PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Logitech G512 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=310258)

dada-as 25.10.2021. 09:57

Logitech G512
 
Gledam da kupim slovo S, kad ono pise 7$. A tipkovnica je zesci tresh i pitanje kad ce otici druge tipke. Ajd da sam nesto tipkao, nisam. Double click se popjavljuje na masu tipki i treba cistiti s alkoholom koji je sam po sebi skup. Plus sad sam strgao slovo S kad sam je mjenjao.

Jel ima negdje da se kupe te tipke nesto jeftinije? Znaci samo plastika zasad, ali cini mi se da ce i ti switchevi otic uskoro. Da je dumpam ili ima netko neku ideju?

U mom stazu od 30 godina tipkanja ovo je najgora tipkovnica, a tipkao sam na jeftinim tipkovnicama.

Sinac 25.10.2021. 13:19

Prebaci se u temu "Mehaničke tipkovnice", prije će ti tamo netko odgovoriti, a možda i nađeš odgovor u starijim postovima.

sharyn 25.10.2021. 13:26

istu tipkovnicu imam, iste probleme imam.
slao mallu na reklamaciju oni popravili 3 tipke ostatak ostavili netaknut ( neki slovenski servis)
garancija izlazi u 3. mjesecu pa ću opet poslat poslije nove godine al tlaka mi je bit bez tipkovnice mjesec dana.

dada-as 25.10.2021. 13:59

Mozda imam i ja garanciju, ali sigurno je nece priznat buduci sam strgao tipke dok sma ih vadio. U biti ona plastika je toliko lose napravljena da vjerujem da to treba vaditi neki kirurg sa specijalnim aparatom, a i onda je p'itanje dali ce to dobro ispast.

uglavnom, dno dna tipkovnica, isla za 500kn, a ne vrijedi ni 200kn. I sad neznam sto cu s njom, vjerojatno na odpad, a zalosno mi je tako novu tipkovnicu koja vjerojatno jos ima garanciju baciti u smece, a sad ovo tipkam na 10 godina staroj, istina bog isto logitech, ali membrane k120, znas one jeftine ali izgleda kvalitetnije tiokovnice od logitecha.

Nbdy32 26.10.2021. 07:17

Aliexpress ... Ja sam sa tipkama dobio i "ključ" za vađenje ...


Je malo čekanja ali ...

dada-as 26.10.2021. 11:06

ma nije problem cekanje nego isplativost. Jedna tipka kosta 5$, a ako kupim set onda je 50$.

A kako sam tek sad zakljucio da mi ova tipkovnica ne odgovara ergonomski onda mi i nije neki deal.

huh, gledam sad cijene i vidim ovakva nova kosta 800kn, na njuskalu idu po 500kn. po toj racunici se onda isplati zamjeniti te 2 tipke i platiti 5$, to ima smaisla onda. Ali i dalje je zalosno da je tipkovnica od 800kn tresh.

EDIT:
Evo popravljena, servisirana, izgleda ko nova, jedino ako se jako dobro zagleda see vidi razlika.

DiRT 26.10.2021. 23:06

Ja imam G413 sa istim problemima pucanja tipki te dupliranja. Na kraju sam odustao od bilo ceg, nek stoji i skuplja prasinu u vrecici, preso na bezicnu tipkovnicu i ne zanima me vise. To je to floating keys pa su osjetljive na bocne sile u pm, a ti pipci tanki su tako lose napravljeni na 4 tocke spoj, da je cvrsce i bolje napravljeno i dizajniran taj spoj trajalo bi vjecno, osim valjda taj problem dupliranja bi se opet javio...

dada-as 27.10.2021. 07:50

Da, ali problem dupliranja se lako popravi, ispuse se sa kompresorom ta tipka ili s malo alkohola se ulije unutra.

No kao sto kazes problem je sto kod tog ciscenja lako mozes potrgat tipke dok vadis keycaps. A nove kostaju ko suho zlato. Evo ja uspio sloziti svoju sad da su funkciji ove tipke koje se koriste...

Sinac 27.10.2021. 07:55

Problem dupliranja slova Z pojavio se i na mojoj G810. Rješenje je bilo podmazivanje switcha, na snimci od 3:00 prikazano je kako to napraviti. Ja sam sredio s WD 40 teflonskom verzijom spreja, špricnuo u posudicu i namazao rubove switcha. Tipke skidajte oprezno jer je učvršćenje najgori škart od vodilica koji su mogli smisliti. Najbolje je koristiti neki alat za skidanje tipki s kojim možete okomito povući keycap, bez naginjanja u stranu jer onda popucaju vodilice keycapa.

https://www.youtube.com/watch?v=E9uGF1XgC9s

Sada razmišljam da premažem sve switcheve i dodatno utišam tipkovnicu.

Night 28.10.2021. 14:16

Imam tu 512 i to je grozota od tipkovnice, to dupliranje se prvo javljalo na jednom slovu, pa na dva, pa sad na pola tipkovnice. Razmišljam je li mi bolja opcija poslati je na garanciju ili kupiti sve nove switcheve i zamijeniti ih.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger