PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Kloniranje Windowsa na novi SSD (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=282554)

Mirkopoter 04.12.2016. 01:58

Kloniranje Windowsa na novi SSD
 
Bok, uzeo sam novi već SSD i preko Acronisa klonirao Windowse sa starog, program je odradio svoje i restartao računalo. Onda sam ga ugasio, odspojio stari i spoji novi SSD na njegovo mjesto. Kad upalim računalo javlja mi da se Windowsi ne mogu pokrenut i da stavim Windows disk za repair, u čemu bi mogao biti problem?

bamuja 04.12.2016. 03:57

Neuspijelo kloniranje? Obrisi ssd i ponovi postupak, ako ne uspije morat ces cekati savjet nekog iskusnijeg

Ivo_Strojnica 04.12.2016. 03:58

Jesi minja rad diskova u biosu, prebacija u AHCI?

Pupo 04.12.2016. 06:07

Da, mora bit isto podesen bios.

Da li si prije imao samo jedan disk ili vise njih u kompu? Da ti nije jedna od onih particija na drugom disku. I recimo, znalo mi se dogodit na acronisu kad idem preko wizarda da mi neuspije, a kad odem gore iz izbornika Recovery da radi normalno.

Kinez 04.12.2016. 08:36

Svaka cast Acronisu sta se tice backup rjesenja, koristim ga godinama za backup i restore. Ali me razocarao sta se tice tog prebacivanja na ssd. I ja sam sa njim neuspjesno pokusavao dva dana prebaciti c particiju na novi ssd. Nisam uspio, ni backup-restore nacinom ni s clone nacinom. Na kraju instaliro neki besplatni program sa interneta, on je to odradio bez ikakve greske. Ne sjecam se kako se zove, bio je među prva dva tri na googleu.

Brko 04.12.2016. 11:26

Kad god sam klonirao HDD-to-HDD, HDD-t-SSD ili SSD-to-SSD, koristio sam Macrium Reflect. Jednostavan i lagan program i nikad grešaka, a pogotovo ne ovakvih nebuloza.

Svaka preporuka za taj komadić softvera.

OuttaControl 04.12.2016. 11:31

Ako ništa neće pokušaj na kraju sa sysprep, to je windowsov alat za prijenos OS-a u drugo okruženje. Ima uputa na netu, samo nek ti to bude last step

Pupo 04.12.2016. 14:04

Nema smisla sisprep ako klonira isti os na isti komp.


@Mirko Jesi u acronisu označio sve potrebne particije za kloniranje? Onih 4-5, koliko ih os napravi.

Ivo_Strojnica 04.12.2016. 18:17

ja koristim ovo, radilo uvik.
Naravno, freeware:
http://www.backup-utility.com/free-backup-software.html

Mirkopoter 04.12.2016. 20:31

Nisam dirao BIOS, imate neke upute za to?

Imao 2 disk-a iz potpisa, SSD 120 na kojem je OS i drugi 2TB.

@Pupo
Eh nemam pojma, bilo mi je za izabrati SSD ili ovaj 2TBHDD koji ima, stisnuo na SSD i tjt.

@Brko i Ivo
Ako koristim vaše, isto treba nešto prčkat po BIOS-u ili?

buljo 04.12.2016. 23:12

Još jedan jednostavan program za obično kloniranje a nije Acronis je HDClone.

Da malo detaljnije kak si radio i koji error ti na novom disku baca?

Brko 05.12.2016. 00:06

Citiraj:

Autor Mirkopoter (Post 2996195)
Nisam dirao BIOS, imate neke upute za to?

Imao 2 disk-a iz potpisa, SSD 120 na kojem je OS i drugi 2TB.

@Pupo
Eh nemam pojma, bilo mi je za izabrati SSD ili ovaj 2TBHDD koji ima, stisnuo na SSD i tjt.

@Brko i Ivo
Ako koristim vaše, isto treba nešto prčkat po BIOS-u ili?

Ako ti postojeća instalacija windowsa radi kako radi, onda mora raditi i ja SSDu. Zato u BIOSu ne trebaš ništa štelat.

Ja sam klonirao OS sa Vertexa 4 120GB na 850EVO 250GB ovom metodom i radilo je iz prve.

Mirkopoter 05.12.2016. 00:35

@buljo

Znači priključio novi SSD, pokrenuo komp, Acronis - tools - Clone Disk - Manual - Source označio stari SSD - Destination označio novi SSD - move method stavio ovo srednje da ostane jedna particija i start. Računalo se restartalo, nije pokrenulo windowse nego ušlo u to nešto i kloniralo se, kad je završilo opet restart i normalno vidim oba SSD-a i svi isti fajlovi na njima. Ugasio komp, isključio stari SSD, na njegovo mjesto i sa njegovim SSD kabelom priključio novi i izbacilo mi ono da se windowsi ne mogu pokrenut i da stavim Windows disc u drive da ih repaira.

@Brko

Nemam sad vremena trenutno, ali ako ne riješim sa Acronisom probat ću sa tvojom metodom.


Glupo pitanje za sve, ako radim ponovno kloniranje, da formatiram disk ili, i da ga formatiram samo preko my computer desni klik format ili?

buljo 05.12.2016. 00:42

Ubaci cd i startup repair i to je to.
99.99% da ce radit a treba ti manje od 5 min.

Mirkopoter 05.12.2016. 00:46

Ajd to mogu odmah isprobat pa javim.

Edit: ne mogu pokrenut windows repair, pise restar your computer, choose you language and press next, click on start windows repair. Nigdje ni language ni windows repaira, proso pola gugla, boot optionsa, advanced options ali nista. Nigdje windows repair. Probat cemo s ovim drugim programima za kloniranje.

webstartm 05.12.2016. 01:53

Mirko,
Meni je isto tako bilo, cili dan sam izgubio...sta je tragicno i dalje neznam do čega,ali kad sam izvadio grafu i stavio drugu uredno bootalo
(koja je ispravna i radi uredno u drugom kompu i u mom kompu)
Evo tu pogledaj od posta #3244
http://forum.pcekspert.com/showthrea...23101&page=109

Probao sam 3-4 softwera i svaki put isto sranje, dok nisam zaminio grafu.
Možda se kolju :hitthewal:

imaticx 05.12.2016. 07:01

S ovim programom ja radim. Acronis mi je stalno bacao neke greske pri kloniranju hdd->ssd. S ovim je uspjelo, a i dalje ga koristim kad su diskovi u komp pred krajem svog vijeka :) Jedino sto malo duze traje

Mirkopoter 05.12.2016. 09:57

Ma probat cu onda s nekim drugim programom pa cemo vidjet, ako kloniram ponovno, da formatiram SSD prije ponovnog kloniranja ili ce mi to program napravit?

buljo 05.12.2016. 09:59

Program to uvijek napravit. Probaj HDClone

Brko 05.12.2016. 10:57

Citiraj:

Autor Mirkopoter (Post 2996307)
Ma probat cu onda s nekim drugim programom pa cemo vidjet, ako kloniram ponovno, da formatiram SSD prije ponovnog kloniranja ili ce mi to program napravit?

Upikni SSD as-is i pokreni softver koji sam ti linkao i odaberi Clone disk. Zavali se i čekaj 10 minuta i bok.

dani77 05.12.2016. 11:05

Klonirao cijeli disk ili samo particiju sa windowsima? Imaš i onu malu particiju od 100MB, što je s njom?

Brko 05.12.2016. 11:17

Zato treba klonirati DISK a ne samo particiju. Kasnije može reparticionirat disk sa EaseUS alatom za reparticioniranje.

Jednostavno da ne može jednostavnije. Ne znam zakaj se komplicira bezveze :) ?

Mirkopoter 05.12.2016. 11:20

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2996334)
Upikni SSD as-is i pokreni softver koji sam ti linkao i odaberi Clone disk. Zavali se i čekaj 10 minuta i bok.


as-is? Nisam bas tako strucan :D

Brko 05.12.2016. 11:42

Znači kak si ga raspakirao :) ne treba nikakve predradnje formatiranja :)
Utakneš, upališ komp, pokrenes Clone Disk, odabereš Source i Target diskove i odeš po pivu :)

windfucker 05.12.2016. 12:05

Ajd kad se već poteglo pitanje: jel' zna tko način da se "klonira" OS particija sa većega na manji disk, ako količina podataka ne prelazi veličinu novoga diska, narafski...dakle , samo je problem fizički većega ishodišnog diska.
fala :)

Veki-os 05.12.2016. 12:13

Ima u Acronisu opcija tijekom procesa kloniranja koja se zakači,ne znam točno kako se zove,nešto kao da se ne obazire na veličinu diskova nego da gleda koliko GB se kopira.

Vejrujem da i u svim drugim clone programima ima ta opcija.

Alister 05.12.2016. 12:22

Ili se odabere ručna veličina particija, da ih sam urediš koliko želiš da bude velika, ili (to nisam siguran da ima kada se ide s većeg na manjeg) proporcionalna veličina particija

windfucker 05.12.2016. 12:34

Neće Acronis, makar nije htio u onoj free verziji od prije cca pola godine kada sam pokušavao. Bacao je nekakvu grešku (ili on, ili disk pri boot-u, sada se ne sjećam točno- uglavnom nije išlo).
Na drugima nisam našao tu opciju :stoopid: ali nisam probao ovaj koji D.Brko predlaže. Možda taj može?
Sada bi mi opet trebalo takvo nešto slično za prebaciti, pa rekoh da pitam :)
Ima li neko drugo rješenje, ali sigurno da može izvesti to što trebam? Ako nema free, i ako Acronis (plaćeni) to provjereno izvodi, onda ću kupiti licencu, neće mi biti žao. No, ponavljam, onomad mi nije htio izvesti "kloniranje", i na kraju je išla instalacija "od nule".

Pupo 05.12.2016. 12:57

Ide s acronisom, ali recimo problem je ako imaš više particija. Jer onda smanji samo onu zadnju, a ove prve odradi u normalnoj veličini. I onda ti potencijalno ne stane. Ovo pričam za automatiku. Ručno se da svašta složit.

Ivo_Strojnica 05.12.2016. 13:04

Citiraj:

Autor windfucker (Post 2996381)
Ajd kad se već poteglo pitanje: jel' zna tko način da se "klonira" OS particija sa većega na manji disk, ako količina podataka ne prelazi veličinu novoga diska, narafski...dakle , samo je problem fizički većega ishodišnog diska.
fala :)

AOMEI Backupper standard


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:41.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger