PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   kako snimiti VHS na cd ili dvd (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=75801)

Štrumfastično 31.07.2007. 00:29

kako snimiti VHS na cd ili dvd
 
Bok!
Zanima me ako netko zna kako bi na naj lakši, i bar približno jeftin način mogao presnimiti stare VHS kazete na cd ili dvd. šta trebam kupiti, kako se to radi?

:respekt:

Dule 31.07.2007. 00:52

ja spojim video na video-in na TV kartici i snimim na komp, pa to na dvd :)

znaci ako nemas video-in na nekakvoj kartici kupi neku tv karticu i problem rijesen :)

acer 31.07.2007. 10:44

Najlaksa ti je kombinacija,dvd stacionarni rekorder i nanjega spojis video i udri.

Najbrze i najjednostavnije.

segregator 31.07.2007. 12:53

Najkvalitetnija varijanta je ako imaš kamkorder sa pass-through-om. Spojiš VCR na video-in na kamkorderu, a kamkorder na firewire na compu. Dobiješ DV fajl koji kasnije možeš obrađivati bez gubitka kvalitete prije snimanja

(naravno, još bolje su dedicirane video capture kartice, samo to je pomalo skup hobi)

nejjednostavnije je ako imaš neku combo vcr/dvd snimalicu, kao npr:

http://www.audio-video.com.hr/produc...ID=1158&cID=16

dzajko 31.07.2007. 14:48

Ja sam to presnimava tako što bih spojio DVD REC s Videom i išlo bi bez problema no naravno slika bi ostala :puke:

Ubleha 31.07.2007. 15:11

Imas onaj LG eksterni DVD snimac sa video ulazima to je jos najbolje.

game saver no1 31.07.2007. 18:52

e ljudi moji mozete provat ovako kupite kabel sa crvenom zutom i bilom zicom na dva kraja onda kupite scart u koji moze ic te zice to konektirajte na video-s ulaz i to konektirajte na pc video-s ulaz je isti kao i di vam ulazi mis i tipkovnica

segregator 31.07.2007. 18:59

Citiraj:

Autor game saver no1 (Post 779363)
e ljudi moji mozete provat ovako kupite kabel sa crvenom zutom i bilom zicom na dva kraja onda kupite scart u koji moze ic te zice to konektirajte na video-s ulaz i to konektirajte na pc video-s ulaz je isti kao i di vam ulazi mis i tipkovnica


:goood:

^SuperUnknown^ 31.07.2007. 19:29

Citiraj:

Autor game saver no1 (Post 779363)
e ljudi moji mozete provat ovako kupite kabel sa crvenom zutom i bilom zicom na dva kraja onda kupite scart u koji moze ic te zice to konektirajte na video-s ulaz i to konektirajte na pc video-s ulaz je isti kao i di vam ulazi mis i tipkovnica

Jao majko moja koje silovanje pravopisa... citao sam dva puta i oba puta dosao do pola i odustao :suicide: Nego, meni se cini da je covjek pitao za koliko-toliko najjeftinije rjesenje, pa mi po tome linijski DVD rekorderi nikako ne ulaze u ovu pricu. Najzgodnije rjesenje po meni bi bila neka Leadtek TV kartica (jeftine i pouzdane) i kabel iz videa spojiti na ulaz na kartici i capturirati nekim capture programom, npr. iuVCR. Mogu se postici prilicno dobri rezultati, a pogotovo jos uz dodatnu obradu slike i zvuka (micanje sumova itd...). A uz to dobijes i mogucnost gledanja telke na kompu :)

segregator 31.07.2007. 19:54

Što se isplativosti tiče, sve ovisi najviše o tome što on (ili prijatelji) imaju već na raspolaganju ;)

Štrumfastično 01.08.2007. 00:42

E hvala vam puno svima, sad ću vidjet šta ću napravit, al sad bar znam nešto o tome. Pozdrav

Rivi 04.08.2007. 09:37

Samo, kad vec pricate o tome, nek mi neko kaze zasto pri snimanju s videa na komp dobivam mono audio signal. Spajanje je na TV karticu preko antenskog prikljucka.

segregator 04.08.2007. 10:35

Zato što si spojio preko antenskog priključka

Rivi 04.08.2007. 14:15

Citiraj:

Autor segregator (Post 782305)
Zato što si spojio preko antenskog priključka

Segro, majstore, fala. Otkad na tebe ne naletih nigdje. Nadam se da si ok, ti i svi tvoji!!!!

b.b. 18.03.2008. 15:17

bok,

imam i ja jedan problem kod snimanja vhs kazeta. Spojio sam video (koji ima izlaz sa skart i za antenu) na tv karticu (Leadtek PxDVR3200H, hibrid TV/FM Tuner,) i ne mogu nikako dobiti signal sa videa. spajao sam sa antenskim priljkučkom i sa kompozitnim, i ništa. TV programi mi se sasvim dobro vide, odmah ih kod skena nađe sam, ali nikako ne mogu natjerati da pronađe video signal. Znate li možda frekvenciju video signala pa da probam podesiti ručno?

hvala
pozz

segregator 18.03.2008. 23:40

Nema "frekvencije" ako ideš preko kompozitnog ulaza, nego u programu od TV kartice trebaš namjestitit...kompozitni ulaz umjesto antenskog kao source iliti izvor signala

b.b. 19.03.2008. 08:37

probao sam i kada prebacim na kompozitni signal dobijem samo plavu boju kao da nema ničega. :)

a frekvenciju sam tražio kada sam ga spojio putem antene. Mguće da je i video pokvaren, nije bio korišten neko vrijeme.

hvala i lp probat ću s drugim videom.

Daniel_Cro 20.03.2008. 16:59

kak sam ja snimal sa VHS-a odnosno videa
 
Spojio sam scart pretvarac u video. Iz njega izlaze composite (zuti kabel ak se ne varam), stereo audio kabla dva (bijeli i crveni ak se ne varam) i s-video. te kablove kaj izlaze sam spojio u pretvarac kaj sam dobio sa tv karticom (Leadtek tv2000xp Expert) i usteko u njezin prikljucak. Na taj nacin saljem TV kartici composite i s-video. Audio je samo mono iz razloga kaj mi video ne podrzava stereo (cak i kad bi slao tv signal sa tunera od videa, a ne sa VHS kazete), mozda VHS standard nema stereo zvuk... nemam pojma...
Snimao bi sa composite sourcea i slika bi bila predivna, bez ikakvih smetnji. Tuner od videa je isto bez smetnji za razliku od same kartice koja me izludjuje (smetnje su na drugim kompjuterima jos gore, isprobo na 3 ili 4 kompjutera, isprobo i sa drugom karticom isti model... totalno razocaran)
S-video salje nepotpunu sliku i mislim da je razlog sto imam VHS video a ne S-VHS.
Snimanje je najbolje u Huffyuv(ak imate dost mjesta na hardu) ili xvid codecom sa ukljucenim interlace-om i onda jednostavno ubaciti tak snimljeni filmic u nerovission i napraviti DVD... kvaliteta 100% ocuvana (postupak cu napisat na nekom drugom mjestu).

Pozdrav!

Daniel_Cro 20.03.2008. 17:02

Mozete mi rec di da postam o video capture postupku sa tv karticom ak ni bed ?

bpodnar 16.05.2008. 21:14

Citiraj:

Autor Daniel_Cro (Post 980144)
Spojio sam scart pretvarac u video. Iz njega izlaze composite (zuti kabel ak se ne varam), stereo audio kabla dva (bijeli i crveni ak se ne varam) i s-video. te kablove kaj izlaze sam spojio u pretvarac kaj sam dobio sa tv karticom (Leadtek tv2000xp Expert) i usteko u njezin prikljucak. Na taj nacin saljem TV kartici composite i s-video.

Pozdrav!

Sorry što dižem staru temu, al imam nekih pitanja oko ovoga postupka. Znači, ti govoriš da se na taj način može prebaciti video sa VHS-a na PC preko običnog TV-outa na grafičkoj kartici? Zar za to ne treba imati Video in? Ja sam isto u kompletu sa grafičkom dobio onaj adapter za s-video na 3 činča. Po tvome, samo spojim video preko scarta na taj s-video na grafičkoj i sa nekim softom "hvatam" video na PC ili sam ja nešto krivo skužio?

segregator 16.05.2008. 21:48

Citiraj:

Autor bpodnar (Post 1030825)
Sorry što dižem staru temu, al imam nekih pitanja oko ovoga postupka. Znači, ti govoriš da se na taj način može prebaciti video sa VHS-a na PC preko običnog TV-outa na grafičkoj kartici? Zar za to ne treba imati Video in? Ja sam isto u kompletu sa grafičkom dobio onaj adapter za s-video na 3 činča. Po tvome, samo spojim video preko scarta na taj s-video na grafičkoj i sa nekim softom "hvatam" video na PC ili sam ja nešto krivo skužio?

Di ti u njegovom postu vidiš da uopće spominje grafičku?

bpodnar 16.05.2008. 21:51

Joj pardon, ja mislio da je Leadtek tv2000xp Expert grafička, jbga.

b.b. 17.05.2008. 09:18

Ja još uvijek nisam uspio dobiti sliku sa videa, koju god kombinaciju kablova probam, jednostavno ne dobivan sliku van. Mislio sam da ne radi i video pa sam probao s drugim, ali bez ikakvog uspjeha.

Siguran sam da profulavam nešto jako baziično, ali ne mogu skužiti gdje je greška. Može li biti da mi nedostaju neki driveri. Imam Klite codec i CCCP kodec packove.

ima li tko kakav hint?

DoX_Chabar 17.05.2008. 09:41

Citiraj:

Autor b.b. (Post 1031150)
Ja još uvijek nisam uspio dobiti sliku sa videa, koju god kombinaciju kablova probam, jednostavno ne dobivan sliku van. Mislio sam da ne radi i video pa sam probao s drugim, ali bez ikakvog uspjeha.

Siguran sam da profulavam nešto jako baziično, ali ne mogu skužiti gdje je greška. Može li biti da mi nedostaju neki driveri. Imam Klite codec i CCCP kodec packove.

ima li tko kakav hint?

Imaš ta dva codec packa zajedno? I ne čudim se što ti baš ne radi, premda nemora to biti uzrok... Nemoj nikad imati 2 codec packa, onda ti dolazi do konflikta codeca što nije dobro... :D

Berax0r 17.05.2008. 14:06

Pa odi u neku video teku u gradu. Sigurno imaju ono za presnimavanje sa VHS-a na DVD. Daš ima to i oni ti presnime. Kod nas dođe oko 70 kn jedna kazeta. Mislim da je to najeftinije i najednostavnije.

moTo 18.05.2008. 12:28

Citiraj:

Autor Black Knight (Post 1031307)
Pa odi u neku video teku u gradu. Sigurno imaju ono za presnimavanje sa VHS-a na DVD. Daš ima to i oni ti presnime. Kod nas dođe oko 70 kn jedna kazeta. Mislim da je to najeftinije i najednostavnije.

:wtf2::lol2: ako misli presnimiti 1 ili 2 kazete onda mu se isplati ići u videoteku. ali sve dalje:lol2::lol2::lol2:
Kupi si ti neku TV karticu. mislim da je to najbolje rješenje.:wtf2:

El_Patron 21.07.2012. 21:06

Da ne otvaram novu temu, htio bi prebaciti desetak kaseta na cd pa me zanima šta mislite o ovome i dali bi to sve radilo kako treba, znaci spojit jednostavno na USB,a ove cinceve u video? Dali je to već netko radio i kakav mora biti video rekorder za to, nekuzim sta je ovo CVBS na jednom cincu? Evo slike kako to izgleda

http://i45.tinypic.com/10gipoy.jpg

segregator 21.07.2012. 21:48

Citiraj:

Autor El_Patron (Post 2203819)
Da ne otvaram novu temu, htio bi prebaciti desetak kaseta na cd pa me zanima šta mislite o ovome i dali bi to sve radilo kako treba, znaci spojit jednostavno na USB,a ove cinceve u video? Dali je to već netko radio i kakav mora biti video rekorder za to, nekuzim sta je ovo CVBS na jednom cincu? Evo slike kako to izgleda

http://i45.tinypic.com/10gipoy.jpg

Composite Video, kratica dolazi od Color, Video, Blanking, and Sync, tj
četiri informacije koje sve putuju istim kabelom


Samo slijedi boje kabela i ne možeš pogriješit :)

El_Patron 21.07.2012. 22:45

Dali to ima za uzet u chipoteci i kolko dode.Znaci to spojim na usb na komp i cinceve na video i snimam na cd samo dalu ce bit kvalitetno to da se podudara zvuk i slika jer ipak to nije kao kartica pa mislim da je jeftinije?

coconut 22.07.2012. 06:45

Ne bi li ti bilo komotnije i jeftinije da kazete odneseš u neki video klub pa da ti to tamo naprave? Zašto?
1. moraš kupiti hardver
2. moraš nabaviti softver
3. svaka kazeta se mora playati 1x brzinom, a ti moraš čučati uz komp dok se to radi
4. svaki film ipak treba obraditi s nekim video editing programom (a ti sigurno znaš kako se s njima radi, zar ne? Ne znaš? Onda moraš naučiti, a i to je vrijeme.)
5. zapržiti materijal na cd/dvd

E sad lijepo iskalkuliraj koliko će ti novaca i vremena trebati za sve to pa vidi koliko ti se isplati. Po meni, totalno neisplativo ako u video klubu možeš to isto dobiti za 50/60kn po kazeti.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger