PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Automobili (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=16972)

mamutarka 05.12.2017. 23:22



:care:

domy_os 06.12.2017. 04:30

Kod mene u jednom autu bio mravinjak negdje unutar prednjeg branika, jedva se riješio gamadi koja je hodala posvuda. U drugom autu mačke svako malo spavale na akumulatoru i izgrebale mi lak s haube. U trećem autu lasica ili što već pojelo termoizolaciju s turbine i između motornog prostora i kabine. Sad na četvrtom imam samo ogrebotine po laku, unutra zasad ništa. :D

Wolverine 06.12.2017. 05:24

LOL, ova je tema još živa :D

domy_os 06.12.2017. 05:35

Ma to nikad ne umire, još da koju Ladu testiraju... :D

X-Plosiv 06.12.2017. 07:28

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3134949)
Kod mene u jednom autu bio mravinjak negdje unutar prednjeg branika, jedva se riješio gamadi koja je hodala posvuda. U drugom autu mačke svako malo spavale na akumulatoru i izgrebale mi lak s haube. U trećem autu lasica ili što već pojelo termoizolaciju s turbine i između motornog prostora i kabine. Sad na četvrtom imam samo ogrebotine po laku, unutra zasad ništa. :D

Osijek kažeš? :lol2:

domy_os 06.12.2017. 08:12

Da, ali mislim da se dio nakotio i u Austriji. :D

Mommistake 06.12.2017. 08:37

Citiraj:

Autor wifi (Post 3134889)
prepakirani vw (audi)... bar otkad ih je vw kupia...

Ma da, isti.... Uspoređivati vw i lambo... I Dacia je preparirani vw/audi po takvom..

SaleFFS 06.12.2017. 08:45

Pa cijela ta grupacija je rađena na istim platformama. Naravno da nećeš uspoređivati Lambo jurilice ali ovaj SUV mogu se kladiti da je ispod šasije ista platforma kao i Audi/VW. Jednostavno imaju takvu politiku poslovanja da im je jeftinije i jednostavnije koristiti istu platformu sa sitnim razlikama.

Ovdje imaš detaljnije.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...roup_platforms

Recimo ovo su ti indentična vozila, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg, naravno interijer i motori neće biti identični ali sve je to usko povezano, tako da me ne bi čudilo da je i ovaj Lambo na istoj platformi.

Mommistake 06.12.2017. 08:54

Platforma, šasija i podvozje je jedno, ali kvaliteta izrade, tehnologija i ostale stvari su 3 koplja više od jednog Tuarega. Jedno je uspoređivati Q7 ili Cayenne, jer su to gotovo isti auti, čak i cijenom slični. Ali Lambo je ipak lambo. Neće si oni dopustiti da ih uspoređuju s VW-om. Ipak je, vjerojatno, kvaliteta izrade na razini jednog Lamba.

Green_FanBoy 06.12.2017. 09:12

Kud taj svijet ide da svi rade te ogavne SUVeve. Pretužno. Iskreno ne vidim smisao SUVa. Karavan ima više prostora, pravi terenac (čitaj Land ROver) je bolji kroz njivu ili šumu, hečbek je bolji za po gradu i ljepše se vozi.

IcyTexx 06.12.2017. 09:28

Citiraj:

Autor Green_FanBoy (Post 3134996)
Kud taj svijet ide da svi rade te ogavne SUVeve. Pretužno. Iskreno ne vidim smisao SUVa. Karavan ima više prostora, pravi terenac (čitaj Land ROver) je bolji kroz njivu ili šumu, hečbek je bolji za po gradu i ljepše se vozi.

Nemoj se trudit. :D

syss 06.12.2017. 09:35

suv je valjda najnepotrebnija kategorija od svih tih izmišljotina, a ovaj lambo mi je bezveze totalno.

SaleFFS 06.12.2017. 11:10

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3134991)
Platforma, šasija i podvozje je jedno, ali kvaliteta izrade, tehnologija i ostale stvari su 3 koplja više od jednog Tuarega. Jedno je uspoređivati Q7 ili Cayenne, jer su to gotovo isti auti, čak i cijenom slični. Ali Lambo je ipak lambo. Neće si oni dopustiti da ih uspoređuju s VW-om. Ipak je, vjerojatno, kvaliteta izrade na razini jednog Lamba.

Let's agree to disagree :D barem za ovo SUV vozilo.

zgmmax 06.12.2017. 11:34

Auto mi izvana opce nije lijep. Prednji dio prati dizajn njihovih auta, al straznji dio i prevjes oko zadnjeg kotaca koji je ogroman mi nije sjeo.
Iznutra mi je isto onak, ide se na neku eleganciju i onda mi stave 2 touch screen-a sa NFS dizajnom + milion gumbica.

EDIT:
Kaj se tice SUV-a.
Posjedujem SX4 S-Cross-a cisto iz prakticnih razloga.
Sjedi se poviseno, osjecam se sigurnije i bolja mi je preglednost. Kada stavljam dijete u sjedalicu iza ga samo stavim, ne moram se sagibat. Isto tako i kada stavljam stvari u gepek.

bertone 06.12.2017. 12:39

Sa čime se lakše popeti preko 15 cm visokog rubnog kamena na označeno parkiralište (koje ti naravno naplate) u ZG?

Sa npr. Atecom priđeš polako (da ne shebeš gumu i felgu) i popneš se... sa Leonom karavan priđeš polako i ako imaš sreće da ti nije zapeo donji dio branika kad se penješ zapeti ćeš sigurno kad se vraćaš natrag na cestu u rikverc... ili ćeš zapeti pragom...

... ili parkiram se bočno uz nogostup ispred zgrade i kad otvorim vrata između donjeg ruba vrata i nogostupa imam 1-2 cm razmaka (ako se sparkam ispred pekarne dvije zgrade dalje vrata ne mogu ni otvoriti od rubnog kamena) ... oš sjesti u auto moraš prvo čučnuti (a godine su došle kad već leđa pomalo bole bez nekog posebnog razloga) jer je sjedalo 5-6 cm iznad razine nogostupa na kojem stojiš... sa SUV-om tih problema nemaš tako da je moj pogled na tu kategoriju vozila pozitivan.

coconut 06.12.2017. 14:46

Zanimljiv koncept - auto na pretplatu. Očekujem uskoro i verziju na bonove :D
http://www.telegram.hr/biznis-tech/a...-na-pretplatu/

Cuky 08.12.2017. 08:40

Momci, jel ovakvo sto dozvoljeno kod nas?

Koristi li itko?

trpi 08.12.2017. 09:19

jel zna netko ili jel moguce dobiti podatak koja je prosjecna snaga hrv automobila, dakle zbroj konjskih snaga svih registriranih vozila podijeljen sa brojem registriranih vozila

nista vazno samo iz radoznalosti jel >100, zanimala bi me i top lista "najjacih" drzava svijeta

jed2i 08.12.2017. 09:27

Citiraj:

Autor Cuky (Post 3135900)
Momci, jel ovakvo sto dozvoljeno kod nas?

Koristi li itko?

Nije dozvoljeno, ja sam probao složit da bude snop usmjeren s lećom(inače se svjetlost rasipa a stvarno bacaju jako jako daleko) ali u faru svog auta nisam imao mjesta za nagurat sve to (leća i slična ledica) unutra.
Ako imaš leću, onda super radi, ja sam bio nabavio jedne koje su duplo jače od xenona.

Guls 08.12.2017. 09:48

Citiraj:

Autor jed2i (Post 3135911)
Nije dozvoljeno, ja sam probao složit da bude snop usmjeren s lećom(inače se svjetlost rasipa a stvarno bacaju jako jako daleko) ali u faru svog auta nisam imao mjesta za nagurat sve to (leća i slična ledica) unutra.
Ako imaš leću, onda super radi, ja sam bio nabavio jedne koje su duplo jače od xenona.

Daj link za jedne jake, uzeo bi ženi, fakat na tom Pugu 307 svjetla niš ne valjaju (leća).

jed2i 08.12.2017. 10:01

Imao sam ove

https://www.aliexpress.com/item/one-...StoreLevelAB=0

Prodao ih jer nisam mogao stavit u far sve skupa, tj stražnja strana je bila problem.
Pitaj selera točne mjere i izmjeri da li ćeš ih moć ugurat u auto(provjeri da li idu u leću na pugu), uzmi u obzir da imaju adapter koji također moraš negdje smjestit.

Stavljanje u far bez leće nikako ne preporučam jer ova svjetla naprave rendgen koliko su jaka. Xenon je smiješan naspram njih.

IcyTexx 08.12.2017. 10:17

Dal postoje takve, a da su plug&play na OEM xenon instalaciju?

lowrider 08.12.2017. 10:36

Citiraj:

Autor Cuky (Post 3135900)
Momci, jel ovakvo sto dozvoljeno kod nas?

Koristi li itko?

Imam ja par vrsta. RIjetko koja stane ispod poklopca radi ventilatora. Jedino ove sa pasivnom pletenom trakom za hlađenje.

Gdje piše da je zabranjeno?

U leći snop loše izgleda, jer radi formiranja snopa, imaš tamni dio gdje čip ne pokriva.
U sjenilu svijetle odlično, samo treba vidjeti u odnosu na običnu žarulju gdje je fokus.

I ne kupovati najjeftinije, jer najčešće imaju loše izveden dosjed-tijelo žarulje ne leži dobro i klima se. Najbolje su one koje imaju metalni dosjed na zavrtanje, ne plastični koji se samo utakne

jed2i 08.12.2017. 10:36

Stvarno ne znam.

lowrider 08.12.2017. 10:37

Citiraj:

Autor IcyTexx (Post 3135923)
Dal postoje takve, a da su plug&play na OEM xenon instalaciju?

Ne, xenon imam balaste ili upaljače (d1s) koji se štekaju na žarulju

Garro 08.12.2017. 10:52

Ako netko traži u Zagrebu da mu netko složi xenone kako spada, Jens na Horvatnici ( https://sites.google.com/site/upalixenon/ ) radi dobar posao. Dečko se namučio s mojim Passatom, bilo je pregorenih balasta (mojih originalnih), leća van fokusa, na kraju mi je isčupao sve van i sve stavio novo, nije tražio ni lipe više od onog što sam mu prvi put platio prije godinu dana. Najpozitivnije iskustvo koje sam ikad imao vezano uz servis auta.

Sad mi auto svijetli kao kad je bio nov. :)

nub 08.12.2017. 11:46

Ček, to za kratka svjetla? Čemu pobogu takvo pretjerivanje, kratka su za vozit po osvijetljenim cestama... Ili sam ja nešto propustio? :stoopid:

Vuco 08.12.2017. 11:48

Citiraj:

Autor Cuky (Post 3135900)
Momci, jel ovakvo sto dozvoljeno kod nas?

Koristi li itko?

Rušit će te na tehničkom siguran sam 99%.

Druga stvar, hladnjak je napravljen od poliamida (PA66). Nije to dobar vodič temperature. Da je sve od aluminija kak izgleda, ne bih ništa rekao.
Treće, postoji šansa da ti loš LED spali far. Događalo se i na slabijim H7 žaruljama, kamoli ne na ovima.
Ako loše svijetli far, provjeri da nije metalizacija otišla kvragu. Ako je - ništa neće dobro svijetliti.

Garro zna što priča - Jens/Branimir je provjereni majstor za sve što svijetli u prometu.

xlr 08.12.2017. 11:53

Kad imas lose kratko svjetlo ne mozes voziti ni 80 na autoputu, provjereno. Ako se drzim na 100 onda imam problem da mi je "crni zid" preblizu tocke nakon koje su moje reakcije prekasne :/ I onda vidim one izdrkane xenone na autu iza mene (serijski ugradjene, da se razumijemo) gdje njegovo kratko svjetlo baca ispred mog svjetla i vozim se u vlastitoj sjeni. Pa dodje mi da se zabijem u drvo od tuge :D

A auto (hyundai matrix) i svjetla su tehnicki gledano ispravni. Na lampe sam utukao para, al nikakav osram ne radi osjetno bolje.

Zadnjih par mjeseci istrazujem rabljene aute i dvije stvari sam siguran: mora imati 6 zracnih jastuka i prvu probnu voznju cu raditi po noci izvan naselja.

Vuco 08.12.2017. 12:02

Po noći i po kiši po mogućnosti. U takvim situacijama ja sklupčan u fetus poziciji plačem sa Megane 2 H7 kratkim svijetlima.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:20.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger