PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Case Modding (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Pleksiglas Zagreb?? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=199940)

Dr.Cooler 08.10.2010. 01:06

Pleksiglas Zagreb??
 
Zanima me ima li u kojem većem shopu u Zagrebu (zapad) za kupiti pleksiglas kao ploče u raznim veličinama?

Napravio bi bočni prozor za svoj CM690 a neznam di nabavit taj plexi.

raptox 08.10.2010. 01:33

Imas odmah na krizanju,zagorske i selske,samo sam zaboravio kako se zove radiona,uglavnom blizu autobusne stanice gdje stoji 109 koja ide prema savi:chears:

Dr.Cooler 08.10.2010. 01:40

A baumax to npr ne drži?

fanATIk 08.10.2010. 01:48

bauhaus, pevec, valjda i baumaxx onda

Dr.Cooler 08.10.2010. 01:52

E to me zanimalo da ne idem bez veze ak nemaju. I BTW da vas pitam s obzirom da je bočna stranica od CM-a 690 dosta tanka kolko mm plexi da uzmem? Razmišljao sam o 3mm, jel to ok?

lapsvs 08.10.2010. 12:36

uzmes dva, jedan po mogucnosti sto tanji.
tanjeg izrezes tocno prema dimenzijama rupe u limu a debljeg oko dva-tri cm pustis veceg u obje dimenzije. tanji se zalijepi za debljeg i tako se postave na stranicu da tanji prodje kroz rupu tocno do razine vanjske strane lima. ako je tanji > 1mm debljine (a garant je) trebat ce ti neke sajbe (najbolje gumene) koje stavis izmedju lima i tog debljeg pleksija cime postignes da pleksi odstoji od stranice taman toliko da s vanjske strane sve izgleda kao jedna povrsina. spajati mozes vijcima kroz stranicu i pleksi a ako ne zelis da se vijci vide izvana, na lim iznutra zavari par metalnih plocica u koje ces izbusiti rupe, napravis im navoj i u njih pricvrstis vijke za pleksi. malo vise truda i para ali ako zelis da izgleda do jaja, to je to.

Dr.Cooler 09.10.2010. 12:32

Evo danas idem u bauhaus...i uzimam zaštitne naočale, zaštitne rukavice, dremel, 4 komada plexija 2-3mm e sad trebam još jednu stvar a neznam kako da to imenujem.

Uglavnom trebao bih odma i ovu gumu koja bi se stavila po svim izrezanim rubovima da to ne izgleda sve onako isfušano, jel zna netko kak se to zove, da mogu pitat prodavace kaj trebam?

http://www.pohrani.com/f/2y/jH/jAtlfhA/untitled.jpg

kill 09.10.2010. 13:05

staklarne drže pleksiglas...

IMO nemoj to pokušavat izvest sa gumom, nego napravi lijepi rez ( najbolje dat nekom da ti to složi ) a pleksi ( nešto veći od otvora ) sa unutarnje strane zalijepiš.

Dr.Cooler 09.10.2010. 13:16

To za zalijepiti sam cuo da je najbolje sa dvostranim selotejpom...ili možda nešto poput ljepila rađe??

Fakat sam sad u dilemi...

Kaj se rezova tiče prvo ču se ispraksat na nekom starom limu..

Mr. Nice 09.10.2010. 13:33

Odeš u Formu Purus sa nacrtanim komadom u Corelu i oni ti laserski izrežu pleksi koje debljine želiš. Što i kako nacrtaš, tako ti i izrežu.
Ne treba reći da ispada savršeno ...
Meni su rezali neke komade za posao i za par deseteka kuna sam dobio savršeno izrezane komade sa puno rupica, kockica i sl.

Ne isplati se doma za_ebavat. Nazovi i pitaj za detalje.

A ja ću ih nazvat i tražit 5% za reklamu kad sad svi navale modat kučišta i izvodit ina čudesa od pleksav :)

Dr.Cooler 09.10.2010. 20:24

Ma ne radit cu sam, evo uzeo sam pleksiglas u bauhausu za 40kn 50x50 2mm. Pa cu sutra sve to probati rijesiti ;)

kec94 10.10.2010. 14:18

Dal netko mozda zna di ima negdje u Velikoj Gorici za kupit pleksiglas ili cu morat u ZG ? I treba mi guma za rubove sto sam rezao jer izgleda nakazno :)
Prije sam bio uzo od frenda on je imo viska ali sam ga ogrebo kad sam nosio komp kod bratica prosli vikend (stavio sam preko ogrebotine slicicu visoki napon :D) i sad bih ga htio zamjeniti i malo uredit pleksiglas sa rupom za vent (ovaj stari ce mi sluzit za vjezbu). Bio sam u staklarni i nemaju pleksija :nono:
Hvala !

Dr.Cooler 10.10.2010. 14:35

Ja sam danas rezao bočnu sa ubodnom pilom i 3 stranice su mi skoro perfektne, a jedna malo isfušana pa isto trebam tu gumu. Al neznam di je ima... : (((((

I malo sam ogrebao ostatak bocne pa bi trebao sprejom to pofarbat, samo neznam kak ce to na kraju ispasti...

luks 88 10.10.2010. 14:37

Citiraj:

Autor raptox (Post 1748718)
Imas odmah na krizanju,zagorske i selske,samo sam zaboravio kako se zove radiona,uglavnom blizu autobusne stanice gdje stoji 109 koja ide prema savi:chears:



nova forma, za preporučiti su :goood:

De5tr0yer 10.10.2010. 15:44

Jel te forme (forma purus i nova forma) mogu napraviti baš case prema željenim dimenzijama ili samo ploče režu?

luks 88 10.10.2010. 16:02

Citiraj:

Autor De5tr0yer (Post 1750015)
Jel te forme (forma purus i nova forma) mogu napraviti baš case prema željenim dimenzijama ili samo ploče režu?


99% posto da mogu, govorim za novu formu, ja sam dosta radio kod njuh, izdizajniraš i izdimenzioniraš kak želiš i po tome ti naprave, mogu i bušit, pilit, uvijat, ma sve kaj se da s pleksiglasom radit, naravno mogu ti to kučište i spojit, odnosno zaljepit.
Kad dođeš kod njih pa vidiš kaj sve rade mrak ti padne na oči:goood:

De5tr0yer 10.10.2010. 16:05

Citiraj:

Autor luks 88 (Post 1750024)
99% posto da mogu, govorim za novu formu, ja sam dosta radio kod njuh, izdizajniraš i izdimenzioniraš kak želiš i po tome ti naprave, mogu i bušit, pilit, uvijat, ma sve kaj se da s pleksiglasom radit, naravno mogu ti to kučište i spojit, odnosno zaljepit.
Kad dođeš kod njih pa vidiš kaj sve rade mrak ti padne na oči:goood:

Koliko cca bi moglo doć sve to, dakle spajanje oblikovanje etc, za jedno kućište kao pola jeftinog malenog codegena?

Dr.Cooler 10.10.2010. 16:28

Jel netko onda zna di ima za kupit te gume koja ide po rubovima lima??? Ili kaj stavit na rubove da se ne vidi da su neki djelovi malo isfušani??

Nikol@Grozni 10.10.2010. 16:30

Mislim da ti se neisplati radit cijelo kuciste, meni su za 1X bijeli 622X190mm( sa rupama za cd i ventove ), 1X bijeli260X280mm , 3X crni komadi 120X120mm uzeli oko 300kn.
Inace oni lijepe pleksi, oblikuju ga itd, vidio sam da rade i sa metalom.
Nacrt trebas naparviti u corellu i predat tamo.

Gumu imas kupiti na benzinskoj ili u bauhausu, to je U guma koja se koristi kod automobila.

Dr.Cooler 10.10.2010. 16:37

Citiraj:

Autor Nikol@Grozni (Post 1750045)
Gumu imas kupiti na benzinskoj ili u bauhausu, to je U guma koja se koristi kod automobila.

Ček znaci dodem na benzinsku i kaj velim da trebam? Di se to tocno koristi kod auta?? Misliš na onu gumu kod prozora? Nije li to malo predebelo?

kec94 10.10.2010. 17:31

ja mislim da je to ona guma oko unutrasnjeg okvira vrata, ako se ne varam ?

Dr.Cooler 10.10.2010. 17:46

Da za vrata je to, samo ima raznih modela zato bi trebao naći čim tanju i u obliku slova U. Ništa idem do benzinske uskoro, pa ako nemaju morat cu sutra u bauhaus.

Sad ce me na kraju još izrada bočne stajati više nego da sam narucio cijelu novu stranicu za cm690 sa plexijem izvana : ))) LOL

Luxie_DK 10.10.2010. 23:47

Citiraj:

Autor kec94 (Post 1749952)
Dal netko mozda zna di ima negdje u Velikoj Gorici za kupit pleksiglas ili cu morat u ZG ? I treba mi guma za rubove sto sam rezao jer izgleda nakazno :)
Prije sam bio uzo od frenda on je imo viska ali sam ga ogrebo kad sam nosio komp kod bratica prosli vikend (stavio sam preko ogrebotine slicicu visoki napon :D) i sad bih ga htio zamjeniti i malo uredit pleksiglas sa rupom za vent (ovaj stari ce mi sluzit za vjezbu). Bio sam u staklarni i nemaju pleksija :nono:
Hvala !

:care: iz Velike Gorice si a neznaš da imaš plexiglass u građevinskom materijalu, preko puta benzinske :D kod instituta za vozila...

Luxie_DK 10.10.2010. 23:52

Ne treba ti guma, odreži oblik koji misliš i na kraju brusilicom poravnaj rubove, pofarbaj, i kada stavljaš plexi stavi ljepila što više uz rub stranice i teški predmet ravnomjerno raspoređen i garantiram da nečeš imat prazni prostor između stranice i plexiglassa :)

Ako ti se da zafrkavat, uzmi sljepe matice (imaš ih u Šarafku kod tržnice) i buši rupe uz rub pa da izgleda šminka malo, ne moraš ljepit onda.

Dr.Cooler 11.10.2010. 00:00

Mislio sam gumu stavit da se ne vide isfušani rezovi, i onda shvatim da inace ljudi koriste dvije vrste te gume:

1. Je ta iz automobila u koju se pleksiglas stvalja i tada je on fiksiran na tu gumu

2. Kada se koristi jako tanka guma koja taman pokrije sve rubove i pleksi se ili lijepi ili se pribije šrafovima.

Evo npr ovo me totalno zbunilo:

2. TIP:

http://www.pohrani.com/f/2y/jH/jAtlfhA/1/untitled.jpg

1. TIP

http://www.pohrani.com/f/2j/iV/4S0LFGvT/00967582.jpg


A kako cu sad bez gume kada sam dosta isfušao te robove, nece to lijepo ispasti, tako da ni sam neznam koju gumu kupiti i dal to na kraju ljepiti ili sa šrafovima fiksirati, ubijam glavu već 24 sata.

kec94 11.10.2010. 00:16

Citiraj:

Autor Luxie_DK (Post 1750388)
:care: iz Velike Gorice si a neznaš da imaš plexiglass u građevinskom materijalu, preko puta benzinske :D kod instituta za vozila...

mislio sam da tamo ima samo staklo,stolarija i one betonske cijevi :lol2:
Hvala!:beer:
sutra idem tamo da vidim kolko ce me ispast komad koji mi treba i ako mozda imaju pleksiglas u boji ali ne vjerujem

Luxie_DK 11.10.2010. 00:56

Kada uđeš unutra na lijevoj strani su stajali komadi, ali u boji mislim da nema.

lapsvs 11.10.2010. 09:23

Citiraj:

Autor Nikol@Grozni (Post 1750045)
Mislim da ti se neisplati radit cijelo kuciste, meni su za 1X bijeli 622X190mm( sa rupama za cd i ventove ), 1X bijeli260X280mm , 3X crni komadi 120X120mm uzeli oko 300kn.
Inace oni lijepe pleksi, oblikuju ga itd, vidio sam da rade i sa metalom.
Nacrt trebas naparviti u corellu i predat tamo.

Gumu imas kupiti na benzinskoj ili u bauhausu, to je U guma koja se koristi kod automobila.

da li i metal rezu laserski?

Luxie_DK 11.10.2010. 14:22

Zar se ne reže metal na tokarskom stroju? :stoopid:

Pupo 11.10.2010. 15:30

Citiraj:

Autor lapsvs (Post 1750524)
da li i metal rezu laserski?


Vjerojatno režu

Citiraj:

Autor Luxie_DK (Post 1750732)
Zar se ne reže metal na tokarskom stroju? :stoopid:


Ne, tokarski stroj služi prvenstveno za obradu metala i to većinom za pravljenje nekih kružnih oblika.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:38.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger