PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   T-Mobile LTE (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=218478)

Blue_Fatal1ty 02.08.2011. 19:31

T-Mobile LTE
 
Evo samo da se pohvalim da sam dobio jučer Huawai LTE stick na testiranje.
Ovo je sad stvarno pomak od onog šta se nudi u HR.
Konačno neki normalni upload!

http://www.speedtest.net/result/1412180118.png

msantic 02.08.2011. 20:56

Ludilo...

O kojem se sticku radi ?

Jel brzina skidanja konstantno dobra ili ima prekida ?

Može koji screenshot softvera za spajanje ?

Hvala.

viper 02.08.2011. 21:05

HT Testirajte LTE mrežu

Citiraj:

Evo i rezultata koje smo svi čekali! Popis odabranih privatnih korisnika koji su bili u području pokrivenom signalom i koji će prvi u Hrvatskoj testirati LTE mrežu. Hvala svima na prijavama i na neočekivanom interesu, veliki dobar dio prijava je bio van područja pokrivenosti signalom tako da ih nismo mogli uključiti u ovaj pilot.

Odabrane korisnike ćemo kontaktirati unutar sljedećih tjedan dana telefonski sa informacijama oko preuzimanja uređaja i svih ostalih detalja. Poslovne i sve ostale korisnike ćemo kontaktirati također telefonski. Hvala još jednom svima koji ste se prijavili, javljati ćemo se sa iskustvima i dojmovima sa testiranja!

IcyTexx 02.08.2011. 23:35

Vau, ovo izgleda fantasticno, samo da tako i ne naplate!

Blue_Fatal1ty 03.08.2011. 00:19

Citiraj:

Autor msantic (Post 1950675)
Ludilo...

O kojem se sticku radi ?

Jel brzina skidanja konstantno dobra ili ima prekida ?

Može koji screenshot softvera za spajanje ?

Hvala.

Radi se o Huawei E398
Brzina varira od 1 MB do 5,5 MB sec.
ss nažalost ne mogu sad stavit jer mi je soft na laptopu koi je kod frenda.
Prekida u vezi nema jedino je stik užasno vruć. Grije se na preko 50°C sigurno! Nakon 45 min skidanja torrenta moram ga doslovno 5 min stavit na stol jer ga ne mogu držat u ruci.

Old friend 03.08.2011. 03:09

Doobro, samo bi to trebalo ići preko 100Mbs.... 120-130Mbs onda je to LTE
vjerovatno hoće... testiraju...

coconut 03.08.2011. 07:30

Citiraj:

Autor Blue_Fatal1ty (Post 1950752)
Prekida u vezi nema jedino je stik užasno vruć. Grije se na preko 50°C sigurno! Nakon 45 min skidanja torrenta moram ga doslovno 5 min stavit na stol jer ga ne mogu držat u ruci.

Napomeni im to u svojoj recenziji na kraju korištenja.

msantic 03.08.2011. 08:21

Citiraj:

Autor Blue_Fatal1ty (Post 1950752)
Radi se o Huawei E398
Brzina varira od 1 MB do 5,5 MB sec.
ss nažalost ne mogu sad stavit jer mi je soft na laptopu koi je kod frenda.
Prekida u vezi nema jedino je stik užasno vruć. Grije se na preko 50°C sigurno! Nakon 45 min skidanja torrenta moram ga doslovno 5 min stavit na stol jer ga ne mogu držat u ruci.

Hvala za dojmove...

Znači po zimi će pomoći grijati sobu :)

Bitno da takve brzine ostanu i kad se spoji hrpa ekipe.

Old friend 03.08.2011. 08:49

Dok ne izgubi vezu tj. isključi se zbog pregrijavanja sve ok, moj se grije a nije LTE, što slabiji prijem to se više grije tj. muči da lovi,
koliko ti je jak signal?
ne znam da li bi MDMA programčić radio na LTE, u njemu ima jačina signala u negativnim decibelima metar

Blue_Fatal1ty 03.08.2011. 16:24

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1950801)
Doobro, samo bi to trebalo ići preko 100Mbs.... 120-130Mbs onda je to LTE
vjerovatno hoće... testiraju...

neće nikad LTE bit takav. niti je bilo gjde drugdje takav

Citiraj:

Autor coconut (Post 1950808)
Napomeni im to u svojoj recenziji na kraju korištenja.

Da, sve si bilježim ;)

Old friend 03.08.2011. 18:17

Citiraj:

Autor Blue_Fatal1ty (Post 1951069)
neće nikad LTE bit takav. niti je bilo gjde drugdje takav)

Ti se šališ????

http://www.fotorola.com/uploads/d5e2f82c3b.jpg

Old friend 03.08.2011. 19:16

http://www.fotorola.com/uploads/1c602f9ec7.jpg

I V A N 03.08.2011. 20:20

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951114)

Radi se o testiranju uz korištenje više antena na odašiljačkom i prijamnom dijelu uz, što je najbitnije, samo jednog aktivnog korisnika u ćeliji (područje pokrivanja bazne postaje). U realnom svijetu ćeš biti jedini korisnik u ćeliji nikad.

Old friend 03.08.2011. 23:26

Prijatelju ja sam isključivo na mobilnom netu i to već niz godina, molim te nemoj mene učiti ok?

te brzine su premale za LTE, dalje nemamo što raspravljati...
DL je ranga dual cell-a, ping je i lošiji nego na dual cell-u jedino je UL bolji zbog trenutne revizije HSUPA koja je do 5.76Mbs, da li je to jasno?
sa jednom stepenicom više evolucijski UL se dovodi teoretski na 2x5.76Mbs i što dobivamo? njegov UL,
da li im se isplati dizati cijelu novu mrežu kada to već sada tehnički imaju?

LTE je vršno 173Mbs DL, 57Mbs UL, do teoretski,
ali i da ih je više, dopusti to je opet malo, dopuštam da testiraju to još nisu rezultati koji nas očekuju u praksi

hvala ti lijepo :)

p.s. da upravo ti znaš kako je južnoafrički vodacom sproveo ovaj speedtest i sa koliko antena i koliko ih je bilo nakačenih tada? rezultat je tu crno na bijelo

edit: da pardon zaboravio sam napisati da operater može ograničiti brzinski korisnički sim iliti priključak... :)
a i postoje modemi za do 100Mbs kao i oni za do 150Mbs hvala ti još jedanput živio :)

MadBoY 04.08.2011. 00:34

LTE je vrsno 300 Mbit u downlink i 75 Mbit uplink, sa 4x4 antenom.
Sa 2x2 je 150 Mbits DL i 50 Mbits UL.
Vjerojatnije je da ce se koristiti 100 Mbit DL i 50 Mbit UP ili mozda 50 Mbit DL i 25 Mbit UP.
Te vrsne brzine se nemogu dostici nikada, pa cak niti u idealnim uvjetima, samo jedan korisnik i "pro" oprema.
Previse ocekujes od LTE-a. Evo i clanak na BUG-u koji prikazuje da je nemoguce ocekivati ista vise od 20-30 Mbita kad bude komercijalno dostupno. Ako su oni u "idealnim" uvjetima imali 85Mbit DL i 35 Mbit UL, zamisli kako ce tek biti kada se prikljuci hrpa korisnika.

Old friend 04.08.2011. 00:42

Oni u bugu tj, t-mobile u utrinama u kombiju su imali samsungov modem chipom ograničen za do 100Mbs, kako može više? prvo

drugo, moj potpis se ne vidi? i to sa stickom firmwareom upgradeanim na 28Mbs, koliko ih je bilo na baznoj? sigurno sam? koliki je rezultat?

kakvih 20-30Mbs na LTE bože pa to imaju sada na dual carrieru, ajde kad krene komercijalno opalit ću ja na vipu jedan LTE speedtest pa ćemo vidjeti koliko će

kraj rasprave što se mene tiče, mlatimo praznu slamu sve se zna o tome :respekt:

Mad_Duke 04.08.2011. 00:46

IMO

Mislim da je ovo opća glupost kod nas. Bolje bi bilo da se fokusiraju na što bolju 3G pokrivenost te niže cijene, a da preskoče ovaj "sljedeći" standard te da ulažu u reviziju koja dolazi nakon ove kada će i oprema biti jeftinija. Kod nas nisu brzine problem (koje su bliže jednom megabitu nekad nego preko 5). Problem su cijene. Sa jednim megabitom jednu gigu potrošim za 2-2.5 sata. 3 gige za 6-9 sati. U mjesec dana ispod 10 sati na maks brzini (od samo jedan megabit) je smijurija. Ali eto. Važno da bu brzina bila prek 10 megabita. Koga briga.

Ovo naravno pišem iz korisničke perspektive. Zašto su cijene ovakve kakve jesu mi je naravno jasno.

I V A N 04.08.2011. 16:18

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951262)
Prijatelju ja sam isključivo na mobilnom netu i to već niz godina, molim te nemoj mene učiti ok?

OK, ali ja radim u VIP-u.

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951262)
te brzine su premale za LTE, dalje nemamo što raspravljati...
DL je ranga dual cell-a, ping je i lošiji nego na dual cell-u jedino je UL bolji zbog trenutne revizije HSUPA koja je do 5.76Mbs, da li je to jasno?

Te brzine su realne za realni LTE s jednom odašiljačkom i jednom prijamnom antenom.

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951262)
sa jednom stepenicom više evolucijski UL se dovodi teoretski na 2x5.76Mbs i što dobivamo? njegov UL,
da li im se isplati dizati cijelu novu mrežu kada to već sada tehnički imaju?

Cilj LTE nije samo povećati brzinu prijenosa nego i:
  • početi koristiti nove dijelove spektra (790-862 MHz i 2500-2690 MHz)
  • uvesti MIMO koncept
  • dodatno smanjiti kašnjenje na 10 – 20 ms
  • povećati mobilnost korisnika na do 350 km/h
  • najbitnije!! - povećati spektralnu efikasnost (3 do 4 puta u DL veća nego kod HSDPA; 2 do 3 puta u UL veća nego kod HSUPA) – to vodi ka nižim operativnim troškovima (OPEX)


Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951262)
LTE je vršno 173Mbs DL, 57Mbs UL, do teoretski,
ali i da ih je više, dopusti to je opet malo, dopuštam da testiraju to još nisu rezultati koji nas očekuju u praksi

Hvala ti što nam dopuštaš.


Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951262)
p.s. da upravo ti znaš kako je južnoafrički vodacom sproveo ovaj speedtest i sa koliko antena i koliko ih je bilo nakačenih tada? rezultat je tu crno na bijelo

Kolega je dobro rekao ali nije dodao da se moglo raditi i o konfiguraciji 4x2 (recimo nešto kao dva prostorno odvojena 2x2 sustava koja dodatno povećavaju robusnost signala na feding).


Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951262)
edit: da pardon zaboravio sam napisati da operater može ograničiti brzinski korisnički sim iliti priključak... :)

U svrhu testiranja operateru je prvo na pomisli ograničiti nešto.


Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951262)
a i postoje modemi za do 100Mbs kao i oni za do 150Mbs hvala ti još jedanput živio :)

Tu se slažem, razlika između modema u maks. brzini prijenosa je u broju integriranih prostorno odvojenih antena.

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951320)
drugo, moj potpis se ne vidi? i to sa stickom firmwareom upgradeanim na 28Mbs, koliko ih je bilo na baznoj? sigurno sam? koliki je rezultat?

Ne nisi bio sam, u 3:53 ujutro na baznoj stanici je sigurno bilo spojeno pa brat bratu 300 korisnika, svi naravno preko DC-HSDPA-a i svi su skidali internet ko i ti.

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951320)
kakvih 20-30Mbs na LTE bože pa to imaju sada na dual carrieru, ajde kad krene komercijalno opalit ću ja na vipu jedan LTE speedtest pa ćemo vidjeti koliko će

Ajde, testiranja si neka već mimoišao, ali već smo te predbilježili za sljedeća.

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951320)
kraj rasprave što se mene tiče, mlatimo praznu slamu sve se zna o tome :respekt:

Standard još dokraja nisu ni napisali aliii ti već sve znaš. Ne znam zašto se sve to uopće testira kad se već može pustiti u rad.

Budi dobar i pozdrav.

Dottore 04.08.2011. 17:23

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951320)
drugo, moj potpis se ne vidi? i to sa stickom firmwareom upgradeanim na 28Mbs, koliko ih je bilo na baznoj? sigurno sam? koliki je rezultat?

zanima me koji je to stick? E173 ili MF190?

Old friend 04.08.2011. 20:20

Ni jedan ni drugi, ta oba su samo do 7.2Mbs znači nisu hspa+, a drugi nikada nije ni bio u ponudi vip-a jel?
moj je zte k4505-z hspa+ orginalno do 21Mbs upgradeom firmwarea 28Mbs

:respekt:

Ivane moj meni je drago da ti radiš u Vipu a uz to se ipak zanimaš za to, takvi su tamo rijetki, većina pojma nema.... bar u mom slučaju, nije bilo mjerenje u 3:53 jer je gmt probaj računati,

drugo valjda je vodacome postavio testnu mrežu koju misli koristiti i inače na koncesiji, ne vidim svrhu "nabrijavanja" jel se slažeš?

i ne hvala ne trebaš ti mene nigdje predbilježiti za testiranja to ću ja sam odlučiti, ako ih bude i ako budem u testnom području, ali da bilo bi poželjno dati testirati nekome tko je i inače na mobilnom netu a ne nekome tko je inače na adsl-u pa se više kuži u "routere" nego u "modeme", jel?

ja sam inače već dovoljno star da budem dobar, 40. je tu, lijep ti pozdrav

Dottore 04.08.2011. 21:39

Citiraj:

Autor Old friend (Post 1951739)
Ni jedan ni drugi, ta oba su samo do 7.2Mbs znači nisu hspa+, a drugi nikada nije ni bio u ponudi vip-a jel?
moj je zte k4505-z hspa+ orginalno do 21Mbs upgradeom firmwarea 28Mbs

Ne sjećam se da li taj bio u ponudi Vip-a. Ako ima mogućnost nabaviti onda sam zainteresiran da isprobam.
Ja također radim dugo a usto prvi pretplatnik otkad pojavio u Hrvatskoj :D Da znaš, imam 28 godina. :)

imam od prve pretplate do zadnjega ( napisao sam po redu )
-Option GT Combo EDGE (wlan/gprs/edge)
-Option GT 3g+ EMEA umts/edge
-Novatel Merlin XU870 hsdpa/3G/edge/gprs -express card
-Huawei 3735 -express card ujedno najhladniji i najdraži jer dobro hvata prijem


nisam baš veliki poklonik usb stickova jer imam užasnu fobiju od strganja usb portova. Moje iskustvo s stickovima nisu baš bajni jer svi stickovi griju, ali ajde kupio sam onaj od Tele2 Huawei E1552 za rezervu.
Pošto od Tele2 nisam bio jako zadovoljan glede pucanja signala i sva sreća što su bili na bonovima. Softver sam maknuo putem Huawei dashboard te ubacio Vodafone. Stvar šljaka dobro na Vip mrežama i stabilno ,neizbježno grijanje ljetima.

Old friend 04.08.2011. 21:51

Bio je na pretplati mada nikada na vipovoj stranici, ja sam morao nekako upgradeat firmware koji sam jedva iskopao jer je bilo problema sa pregrijavanjima i gašenjem i gubljenjem veze zbog toga, vremenski čisti random, nikada se nije znalo kada, sada se situacija popravila,

inače kada stick ima slabiji prijem on mora jače emitirati tj. mučiti se da lovi signal pa se više i grije, mislim da može negdje do 75 stupnjeva sjećam se da je netko negdje mjerio zagrijavanje modema tj. stickova, ali ako se počne gasiti uslijed toga onda ne valja treba reklamirati, ili kopati firmware ako ikako postoji, ja sam jedva našao kod litvanaca valjda, nigdje ga nije bilo službeno,

ako možeš ili jesi na pretplati preporučam dc-hsdpa huawei e372, za koji ja nisam našao da se ljudi žale, samo ga povoljno možeš dobiti kod potpisivanja novog ili produžavanja starog ugovora, za 9 ili 99kn, inače je 1499kn u slobodnoj prodaji,

eto da sa vipom ne spamamo t-mobile temu bilo bi dovoljno pozdrav :respekt:

B3mt1 05.08.2011. 03:10

Citiraj:

Autor I V A N (Post 1951642)
  • povećati mobilnost korisnika na do 350 km/h

ajde mi malo ovo poblize objasnite, tj. sta tocno to znaci ili kolika je trenutna mobilnost korisnika ?

Old friend 05.08.2011. 14:17

Kad original poster ne šalje slike hardwera i softwera ja sam ovo iskopao uz gore sliku modema koju sam već bio našao

http://www.fotorola.com/uploads/367c6990a5.jpg

viper 08.08.2011. 12:44

[VIDEO] Prvi pogled na novu generaciju mobilne mreže T-Mobile 4G



coconut 08.08.2011. 12:59

Kakav lik :D

fran123456 08.08.2011. 13:01

Takav je i u stvarnosti frajer :D

Old friend 08.08.2011. 14:19

Trebao si uzeti moju kantu od lapa pa bi dobio veće brzine, neš ti elienwera
al možda stick radi na usb 3.0, who knows :lol2:

šala, fala za videjo, bit će bolje

Full Throttle 08.08.2011. 14:25

Citiraj:

Autor I V A N (Post 1951642)
...ja radim u VIP-u.

jel možeš ovak okvirno reći da li će se s ovom mrežom opet ići s pokrivanjem isključivo najvećih gradova ili će se možda napokon pokriti područja sa brutalno lošom dsl infrastrukturom? recimo područja ko ovo moje di tekom neželi napraviti mini centralu i di mi je atenuacija 60+ sa brzinom jedva 1mbit...

Old friend 08.08.2011. 14:28

To ti mogu i ja a ne radim u vipu, da hoće, prvo lte bazna baca puno dalje, a i na puno podobnijoj i prodornijoj frekvi je na 800Mhz, sve će se pokriti, gotovo sve, puno više nego sada sa 3 gejom... ukoliko je analogna tv pokrivala toliko će i lte, samo što po okolnim zemljama nisu svi sjašili sa analogne pa bi prema granicama mogao biti problem ali ni nemora, eto

edit: tu je karta pokrivanja, lte je smeđe, a 3 gej ljubičasto, sada sam usporedi...

http://www.fotorola.com/uploads/bac9e2d966.jpg


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger