PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   eBay iskustva; pitanja i savjeti (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=97893)

1v@n 09.02.2008. 01:29

eBay iskustva; pitanja i savjeti
 
Zanima me koliko vas se opeklo kod kupovine raznih proizvoda sa ebaya. Ja sam do sad imao 2 slučaja. Napisati ću na kraj da ne smeta glavnom dijelu posta. Koliko je uopće sigurno kupovati popularne proizvode preko ebaya, i kako biti siguran da je to 100% originalni proizvod, a ne kopija koja osim izgleda nema ništa zajedničko s tim proizvodom. Gledam po ebayu i privlače me jeftine komponente i periferija, ali koliko je to sve istinito.

Slučaj 1
[ Prije par mjeseci buraz naletio u jednom moby shopu na SonyEricsson HPM-75 slušalice, iste kakve dolaze uz većinu SE mobitela iz Walkman serije, po cijeni od nekih 100 kn i kupio ih je jer je kod uvoznika ( Sancta Domenice ) i u Elektromagicu cijena oko 300 kn. On sav sretan dođe doma i sve super i sve radi. Uzmem ih ja i da ću spojit na mob, konektor teško ulazi. Izvadim konektor van nakon što sam ga ugurao unutra i otpojim slušalice iz 3.5" konektora i osjetim nešto čudno pod prstima. Kvaliteta kabela kod "kopije" je užasno jadna i sam kabel je gladak i tanak dok je kod originala hrapav i deblji. Zaletim sa pogledat što google baca i stvarno, jako veliki postotak tih slušalica koja se na ebayu prodaju su FAKE ]

Slučaj 2.
[ Frend je kupio preko ebaya Sony Memorystick Duo Pro od 2GB za male novce. Došao on do mene, da to isprobamo, sve izgleda ok, prikazuje kapacitet od 2 GB i mi sad pokušamo umetnut karticu u priloženi adapter da bi je on stavio u čitač od laptopa, ali kartica ne ide unutra jer je predebela za koji milimetar. Probam s provjereno originalnom sonyevom karticom, ulazi unutra bez greške. Već nam je tu počelo sve to biti sumnjivo i krenuli smo je napuniti do vrha i vidjeti jel radi OK. Kartica se dala napuniti kao da ima samo 1GB, a ne 2 i nije čuvala podatke nego bi samo neki podaci odjednom nestajali s nje. ]

Munjara 09.02.2008. 01:53

99.99% no-name usb stickova na ebayu su hackani fake stickovi.
Prikazuju navedeni kapacitet, ali pohrana podataka na njih rezultira corruptom fileova.
Memorijske kartice isto tako.

Visoki pozitivni rejting (cak i na desetke tisuca) ne znaci nista. (ljudi vecinom prime stick, ustekaju ga, vide da radi i prikazuje koliko bi trebao i daju pozitivan feedback)
Skoro svi prodavači iz Kine, Hong Konga Singaporea.... prodaju te stvari.
(neki su prijavljeni u zapadnim zemljama, ali roba stize sa istoka)

Radi se u svjesnoj i masovnoj prevari na koju tisuce i tisuće nasjedaju.

Jako je puno prevara, jako puno smeća i škarta na ebayu.

Može se naći dobrih i jeftinih stvari, ali najčešće vrijedi ona dobra stara:
"AKO JE PREDOBRO DA BI BILO ISTINITO, OBIČNO I NIJE".

Zato ne budite lakomi jer ćete potrošiti i novaca i živaca i vremena.
Učite na tuđim iskustvima.

MP950 10.02.2008. 23:57

točno ovo šta munjara kaže, kupih "4gb" stick pro duo prije godinu i više za 260 s poštarinom
došao mi je stick koji korupta fajlove i maximalno može primit cca 1800mb, ali i to samo ako nakon formata u jednoj rundi napunim svih 1800, ako malo po malo-ne ide, corrupta fajlove. začudio sam se kad sam ga raskopao i vidio samsung čip 2gb. ko zna kakva su to mutna posla.
ostavio sam mu negativni feedback i slao mu poruke, ali nije me fermo 5%. ništa, opeko sam se, i nikad više, ali zato imam jedno polupozitivno iskustvo.
kupio sam masku za mob, koja je bila potpuno drukčije nijanse plave nego na slici, čovjek mi je poslao drugu, nije ni ona bila puno bolja pa mi je poslao treću( koju sam zatražio u crnoj sjajnoj i boja je bila ok ali zato je bila napuknuta sa mjehurićem(loš paint job))
i tu je stao, ali dobro bar se trudi. onda sam odustao od ebaya

Necto 11.02.2008. 13:13

1 privitaka
Owned :lol2:

Spoljarik 11.02.2008. 15:09

Citiraj:

Autor Necto (Post 948856)
Owned :lol2:

isuuuuuuuuuuuse pocnem razmisljat i da ja pocnem tak nes radit.... pffff

žile 11.02.2008. 15:28

Kako vam se za slušalice i memory stick da ***avat s eBayem?
Prvo i osnovno je da se poradi uštede od parsto kuna ne isplati ***avat s tim jer je poštarina više od pola cijene proizvoda,što u konačnici dođe da si je za sto kuna više mogao kupit kod nas i uštedit vremena i živaca.Ko što moja baba kaže :"Skuplje te došla pita neg tepsija.":)
Ne vjerujem da će netko tko je 7-8 godina na eBayu i ima 99,7% pozitivan feedback u 5000 transakcija za***at,ali to se zna i kakve se stvari kupuju tamo.

1v@n 11.02.2008. 17:16

Koliko sam imao priliku vidjeti, i puno skuplje stvari se krivotvore. Namjeravao sam kupiti BT stereo slušalice, ali sam naletio na članak da su i to krivotvorili:
Toliko o tome da se i prodavači s visokim ratingom ne polakome:
http://reviews.ebay.com/Fake-counter...AT:-1:SEARCH:5

Warcraft1980 12.02.2008. 06:20

ja kupio novo kućište za n91 na ebayu.
64$. Kad sam dobio imao što i vidjeti, pola tipki nedostaje jedan dio kućišta nije nov, itd.
KOntaktirao majstora, te mu rekao da ću reklamirati u roku od dva dana, da viš panike. U roku od 24 sata je poslao novu na svoj račun, a ovu je rekao da zadržim. Dao sam mu ocjenu 5 na feedbacku:D

okarm 12.02.2008. 11:14

a eto, ja imam samo pozitivna iskustva (kuc-kuc)
2 sticka od 8gb rade vec godinu dana bez problema sa full kapacitetom, USB tv tuner, citac sim i micro SD kartica, onaj USB grijac za salice

marko69 12.02.2008. 11:36

Hm, ja sam za SE kupio one male zvučnike za mob. U nas cijena 250kn. Na ebayu 30kn + 70kn poštarine. Zvučnici su ko beba, tako da...

Munjara 12.02.2008. 11:59

Ne kazem da je sve na ebayu sranje.
Ja sam kupio dosta stvari koje su bile dobre i jeftinije i ima odličnih prodavača.
Ali ima i smeća po pitanju i robe i ljudi jako puno.

Baaso 18.02.2008. 22:16

heh..ja sam naruci dosta toga....igre za ps3,maticnu,rame i sve mi radi i doslo u roku od 5dana

tihomir2 19.02.2008. 00:07

malo ot.
ja sam mislio piknut nokiu e65. imam nekih novaca na PP pa da ih ulupam u nešto :)
nailazim na svakave ponude, ali ono najbitnije je..koliko bi me mogli oderat na carini iako bi paket bio označen kao gitf.. cijena je oko 350 baksa.

žile 19.02.2008. 08:59

Citiraj:

Autor tihomir2 (Post 955714)
malo ot.
ja sam mislio piknut nokiu e65. imam nekih novaca na PP pa da ih ulupam u nešto :)
nailazim na svakave ponude, ali ono najbitnije je..koliko bi me mogli oderat na carini iako bi paket bio označen kao gitf.. cijena je oko 350 baksa.

Hehe,ja sam svoju platio smiješnih 1200kn kod nas,naš softver,još piše vodafone na njoj:)
Zavisi od veličine paketa.Koliko ja znam ,na poklone nema carine.Ovdje doduše postoji problem da je njena kutija pozamašne veličine i da postoji izvjesna mogućnost da je otvore na carini,pa da fino prelistaju katalog i zaljepe i carinu i pdv pa da si ju komotno mogao kupiti kod dilera..

atha 19.02.2008. 10:54

U HR gift na carini ne prolazi. Odnosno ne postoji. Tako da znaci na sve ide carina. Uglavnom na stvari skuplje od 300kn i to cca u postotoku od 30-40% od ukupne cijena proizvoda (cijena samog proizvoda + postarina).

žile 19.02.2008. 11:05

Citiraj:

Autor atha (Post 955839)
U HR gift na carini ne prolazi. Odnosno ne postoji. Tako da znaci na sve ide carina. Uglavnom na stvari skuplje od 300kn i to cca u postotoku od 30-40% od ukupne cijena proizvoda (cijena samog proizvoda + postarina).

Meni je ljetos došao ram iz Amerike,označen kao dar,bez istaknute cijene,niti kune nisam platio.

tihomir2 19.02.2008. 11:53

Citiraj:

Autor žile1942 (Post 955808)
Hehe,ja sam svoju platio smiješnih 1200kn kod nas,naš softver,još piše vodafone na njoj:)
Zavisi od veličine paketa.Koliko ja znam ,na poklone nema carine.Ovdje doduše postoji problem da je njena kutija pozamašne veličine i da postoji izvjesna mogućnost da je otvore na carini,pa da fino prelistaju katalog i zaljepe i carinu i pdv pa da si ju komotno mogao kupiti kod dilera..


a gdje to ako se smije znati? riječ je o novoj naravno? :D

žile 19.02.2008. 11:59

Nije bila nova,ali nije bila dugo korištena,bez ikakve ogrebotinice niti ičega,još je imala naljepnicu preko displeja.To je stari rješio od nekog svoj pajdaša koji tako kupi turbo ultra skupi nabrijani mob,izgušta ga za 2 mjeseca i frkne ga u bescjenje.Zato se nemoj ravnat prema ovome jer ga po tako niskoj cijeni nećeš nać.Ovo je bila samo mala životna priča:D

atha 19.02.2008. 12:44

Citiraj:

Autor žile1942 (Post 955845)
Meni je ljetos došao ram iz Amerike,označen kao dar,bez istaknute cijene,niti kune nisam platio.

A platio si ga...?

tihomir2 19.02.2008. 12:51

Citiraj:

Autor žile1942 (Post 955881)
Nije bila nova,ali nije bila dugo korištena,bez ikakve ogrebotinice niti ičega,još je imala naljepnicu preko displeja.To je stari rješio od nekog svoj pajdaša koji tako kupi turbo ultra skupi nabrijani mob,izgušta ga za 2 mjeseca i frkne ga u bescjenje.Zato se nemoj ravnat prema ovome jer ga po tako niskoj cijeni nećeš nać.Ovo je bila samo mala životna priča:D

ja se već ponadao :D

Gnjurac 19.02.2008. 13:48

Citiraj:

Autor atha (Post 955839)
U HR gift na carini ne prolazi. Odnosno ne postoji. Tako da znaci na sve ide carina. Uglavnom na stvari skuplje od 300kn i to cca u postotoku od 30-40% od ukupne cijena proizvoda (cijena samog proizvoda + postarina).

U HR gift prolazi i postoji.
Izvor vlastito iskustvo.

Ukoliko je uz pošiljku priložen račun na iznos računa se pridodaju i troškovi dostave te se onda na zbrojni iznos plaća 22 % PDV-a, a carine nema.


Najbitnije je da u kutiji nema računa onda je gift 100 %, naravno vrijednost treba biti u nekim razumnim granicama 100 - 200 US $.

Za robu veće vrijednosti preporučam kupnju u domaćim trgovinama, manje gnjažave a cijena ispadne li -la.

tihomir2 19.02.2008. 14:36

znači za moj mob za 350 baksa su šanse recimo 50:50

što se dogodi ako oni opale sve te namete i ja odustanem od tog paketa, tj. ne želim ga podići? vrati se prodavaču?

rendula 19.02.2008. 14:41

Citiraj:

Autor tihomir2 (Post 955967)
znači za moj mob za 350 baksa su šanse recimo 50:50

što se dogodi ako oni opale sve te namete i ja odustanem od tog paketa, tj. ne želim ga podići? vrati se prodavaču?

ne bih rekao 50:50, prije nesto tipa 90:10 da ces platiti.

Old Iggy 19.02.2008. 14:43

Citiraj:

Autor Gnjurac (Post 955928)
U HR gift prolazi i postoji.
Izvor vlastito iskustvo.

Iskustvo je jedno, pravila su drugo. Carinski pregled ne poznaje pojam poklona, tj. robe cija vrijednost nece biti carinjena (osim poklon fizicke osobe fizickoj osobi, sto je malo problem izvesti i to samo za robu do 300 kn). Vise na stranici.

Druga stvar je to sto carina valjda 90% robe - ne ocarini. :D
Valjda im se ne da. :D

atha 19.02.2008. 15:23

Citiraj:

Autor Old Iggy (Post 955974)
Iskustvo je jedno, pravila su drugo. Carinski pregled ne poznaje pojam poklona, tj. robe cija vrijednost nece biti carinjena (osim poklon fizicke osobe fizickoj osobi, sto je malo problem izvesti i to samo za robu do 300 kn). Vise na stranici.

Druga stvar je to sto carina valjda 90% robe - ne ocarini. :D
Valjda im se ne da. :D

Yep, i ja govorim o tome. Meni su recimo carinili gift koji je bio skuplji od 300kn. Carinik je rekao "carine ne poznaje pojam gift". I to je bilo to...

A sad tko tu koga mulja, ne znam. :\

žile 19.02.2008. 15:30

Citiraj:

Autor atha (Post 955898)
A platio si ga...?

120 dolara sam ga platio.

tihomir2 19.02.2008. 16:43

Citiraj:

Autor rendula (Post 955970)
ne bih rekao 50:50, prije nesto tipa 90:10 da ces platiti.


neznaš utješit čovjeka :D

onda odustajem :kafa:

darQ 19.02.2008. 17:05

khm, na informatičku robu se ne plaća carina ;)

žile 19.02.2008. 17:46

Citiraj:

Autor darQ (Post 956051)
khm, na informatičku robu se ne plaća carina ;)

Do vrijednosti 500kn;)

rendula 19.02.2008. 17:49

Citiraj:

Autor darQ (Post 956051)
khm, na informatičku robu se ne plaća carina ;)

ne placa se carina. ali ce naplatiti pdv, carina je ionako samo 10%.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger