PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Windows Live Mail i prebacivanje e-mail poruka (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=311252)

Imagine 11.01.2022. 10:17

Windows Live Mail i prebacivanje e-mail poruka
 
Imam Win7 na kojem stvarno dugo koristim WLM.
Sad bi se trebao prebaciti na W10.
Kako prebaciti sve e-mail poruke u novi e-mail program?

Već sam jednom ostao bez svega kad sam se s Outlooka Express prebacio na WLM pa mi se to ne ponavlja...

spiderhr 11.01.2022. 13:09

Citiraj:

Autor Imagine (Post 3575634)
Imam Win7 na kojem stvarno dugo koristim WLM.
Sad bi se trebao prebaciti na W10.
Kako prebaciti sve e-mail poruke u novi e-mail program?

Već sam jednom ostao bez svega kad sam se s Outlooka Express prebacio na WLM pa mi se to ne ponavlja...


A koji program budeš koristio u W10?


Zakaj si ne složiš Thunderbird pa kada ideš sa verzije Win na novu samo skopiraš kaj treba? Tak sam nedavno napravio kada sam prebacivao sa W7 na W10 i opet sa W10 na drugi W10 (jači komp).

Ico_Zg 11.01.2022. 18:51

Ako ćeš na W10 isto koristiti WLM onda samo kopiraš cijeli Store folder..
C:\Users\_______\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail

Pupo 11.01.2022. 19:39

Samo će prolongirati agoniju dalje. Treba izmigrirati u outlook tj. pst i bok. Nikada više problema s tim.

Nisam to radio već dugo jako, al čini mi se da smo koristili neki tool dok sam se time bavio.

Goc80 11.01.2022. 19:51

Mžeš probati i s mailstorom napraviti backup i onda možeš u bilo koji klijent prebaciti mailove.

Max_Damage 11.01.2022. 22:08

Kaj se ne može u WLM exportirati u pst i onda u win 10 napraviti import tog pst fajla u nekom mail programu?

1v@n 11.01.2022. 22:41

A čiji mail uopće koristiš? Google, Live/Hotmail, nešto deseto?

Okej, ako je POP3 u pitanju i mail server koji automatski briše mailove kako ih jednom povuče na komp, onda treba napraviti export, za što upute imaš ovdje:
https://www.sevenforums.com/tutorial...-messages.html

Ako su svi mailovi dostupni online (gmail, live/hotmail/outlook...), onda se samo ulogiraš u bilo koji program na novom OS-u i u postavkama odabereš koliko starih mailova da ti skine ako to već automatski ne napravi.

Imagine 12.01.2022. 12:28

Na Win 10 bi mi bilo najdraže koristit isti progam / Windows Live Mail.
Kopiram čitavu mapu i gotovo.
Ali nema podrške i ne može se instalirat.
Tako da mi je sada primarni fokus "spasit/ zadržat" e-mail poruke.

Mail je... ime.prezime@st.t-com.hr i mislim da je namješteno da se brišu kad ih prebaci na kompjuter.
Provjerim čim skužim gdje se logirat i lozinku. Inače me "malo" yebe pamćenje pa...

Outlook je free?

dadoremix 12.01.2022. 12:52

Uzmi ti lijepo mozzila thunderbird
Import f njega i vozi kamo zelis dalje

Ico_Zg 12.01.2022. 13:30

Citiraj:

Autor Imagine (Post 3575962)
Na Win 10 bi mi bilo najdraže koristit isti progam / Windows Live Mail.
Kopiram čitavu mapu i gotovo.
Ali nema podrške i ne može se instalirat.
Tako da mi je sada primarni fokus "spasit/ zadržat" e-mail poruke.

Mail je... ime.prezime@st.t-com.hr i mislim da je namješteno da se brišu kad ih prebaci na kompjuter.
Provjerim čim skužim gdje se logirat i lozinku. Inače me "malo" yebe pamćenje pa...

Outlook je free?

Uredno se može instalirati, treba ti offline installer WLM-a paketa, može se naći na netu.

spiderhr 12.01.2022. 14:03

A i MS je tu sje. motku. Zakaj nisu nastavili sa Outlook Expressom kao lite inačicom dalje nego su lelujali svako malo između programa.

Doduše ni sam Outlook nije neka sreća, čitam da povremeno prestane search raditi, pa onda trpanje svih mejlova u jedan fajl (mislim pst,...) i tak...

Meni je Thundrbird zakon, ne krši se, koristim barem 10 različitih email računa (mislim da je samo jedan POP i to t-com, a svi ostali IMAP).

Seljenje sa distre na distru je lagano. Čak i kad sam prelazio sa WIN na Linux sam lagano prebacio sve mejlove (cca 10 GB) uz laganu uzmjenu putanja u fajlu.

Sinac 13.01.2022. 12:32

Citiraj:

Autor spiderhr (Post 3575982)
A i MS je tu sje. motku. Zakaj nisu nastavili sa Outlook Expressom kao lite inačicom dalje nego su lelujali svako malo između programa.

Doduše ni sam Outlook nije neka sreća, čitam da povremeno prestane search raditi, pa onda trpanje svih mejlova u jedan fajl (mislim pst,...) i tak...

Meni je Thundrbird zakon, ne krši se, koristim barem 10 različitih email računa (mislim da je samo jedan POP i to t-com, a svi ostali IMAP).

Seljenje sa distre na distru je lagano. Čak i kad sam prelazio sa WIN na Linux sam lagano prebacio sve mejlove (cca 10 GB) uz laganu uzmjenu putanja u fajlu.

Outlook Express imao je manu da je sve primljene mailove spremao u jedan fajl koji je, koliko se sjećam, imao ograničenje veličine od 2 GB. A uz primanje attachmenta se to brzo napuni.
Onda su Windows Live Mail smislili koji je spremao svaku poruku kao zaseban fajl, čime su antivirusni programi, a i sami Windowsi bili oduševljeni kada su morali provrtiti bilo kakvu provjeru.
A ovo moderno čudo od programa naziva Mail koje ne može niti POP račune provrtiti, ni ne smatram e-mail klijentom. Mislim da su to u Microsoftu namjerno napravili kako bi korisnike potaknuli da uzmu MS Outlook, makar im puno ljudi odlazi na Thundebird.

Pupo 13.01.2022. 16:23

Citiraj:

Autor Sinac (Post 3576241)
Outlook Express imao je manu da je sve primljene mailove spremao u jedan fajl koji je, koliko se sjećam, imao ograničenje veličine od 2 GB. A uz primanje attachmenta se to brzo napuni.
Onda su Windows Live Mail smislili koji je spremao svaku poruku kao zaseban fajl, čime su antivirusni programi, a i sami Windowsi bili oduševljeni kada su morali provrtiti bilo kakvu provjeru.
A ovo moderno čudo od programa naziva Mail koje ne može niti POP račune provrtiti, ni ne smatram e-mail klijentom. Mislim da su to u Microsoftu namjerno napravili kako bi korisnike potaknuli da uzmu MS Outlook, makar im puno ljudi odlazi na Thundebird.

To ti misliš :D A i tak ih je briga za home usera, pogotovo koji ima piratski outlook. :D

Sinac 14.01.2022. 07:26

Citiraj:

Autor Pupo (Post 3576351)
To ti misliš :D A i tak ih je briga za home usera, pogotovo koji ima piratski outlook. :D

:D Ja imam originalni Outlook. Ali sam kod punca složio Thunderbird jer njemu je i Outlook Express bio krajnji domet, izgubio bi se jadan u Outlooku.
I ti bi se bogme iznenadio kada bi vidio koliko korisnika koristi Thunderbird i privatno i na poslu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger