, i da li ce to utjecati na rad grafe odnosno da li ce doci do pada performansi ?
thx

Tomy B. 10.12.2011. 16:11

Još proizvoda od OCZ-a koje treba izbjegavati:

OCZ Vertex Plus OCZSSD2-1VTXPL60G 2.5" 60GB
OCZ Vertex Plus OCZSSD2-1VTXPL120G 2.5" 120GB

Malo pročitajte feedback za više informacija.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger