PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Iskon (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=64358)

Nakitu 17.05.2007. 21:41

Citiraj:

Autor msvrtan (Post 725938)
Iskon je u vlasnistvu t-coma. Iskon ima resseler paket koji koristi tcomovu mrezu ali ima i svoju infrastrukturu koja nema nikakve veze s Tcomom. Npr Amis i optima imaju i reseliing i svoju infrastrukturu kao i iskon.

Vidi crveno. Nemoze Iskon imat nista svoje jer je vlasnistvo t-coma.Kad ga je t-com kupio preuzeo je vlasnistvo nad cijelom firmom i svim sto posjeduju tak da ti to nebi islo zajedno.

Citiraj:

Autor msvrtan (Post 725938)
zasto je razlika u cijeni iako je isti vlasnik? pa tcom pokriva cijelu drzavu i imaju bolesno puno korisnika koji nemaju drugu opciju pa im ovi drze visoke cijene. tamo gdje su morali pustiti konkurenciju pustili su i iskon koji ide na jeftinije cijene. jer kad bi tcom spustio cijene na tim centralama gdje je konkurencija morali bi i svima. a ako na tim centralama ne spuste nekako cijene svi ce otici u konkurenciju ..

Opa odlicno. Sad kuzim.:respekt:

the_ghost 17.05.2007. 22:29

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 725856)
Iskon je firma na papiru. -_- Sve ide preko T-coma. Molim te mi objasni sto si htio reci svojim postom?

Znaci tih 200 ljudi koja tamo rade su bezveze tamo? Iako je t-com kupio iskon, iskon je nastavio raditi sto je prije radio, nije se mergao u t-com.

Nakitu 17.05.2007. 22:42

Citiraj:

Autor the_ghost (Post 726021)
Znaci tih 200 ljudi koja tamo rade su bezveze tamo? Iako je t-com kupio iskon, iskon je nastavio raditi sto je prije radio, nije se mergao u t-com.

Gle vlasnik Iskona je T-com. Sav kapital sva pokretnina i nekretnina je u vlasnistvu T-coma. Iskonovo ime je zadrzano kao BRAND. T-com moze kupit 50 garaza svaku nazvat nekim imenom i pod tim brandom nudit telefon i adsl. -_-

msvrtan 17.05.2007. 22:56

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 725989)
Vidi crveno. Nemoze Iskon imat nista svoje jer je vlasnistvo t-coma.Kad ga je t-com kupio preuzeo je vlasnistvo nad cijelom firmom i svim sto posjeduju tak da ti to nebi islo zajedno.

:dobartek:

crniskot 18.05.2007. 00:18

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726035)
Gle vlasnik Iskona je T-com. Sav kapital sva pokretnina i nekretnina je u vlasnistvu T-coma. Iskonovo ime je zadrzano kao BRAND. T-com moze kupit 50 garaza svaku nazvat nekim imenom i pod tim brandom nudit telefon i adsl. -_-

Gle,nije to tako jednostavno.Iskon nije pripojen tekomu kad je kupljen,već je ostavljen relativno 'samostalan' da se 'bori s konkurencijom'. Ima lakši pristup centralama,tekom ga ne za***aje u vezi infrastrukture,,al to nije tekom. To je tekomova tvrtka kćer ili kako se to već zove. Koja ima drukčiju ponudu. Isto kao što Kaufland i Lidl imaju istog vlasnika al nisu ista firma. Imaju drugačiju ponudu i opslužuju svaki svoj dio tržišta. Dvije firme,jedan vlasnik nije isto kao jedna firma. Rekognaiz. :D

SPLiFF 18.05.2007. 00:48

ok, krivo sam se izrazio... znam da je iskon t-comov bla bla, al netko je napisao u stilu "t-com je povecao te brzine", a ja sam rekao sto nisu onda i nama, no dobro. Vidim neke logike u gornjem postu od crniskot.

Srecom pa mi iskon duo nije dostupan, iako zivim u vjerujem najvecem kvartu osijeka.

the_ghost 18.05.2007. 02:51

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726035)
Gle vlasnik Iskona je T-com. Sav kapital sva pokretnina i nekretnina je u vlasnistvu T-coma. Iskonovo ime je zadrzano kao BRAND. T-com moze kupit 50 garaza svaku nazvat nekim imenom i pod tim brandom nudit telefon i adsl. -_-

Tebi ocegledno nije jasno da je ono sto je T-com napravio u iskonu to da je postavio svoj nadzorni odbor kojem odgovara ista uprava koja je bila i prije nego sto je iskon kupljen samo sto je odgovarala drugom vlasniku. I ne shvacas (ili ne zelis shvatiti iz nekog razloga) da usluge koje se nude nedu preko istih DSLAM-ova, switcheva, routera ili iste optike.

Ocigledno ljudima na ovom brdovitom balkanu nije jasno da se firma moze kupiti a da ju se ne unisti...

fios151 18.05.2007. 08:40

Citiraj:

Autor the_ghost (Post 726137)

Ocigledno ljudima na ovom brdovitom balkanu nije jasno da se firma moze kupiti a da ju se ne unisti...

u trenutku kada (ako) uspiju unistit konkurenciju mogu ugasit i iskon. ne kazem da ce tako bit ali u svijetu se to uredno događa

fios151 18.05.2007. 08:42

bolje bi bilo da ocdje raspravljamo sta je za nas kao korisnike jeftinije a kvalitetnije

the_ghost 18.05.2007. 10:13

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726198)
Omg nemam ja sto shvatit ili ne shvatit. Kad je Iskon kupljen sva mreza koju je Iskon imo sav kapital sve je to postalo TUDJE (Deutsche Telekom) vlasnistvo kako nerazumjes to. Deutsche Telekom samo koristi brand Iskon za pruzanje iste usluge. Iskon je u 100% vlasnistvu i oni nisu nikakva konkurencija T-comu jer svi novci idu T-comu. Druga stvar je to sto T-com zeli da ti mislis da je Iskon neovisan a ti to pusis. Kolko ja kuzim tebe to izgleda ovako nekeko.... T-com je kupio Iskon i reko "Super mi smo ih sad kupili ali neka oni rade po svome rade novu mrezu imaju svoj kapital mi nemamo nista s njima." -_- Svrha kupovine je bilo koja? Valjda im je bilo dosadno po tvome pa eto da trose novce na nesto.Sva mreza koju je Iskon imao je pripojena T-comvoj mrezi i radi toga sam ja napiso "kakvo je to fiktivno prespajanje telefona s T-coma na Iskon". Btw Iskon je bio unisten cim je bio kupljen cim je ostao bez svoga vlasnika. Nemora se BRAND ugasiti da bi se nesto unistilo. Malo se informiraj kako radi Business svijet i kako i zasto se kupuje druge firme.

Da, iskon je u T-comovom vlasnistvu i da, iskon je kupljen da ljudi prelaze na iskon a ne na druge operatere ali NE, ISKONOVA MREZA NIJE PRIPOJENA T-COMOVOJ. Dopusti da imam malo vise informacija o tome nego ti koji lupas bezveze. EOD.

jollyb 18.05.2007. 10:28

UGLAVNOM.... :D

stigao jučer duo
ja *prezadovoljan*
sve radi ok, mislim na net. osim mog komp koji je sad u sejf modu, demit
upravo slažem na cimerovom laptopu pristup wirelessu i to je to
povećao sam danas brzinu na sljedeću i iduće će mejsec biti 3mbit
telefon je ok

ponavljam, ja *prezadovoljan*

crniskot 18.05.2007. 10:33

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726198)
Omg nemam ja sto shvatit ili ne shvatit. Kad je Iskon kupljen sva mreza koju je Iskon imo sav kapital sve je to postalo TUDJE (Deutsche Telekom) vlasnistvo kako nerazumjes to.

A prije je bilo naše,zajedničko vlasništvo?

crniskot 18.05.2007. 13:02

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726325)
Posalji im neki dopis da uvide svoju gresku i da ne izracunavaju svoju dobit na temelju svega sto prodaju u i potrose u svim firmama koje posjeduju. -_-

Ni ne računaju je tako.Volkswagen ne računa svoju dobit ni svoju imovinu sa seatovom i škodinom imovinom i dobiti. Volsvagen grupa to radi. A VAG ne odlučuje kako će izgledati novi golf ni koju će dodatnu opremu imati. To radi Volksvagen. Sam vokswagen gleda kolio je zaradio sa prodanim golfovima i pasatima i koliko je potrošio da proizvede te golfove i pasate. Razlika---dobit volksvagena. Ne uračunava prodane octavie u svoj skor,to radi škoda. Međusobno si konkuriraju, jer da je VAGu bitan samo volksvagen,nebi bilo octavie,leona i suberba da konkuriraju golfu i pasatu i otimaju im kupce.

Pročitaj nešto o toj problematici,preporučam ' Počela ekonomije' pa možda prestaneš pisati gluposti.

Nakitu 18.05.2007. 13:18

Da imas pravo moja greska Volksvagen grupa to radi ne sam Volkswagen. To jos uvijek ne mijenja cinjenicu da SU ONI VLASNICI svih tih firmi i oni rade sta oce s njima. I to ne mijenja cinjenicu da u SVE te aute idu dijelovi od Volkswagena i da kostaju manje samo radi BRANDA niceg vise. -_-

Mailman 18.05.2007. 14:18

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726325)
Gle decko ocito nemas pojma o cemu pises jer da znas nebi piso ovake gluposti.

gle dečko, ima the_ghost itekako pojma o čemu piše...

crniskot 18.05.2007. 14:35

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726354)
I to ne mijenja cinjenicu da u SVE te aute idu dijelovi od Volkswagena i da kostaju manje samo radi BRANDA niceg vise. -_-

Opet gluposti.Idu neki dijelovi u neke aute,većinu rade sami,inače nitko ne bi kupovao volkswagene. Koštaju manje zato što se razlikuju kvalitetom izrade,perfomansama,luksuzom ....i tek nakraju,najmanje bitno,BRANDOM.
Mercator uzme zlatorog,promijeni mu ambalažu i zlatorog postane 'mercator pivo' ili kako već. Ista piva,druga marka. Košta manje jer nije BRAND zlatorog već neki jeftinjak. Škoda ne uzme Golfa,promijeni mu izgled i nakelji Octavia na gepek.

Problematika ti je to ,trebao bi je malo bolje poznavat prije nego kreneš koristiti riječ poput BRAND u razgovoru. :D

Perki 18.05.2007. 14:40

To što Iskonova mreža fizički nije pripojena T-comu je ovdje najmanji problem. Štoviše, i bolje im je ovako. T-com je globalni brand i preveliki igrač da bi mu Iskon boznakaj značio u ukupno udjelu. Služi im kao testni poligon i za zayebavanje konkurencije, bez da "prljaju" vlastiti brand. S obzirom na nejakost regulacijskih tijela, kao i monopol koji zapravo imaju, vjerujem da im ne bi bio problem s Iskonom ući i u dumping (bilo cijenama, bilo vrstom usluge)

10Mbit? Što bi Kazo rekao, budimo realni...

atha 18.05.2007. 15:40

Koristi multiquote i edit, i ne ostavljaj tri svoja posta zaredom.

crniskot 18.05.2007. 15:57

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726449)
Lol pitaj bilo koga ko se razumije u aute pa ces vidjet da ti idu isti motori u sve aute. Kad razviju novu masinu nova masina ide u novog Golfa stara u Skodu ili Seata nije bitno.

Znači,motor je auto? Podvozje,suspenzija,getriba,aerodinamika......nevažne gluposti.

You win,neda mi se,mogli bi do prekosutra.:lol2:

Nakitu 18.05.2007. 16:02

Citiraj:

Autor crniskot (Post 726485)
Znači,motor je auto? Podvozje,suspenzija,getriba,aerodinamika......nevažne gluposti.

You win,neda mi se,mogli bi do prekosutra.:lol2:

Motor je bio samo primjer. :D

Mailman 18.05.2007. 16:03

Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726451)
Super za njega ali ti svojim postom ne doprinosis nicemu jedino ako nisi njegov odvjetnik.

Zašto bih morao ponavljati ono što je već izrečeno? tvoj je problem što ti očito neke stvari ne shvaćaš...
Citiraj:

Autor Nakitu (Post 726451)
Stick to the topic.

ma stvarno? a topic je možda Volkswagen?

E.T. 18.05.2007. 16:14

Decki, mir.... ovo se vise nemoze ni gledat a kamoli citat...

1. Tema nije vlasnicka struktura Iskona, T-com-ova ulaganja i akvizicije u regiji, sirenje neznanja o ekonomskim pojmovima i sl.... Tema je ISKON duo, sto on donosi, dali se isplati s obzirom na konkurenciju, kome je dostupan, iskustva korisnika, i sl. ... zato drzite se toga... (to se prvenstveno odnosi na tebe Nakitu)

2. Molim koristiti edit post i multi quote a ne spamati bezveze

3. Molim uvazenog moderatora, cijenjenog kolegu Vadera da vrati prvotni sjaj ovoj dretvi :D

Darth Vader 18.05.2007. 16:33

Tema čista ko suza, sad. Na natruhe glupe rasprave, lock.

@Nakitu
Ohladi se, čemu tako napadački stav?


Što se tiče Iskona: ET je sve rekao.

^SuperUnknown^ 18.05.2007. 17:04

Da li netko vec surfa po povecanim brzinama? Ja imam 1 MBit i rekoshe gospoda na telefonu maloprije da na kor. stranicama promijenim brzinu i da ce nova brzina biti aktivna tokom lipnja. WTF?

E.T. 18.05.2007. 17:14

Citiraj:

Autor ^SuperUnknown^ (Post 726534)
Da li netko vec surfa po povecanim brzinama? Ja imam 1 MBit i rekoshe gospoda na telefonu maloprije da na kor. stranicama promijenim brzinu i da ce nova brzina biti aktivna tokom lipnja. WTF?

ja dobio ovo:
"Obavijest o Iskon.DUO brzinama:
Nove Iskon.DUO brzine postojećim korisnicima će biti automatski aktivirane tijekom mjeseca lipnja, stoga nije potrebno slati zahtjev za promjenom brzine.

Korisnicima opcije prema ostvarenom prometu, neovisno o tome koju brzinu koriste sada, bit će aktivirana najveća moguća brzina do maksimalno 10 Mbps, a ovisno o mogućnostima linije. Mjesečna naknada za brzinu do 10 Mbps iznosi 99 kn.

Korisnicima Flat rate opcije brzine će biti povećane na sljedeći način:
768 Kbps na 1 Mbps uz mjesečnu naknadu 150 kn;
1 i 2 Mbps na 3 Mbps uz mjesečnu naknadu 200 kn;
3 Mbps na 5 Mbps uz mjesečnu naknadu 300 kn."

Cr00k 18.05.2007. 17:30

Očito je ok internet veza ali mene više muči telefon.Koliko je ovaj tel u Iskonovom paketu lošiji od standardnog T Com telefona?

Nakitu 18.05.2007. 17:48

Citiraj:

Autor Darth Vader (Post 726517)
Tema čista ko suza, sad. Na natruhe glupe rasprave, lock.

@Nakitu
Ohladi se, čemu tako napadački stav?


Što se tiče Iskona: ET je sve rekao.

Bah to je dio moga sarma. :D Sad ste ublil topic... a bio je tako popularan. :D

jollyb 18.05.2007. 22:54

Citiraj:

Autor ^SuperUnknown^ (Post 726534)
Da li netko vec surfa po povecanim brzinama? Ja imam 1 MBit i rekoshe gospoda na telefonu maloprije da na kor. stranicama promijenim brzinu i da ce nova brzina biti aktivna tokom lipnja. WTF?

eto, umjesto 768 (najslabiej brzine, koja bi trebala postat 1mbit), ja ne znam koju brzinu imam :D

grabit kaže 193kB, a utorrent 28kB, ukupno 220kB
danas ujutro sam preko neta zatražio opciju za povećanje na "drugu" brzinu, 2mbit, koji će uskoro postati 3mbit i to samo za 200kn, ovo je predobro! stvarno mi je žao da iskon duo može bit na tako malo lokacija

jollyb 18.05.2007. 22:56

Citiraj:

Autor Cr00k (Post 726549)
Očito je ok internet veza ali mene više muči telefon.Koliko je ovaj tel u Iskonovom paketu lošiji od standardnog T Com telefona?

koliko sam uspio telefonirati, a nisam puno, veza je bila dobra, ma ak bolje razmislim, mnogo dobra :D

msvrtan 19.05.2007. 00:16

Citiraj:

Autor Mailman (Post 726389)
gle dečko, ima the_ghost itekako pojma o čemu piše...

nebih se bas slozio ;)


inace vidim da je prije pisalo uz pakete

"a nakon ostvarenih 13 GB surfajte neograničeno uz uvijek isti trošak " (tako kaze google cache)

a sada pise

"uz vrtoglavo brzi ADSL do 10 Mbps i povoljnije telefoniranje za samo"

...

tako da bi bilo dobro opomenuti one koji imaju pakete a nekada su znali odluciti u iskonu napraviti si flat na tu fintu da to ne rade vise...osim ako to i dalje nije ostalo (u sto ne vjerujem jer bi bilo jeftinije od 5mbitnog flata a kamo li 10mbitnog)

ali svejedno skidam kapu iskonu za ovo s paketima na 10Mbps..


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger