PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Povezivanje mobitela i laptopa bežično preko 3G veze? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238983)

šotokuco 11.10.2012. 20:39

Povezivanje mobitela i laptopa bežično preko 3G veze?
 
Na mobitelu "Samsung galaxy I9000S" imam neograničeni pristup inetrnetu (wi-fi i 3G)
Kad sam kod kuće i hoću da povežem mobitel i laptop bežićno (preko wi-fi), koristim odličan program "AirDroid".
Kad odem u vikendicu gdje nema interneta, htio bi isto da ih spojim bežično ali preko 3G veze i neznam kojim softverom to mogu izvesti jer "AirDroid" podržava samo wi-fi vezu.
Ima li ko da zna

domis 11.10.2012. 20:47

http://lgblog.mobil.hr/tethering-kor...t-ili-modem-58

šotokuco 11.10.2012. 22:22

Hebi ga u postavkama mog "Samsung galaxy I9000S" ne vidim nigdje tu mogućnost "Tethering i prijenosni hotspot"

pixxeel 11.10.2012. 22:49

http://androidadvices.com/tether-gal...-wifi-hotspot/

Prvi rezultat u google-u. Ako se ne služiš engleskim dovoljno je jednostavno pisan tekst da ga google translate dosljedno prevede. Airdroid ne služi za to što želiš.

šotokuco 11.10.2012. 23:08

Citiraj:

.....neznam kojim softverom to mogu izvesti jer "AirDroid" podržava samo wi-fi vezu.
Pa čovječe znam to, zato sam i napisao ovo gore.
Meni treba softver koji če spojiti mobitel (bežično) sa laptopom preko 3G veze

domis 11.10.2012. 23:12

ako sam dobro shvatil ti trazis nemoguće, a to je da umrežiš lap i mob preko 3g mreže

jedina kombinacija ti je da radiš share 3g interneta sa mobitela na laptop, ali onda link između moba i laptopa MORA biti wlan, bluetooth ili obicni data kabel

to se zove tethering, personal hotspot ili neka izvedenica iz riječi hotspot...

pixxeel 11.10.2012. 23:56

Da, dvosmislenost pitanja je i meni pala u oko, ali rekoh sebi - ne traži valjda način da preko 3g-a prebacuje fileove između mobitela i računala.

Pa ajmo to riješiti, neka se autor izjasni da li želi pomoću mobitela surfati na računalu, ili prebacivati datoteke s jednog uređaja na drugi.

šotokuco 12.10.2012. 09:33

Citiraj:

da li želi pomoću mobitela surfati na računalu, ili prebacivati datoteke
Ni jedno ni drugo, nego meni samo treba da na laptopu vidim screen od mobitela.
Znači sve šta radim na mobitelu da se vidi na laptopu

ZOX 12.10.2012. 09:51

Teamviewer ako za tvoj model podržava prenos sa moba na komp ...

šotokuco 12.10.2012. 10:44

TeamViewer služi za daljinsko upravljanje compom preko mobitela
Ne treba meni to.
Lijepo sam objasnio šta mi treba.

domis 12.10.2012. 10:54

ne, nisi ništa objasnio.
svakim postom ti želiš nešto drugo, odluči jebemu što točno želiš.
smisli u glavi kako bi to napisao i napiši da nebude višeznačno.

D1viry 12.10.2012. 10:57

Citiraj:

Autor šotokuco (Post 2253475)
Ni jedno ni drugo, nego meni samo treba da na laptopu vidim screen od mobitela.
Znači sve šta radim na mobitelu da se vidi na laptopu

Za to postoji veency na ajfonu. Možda ima neki ekvivalent za tvoj mob. Proguglaj malo, a možda netko ovdje ima prijedlog.

šotokuco 12.10.2012. 11:11

Kako nisam objasnio ako sam ovo napisao: "meni samo treba da na laptopu vidim screen od mobitela"
Znači da preko 3G na compu imam screen mobitela i sve šta radim na mobitelu to gledam na compu

D1viry 12.10.2012. 11:19

Meni ovo zvuči kao da želiš nekog špijunirati :D.

domis 12.10.2012. 11:27

NE, NE i NE.
komp i mobitel povezujes isključivo s wlan, bluetooth ili kablom, nikakvi 3G tu ne pomaže, to zaboravi uopće da postoji.
3G ti je tu samo da ukoliko hoćeš, koristiš internet od mobilnog operatera na mobitelu i/ili uređajima koji su spojeni na njega ako je podignut hotspot.

i evo, potrudil sam se malo guglat što airdroid radi.
to je isti drek ko teamviewer, trebaš internet da bi mogao koristit remote management u lanu, što je žešća debilana
znači, ti trebaš prvo srediti personal hotspot, share 3g internet konekcije sa mobitela na laptop i onda mozes koristiti taj airdroid.

a sad, moja preporuka bi ti bila da potražiš neki sličan program koji ne zahtijeva internet konekciju za remote management u lanu
evo recimo ovo


e sad, ako ovo nije ono što tražiš, ubij me -.-

ZOX 12.10.2012. 11:27

Citiraj:

Autor šotokuco (Post 2253515)
TeamViewer služi za daljinsko upravljanje compom preko mobitela
Ne treba meni to.
Lijepo sam objasnio šta mi treba.


Smiješna osobo, pročitaj malo kaj Team radi pa onda tupi dalje kaj ti treba, a kaj ne.

Edit:
http://www.teamviewer.com/en/download/mobile.aspx

"The free app TeamViewer QuickSupport for Samsung smartphones and tablets enables you to remotely control these devices.
The app supports Samsung phones and tablets with original firmware and Android operating system starting from version 2.3.".

Ako je to ono kaj ti treba, jel ko zna više kaj ti oćeš ...

Dac 12.10.2012. 12:53

Pobogu.

Pa tethering je pravi odgovor, ponuđen odmah u startu - trebalo je samo kliknuti na koji link i pročitati o čemu se radi. Mobitel postaje wifi access point i laptop se wirelessom spoji na njega, istovremeno su oba i na netu ako ga ima na mobitelu.

Svaki uređaj ima svoju mrežnu adresu, i preko nje se i Airdroid može spojiti na telefon. http://bit.ly/RkLQDw

robert7 12.10.2012. 13:24

Ja sam shvatio da želi remote sa pc-a na mob, ali molim te objasni mi koja je svrha toga?

Zašto bi to itko učinio? Ako ti treba internet na laptopu, kolege su ti objasnili, ako pak hoćeš gledat imenik od mobitela na PC-u, onda stvarno imaš viška vremena :)

šotokuco 12.10.2012. 15:15

Smantana osobo (ZOX), pročitaj ti malo bolje čemu TeamViewer služi pa onda pljuj po meni.

Čemu služi TeamViewer ?, koristim ga več godinama i koliko znam njegova glavna namjena je:
-upravljanje (s compa ili mobitela) udaljenim compom preko interneta i prijenos fajlova (u oba pravca) a ja nisam tražio nikakvo upravljanje compom.

Pa trebalo mi je odmah reči da je to nemoguće, kao šta je to Domis super objasnio, a ne ovakvo prepucavanje i čuđenje.

A sad odgovor na pitanje "koja je svrha toga".
-ekipa i ja automobilom, idemo na put (Split-Vukovar) i kad na mobitelu uključimo navigaciju "Copilot live" ili "IGO myway" želimo da navigaciju pratimo na laptopu (umjesto na mobitelu).
-Pošto mobitel i comp mogu spojiti bežično, preko wi-fi pomoču AirDroida i imati screen mobitela na compu, mislio sam do je to moguće preko 3G ali očito nije.
Znam da če nekima to izgledat glupo ali ja sam samo htio da mi neko kaže da li je to moguće ili nije.
Eto ja se nadam da smo se napokon razumjeli i shvatili šta želim.

ZOX 12.10.2012. 15:51

Citiraj:

Autor šotokuco (Post 2253678)
Smantana osobo (ZOX), pročitaj ti malo bolje čemu TeamViewer služi pa onda pljuj po meni.

Čemu služi TeamViewer ?, koristim ga več godinama i koliko znam njegova glavna namjena je:
-upravljanje (s compa ili mobitela) udaljenim compom preko interneta i prijenos fajlova (u oba pravca) a ja nisam tražio nikakvo upravljanje compom.

Pa trebalo mi je odmah reči da je to nemoguće, kao šta je to Domis super objasnio, a ne ovakvo prepucavanje i čuđenje.

A sad odgovor na pitanje "koja je svrha toga".
-ekipa i ja automobilom, idemo na put (Split-Vukovar) i kad na mobitelu uključimo navigaciju "Copilot live" ili "IGO myway" želimo da navigaciju pratimo na laptopu (umjesto na mobitelu).
-Pošto mobitel i comp mogu spojiti bežično, preko wi-fi pomoču AirDroida i imati screen mobitela na compu, mislio sam do je to moguće preko 3G ali očito nije.
Znam da če nekima to izgledat glupo ali ja sam samo htio da mi neko kaže da li je to moguće ili nije.
Eto ja se nadam da smo se napokon razumjeli i shvatili šta želim.

Koj si ti panj.

Imaš link sa TM stranice gdi veli da možeš prek TM -a upravljati Samsungovim uređajima, a ti dalje lupetaš.

Fala lepa kaj si mi objanil kaj je TM, a vidim da si i sebe uvjeril kaj je i čemu služi pa slobodno preskoči link sa njihove stranice gdje govore gluposti.

Dosta je mene u ovom threadu, a ti slobodno izmišljaj probleme dalje ...

Da ... i dobro došao na PCE forum ...

Sinac 12.10.2012. 16:36

:lol2: Jaaaaao, ovo je ko Leteći cirkus Monty Pythona. :lol2: Od početnog objašnjenja, prepucavanja pa do otkrivanja glavnog cilja početnog pitanja.

šotokuco, daj mi samo odgovori, jesi li pogledao onaj link za Teamviewer?

Mad_Duke 12.10.2012. 17:03

Ne znam tko je veći ovdje da ne kažem kaj. Ovaj nesposoban i miješa osnovne pojmove, a vi koji tupite svoje.

Što čovjek želi?

- Spojiti mobitel sa kompom da se na kompu direktno vidi (kao video i audio) sve što ovaj radi na mobu. Nešto kao livestream.
Tipa da ima mogućnosti ovog (samo reverse)
https://play.google.com/store/apps/d...p.remote&hl=en
ali ne na način da si ti na PC-u u kontroli mobitela, nego samo da viewaš što se događa na mobu.

http://androidforums.com/android-app...screen-pc.html
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1533669

Samo, ovaj tulac nije napisao koji vrag mu je razlog da to hoće pa nema smisla razglabati puno.

šotokuco 12.10.2012. 18:45

Ok izvinjavam se ako sam bio težak i neke iznervirao, ali zato sam i potražio pomoć da vidim da li postoji ta mogućnost.

Fala bogu napokon da je neko shvatio šta želim, želim upravo to šta je napisao Mad_Duke
Citiraj:

Što čovjek želi?
- Spojiti mobitel sa kompom da se na kompu direktno vidi (kao video i audio) sve što ovaj radi na mobu. Nešto kao livestream.
Znači nikakva kontrola moba nego samo view mob screena na compu

Sinac 12.10.2012. 19:09

A Teamviewer ne omogućuje gledanje ekrana mobitela na laptopu? Kontolu ne moraš niti koristiti, makar ne vidim razlog zašto mobitel ne bi negdje bio pospremljen a s laptopa uključiš navigaciju i gledaš što te zanima...

šotokuco 12.10.2012. 19:55

Stvarno nemam sreće (a vjerovatno i znanja), evo maloprije sam na mobu instalirao "TeamViewer QuickSupport" i pokrenuo ga i pojavi se poruka:
"Different Firmware
Please download the QuickSupport app from http://www.teamviewer.com/link/?url=...ee113714aab303.
Your device uses another firmware (serial d9ee113714aab303); therefore, you need to download the compatible app from our website".


Uradio sam to šta su mi napisali, downloadovao sa tog novog linka ali opet ista stvar se dešava

Ako neko ima volje da se i dalje gnjavi sa mnom i pomogne da rješim problem ok.

Vannessa 06.01.2013. 15:12

Pozzz.. svima! Ja sam početnik u svemu vezanom za računalnu tehniku pa eto ako netko ima strpljenja ja bih molila za pomoć.
Trenutno me pati što ne mogu povezati laptop i mobitel preko bluetootha!
Laptop ima ugrađen bluetooth, ali kad hoću prebaciti slike i snimke s mobitela on ga nikako ne može pronaći. Ako imate kakav savjet bila bih zahvalna!

coconut 06.01.2013. 15:17

Čemu BT? Ako ima wlan u kući i smartphone s Androidom, instaliraj si na mob program AirDroid. S njime to ide i lakše i brže.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger