PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   LGLF652V - vraćen sa popravka (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=288557)

ludiboris 13.10.2017. 23:21

LGLF652V - vraćen sa popravka
 
LP

Imam naveden model televizora.
Dakle LGLF652V koji ujedno ima i 3D funkciju , koju sam normalno koristio.
Međutim , pred mjesec dana je TV bio na popravku , jer je bio neki problem sa LED osvjetljenjem.I to je sad ok.
Ali kad na daljinskom upravljaču pritisnem opciju 3D , baci mi upozorenje :

"Ovaj TV ne podržava 3D značajke"

Zaista mi nije jasno u čemu je problem.I dali su negdje u servisu zeznuli stvar?


Dali je ovaj članak odgovor na moje pitanje:?

p.s. , moj TV naravno nije iz 2017 (kako piše u članku , u vezi podrške) , vec malo stariji. Al ipak , koliko vidim to se odnosi na sve modele.

https://www.cnet.com/news/shambling-...lls-down-dead/

Nije mi taj 3D nikad ni bio od neke važnosti , ali čisto sam znatiželjan , dali su ovi u servisu negdje zeznuli , ili je stvarno ukinuta 3D podrška svim 3D televizorima.
Ako da , zašto još uvijek neki reklamiraju televizore kao 3D , prilikom prodaje?

1v@n 13.10.2017. 23:54

Ako je LED rasvjeta bila problem, moguće da je i cijeli panel morao biti zamijenjen drugim koji nema 3D.

Možda je deaktiviran u servisnom meniju. Zovi servis i pitaj.

Rista 14.10.2017. 01:29

Podrska je "ukinuta" samo u smislu da novi modeli ne podrzavaju 3D. Definitivno ima veze s necim sto su mijenjali u servisu.

ludiboris 14.10.2017. 10:45

Citiraj:

Autor Rista (Post 3114062)
Podrska je "ukinuta" samo u smislu da novi modeli ne podrzavaju 3D. Definitivno ima veze s necim sto su mijenjali u servisu.




Aha.Fino , fino.Još da me netko iz servisa obavjestio u vezi toga ...
A malo sam sad pretrazivao neke stvari , tj.kako uci u onaj "hidden service menu".Ali nisam uspio zasada.
Valjda bi se tamo mogao omoguciti 3D?

Ja cu ih sada svakako kontaktirati , pa cemo vidjeti sto ce biti.
U svakom slucaju bi trebao imati 3D , pošto sam ga takvog kupio.

ludiboris 14.12.2017. 20:07

Evo opet se ja javljam.

Prije sveg , necu reklamirati u kojoj trgovini se to dogodilo.(bar ne još :D)

Situacija je takva da kad su oni meni prvi put nakon što je tv bio na servisu 30 dana dali panel od nekog drugog tv-a.Kad sam ja došao po tv u poslovnicu , oni su meni rekli da su provjerili tv i da je s tv-om sve u redu.Dakle , njima je servis vratio tv , koji je bio kao popravljen.Ja ne znam dali su oni mislili da ja necu primjetiti da to nije isti panel ili ne , ali nitko mi nije rekao ni R od bilo kakve riječi u vezi tog što se desilo na servisu.

E sad , kad sam ja njih zvao , da to nije isti panel.Oni su prvo bili kao zatečeni , i rekli su mi da još jednom provjerim ako je to moj tv (ko fol).Zatim je jedan njihov iz poslovnice došao do mene doma i sam se uvjerio da to nije panel od tog tv-a.Nakon sveg tog , za nekih tjedan dana je došao čovjek iz te poslovnice sluzbenim autom po TV , i odfurao ga.Sad je točno 32 dana i još uvijek nema ni glasa što je tv-u.A ovi iz poslovnice su mi , kad sam ih pitao , i to nakon skoro 4 tjedna rekli da su ovi u servisu napravili dijagnostiku i da očekuju odgovor.:D

Dakle,nakon što sam u zadnja 2 i pol mjeseca bio bez tv-a više od 2 mjeseca (frustrirajuce) , a pogotovo jer tv koristim kao tv i kao monitor u jednom , a i jer sam ga dosta puno platio , imam na kraju nekoliko pitanja koje me muče.

Vjerojatno je teško ili nemoguce naci takav panel za moj tv , pošto isti vec dugo ne proizvode?
Ako i uspiju nabaviti taj panel , pretpostavljam da ce to biti neki stari istroseni panel , za koji postoji velika šansa da brzo ode?
Čitao sam malo po raznim forumima i web stranicama o pravima potrošača.I da kao zakonski nije regulirano koliko dana moze neki uredaj biti na servisu.
Ali koliko sam vidio , neka "imaginarna" granica je 45 dana.Mada mi tu nije jasno zasto nema granice , jer po tom tv ili neki drugi uredaj moze biti na servisu i 6 ili više mjeseci i nikom ništa.
Nakon tog roka , ili ako ne uspiju nabaviti panel , što mogu očekivati?
Povrat novca , tv u cjenovnom rangu koji sam platio za ovaj model ili nešto deseto?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger