PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Ostalo (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Logitech MOMO ili LOGITECH DRIVING FORCE PRO? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=46455)

master_on_whels 10.09.2006. 09:47

Logitech MOMO ili LOGITECH DRIVING FORCE PRO?
 
Zanimaju me vaša mišljenja i iskustva s ova dva volana?
Ima li možda neki bolji volan, ali približno iste cijene?

perodot 10.09.2006. 09:59

Ja na playstationu koristim DFP i mogu reć da sa prezadovoljan s njim pogotovo u gran turismu 4! sada sam ga spojio na pc i radi savršeno pogotovo u igrici live for speed!
Probo sam i momo kod frenda ali meni se više sviđe ovaj DFP jer bolja leži u ruci i dizajn mi je ljepši

master_on_whels 10.09.2006. 10:25

Kakav je mjenjač ko DFP?
baš kao u autu ili ima samo viša niža?

Panzer 10.09.2006. 11:01

Citiraj:

Autor master_on_whels (Post 518839)
Kakav je mjenjač ko DFP?
baš kao u autu ili ima samo viša niža?

Na svima je samo visa niza, izaci ce novi logitech sa mijenjacem s brzinama, rucnom, i kompletnim papucicama (ne samo gas/kocnica)

master_on_whels 10.09.2006. 15:51

znači logitech DFP je najbolji u ponudi, otprilike u tom cjenovnom rangu?
znate li zašto je cijena tog volana u Hg spotu 978 kn, a u Comelu 549 kn?

perodot 17.09.2006. 14:43

ma nema ih više u comelu! a i ni meni nije bila jasna tolika razlika. možda je malo oštećen bio! uzmi DFP i ugodno u igri ili čekaj G25 da imaš i kvaćilo i prave brzine. Skini igru LIVE FOR SPEED i ja ti dam neku zakrpicu da ti delaju sve licence i zabavljaj se. http://www.liveforspeed.net/

perodot 09.10.2006. 16:47

evo imate DFP volan za 580kn čak i manje u skoro svim PC shopovima pa navalite! cjena je povoljna za ono kaj dobijete!

Viruss 04.12.2006. 20:13

dali netko zna kakav mehanizam ima DFP unutra nisam nigdje mogao nač na netu,logitech formula je meni osobno jedan od najboljih volana ikad napravljenih,jer ima prijenos preko sajli a ne zubčanika u kojima ima blagi luft koji može omest u igri,vidio sam g25 no još mi nije poznat njegov orijenos

Gabre 05.12.2006. 15:27

driving force pro odličan volan, frend ga neodavno kupio, nemojte se čuditi što piše samo za PS, radi na PC bez problema.

G25, me pomalo razočarao, probapo sam ga...

Panzer 05.12.2006. 15:58

Citiraj:

Autor Gabre (Post 584977)
driving force pro odličan volan, frend ga neodavno kupio, nemojte se čuditi što piše samo za PS, radi na PC bez problema.

G25, me pomalo razočarao, probapo sam ga...

Zakaj te razocarao G25? Kakav je?
Ono cijena mu je astronomska, pa mislim trebal bi bit ok. :)

Kova 05.12.2006. 17:10

G25 je po meni razočaranje što ne možeš u isto vrijeme stisnuti i gas i kočnicu :(

Evo ja brijem danas kupiti volan i dvoumim se oko MOMA i DFP-a, s time da nisam znao da DFP ide na PC, ako ide, vjerovatno ću njega uzeti ..

Al opet cijena nije 580, već 604 kn ! :(

Logitech PlayStation PS2 volan Driving Force Pro - GT4, ako je to to ..

A ništa, ako krivo kupim prodam :) Samo je bad što se u Ve-milu za to mora čekati do 5 dana :( Javim vam impresije, LFS krug za sada 1.34.6 na tipkovnicu, vidjet ćemo s volanom.

Kova 05.12.2006. 21:42

Evo kupio sam DFP, ali ne znam gdje drivere za windowse skinut ! :(

Kova 06.12.2006. 00:32

Ok skužio sam i skinuo drivere, sada me muči, kako kalibrirati volan, naime imam LFS, i htio bih iskoristiti 900° ili bar znati narihtati bilo koje druge stupnjeve da mi se volan realno okreče ili barem s nekim osječajem u igri ..

Za sada ja malo okrenem volan, a u igri se 2 puta oko osi okrene, što mi nikako nije realno, pogotovo jer se radi o pomaci od 1 cm i sl.

Dakle trebam dobru dušu da mi malo pomogne sa LFS-om. Koliko da stavim stupnjeva, što da u igri napiše, ..

Hvala.

P.S. iako do sada nisam imao niti jedan volan u rukama (osim wingmana, od frenda), čini mi se jako dobrim ..

Nije tako jeftina izvedba kao što sam mislio, volan je fakat mrak.

Kova 06.12.2006. 17:32

Cek sta ti znaci otkljucano, meni pise, pa kada pokusavam voziti za S2, kaze da ne moze naci taj username ?

Inace podesavanje volana je vrlo jednostavno, odaberete stupnjeve, a te morate narihtati na volanu u control panelu, a u igri samo trebate skroz okrenuti volan ljevo, pa desno, što ja nisam znao, i sada mi radi 720, tj. 900 MRAK !

Ako ima nekog tko vozi LFS, možemo popričati o tome:

ICQ: 53870939

Trebam pomoć i oko Hamachia, dakle da se preko svog kompa mogu igrati i drugi, moj problem je što imam preko rutera na frenda, pa onda na DSL, i tako mi je IP uvijek 192.nesto, i na toj mrezi mi radi, ali nece na Hamachiju, 5.X.X.X...

Pomoc ?

P.S. Imate li jos kakvu ok igru za PC, gdje mogu iskoristiti VOLAN, dakle DFP :) Odlican je i nisam razocaran za sad !

Gargamel 06.12.2006. 17:36

mozes samo sp igrat, za mp moras kupit licencu
sta je ovo... nadem vam krek i niko mi ne da rep bodove?
http://www.cheesebuerger.de/images/midi/frech/d010.gif

nicko 06.12.2006. 17:42

Citiraj:

Autor Kova (Post 586017)
....
P.S. Imate li jos kakvu ok igru za PC, gdje mogu iskoristiti VOLAN, dakle DFP :) Odlican je i nisam razocaran za sad !

Mislim da bi Richard Burns rally bio savrsen za volan...nisam igrao s volanom, pa ne znam, ali pretpostavljam da bi moglo biti opako :)

zackoj 06.12.2006. 20:55

rFactor + modovi
GTR
GTR2
GTL
RACE
RBR
F1C
LFS

ako te nesto zanima kontaktiraj na pm imam doticni volan dosta se kuzim u podesavanja a i u vezi gore pomenutih igrica

John_Doe 08.12.2006. 11:24

Gdje ima za kupit taj volan i koliko košta?
Trenutno razmišljam o kupovini volana pa me zanima što se najviše isplati uzet?

John_Doe 11.12.2006. 01:00

Anyone? :(

Mar 13.12.2006. 19:10

Kova, i kakav je volan?
Sebi si mislim uzeti isto taj (zbog više rotacije vs. momo) - bolje za LFS i druge simulacije.
Po netu gledam recenzije i sve su vrlo povoljne.

Ima ga u IQ centrima za 577kn.

Gargamel 13.12.2006. 19:18

samo da napomenem da sam cuo da na dfp-u ne mozes u isto vrijeme stisnut kocnicu i gas

Mar 13.12.2006. 22:42

Citiraj:

Autor Gargamel (Post 592459)
samo da napomenem da sam cuo da na dfp-u ne mozes u isto vrijeme stisnut kocnicu i gas

Hmm, to nigdje nisam vidio niti pročitao (a pročita sam 6-7 recenzija).

Gargamel 14.12.2006. 14:40

evo sto je napisao jedan s jednog lfs foruma kad sam reko da prodajem svoj

"...Ljudi vise vole onaj od 900 stupnjeva, ali meni je momo zakon jer moze gas i kocnica zajedno a to je izuzetno vazno..."

Gabre 14.12.2006. 14:50

ma gargamel, što melješ, na DRIVING FORCE PRO, se MOŽE stiskati i gas i kočnica istovremeno i sve kombinacije.

VOZIO; PROBAO; RADI. Bolji je od MOMO volana. (također ga vozio i isprobavao)

G25, (TAKOĐER VOZIO9kod njega navodno ne radi gas kočnica istovremeno, ali je stvar postavka... ali je i logično zbog njegvoih broja komandi (3) kvačilo, kočnica gas... pa je predviđeno da desnom stiskaš gas/kočnica, i lijeva kvačilo.
p.s. ima jako loše ručice iza volana za mijenjanje brzina (čitaj: klapaju, i tresu se, nemaju apsolutno nikakvog otpora - jedino lijepo izgledaju jer su od pravog aluminija i velike su )

ili moeš promijeniti da ti je kvačilo kočnica, a gas-gas. i tad ta kombinacija radi. Tko je vozio auto, zna o čemu pričam.... samo da vas vidim tko bi uspio pogoditi lijevom nogom kočnicu u autu, a kvačilo sa strane smeta ;)

Gargamel 14.12.2006. 14:58

samo sam reko sto je reko jedan ne tako los vozac lfs-a
ja pogodim lijevom bez frke kocnicu u autu, samo ju ne mogu dozirat kak se spada - uvijek ju prejako stisnem. da se malo vise poigram s tim, kocio bi i s lijevom bez frke... al ne vidim neku potrebu za tim

Gabre 14.12.2006. 15:06

e da, taj vozač je onda jako slabo upućen, jer u opcijama postoji nešto što se zove Combine axis .... ;)

pa pališ ili gasiš po potrebi i želji... među ostalim opcijama... a to pretpostavljam znaš i sam... :)

ja bi preporučio svakome driving force pro, ima force feedback odličan, dobre pedale, mjenja sa strane... dušu dalo za ručnu u RBRally... ili za šaltanje u FIA GTR2... :)

Gargamel 14.12.2006. 15:10

Citiraj:

Autor Gabre (Post 593289)
dušu dalo za ručnu u RBRally

hehe... za to sam ga i ja koristio za driftanje u lfs-u :D

zackoj 14.12.2006. 16:38

svakako potpisujem DFP.

@Gabre
gdje si vozio G25???

horza 14.12.2006. 17:10

Citiraj:

Autor Gargamel (Post 586022)
mozes samo sp igrat, za mp moras kupit licencu
sta je ovo... nadem vam krek i niko mi ne da rep bodove?
http://www.cheesebuerger.de/images/midi/frech/d010.gif

ma evo ti bodova. crvenih i žutih, pa krši pravila kolko ti god volja.

Gabre 14.12.2006. 22:05

Citiraj:

Autor zackoj (Post 593377)
svakako potpisujem DFP.

@Gabre
gdje si vozio G25???

prije par tjedana došao u HGSpot primjerak, rekao nam dečko da će biti spojen taj i taj dan, i mi došli i vozali... ;) ali nije bio uključen mjenjač sa strane... koji je po meni potpuno nekorisna stvar...
ima odličan osjećaj za volanom, a ovo ostalo potpuno prosječno, ko na DFP.. ali je bolji kod motanja, nema onog zujavog zvuka kad naglo okreneš volan... im navodno 4 motora, ili tako nešto... i prave ležajeve... : stoopid

ali stvarno taj volan NE vrijedi te novce.... : baad :


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger