PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Word 2007 - pretrazivanje vise dokumenata (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=190966)

bliss_zg 12.06.2010. 11:39

Word 2007 - pretrazivanje vise dokumenata
 
Postoji li neka opcija s kojom bi pretrazio neki pojam odjednom u vise wordovih ili excelovih dokumenata?

Recimo upisem : Patka

I on mi nade u kojim dokumentima se nalazi Patka?

klimama 12.06.2010. 12:05

Možeš s pretraživačem koji je ugrađen u Vistu i Windowse 7, ukoliko su dokumenti smješteni u folderu koji je dodan u lokacije koje se indeksiraju.

Za pretraživanje samo klikneš u Windowsima na Start i u polje "Search programs and files" upišeš traženi pojam.

Za dodavanje foldera u indeksirane lokacije,ako već nije, odeš na Start->Control Panel->Indexing Options->Modify

bliss_zg 12.06.2010. 12:08

Koristim Windows XP
A mogu li nekako spojit vise excel dokumenata u jedan pa napraviti pretragu tako?
Potrebnije mi je u biti za Excel nego za Word

klimama 12.06.2010. 12:32

Za Windowse XP se može instalirati Microsoftov dodatak koji XP-u dodaje mogućnost indeksiranja kao što imaju Vista i Sedmica.
Jedino ćeš se nakon instaliranja morati strpiti i uživati u zvrndanju hard diska dok ne odradi indeksiranje.

Windows Search 4.0

nino 12.06.2010. 12:38

Koliko sam shvatio, on trazi pretragu unutar dokumenta, ne ime datoteke sto windoze indexiraju.

bliss_zg 12.06.2010. 12:47

Isti je postupak i kod Xpa kao sto si dolje opisao za 7 i Vistu?

Wolverine 12.06.2010. 12:52

Citiraj:

Autor nino (Post 1665927)
Koliko sam shvatio, on trazi pretragu unutar dokumenta, ne ime datoteke sto windoze indexiraju.


Pa ima Search / Find opciju :)

Možda mu ovo pomogne.

bliss_zg 12.06.2010. 12:55

Citiraj:

Autor nino (Post 1665927)
Koliko sam shvatio, on trazi pretragu unutar dokumenta, ne ime datoteke sto windoze indexiraju.

tako je

klimama 12.06.2010. 13:45

Citiraj:

Autor nino (Post 1665927)
Koliko sam shvatio, on trazi pretragu unutar dokumenta, ne ime datoteke sto windoze indexiraju.

Indeksiraju i sadržaj dokumenata (Word, Excel, PDF...), bar na Visti i Windowsima 7, ako za taj tip ima odgovarajući filtar (može se provjeriti ako se ode na Control Panel->Indexing Options->Advanced->File Types).
Imam hrpu dokumenata (PDF, Word, Powerpoint, Excel) na računalu koje tako pretražujem.

bliss_zg 12.06.2010. 13:52

Citiraj:

Autor klimama (Post 1665956)
Indeksiraju i sadržaj dokumenata (Word, Excel, PDF...), bar na Visti i Windowsima 7, ako za taj tip ima odgovarajući filtar (može se provjeriti ako se ode na Control Panel->Indexing Options->Advanced->File Types).
Imam hrpu dokumenata (PDF, Word, Powerpoint, Excel) na računalu koje tako pretražujem.

Mozes molim te u koracima objasnit kako da dodem do toga?
Instalirao sam ovo sad.

klimama 12.06.2010. 14:24

1. Odeš na Start->Control Panel->Indexing Options
2. Stisneš "Modify", pronađeš folder (+) u kojem su ti datoteke i označiš ga kvačicom (ako već nije) i stisneš OK.
3. Potom pod Indexing Options klikneš na Advanced->File types, u popisu pronađev tip datoteke koju želiš pretraživati i pri dnu odabereš "Index Properties and File Content", ako želiš da se indeksira i sadržaj (za Excelove, Wordove i slične datoteke bi tako trebalo biti već po defaultu namješteno).

4. Nakon što završi s indeksiranjem, riječ koju tražiš možeš upisati u polje za pretraživanje na taskbaru (dolje desno) ili odeš na Start->All Programs->Windows Search.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger