PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Logitech UltraX Premium - što je najsličnije (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=256172)

anita2 28.01.2014. 10:20

Logitech UltraX Premium - što je najsličnije
 
Evo, naslov sve pita. UltraX imam doma već više godina i prezadovoljna sam, pa bih nešto takvog i za posao. Sad sam na Microsoft 600, ne mogu reći da je loša, ali osim što ima mali enter i raspored koji iz toga proizlazi, jako često griješim pri pisanju. Jednostavno poberem prstima neko slovo viška. Pišem blind, dosta brzo, ali badava kad se stalno moram zaustavljati zbog tih grešaka pa me to lagano nervira.

Veliku prednost bi imao veliki enter i nešto manju prednost žica. Do sada sam naišla na Genius LuxeMate i220, (tihe, razmaknute niske tipke, ali mali enter, ispod 100 kn) i HP K5510 (isto tihe razmaknute niske tipke, veliki enter, doduše bežična, ali preko 400 kn, nadam se da ima opravdanje za cijenu).

Ako netko poznaje UltraX i zna što se danas nudi na tržištu, molila bih prijedlog.

Ivo_Strojnica 28.01.2014. 11:09

jesi pogledala logitech k290?
imas je i sa malim i velikim enterom.

anita2 28.01.2014. 12:11

Nisam, to je valjda nešto jako novog. Vidim da se o njoj upravo raspravlja na susjednom topicu. Jako me podsjeća na onu njihovu perivu, onu crnu s bijelim tipkama, ne znam sada točno kako se zove model, ali ona ima samo mali enter.

Ivo_Strojnica 28.01.2014. 12:33

Logitech K310. I ne, ima i ona veliki enter, u ADM-u provjerija.

anita2 28.01.2014. 19:46

Ma daj! Svugdje sam je do sada viđavala samo s malim enterom. I adm ima na webu takvu sliku. Ali ako si provjerio, onda je tako. U stvari, kad prosurfam slike na netu, vidim i primjerke s velikim enterom.

Thermaltake 28.01.2014. 20:37

Pa zašto ne kupiš istu takvu onda...

vidim da ih u dućanima nema više, al ima na oglasu 123kn dođe

http://www.njuskalo.hr/tipkovnica-mi...-oglas-2299857

samo nazovi pa vidi dal ju imaju još.

P.S
Ja isto koristim Logitech UltraX Premium imam čak dve, nezamjenjiva tipkovnica.

Ovu Genius LuxeMate i220 koristim u studiju i super mi je isto, kod nje bar nećeš nać pršuta, sira i špeka :D između tipki jer ti ne može upast kad su zatvorene.

anita2 28.01.2014. 22:05

Taj oglas je star tri godine. Ne postoji to više. Ali, današnje popodne je bilo jako uzbudljivo, sve se brzo odvijalo i zahvaljujući ključnoj pomoći jednog forumaša na stolu mi je nova novcata Ultraxica. I nema šanse da takvu dragocjenost odnesem na posao. Čekat će da zamijeni staru. A za posao ću odabrati "nešto slično".

Thermaltake 28.01.2014. 22:06

Ups i ja sam sad vidio, uopće nisam datum gledao, moj bed...

Super, uživaj u novoj tipkovnici!

Meni osobno je nezamjenjiva tipkovnica zato sam kupio još jednu da se ima kad ova ode.

alengrosevic 28.01.2014. 22:35

Ova K310 mi izgleda jako dobro, no ima li ugravirana HR slova? I gledajući po youtube-u nije baš plitka kao Logitech UltraX Premium. Sviđa mi se washable feature. :)
Već jedno duže vrijeme tražim zamjenu za nju ali je ne mogu naći. Dinovo Edge je takvog tipa ali je preskupa. K tome nema numerički dio. K800 bi bila pun pogodak ali nema HR slova na sebi.
Ima li što da ima osjećaj kod tipkanja kao UltraX premium, da ima HR slova i Veliki enter?
Kad se sjetim da sam prije 4-5 godina ultra X premium platio 180 kn i da me dana danas služi, skidam kapu logitechu na tome. Napravili su izvrstan posao s njom :)

Campeonato 28.01.2014. 22:45

5 godina? Moja je ušla u 8. godinu :D
I još uvijek je dobra. Samo ju neznam kako očistiti a da nestrgam tipke. Ima tko kakvu ideju?

Ova K290 se čini kao dobra zamjena, ali to nije taj mehanizam.
Imao sam jedno vrijeme Illuminated, ali ona nema HR slova, a enter je bio veliki.

alengrosevic 28.01.2014. 22:59

ma dobro, moguće da je i moja 8 godina(ili više), sjećam se u linksu sam je kupio ima već dosta vremena od kad sam je kupio. Imala je garanciju 3 godine, i mislio sam, ova to neće izdržati. Ali mala se ne da :)
Da, šteta što illuminated nema hr tipke, malo smo i šugavo tržište :)
Imam nekako osjećaj da se sve manje tih "premium" tipkovnica proizvodi. Nije problem niti 500-600 kn za tipkovnicu dati, ali da je onakva kakvu želim. Ništa fensi šmensi samo da je plitka, da ima osjećaj tipkanja kao ultrax premium i da ima hrslova/veliki enter. Pa to im valjda nije problem napraviti :)

Thermaltake 28.01.2014. 22:59

Citiraj:

Autor Campeonato (Post 2536520)
5 godina? Moja je ušla u 8. godinu :D
I još uvijek je dobra. Samo ju neznam kako očistiti a da nestrgam tipke. Ima tko kakvu ideju?

Ova K290 se čini kao dobra zamjena, ali to nije taj mehanizam.
Imao sam jedno vrijeme Illuminated, ali ona nema HR slova, a enter je bio veliki.

Uzmi mali šerafciger i samo lagano iznad klackalice staviš i cimaš, ne znam kako bi ti objasnio možda fotkam ovih dana pa stavim sliku neku.

EDIT:
imaš ovdje ako to već nisi vidio
http://www.youtube.com/watch?v=wtX2z7ZoRRY


Citiraj:

Autor alengrosevic (Post 2536528)
ma dobro, moguće da je i moja 8 godina(ili više), sjećam se u linksu sam je kupio ima već dosta vremena od kad sam je kupio. Imala je garanciju 3 godine, i mislio sam, ova to neće izdržati. Ali mala se ne da :)
Da, šteta što illuminated nema hr tipke, malo smo i šugavo tržište :)
Imam nekako osjećaj da se sve manje tih "premium" tipkovnica proizvodi. Nije problem niti 500-600 kn za tipkovnicu dati, ali da je onakva kakvu želim. Ništa fensi šmensi samo da je plitka, da ima osjećaj tipkanja kao ultrax premium i da ima hrslova/veliki enter. Pa to im valjda nije problem napraviti :)


Ja sam svoju prvu u linksu uzeo isto davno davno, a ovu novu u kutiji sam uzeo prije 2 čini mi se il 3god. u protisu i to zadnju sam uspio ugrabit više ih nije bilo.
Meni je uvijek bilo bitno da mi je enter old skul :D velik i backspace isto i da ima što manje ovih extra tipki i ova je zadovoljila moje zahtjeve.

anita2 29.01.2014. 08:50

[QUOTE=Thermaltake;2536529]Uzmi mali šerafciger i samo lagano iznad klackalice staviš i cimaš, ne znam kako bi ti objasnio možda fotkam ovih dana pa stavim sliku neku.

Oprezno s tim, možda bolje nemoj. Ja sam tako gotovo uništila jednu tipku, na sreću strelicu koja mi baš i ne treba, pa je sad jako tvrda, moram osjetno pritisnuti da bi ulovila.

Kod mene to ide ovako . Okrenem tipkovnicu i pošteno je izlupkam po leđima, zatim je dobro išpricam zrakom, pa opet okretanje i lupkanje, opet špricanje, onda ju posaugam na onaj uski nastavak sa saugerom od 2000W, i na kraju sve površine do kojih se može doći prebrišem vlažnom maramicom za čišćenje.
Vjerojatno nije savršeno, ali ništa se ne uništi.

Thermaltake 29.01.2014. 09:06

Ja sam rastavljao više puta nije problem samo moraš bit spretan i nježan.

Ovo sa lupkanjem po zadnjoj strani dok je okrenuta i ja radim i sa usisivačem sam jedno vrijeme usisavao no usisivač ostavlja zmazani trag plus s njim ideš i po podu i drugdje tako da nije baš higijenski. Ja uzmem kist neki tvrđi malo tanji i fino prođem između tipki i savršeno mi očisti plus ja na kraju svega uzmem štapiće za uši i maramicu namočim alkoholom pa ju dezinficiram, to je dobro napravit barem jednom tjedno jer na tipkovnici se skuplja najviše bakterija kao i na mišu, no malo sam otišo sad off topic nadam se da neće nitko zamjerit :D

alengrosevic 29.01.2014. 09:59

tupkanje po pozadini + široki mekani kist čini čuda :)

anita2 29.01.2014. 14:51

Samo da još dodam... Zapravo... najsličnija Ultraxici je bila ova Canyon.

http://i57.tinypic.com/20jijk1.jpg
http://i59.tinypic.com/e9fech.jpg

Ja sam svojevremeno bila kupila takvu bijelu. Ima niske tipke i tipke imaju kratki hod. Ali, jako su klimave, kao da imaju nekakav loker u ležištu i to proizvodi zvuk pri tipkanju koji mi nikako nije odgovarao.
Možda Canyon i sad ima nešto sličnog, a malo poboljšanog. Mada, imala sam i njihov miš, ali sve je to bilo nekak škripavo.

veki19 29.01.2014. 17:11

Moja UltraX ima nekih 5 godina sigurno i ono što me iznenađuje je što su sva slova na mjestu,neizlizana,kao nova.Očekivao sam da će se bar W A S D izlizati,ali ništa.
Jedino mi je sa lijeve strane gdje najviše držim ruku otišla srebrna boja i došla crna što je i za očekivati.
Uglavnom,tipkovnica je vrh,tipke rade kao i od prvog dana.

Jesu li i vama sva slova na tipkama čitava,neizlizana?

Thermaltake 29.01.2014. 17:26

nakon cca 8 godina sve tipke su super niti jedno slovo nije izlizano, al srebrno se izlizalo i do dosta :D može se vidit i na slici

http://imageshack.com/a/img855/6492/q4c0.jpg

veki19 29.01.2014. 17:36

Moja naspram tvoje izgleda novo :lol2:

http://www.pohrani.com/t/1I/EB/CIQ6MaU/dsc01468.jpg

Vidi se razlika tko koristi tipkovnicu za igranje,a tko baš za pisanje :D .

Thermaltake 29.01.2014. 17:55

Moja služi za sve zato i izgleda tako :D al druga je zato potpuno nova u najlonu ;)

Facelessone 29.01.2014. 17:57

Ja koristim jedno 3-4 godine dinovo for notebooks. Prije sam imao UltraX isto i bila mi je odlična. Vjerojatno bi još uvijek normalno radila da ju buraz nije zalio kavom i sokom par puta. Nažalost joj ni čišćenje više ne pomaže.
Na ovoj bi još samo backlight htio i bila bi savršena :D Čini mi se kao najbliža zamjena UltraX i još je bežična. Ima jedna mac edition za 200kn na njušci pa ako nekoga zanima neka ugrabi :)

http://www.pohrani.com/t/Z/B8/356ZUI...fornoteboo.jpg

tor 29.01.2014. 18:58

mislim da je najbliža, bar po osjećaju, ipak ova HP K5510...Jes da je nova preko 400kn, ali je bežična i mislim da se isplati ako izdrži kao i UX ;)
http://product-images.www8-hp.com/di.../c03563379.png

Thermaltake 29.01.2014. 19:29

A ova ima ogroman delete meni je to isto onako ne baš zgodno štajaznam valjda navika.

domis 29.01.2014. 19:34

ma te tipke u 2 stupca su mi uz nepostojanje numpada, malog entera i malog backspace-a najveća retardacija :D

anita2 29.01.2014. 20:47

Ja si baš razmišljam o toj HPovoj. A to što je bežična, to je prednost? Meni je sistemac objašnjavao da te tipkovnice ne reagiraju kao žičane, tj. da su sporije. A mislim si ako tipkovnica košta preko 400 kn, dok neki za puno manje love nude komplet bežične tipkovnice i miša, valjda to ipak nije ista klasa.

Ivo_Strojnica 29.01.2014. 20:55

Ne znam šta bi ti reka na to, koristim wireless tipkovnicu već godina, nijednom nisam ima problem da mi tipkovnica ne reagira kao "žićana", tj da mi tipkanje kasni.

domis 29.01.2014. 21:07

to kašnjenje/delay/lag osjete samo rijetki, i to uglavnom gameri.
za normalan rad je svejedno dal imaš žicu ili radiovalove

sinisa1989 29.01.2014. 21:19

Ja sam koristio bežićnu za igranje. Nijednom nisam primjetio da mi kontrole kasne. Ili možda nisam dovoljno pr0 da to primjetim.:D

tor 29.01.2014. 22:07

ako i kasni, kasni u nekom paralelnom svemiru :D Apsolutno po tom pitanju nisam nikada imao problema. A filing tipkanja po ovoj je nenadjebiv, baš kao na UX.

anita2 30.01.2014. 00:22

Aha! Znači ti je imaš! Super da si javio dojam. Probat ću je dobiti.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger