PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Laptop kao drugi monitor ? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=283383)

Ozone 12.01.2017. 10:25

Laptop kao drugi monitor ?
 
Nemam love za drugi monitor, a kod foto ili video editiranja sve mi je pre skučeno na jednom. Imam i laptop.
Može li mi laptop poslužiti kao drugi monitor, extended desktop?
Na koji način spojiti laptop na PC: hdmi, wireless, ethernet ?
Treba li neki third party software za to ili Windowsi 7,8 mogu to hendlati ?

Molim savjete !

Hvala unaprijed.

Dragster 12.01.2017. 11:13

hdmi port na laptopu je u 99% slučajeva izlazni. za korištenje ekrana od laptopa za bilo što drugo osim za ono što je namjenjen trebaš poštene modifikacije izvoditi.

možeš izvaditi panel iz laptopa, potražiti inverter za model panela kojeg imaš online, platiti ga 300 kuna, čekati da dođe i onda dalje modificirati i zajebavati se oko završne izvedbe takvog monitora.

Bavio sam se time dvaput, neisplativo, sklono greškama i problemima u radu, trapavo.

Ne moraš uzeti novog Della od 27 inča, polovnih monitora ima ko pijeska za parsto kuna...

besplatno ili uz malo para nećeš uspjeti izvesti ovo što ti treba... jedino drugo što mi pada na pamet je capture kartica... ali to je sve ogroman tramak u odnosu na drugi monitor kojeg ukopčaš i gotovo

Ozone 12.01.2017. 11:36

Hvala na odgovur Dragster. Mislio sam da to ide puno jednostavnije.
Da li za dva monitora moram imati grafičku koja to podržava, npr. sa dva vga izlaza ili mogu jedan na vga, drugi na hdmi, npr. ?

spitfire83 12.01.2017. 11:48

Može se to softverski, ima više različitih programa
Guglaj
Use laptop as second monitor

Ozone 12.01.2017. 11:59

Citiraj:

Autor spitfire83 (Post 3009731)
Može se to softverski, ima više različitih programa
Guglaj
Use laptop as second monitor

Ma jesam vidio da ima nekih softwera, no ne znam kako bih spojio laptop i pc. Da li kablom preko mrežne kartice ili preko grafičke (nekako) ?
A i bolje da pitam na domaćem portalu nego na nekom stranom.

Mommistake 12.01.2017. 12:08

Kablom preko mrežne kartice ti misliš prenositi sliku?

Ako ćeš ikako spajati morati ćeš spajati ili HDMI-om, VGA, DP, DVI ili nešto slično.

Ako želiš direktno.

Ali postoji opcija (ako ti je laptop funkcionalan) da ide preko wirelessa, praktički ti tvoj PC streama sliku na laptop, ali koliko sam skužio nije ni malo fluidno.

Makar mislim da svaki software koji si gledao se referira na taj način, neka vrsta Server/klijent odnosa. Da neće biti fizičkog povezivanja kompa i laptopa.

nick praskaton 12.01.2017. 12:51

ma puno njuskalo monitora od 17-24" ima od 200 do 700 kn birat kolko srce zeli

evo ovaj za 500 kn bi isao, dell 24"

http://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/...oglas-21364249

ne isplati se kupovat konvertere, vadit panele van laptopa itd

Ozone 12.01.2017. 13:01

Mommistake Komande i opcije od Premier Pro bih premjestio na taj drugi dok bi mi preview i workflow bili na glavnom monitoru.

nick praskaton da dobra je cijena za 24", jedino što sam ja u ČK. (koji je točno Dell-ov model ) ?

Lewis 12.01.2017. 13:44

Probaj spacedesk software: http://spacedesk.ph/

Imas ovdje tutorial:https://www.youtube.com/watch?v=oij4...ature=youtu.be

Dragster 12.01.2017. 14:12

Može se i tablet i mobitel koristiti kao drugi monitor preko programa. Čak i programi za wifi miša/tpkovnicu na mobu nude tu opciju u plaćenoj verziji... Problemi su bili u nestabilnosti prijenosa, deset minuta vrhunski, pet minuta slideshow, ako bilo što kreneš downloadati padne slika i slično... Fora je kad u praksi vidiš da je to moguće, ali daleko je to još od nečeg u što se možeš pouzdati

Lewis 12.01.2017. 14:29

Nista ga ne kosta da proba jel njemu dovoljno dobro.
Ja imam desktop na 3 monitora i meni netreba tako nesto i znam da softversko rjesenje nemoze biti brzo kao i pravi monitor ali kao sto sam autor kaze da nema novca za kupovinu monitora onda moze probati ovo makar privremeno dok ne skupi za jos monitora :).

Osim toga akao se bavi video montazom kako kaze a nema $$$ za dodani monitor ocito se bavi time hobisticki pa mu neka velika stabilnost ocito nije prioritet.

Ozone 12.01.2017. 14:46

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3009786)

Evo upravo sam isprobao Spacedesk i radi. Preko Wi-Fia se osjeti kašnjenje, no možda da ih spojim mrežnim kablom on ima propusnost oko 1gb/s pa možda bude bolje.

gorkix 17.09.2023. 21:20

1.sekundarni laptop spoji se hdmi kablom na monitor i stavi se da je to prošireni ekran (to je mi šljaka bez problema)
pokušao sam da primarni laptop spojim bežično na sekundarni i stavim da je to prošireni ekran pa me zanima da li je moguće da se i monitor koristi kao drugi ekran ,koji je spojen na sekundarni laptop


2.ovo ne mogu probati ,pa me zanima ako laptop ima izlaze hdmi i vga da li se na oba izlaza mogu spojiti 2 monitora i da to funkcionira

tomek@vz 17.09.2023. 22:33

Citiraj:

Autor gorkix (Post 3698045)
1.sekundarni laptop spoji se hdmi kablom na monitor i stavi se da je to prošireni ekran (to je mi šljaka bez problema)
pokušao sam da primarni laptop spojim bežično na sekundarni i stavim da je to prošireni ekran pa me zanima da li je moguće da se i monitor koristi kao drugi ekran ,koji je spojen na sekundarni laptop


2.ovo ne mogu probati ,pa me zanima ako laptop ima izlaze hdmi i vga da li se na oba izlaza mogu spojiti 2 monitora i da to funkcionira


Trebas Docking Station koji podrzava 2 zasebna izlaza. Koji je lap?


P.S. ubuduce bih ti savjetovao da dignes posebnu temu - dizanje teme stare 6 godina iz mrtvih je malo ga-ga :lol2:

gorkix 17.09.2023. 23:06

Citiraj:

Autor tomek@vz (Post 3698054)
Trebas Docking Station koji podrzava 2 zasebna izlaza. Koji je lap?

acer aspire f5-571,ima grafičku geforce 940 i naknadno ugrađni dodatni ramovi i ssd disk
ima dva izlaza hdmi i vga ....znači ne može istovremeno koristi oba izlaza za dva monitora ?




druga mi je opcija ono pod pitanjem 1 ,a to je da taj laptop bude spojen na jedan monitor i da se primarni laptop (jači od ovoga) spoji bežično na ovaj acerov i da se vide oba ekrana ....to kad spojim ne vidim taj drugi monitor...

tomek@vz 18.09.2023. 06:24

Citiraj:

Autor gorkix (Post 3698057)
acer aspire f5-571,ima grafičku geforce 940 i naknadno ugrađni dodatni ramovi i ssd disk
ima dva izlaza hdmi i vga ....znači ne može istovremeno koristi oba izlaza za dva monitora ?




druga mi je opcija ono pod pitanjem 1 ,a to je da taj laptop bude spojen na jedan monitor i da se primarni laptop (jači od ovoga) spoji bežično na ovaj acerov i da se vide oba ekrana ....to kad spojim ne vidim taj drugi monitor...


Imam isti - zaboravi na ta kemijanja.

gorkix 19.09.2023. 21:36

Citiraj:

Autor tomek@vz (Post 3698070)
Imam isti - zaboravi na ta kemijanja.

ok,hvala na odgovoru


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger