PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=98655)

Red Dwarf 18.03.2010. 16:26

nije neisplativo i nemoše sve otići ali neka ti frend dobro pogleda da nije istrošen lanac ili kazeta ili da nije negdje pukotina na rami ili tako nešto...

Mar 18.03.2010. 16:53

Kod bicikla se sve može promjenit tako da ne bi trebalo biti problema ukoliko bajk nije zlostavljan.

No, kupovanje polovnog je upitno isplativo zbog cijena novih na close-outima koje su stvarno povoljne s obzirom na cijene od prije nekoliko godina - danas dobiješ bajk za 2 klase iznad za iste novce kao prije recimo 5g, a i imaš garanciju te znaš da je sve novo i nevoženo.

Red Dwarf 18.03.2010. 17:51

uglavnom uzmi onaj koji ti se najviše sviđa tj odgovara veličinom...ostalo sve je nevažno ako ga nemiisliš nadograđivati

dUG1 18.03.2010. 17:55

Citiraj:

Autor Mar (Post 1598981)
Kod bicikla se sve može promjenit tako da ne bi trebalo biti problema ukoliko bajk nije zlostavljan.

No, kupovanje polovnog je upitno isplativo zbog cijena novih na close-outima koje su stvarno povoljne s obzirom na cijene od prije nekoliko godina - danas dobiješ bajk za 2 klase iznad za iste novce kao prije recimo 5g, a i imaš garanciju te znaš da je sve novo i nevoženo.

Pa je, ali osim u ciklo centru, nisam primjetio neke vece popuste :/

Red Dwarf 18.03.2010. 17:59

3-4 mjesec u intersportu one nakamure trebaš gledati...tako je meni Vuco savjetovao (naravno da ga nisam poslušao nego kupio scott yz4 ramu iz 2006-e i posebno djelove :D)

uglavnom najskuplje će te bicikl izaći u djelovima...ali ćeš zato imati ono što želiš (relativno :D)

Sve u svemu ja bi od ponuđenih uzeo Konu Hoss polovnu ako već mogu birati i ako je bicikl u ok stanju tj da nije uništen pohaban, izudaran i ostalo

Vuco 18.03.2010. 18:33

Dečki, ja sve govorim na osnovu svojeg iskustva od prošle godine kada sam u mjesec dana tražio bajk (4-5. mjesec). Hoće li biti tako i ove godine, možda. S obzirom da je ove godine kriza kao, možda će biti drugačije. Znam samo da su ovogodišnji modeli jačih marki ili skuplji za istu kvalitetu djelova ili imaju slabiju opremu, a prošlogodišnju cijenu.

Već pričam ovo valjda 10x put :D, uglavnom, Nakamure sa Deore opremom su išle po 1600kn (prvo 2300, pa 1800 pa 1600kn), slabija oprema što je sada na bajkovima do 2500kn (Acera, Alivio) su bili 900kn. Vilice istina Bog, su bile sve redom Suntour ili RST, no tako je i sada. Ja sam za 2500kn dobio Deore šiftere i prednji mjenjač, Dart 2 vilicu (koja opet nije bog zna šta, ali je bolja od RST-a i Suntoura za koplje), SRAMov neki entry pogon koji i dalje ide bez da su mi otpale kurble ili pedale i Vbrake kočnice.
Rame su takve kakve jesu, vjerojatno malo teže nego neki poznatiji brandovi, ali zato je i oprema bolja. Da će puknut samo tako, neće.

No upozorenje, nemojte se voditi sa onim Intersportovim katalozima što će sada negdje izaći. Unutra su dijelovi napisani koji ne dolaze na bajkovim ispod 7000kn, no svejedno dolaze bolji djelovi nego na brand markama gdje plaćate ime i lakšu ramu.

Što se tiče polovnoga, uvijek su mi govorili da se gleda prvo rama jel ima krekova. One fore sa pokazivanjem blatnjavog bajka nemojte pušiti. Nek' ga se opere. Onda pogon i stanje zubaca (jesu li iskrivljene šajbe), lanac i kazeta (zubci opet), jel pleše ili preskače pogonska osovina ili pedale. Kotači jesu li ravni i je li kazeta dobra (roštanje u njoj, pomaci u njoj radi neispravnih lagera). Vilica jel ispravna (lockout, kompresija ako ima, rebound) i slično.

Sve što ti može za mjesec-dva dana napraviti neku veću štetu ako se do kraja uništi.

Red Dwarf 20.03.2010. 11:16

ako netko kojim slučajem prodaje flat pedale kao npr dabomb gravity bomb i tako neka me slobodno kontaktira...naravnoo pedale bi trebale imati izmjenjive pinove

Constantine 23.03.2010. 12:14

Koji bicikl da uzmem do 2k maksimalno.
Planiram ga vozit vecinom po gradu ali i po makadamu.
Vazna mi je kvaliteta i trajnost.
I sto se vise isplati,da uzmem novi ili polovni?

Red Dwarf 23.03.2010. 14:59

ako naletiš na polovni više se isplati po meni jer možeš za manje novaca dobiti bolje djelove...ali trebaš uvijek znati da ej novi bicikl ipak novi i lijepi i neogreban i sve se sjaji i ostalo :D

pogledaj si na dropbike.com forumu ako netko prodaje bicikl do 2000kn a da ti se sviđa pa odluči.

Constantine 24.03.2010. 09:46

Sveo sam izbor na dva bicikla,trek 820 ili 3500?

Cuky 24.03.2010. 09:52

kolko vidim ista im je oprema, jedino je rama razlicita. 820 ima celicnu, a 3500 aluminijsku.

odi do ducana pa probaj provozat oba dva, koji ti vise bude odgovarao njega uzmi :)

Constantine 24.03.2010. 09:59

a 3700,kakav je taj,jel vrijedi 300kn vise?

Speedbreaker 24.03.2010. 10:11

3700 ima vjerojatno malo bolju vilicu.

Cuky 24.03.2010. 10:14

ma te vilice su isti drek. ni s jednom ni s drugom nece bit nes previse sretan. po meni radije uzet 3500 i usparat 400kn.

Red Dwarf 24.03.2010. 13:36

je zna nekto gdje bi se dalo kupiti brake booster u zgb-u ili ako netko ima znanja i volje (i alata) da zna napraviti custom made brake booster od prokroma/čelika :D

naravno govorimo o V-brake boosterima da nebi bilo zabune

Speedbreaker 24.03.2010. 23:33

Imaš u DSG-u. link

Corporal Clegg 25.03.2010. 13:07

Pitanje.
Treba mi kratak straznji blatobran, nesto ovog tipa, ali da se instalira na predvidjeno mjesto (dakle, ne kao sto je na ovoj fotki, nego da se prisarafi na bazu iza kocnice).

Ako je bitno, bicikl je GT Aggressor.
Any suggestions?

Lihto 25.03.2010. 17:28

Kupio trek 3500,odličan bajs :D tak da ima moje preporuke :) za tih 180kn više od 820 isplati se zbog rame jer je skoro 2kg lakši...a i stim bolje za vozit :)

Constantine 25.03.2010. 19:34

super,ja ga vjerovatno sutra kupujem.

Red Dwarf 25.03.2010. 19:47

@CC ti blatobrani ti vrlo malo i ništa štite...ako stvarno misliš da ćeš s njime ostati čist rađe uloži u Tide Apsolute (ili kako već) pa da ti se nestvaraju tvrdokorne mrlje :D

inače pogledaj u keindl sport-a i u rog jome (ako ti je usput kad si u ZG-u).danas sam bio tamo i vidio da ih imaju na bacanje

Corporal Clegg 25.03.2010. 20:12

Citiraj:

Autor Red Dwarf (Post 1604685)
@CC ti blatobrani ti vrlo malo i ništa štite...ako stvarno misliš da ćeš s njime ostati čist rađe uloži u Tide Apsolute (ili kako već) pa da ti se nestvaraju tvrdokorne mrlje :D

:D
Ma ono, da mi ledja i/ili ruksak ne budu bas totalno zaflekani nakon kise, nemam iluzija da blatobran puno pomaze.
Citiraj:

inače pogledaj u keindl sport-a i u rog jome (ako ti je usput kad si u ZG-u).danas sam bio tamo i vidio da ih imaju na bacanje
Keindl Sport ima strasan izbor, ako mi lokalni bike shop ikad bude prestao zadovoljavati potrebe, posjetit cu njih...

Red Dwarf 25.03.2010. 20:39

za kišu je jedino učinkovit onaj blatobran koji ide praktički po cijeloj gumi tj do pola gume...

a od ovih baš blatobrana a ne kišobrana preporučam da uzmeš neki koji je što širi i da ga možeš staviti što bliže gumi

Računaj da ti se ovako širi blato/kiša

\\\\\|||||||//////
.\\\\\\|||||//////
..\\\\\\\|||//////
...\\\\\\||//////
....\\\\\\\/////
.....\\\\\\////
.....(~~~~) <- Guma

i sad naravno ako staviš blizu gume blatobran ovako bi to izgledalo


..\\\.............../////
...\\\............ /////
....\\\.......... ////
.....\\\........ ///
......\\\====/// <-blatobran
.......\\\\\\////
........(~~~~) <- Guma

(zanemari točkice)

tako da ono...stvarno ako gledaš koji blatobran odgovor ti je kratak i jasan : što širi i što bliže gumi

De5tr0yer 25.03.2010. 20:43

a mega smijeh :D

Svaka čast, prije bi u paintu nacrto 5MPX sliku i uploadao, al svakog nešto veseli :D

Corporal Clegg 25.03.2010. 21:13

Drzi vodu (doslovno :) ).
Nesto ovog tipa -> http://www.keindl-sport.com/upload/r..._wht_small.jpg ?

Red Dwarf 25.03.2010. 21:44

Citiraj:

Autor De5tr0yer (Post 1604741)
a mega smijeh :D

Svaka čast, prije bi u paintu nacrto 5MPX sliku i uploadao, al svakog nešto veseli :D

e,e...danas sheme blatobrana, sutra *.nfo grafike...vidit ćeš ti :D

a kako da drugačije čovjeku objasnim na što sam mislio :D

Corporal Clegg 25.03.2010. 21:53

ASCII art - breaking communication barriers. Since 1867 :D

Hvala momci na savjetima :)

Constantine 26.03.2010. 19:58

kupio sam si trek 3700,zasada prezadovoljan.

tomiotok 27.03.2010. 15:18

http://www.auto-stop.hr/index.php?vi...tent&Itemid=57


aj komentirajte, danas sam ga vidio u rog jomi i ako prodam svoga fujia tahoe sl od lane za 5,5k kn kupujem si ovoga odmah! btw ima ko zainteresran? bike izgleda prehebeno, a i oprema je boli glava

sibica 27.03.2010. 15:34

Pred dvije godine sam kupio Author Basic, po meni je jako dobar za veliku većinu ljudi koji s njime neće raditi čuda, ali će se upustiti i u prirodu i sl. Njime sam bez ikakve frke prošao Krk, Cres, Lošinj, Istru, što cesta, što makadam, što šumski putevi, bez ikakvih problema...Evo jedan link:

http://www.gigant.hr/bicikli/gigant_mountain_bike.html

Nik 27.03.2010. 22:10

Da se pohvalim, odnedavno sam i ja presao u bikere, nakon valjda 20ak god. sjeo sam na 2 kotaca i nozni pogon pa sam si za upedaliravnje kupio Scott Voltage YZ1 na popustu za 2k kn a ako zagrizem i poludim (sto je vrlo vjerojatno) onda ce dogodine pasti neki ozbiljniji bike (vjerojatno Kona Hoss ili Kula).

Za sad sam presao oko 150km i jos se privikavam na polozaj tijela i sic ali kad ta faza zavrsi, Sljeme je moje :beer:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger