PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Komentari i prijedlozi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sastavljanje jeftinog kompa - natjecanje! (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=282675)

Busola29 08.12.2016. 19:31

Sastavljanje jeftinog kompa - natjecanje!
 
Što mislite na prijedlog da PC ekspert organizira natjecanje u sastavljanju računala za iznos manji od 750 kn (100 eura...). Bit natjecanja je trud i zabava svih forumaša , te prenošenje smješnih priča procesor sam nabavio na buvljaku gdje sam se cijenkao sa prodavačem da li ću dati 20 ili 30 kn, na njuškalu sam dobio grafu za stari smarthphone uz prepirke to ne vrijedi toliko kućište sam nabavio od odbačenog kompića u prijatelja kada smo malo popili slomio se i dao mi je i monitor LCD koji vrijedi 200 kn... Normalno bit je iskrenost koliko tolika, koja slika , na kraju pri sastavljanju pokrenuti neki benchmark (odredimo koji...) , poredak (ne samo po brzini , nego i po inovativnosti i snalažljivosti...) , popis komponenti, operativni sistem koji korist (tu bi dao izbor od raznih Linuxa do Windowsa...) ...

Kompići bi se mogli darovati ili zadržati (kako tko želi...) a PC eskpert (mogu se kontaktirati još koja hrvatska web stranica ili novine...) upriliči nagradu za prva tri mjesta i za ostale sudionike nagrada majica ili naljepnica koja.

Možda je malo kasno da se stigne sve do Božića ili Nove godine :( (nemam baš puno vremena , ali odvojio bi za tu zabavu...) , ali bila bi dobra zabava :D , a na kraju bi se imalo o čemu pisati i komentirati...

Mario92 09.12.2016. 10:37

Vidim netko gleda Scrapyard Wars :D

Busola29 09.12.2016. 15:00

Citiraj:

Autor Mario92 (Post 2997937)
Vidim netko gleda Scrapyard Wars :D

Ne gledam prvi puta čuo sada , davno prije ovo imao na ideji i par puta pisao ... , ali izgleda kod nas ide ona šema tek kada nešto zaživi vani , tada mi sve važni isto radimo. Jako rijetko želimo u nečemu biti prvi ili novi... :D

Zašto je tako , ne bih sada ... morao bi otići se napiti :chears:

Pogledao jednu seriju sada fora su... ali to je 300$ , za 300$ ja složim raketu od kompa u Hrvatskoj :D

i4004 09.12.2016. 18:10

složio sam si prije nekog vremena nešto za 150kn, to mi je sad pc za gledat video i yt (tu se android mislim ne kvalificira jer ne prikaže cjeli duži naziv yt videja?), spojen na tv.
tj. kupio sam samo kućište, ostalo su bili nečiji viškovi i sl. c2d na 2.2ghz.

i won the contest?
hehe...

ono, šije ta sranjca ala raspberry, pine64, android media playere i sl. uzduž i poprijeko, a bio je jeftiniji. :amen:

Forace 09.12.2016. 18:40

Al mislim ne kužim poantu. Imaš temu pc donatora gdje se viškovi doniraju, ima tržnica - zašto bi netko trošio vrijeme na skupljanje i slaganje upitnog pc.a ?

Naime u ovoj branši je malo previše različitosti tako da ti prvo treba osnovno trojstvo (cpu,mbo,ram) pa onda dalje ... sad to sve pokušavat nabavit za što manje para ili razmjenama ... ne znam po meni malo gubitak vremena.

Otprilike se zna koliko vrijedi šta od stare opreme tako da ....

Bubba 09.12.2016. 18:42

Citiraj:

Autor Forace (Post 2998119)
Otprilike se zna koliko vrijedi šta od stare opreme tako da ....

Ni meni taj dio nije bas bistar, recimo, tko brani toru i Bulji da se dogovore oko cifre, prevare drzavu, ne plate porez i pobjede na ovom "natjecaju"?

Forace 09.12.2016. 18:45

A s druge strane tema donatori svako malo se sklepa za nekoga neki komp za nula kn tako da ta tema sama nosi pobjedu ? I to apsolutnu :D.

rodney 10.12.2016. 08:49

Citiraj:

Autor Bubba (Post 2998120)
Ni meni taj dio nije bas bistar, recimo, tko brani toru i Bulji da se dogovore oko cifre, prevare drzavu, ne plate porez i pobjede na ovom "natjecaju"?

Pa definira se da se računala na kraju poklanjaju, pa neka pobijedi tko god hoće. Nešto ala pravila u Jokamiehenluokka.

windfucker 10.12.2016. 21:11

Citiraj:

Autor Bubba (Post 2998120)
...tko brani toru i Bulji da se dogovore oko cifre, prevare drzavu, ne plate porez i pobjede na ovom "natjecaju"?

Logika.
Tor & Buljo ≠ dogovor

:D

Alister 12.12.2016. 08:31

A što oni koji rade u servisima, pa imaju robe na bacanje :)

Sinac 12.12.2016. 10:26

A tek oni koji odvoze elektronički otpad? Oni još dobe i novac da pokupe opremu :D

Drvoje 14.12.2016. 18:50

Citiraj:

Autor Busola29 (Post 2997776)
...te prenošenje smješnih priča procesor sam nabavio na buvljaku gdje sam se cijenkao sa prodavačem da li ću dati 20 ili 30 kn, na njuškalu sam dobio grafu za stari smarthphone uz prepirke to ne vrijedi toliko kućište sam nabavio od odbačenog kompića u prijatelja kada smo malo popili slomio se i dao mi je i monitor LCD koji vrijedi 200 kn...

Neloša ideja, ali ovaj dio oko priče unaprid znam tko osvaja - taj bi iskamčija od preprodavača sve popratne kabele, periferiju, rezervni kejs i SO-DIMM ram za laptop gratis, tako mi mirisnog borića :D

smirnoff 14.12.2016. 22:31

ček al onda nije bit u tome da se sklepa jeftin komp, nego da taj najjeftiniji može pokrenut odr. zadatke, npr, vrtit FC3 ili FC4...
jbg, svako moćže sklepat za 20 kn neki prastari celeron i 1GB DDRa, 10GB HDD Quantum i FDD... al onda za njega nema više drajvera da bi to sve radilo

tizhu 14.12.2016. 23:11

uzme se jedna igra kao referentna točka, a za svaki dio se mora barem njuškalo oglas prikazat jer slaganje tog kompa nakon što je sve gotovo mora biti moguće svima. od nule.
ne može pero reći da je hd imao doma od starog kompa ili da je monitor dobio na poklon.
neka pravila moraju biti određena.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger