PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Diskovi SSD/HDD (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   najbolji dvd snimač (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=17708)

hilander 18.02.2005. 00:13

najbolji dvd snimač
 
Vidim da većina ljudi ovdje preporuča pioneer ili nec, a već godinama je plextor taj koji na usporednim testovima u svim našim informatičkim časopisima ima najbolje ocjene.
zanimljivo

-POP- 18.02.2005. 20:34

BTC!!!

zwer 18.02.2005. 21:55

http://www.cdfreaks.com/article/172

IMHO najbolji toster out there. 2 god. garancije. Samo da mi sjedne neka lova... :clap:

Zond 18.02.2005. 22:49

Same here. Vec mi je pun cjevovod Pionira i Nekova. Jos i Ben-Kju bolji izbor od prve dvojice. Ali ne Pionir je cois tu mejk.

Codiac 18.02.2005. 23:57

plextor cd prze dvd nikako

pioneer se ugradjuje i u teac a i znao je biti i u sony przama govorim za cd prze tako da me nebi cudilo da i u dvd przama bude pioneer a da se prodaje pod teacom i drugima.

uglavnom koliko cujem pioneer 109dvr uber alles (cekam pare pa ga pikam)

mindlessheep 11.03.2005. 15:18

Citiraj:

Originally posted by zwer
http://www.cdfreaks.com/article/172

IMHO najbolji toster out there. 2 god. garancije. Samo da mi sjedne neka lova... :clap:

ja ga kupia juce, jos nisam przia (sram me bilo)

bas zbog tog review-a i jos jednog (cini mi se na cdrinfo). Kazu dobro cita necitljive DVD-e, i DVD-i sprzeni u njemu se dobro citaju, posebno ako ih sporije przis (meni to i nije neki problem, ne bavim se masovnim przenjem)

eto, vjerovali ili ne razlog kupnje je bilo sta mi je DVD-ROM (hitachi) star 5 godina pocea zaj.....

Black Dragon 12.03.2005. 01:20

BTW jel netko uzeo LG 4161B ? kažu da je to isti LG GSA4160B samo bez podrške za DVD RAM (inače je kao i OEM pa nema nigdje novi Firmware za njega a i sumnjam da će s e pojaviti a niti ga nema na LG stranicama) ali za 420 kn mi se čini OK i ako niš drugo lijep mi je :D Dakle ako ga netko ima jel radi i kako ? (nisu baš svi odševljeni njime vidim po netu ali neki su sretni pa pitam i vas ...)

daddo 12.03.2005. 02:45

BD... imo ja prije 4163B doticni model... i sve radilo bez greske... nije brzinski rekorder ali uredno odradjuje sve pred njega postavljeno...

mann 15.03.2005. 20:12

Ja imam 109 i prezadovoljan sam za sada... Preporucam!

Snakey 15.03.2005. 21:58

Ja imam Nec-ND3520A Black i super zadovoljan. Chita sve, snima na 8x bez problema (nisam probao brze DVD-e) CD-e snima isto super. Prezadovoljan. Najbolji odnos uloženo-dobiveno.

A u Pioneera se ionako ugradjuju dijelovi od NEC-a.

Freek 15.03.2005. 21:59

Citiraj:

Originally posted by Snakey


A u Pioneera se ionako ugradjuju dijelovi od NEC-a.

zašto se svi hvataju za tu "slamku":confused:

-POP- 15.03.2005. 23:33

Freek, malo si se zeznuo za ime svoje memorije...: bonker2

Freek 16.03.2005. 16:13

Citiraj:

Originally posted by Eddie
Freek, malo si se zeznuo za ime svoje memorije...: bonker2
ionako je šrot pa me boli ****;)

-POP- 16.03.2005. 19:06

Vidim da si ispravio...INFENION!!!:D

Doktor 25.03.2005. 22:50

Samo za Vašu informaciju, Pioneer DVR-109 i ASUS DRW-1608P su u biti jedan te isti snimač.... deklarirani na 6x za dual layer + i - format, naravno sa novim firmwareom....:beer:

nylaia 27.03.2005. 16:18

Ja samo znam da ja imam negativna iskustva s ASUS-ovim snimacima, sada koristim ASUS 52*24*52 (CDRW) i njime uopce nisam zadovoljan (od 10 cd-a 7 zavrsi na smecu (traxdata,sony,verbatin,eperformance,tdk i dr. sve sam probao, kak tak snima samo na benq), a dobro je radio dok je bio nov, sada nezna za brzine vece od 8x i dobar snimak).

Ovih dana cu ga zamijeniti i mislim da cu uzet doticni LG GSA-4163B zbog iskustva iz proslosi(LG -middle of the road, ASUS- moji jadi) , a i pozitivnih kritika na netu. S ASUS-ovim snimacem nisam radio, no radio sam s PIONEER DVR-109(koliko zanam potpuno jednak ASUS-u), a taj ima puuuno problema s citanjem losih cd-r medija koji se bez problema citaju i na obicnim cd-rom-ovima.

Renesis 29.03.2005. 22:20

Ovako ja isto sad kupujem dvd pržilicu i imam 3 modela. Poželjne osobine su: tišina, crna boja

NEC 3520A
Pioneer DVR-109
LG GSA-4163B

Neka glasovanje počne :beer:

Zond 29.03.2005. 23:40

LG, sanjam ju vec nekoliko mjeseci i napokon sam skupio novac i trebala bi mi ukrasiti kantu kroz koji dan. Frend na moju preporuku kupio, isprobao, slusao, tiha, najkvalitetniji snimljeni cdei i dvdei od svih na trzistu. Ima i crna, sto reci :)

nylaia 31.03.2005. 19:33

kupio sam LG-a, (63) prilicno sam zadovoljan njime osim nekih dizajnerskih stvari (ogromna zelena LED-dioda koja ne mijenja boju nego samo blinka pa ne znam sta snimac radi, pise, cita njemu je sve isto), taj detalj me malo smeta no sve ostalo je OK, vec je snimo koji desetak DVD-a (oko 7 min na 8x) i rado OK, naravno osim one kretenske diode koju po meni nisu trebali ni stavit jer nicem ne sluzi (nisam napomenuo, u radu je snimac jako tih ,na 8x, uopce se ne cuje).

Raven_1 01.04.2005. 22:46

Što se tiče brzine snimanja LG je odličan, ali u čitanju cd-ova, dvd-ova i ripanju DVD-a nije baš među najboljima, ali u većini slučajeva je bolje od Nec-a. Isto tako malo više opterećuje CPU od ostalih prilikom čitanja DVD-a (probano zasad samo na 2 primjerka). Ripanje glazbe je brzo i na LG-u i na Nec-u, a Pioneer se muči s 90min. medijima.

Pioneer je brži u ripanju DVD-a (promijenit firmware), brže čita DL , DVD+R/RW i DVD-R7RW, a cd-ove u većini slučajeva podjednako brzo kao i LG. DVD-RAM je plus kod LG-a ako ga namjeravaš koristiti.

LG ima slabiji CD error cor. ali zato ima jako dobar DVD error cor. kao i Pioneer. NEC je lošiji od obje što se tiče CD-a, a DVD error cor. je dobar, ali NEC sporije čita izgrebane DVD-ove.

Što se tiče kvalitete zapisa na DVD-R LG je uglavnom iza Pioneer-a, ali bolji od NEC-a na manjim brzinama snimanja. NEC i Pioneer uglavnom bolje zapisuju na DVD+R od LG-a na brzinama većim od 4x. LG i NEC uglavnom imaju manje problema sa DVD-RW medijima.

Pioneer naravno podržava DL 6x i ima kvalitetniji zapis od LG-a i NEC-a na DL, ali pošto su mediji još uvijek skupi to nije toliko bitno.

Moja preporuka je Pioneer, ali ako misliš koristiti DVD-RAM onda LG. Ako misliš koristiti medije tipa kvark, princo, gigamaster i sl. ne preporučam Pioneer.

Zond 02.04.2005. 02:19

Citiraj:

Originally posted by Raven_1
Što se tiče brzine snimanja LG je odličan, ali u čitanju cd-ova, dvd-ova i ripanju DVD-a nije baš među najboljima, ali u većini slučajeva je bolje od Nec-a. Isto tako malo više opterećuje CPU od ostalih prilikom čitanja DVD-a (probano zasad samo na 2 primjerka). Ripanje glazbe je brzo i na LG-u i na Nec-u, a Pioneer se muči s 90min. medijima.

Pioneer je brži u ripanju DVD-a (promijenit firmware), brže čita DL , DVD+R/RW i DVD-R7RW, a cd-ove u većini slučajeva podjednako brzo kao i LG. DVD-RAM je plus kod LG-a ako ga namjeravaš koristiti.

LG ima slabiji CD error cor. ali zato ima jako dobar DVD error cor. kao i Pioneer. NEC je lošiji od obje što se tiče CD-a, a DVD error cor. je dobar, ali NEC sporije čita izgrebane DVD-ove.

Što se tiče kvalitete zapisa na DVD-R LG je uglavnom iza Pioneer-a, ali bolji od NEC-a na manjim brzinama snimanja. NEC i Pioneer uglavnom bolje zapisuju na DVD+R od LG-a na brzinama većim od 4x. LG i NEC uglavnom imaju manje problema sa DVD-RW medijima.

Pioneer naravno podržava DL 6x i ima kvalitetniji zapis od LG-a i NEC-a na DL, ali pošto su mediji još uvijek skupi to nije toliko bitno.

Moja preporuka je Pioneer, ali ako misliš koristiti DVD-RAM onda LG. Ako misliš koristiti medije tipa kvark, princo, gigamaster i sl. ne preporučam Pioneer.

Da pobijem odmah tvoje tvrdnje:

LG 4163, prvi firmware , A100 cini mi se :
DVD-R , Taiyo Yuden podloga TYG02
http://gfx.cdfreaks.com/reviews/lg_gsa-4163b/lg126.png

DVD-R Verbatim , Mitsubishi podloga MCC
http://gfx.cdfreaks.com/reviews/lg_gsa-4163b/lg132.png

Ovo je samo ovako na brzaka baceno, no tebi je ovo gore od Pioneera? Testirali su na Benq dw1620 (najbolje scan mogucnosti od svih przlica na trzistu) tvornicki Baldurs Gate DVD ili tako nesto slicno i gore je od vecine LG scanova. LG pise kvalitetnije od Pioneera! :mad:

Raven_1 05.04.2005. 01:12

1. Nisi dao usporedbu s istim medijima zapisanim na Pioneer-u. Da si malo pogledao na relevantnim forumima vidio bi da se jedino mogu uspoređivati podaci gdje su obje pržilice imale iste uvjete i gdje je probano više medija istog proizvođača (zbog mogućnosti lošeg primjerka), testirano na istom čitaču ili više njih s istom verzijom programa.

2. LG odlično zapisuje na TY i MCC, ali snimanje na 12x ili 16x na većini medija daje lošije rezultate. Međutim i dalje je zapis dobre kvalitete.

3. Test s KProbe je za osobnu upotrebu i nije relevantan jer pogreške su ponekad veće o 15%, a Plextools se u zadnjih par verzija poboljšao, ali i to nije mjerodavno. Pravi testovi se izvode na uređajima poput Almedio dvd checkera.

4. Našao sam test koji je usporediv jer je testirano u skoro istim uvjetima i Pioneer 109 ima PI Max=36 Av.=6.90, a LG ima PI Max=91 i Av.=13.23. Radi se o DVD-R MCC 03RG20 16x sprženo na 16x. Na DVD+R mediju istog proizvođača LG ima PI Max=153 i Av.=19.53 dok Pioneer ima PI Max=15 i Av.=1.26. Možeš pogledati više na CDRInfo


Testirao sam oko 100 cd-ova na 3 različita uređaja sa Plextools i KProbe, a sada radim test DVD-ova. Problem je što ne mogu skupiti barem 5 primjeraka iste marke i proizvođača DVD-a pa ću se koncentrirati samo na Verbatim, Traxdatu, Princo, Aritu, Kvark i E Proformance. Testovi dugo traju pa ću ih postati nadam se do kraja mjeseca.

Anthrax a.k.a. Priest 21.04.2005. 12:41

Re: najbolji dvd snimač
 
Citiraj:

Originally posted by hilander
Vidim da većina ljudi ovdje preporuča pioneer ili nec, a već godinama je plextor taj koji na usporednim testovima u svim našim informatičkim časopisima ima najbolje ocjene.
zanimljivo

a da malo bolje pogledas? ljudi koji su pitali savjet su trazili opticki medij " za ne bas puno para " a u taj cjenovni rang plextor ne ulazi :clap:

Anthrax a.k.a. Priest 21.04.2005. 12:43

Citiraj:

Originally posted by Eddie
BTC!!!
bez uvrede ali BTC je smece

-POP- 06.05.2005. 22:57

Citiraj:

Originally posted by Anthrax
bez uvrede ali BTC je smece
Sorry, ali nisam mutav i neupučen.BTC sam napisao iz zajebancije.Inače, dotični BTC ne može pročitati vlastite snimljene DVD-ove...

buljo 07.05.2005. 00:52

Imam dotičnog pioneer-a i zadovoljan sam. Pržio sam na 16x i nema problema. Prije sam imao LG CD-pržilicu i bila je za izgradit spomenik!
Neznam kakve su LG DVD pržilice al znam i pročitao sam na puno mjesta da su LG i Pioneer za DVD prženje najbolji.
Ako vam treba RAM onda LG, a ovak što vam se više svidi na prvi pogled! :D
if u ask me: Pioneer:beer:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger