PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Komentari i prijedlozi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Nekonstruktivnošću do ostvarenja sna (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=192569)

Baja 001 02.07.2010. 23:30

Nekonstruktivnošću do ostvarenja sna
 
Evo da počemen ka svećenik. Drage braćo i sestre, svjedoci smo svakog dana dizanja starih tema, jako nekonstruktivnih postova, spam i flejm na svakom koraku. Razlog tog nepovoljnog kretanja, je masa novih korisnika koja bi preko noći prigrabila blagodati reinkarnirane tržnice.

Vidim sve više spama, i stvarno reagiram, ali već dolazim do granica kad se pitam, zašto Tor nebi opalio 300 postova. Jer komentari na generic komentare, pa povlačenje novih postova sa 3 riječi mi stvaro potežu živce.

Možda će novi reć, lako je ovima šta su nabili postove, iskreno u pravu su. Ali ekipa koja je stalno na PCE forumu, i koliko toliko pokušava oplemeniti isti, svako na svoj način ima sigurno veću dozu prava.

Samo da spomenem da sam zbog slikovitog objašnjena dobio warn, ali ok je jer su valjda neki shvatili da svojim glupostima si mogu odnemoć. I da ovaj thread je samo konstruktivna sugestija, nadam se da se neće pretvoriti u mnoštvo flejma i spama, naravno opet u cilju post counta :)

EDIT:
AKo nije u skladu s zakonikom, lock i :amen: :beer:

^SuperUnknown^ 02.07.2010. 23:55

Cak se slazem djelomicno, ali nemoj se ljutiti; ti imas kartona na 3 stranice :) Zapravo se dosta pokusaja nabijanja postcounta za trznicu brise, no najvise naravno pomazu prijave takvih postova jer je nemoguce da tucet modova prati bas svaku temu :)

Baja 001 02.07.2010. 23:59

Citiraj:

Autor ^SuperUnknown^ (Post 1681097)
Cak se slazem djelomicno, ali nemoj se ljutiti; ti imas kartona na 3 stranice :) Zapravo se dosta pokusaja nabijanja postcounta za trznicu brise, no najvise naravno pomazu prijave takvih postova jer je nemoguce da tucet modova prati bas svaku temu :)

NE, ja stojim iza svega šta sam uradio. To svaki mod vidi, ima discription :)

Pa naravno da je teško, ali kažem živciraju me generic odgovor, pogotov par zadnjih kojih san vidio. Lipo je stavljen broj postova, ili neki tutorial, ali ekipi je drag spam/flejm i gotov.

spawn 03.07.2010. 01:29

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 1681100)
NE, ja stojim iza svega šta sam uradio. To svaki mod vidi, ima discription :)

Pa naravno da je teško, ali kažem živciraju me generic odgovor, pogotov par zadnjih kojih san vidio. Lipo je stavljen broj postova, ili neki tutorial, ali ekipi je drag spam/flejm i gotov.

Ne moras se zivcirati. Kao sto su svi modovi i admini i stajaznamkosvene par puta napomenuli da se s brojem postova ne postaje automatki premium clan, nek nabijaju koliko hoce. Kad budu vidjeli da sa 60 i vise postova,jos uvijek nisu premium,prestat ce :D

Baja 001 03.07.2010. 01:43

Citiraj:

Autor Bruno_Rv (Post 1681136)
Ne moras se zivcirati. Kao sto su svi modovi i admini i stajaznamkosvene par puta napomenuli da se s brojem postova ne postaje automatki premium clan, nek nabijaju koliko hoce. Kad budu vidjeli da sa 60 i vise postova,jos uvijek nisu premium,prestat ce :D

Ne živciram se, kažem thread je sugestivne naravi. Samo me zasmetalo kako se količina ništavila povećala, a najbolji su mi biseri koji dignu 3 godine staru temu :roller:

horza 03.07.2010. 01:55

jel postoji opcija "Prijava posta" ?
ikona je prometni znak tamo ispod avatara kod svakog posta.
i na to se stalno reagira. i u čem je problem? neki post ti smeta - prijavi. ako je pogriješio, on snosi posljedice. ako si prijavio bezveze - snosiš ih ti.

i dosta više oko toga. pa miša mu, bar ti već godinama kenjaš oko skoro svake odluke koju Tor ili itko drugi u PCE-u donesu, a vidiš PCE je još uvijek tu, forum je još uvijek tu i sve je živo. i IMHO bolje od ostatka foruma u hrvata i svijetu. pa valjda nešto dobro radimo, zar ne? valjda bi valjalo onda reći "okej, izgleda da njima paše kak su si složili, nisu propali, nema ni naznaka propadanja, pa valjda znaju što rade, pošto su SVI ostali koji su pričali da PCE ne zna - propali. i to brzo."

tor 03.07.2010. 10:11

je, sve je to na sreću ;)
Kao što je i napisano u pravilima, a neki ni to ne znaju pročitati, ispunjenje uvjeta ne znači automatski pristup tržnici. Kao što ni dobivanje istog nije doživotno.
Nevjerojatno koliko ljudi nije sposobno pročitati i razumjeti tri suvislo napisane riječi, a s druge strane misle da su sposobni diskutirati o pravilima (govorim o padobrancima koji se javljaju na PM, umjesto na mail kako piše u pravilima, evo - imam 50 postova; a oni doslovno glase "bok", "lol", "slažem se"). I onda još napišu "glupa su vam ta pravila, ja bi to..."
No, kako i piše gore - samo nek drobe, par brisanja istih, ponavljačima ban, a svima ostalima sugeriram ovo što su Horza i ostali napisali - prijavite takve postove.

Baja 001 03.07.2010. 11:02

Citiraj:

jel postoji opcija "Prijava posta" ?
ikona je prometni znak tamo ispod avatara kod svakog posta.
i na to se stalno reagira. i u čem je problem? neki post ti smeta - prijavi. ako je pogriješio, on snosi posljedice. ako si prijavio bezveze - snosiš ih ti.
Naravno da prijavim kad vidim takav post ;)
Citiraj:

i dosta više oko toga. pa miša mu, bar ti već godinama kenjaš oko skoro svake odluke koju Tor ili itko drugi u PCE-u donesu, a vidiš PCE je još uvijek tu, forum je još uvijek tu i sve je živo. i IMHO bolje od ostatka foruma u hrvata i svijetu. pa valjda nešto dobro radimo, zar ne? valjda bi valjalo onda reći "okej, izgleda da njima paše kak su si složili, nisu propali, nema ni naznaka propadanja, pa valjda znaju što rade, pošto su SVI ostali koji su pričali da PCE ne zna - propali. i to brzo."
Nisan ni rekao da niste dobri, i znam dobro za "druge projekte", ali samo sam sugerirao da se podigne granica.
Citiraj:

(govorim o padobrancima koji se javljaju na PM, umjesto na mail kako piše u pravilima, evo - imam 50 postova; a oni doslovno glase "bok", "lol", "slažem se")
Pa naravno, kad ljudi u postovima drve da im fali za tržnicu.

Uglavno case closed, što se mene tiče.

bibop 06.07.2010. 02:36

pa nebi se htio petljat u vođenje foruma, evidentno je da se vodi dobro, kad tako šljaka dobro. Ali bi u to da sam na jednu temu tražeći nešto o porezima, a bila je otvorena, naišao na neku temu i tamo nešto dopisao o hgspotu i poslovanju i o tome kako mi se sviđa ili ne sviđa i neki admin je to zbrisao i zaključao temu, bezobrazno, jedino to može srušiti ugled, a to nije nitkovme u interesu.:amen:

The AC 06.07.2010. 02:43

Citiraj:

Autor bibop (Post 1683153)
pa nebi se htio petljat u vođenje foruma, evidentno je da se vodi dobro, kad tako šljaka dobro. Ali bi u to da sam na jednu temu tražeći nešto o porezima, a bila je otvorena, naišao na neku temu i tamo nešto dopisao o hgspotu i poslovanju i o tome kako mi se sviđa ili ne sviđa i neki admin je to zbrisao i zaključao temu, bezobrazno, jedino to može srušiti ugled, a to nije nitkovme u interesu.:amen:

Ako si i tamo ovako čitko i razumljivo pisao onda ti je mod učinio uslugu. :D

tor 06.07.2010. 07:36

Citiraj:

Autor bibop (Post 1683153)
pa nebi se htio petljat u vođenje foruma, evidentno je da se vodi dobro, kad tako šljaka dobro. Ali bi u to da sam na jednu temu tražeći nešto o porezima, a bila je otvorena, naišao na neku temu i tamo nešto dopisao o hgspotu i poslovanju i o tome kako mi se sviđa ili ne sviđa i neki admin je to zbrisao i zaključao temu, bezobrazno, jedino to može srušiti ugled, a to nije nitkovme u interesu.:amen:

Taj post, kao i dosta drugih tvojih, je ocijenjen kao spam. Uz to, noćas digneš temu staru više od godinu dana da bi napisao totalno nepotreban komentar, i to onda postaš dva puta. Nedavno na svaštari, jer nisi znao da se tamo postovi ne broje, otvoriš temu s naslovom "Dobro jutro" - danas je lijepo dan.
S razlogom ti se brišu postovi. Nepismenost da ne spominjem, a ako ovak nastaviš - nećeš nikada doći do 25 konstruktivnih postova.
I ne, nije ovo tema za osobne jadikovke.

ivand123 06.07.2010. 11:31

Neki moraju shvatiti da smo mi prvo informatički forum i community (na neki način). Tržnica je samo poseban dodatak koja se mora zaslužiti i točka. Nije ovo kao djetinjasti Bugov forum da sve prolazi!

McG 06.07.2010. 14:23

Vi ste? Ti ko da si administrator ili idejni začetnik ovog foruma i portala. Ako ti je BUG-ov forum tolko djetinjast, zbog čega si registriran i tolko aktivan na njemu?

D-I-A-B-L-O 06.07.2010. 14:57

Već vidim kako će se i ova tema pretvoriti u neki oblik svađe i prepirke i kako će uskoro pod ključ.
Ne vrijedi vam se žaliti, vlasnici foruma su ti koji odlučuju da li nešto treba mijenjati, i stvar je njihove dobre volje da li će pitati išta nas ili će uvesti neku promjenu bez obzira šta tamo neki korisnik foruma mislio.

Forum ima hrpetinu članova, i apsolutno je nemoguće da sve svima paše. Onima kojima ne paše ne moraju se koristiti njime i to je to, kraj priče.

Baja 001 06.07.2010. 15:13

Citiraj:

Autor D-I-A-B-L-O (Post 1683453)
Već vidim kako će se i ova tema pretvoriti u neki oblik svađe i prepirke i kako će uskoro pod ključ.
Ne vrijedi vam se žaliti, vlasnici foruma su ti koji odlučuju da li nešto treba mijenjati, i stvar je njihove dobre volje da li će pitati išta nas ili će uvesti neku promjenu bez obzira šta tamo neki korisnik foruma mislio.

Forum ima hrpetinu članova, i apsolutno je nemoguće da sve svima paše. Onima kojima ne paše ne moraju se koristiti njime i to je to, kraj priče.

Vidim da već neki ne čitaju s razumijevanjem. Thread je tu samo stavljen kao upozorenje na veću količinu gluposti, ali padobranici se stalno javljaju i pišu kako neko drugi vodi forum i da je to njihova stvar.

To nije bit ovog thread, nego samo skretanje pozornosti na "nove" članove koji nabijaju post count.

Overhaul 06.07.2010. 17:21

Citiraj:

Autor Bruno_Rv (Post 1681136)
nek nabijaju koliko hoce. Kad budu vidjeli da sa 60 i vise postova,jos uvijek nisu premium,prestat ce :D

Da, ali mreni je tesko dan dva poslije pratiti konkretnu tehnicku i sadrzajnu diskusiju jer je nestala u slojevima podignutih threadova.
Ovaj forum godinama je, prirodno, razvio masivne direktorije podtema i topica, pa je tsko ostati zainteresiran kad ti nesto o cemu si razmisljao, npr. kako rijesiti neciji problem ili dilemu, nestane s vidika. Okej, razumijem da postoji mogucnost pracenja tema, ali i to bi bilo dosta masovno da stalno kliknem u tu rubriku svaku temu na kojoj sa zanimanjem pratim iskustva, postupke itd.
Mozda bi bilo zgodno, da smo jos u doba modema, kada se spajanje naplacivalo po satu, provjeriti aktivno vrijeme na forumu wannabee clanova placa, ovako razumijem modove, vjerujem da je ovo najmanje zlo od ponudjenih opcija. Samo sad morate biti i kriticari, citati i procjenjivati svaki bozji post. svaka cast na zrtvovanju vremena vida i zivaca.

D-I-A-B-L-O 06.07.2010. 23:47

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 1683479)
Vidim da već neki ne čitaju s razumijevanjem. Thread je tu samo stavljen kao upozorenje na veću količinu gluposti, ali padobranici se stalno javljaju i pišu kako neko drugi vodi forum i da je to njihova stvar.

To nije bit ovog thread, nego samo skretanje pozornosti na "nove" članove koji nabijaju post count.

NHF, ali misliš da oni koji su zaduženi za te stvari nisu i sami skužili?
Tamo na vrhu si napisao zašto se nebi postavio limit od 300 postova i te stvari, misliš da bi to smanjilo nabijanje postova?

Burko 13.07.2010. 23:57

*namjerno ne idem preko PM-a, nego da ljudi procitaju i da vidim dali grijesim u razmisljanju ili stajaznam. u svakom slucaju mozda jos koje razmisljanje, misljenje uvijek dobro dode*

moze molba, moderatorima/administratorima/glavnom sefu? da se brojac postova izbaci iz procjena, jer je ovo meni smijesno:
http://www.pohrani.com/t/3F/7B/46Gk1uup/braja.jpg

Postovi do sada, u kojima je (ako sam dobro preletio) citava dva odgovora nevezana za procjenu ili prodaju, tj trznicu. osobno nemam nista protiv procjenjitelja, cak najcesce cine uslugu covjeku koji trazi procjenu i na neki nacin doprinosi forumu, ali ovakve procjene su skoro kao "potpis", "slazem se" i slicno. razlika izmedu procjene prije i od clana su prakticki neosjetne, pogotovo u slucaju vise komponenti.

cisto da ne ispadne da kakim jer i sam se ponekad zaletim u procjene, to je cisto ako me neka procjena "zaboli", pa prokomentiram zasto (najcesce) manje od procjenjenoga. ali ne idem otvoriti proteklih 20 tema i ici procjenjivati svaku, pogotovo ne ako vec postoje procjene, i jos vise pogotovo ne ako je procjenjeno kako bi ja procjenio.


i da, vidim da je Braja vec premium trgovac i da mu prakticki ne treba broj postova, ali ne vidim zasto napucati odjednom toliko procjena osim - broja postova. stoga ako nije problem - da se procjene izbace iz coutera, cisto da nebi mogli ljudi kojima nedostaje x postova na taj nacin si nabijati broj.

D-I-A-B-L-O 14.07.2010. 00:02

Pa zar nije već uvedeno da se na tržnici općenito postovi ne broje??
Uvjeren sam da sam to negdje davno pročitao, ali iskreno neda mi se sada kopati opet....

Sad bih išao komentirati svoj zahtjev za procjenom baš da vidim, ali neda mi se spamati.
Ako se ipak broje, onda bi to definitivno trebalo okončati.

EDIT:
Nakon Mad_Duke-ovog posta nisam izdržao, i da, broje se nažalost.

Mad_Duke 14.07.2010. 00:08

Mislim da se čak i broje. Prošao sam tom dotičnom kroz postove i 90% je na procjenama. Tak da ne vjerujem da bi imao toliko.

Ali ne znam, pretpostavka je... :)

^SuperUnknown^ 14.07.2010. 08:46

Ne broje se postovi na trznici, ali su se prije brojali, pa tko je jamio je jamio :) Ako se broje, ocito je neka greska :)

tor 14.07.2010. 09:10

Hm, nekim čudom su se brojali, sad sam isključio. No, dobro da si skrenuo pozornost, ovo je čisti spam.

Booger 14.07.2010. 12:33

Pa čekajte, procjene su pod tržnicom, znači mora prvo ući na tržnicu da bi mogao davati procjene, zar ne? Znači ovdje nije slučaj o nabijanju postova kako bi dobio pristup tržnici već čisti spam.

Ili je dečku bilo jako dosadno pa je našao zanimaciju. :)

Burko 14.07.2010. 13:06

pa zar je netko napisao/rekao drugacije?

Booger 14.07.2010. 13:28

Pa tema je o nabijanju postova kako bi se dobio pristup tržnici! A i zašto bi netko nabijao postove ako nema nikakve koristi od toga ( kao pristup tržnici, recimo ). Postom sam htio reći da to ovdje nije slučaj već najvjerojatnije dosada, ili nešto samo autoru poznato.

D-I-A-B-L-O 14.07.2010. 16:24

Gle, neki ljudi jednostavno pate na post count, i upravo sekcija "procjene" na podforumu tržnice su idealno mjesto za takve radnje.
Pitaj boga šta je njemu bilo na pameti kad je krenuo dizat par dana stare procjene, ali svejedno nema smisla da se postovi u tržnici broje.
Postovi se trebaju brojati u podforumima gdje se priča o računalima, gdje je nekakav komentar konstruktivan, i gdje je spam i svako skretanje od teme tipa "lol, potpis.." itd uredno sankcioniran, a ne na tržnici sa kojom je ionako već bilo problema.
Krenulo se u čišćenje iste, pa onda se i treba održavati čistom koliko god je moguće, a ukidanje post counta je jedan od indirektnih načina za to.

Ionako se prije ti postovi na tržnici nisu ni brojali, no očito se prilikom preuređenja potkrala greška, pa je sada samo to ispravljeno, nitko nije ništa izgubio, već su stvari vraćene u ispravno stanje :)

Burko 14.07.2010. 16:57

ooooo, brojali su se postovi na procjeni cijelo vrijeme, i prije sranja sa trznicom i sada nakon preuredenja ;). pitaj doinka otkud mu onoliki postovi u vremenu od kad je regan, bit ce ti sve jasno :).

tor 14.07.2010. 17:21

je, procjene su bile pod "brojanjem", bar prije nije bilo toliko potrebe za ukidanjem istoga tamo...sad ima :)

D-I-A-B-L-O 15.07.2010. 02:57

Citiraj:

Autor Burko (Post 1688917)
ooooo, brojali su se postovi na procjeni cijelo vrijeme, i prije sranja sa trznicom i sada nakon preuredenja ;). pitaj doinka otkud mu onoliki postovi u vremenu od kad je regan, bit ce ti sve jasno :).

Sori modovi, ali ovo moram komentirati, pogotovo kad se sjetim funkcije koju spomenuti obavlja na jednom drugom forumu, i sa kojim žarom dijeli banane okolo :D, svaka čast na dosjetki, skoro sam zaboravio... Mislim na doinka, da nebi bilo nesporazuma :)
Ja sam bio duboko uvjeren da se ne broje, međutim tor zna bolje,pa eto, ak niš drugo, kolega Burko je skrenuo pažnju na korisnu stvar.

Vjeko 15.07.2010. 05:41

Citiraj:

Autor Burko (Post 1688917)
ooooo, brojali su se postovi na procjeni cijelo vrijeme, i prije sranja sa trznicom i sada nakon preuredenja ;). pitaj doinka otkud mu onoliki postovi u vremenu od kad je regan, bit ce ti sve jasno :).

A taj je baš za svaki lonac poklopac.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger