PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Novosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Windows 10 Pro OEM licenca ispod 12 € (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=295388)

krešo 07.11.2018. 11:36

Windows 10 Pro OEM licenca ispod 12 €
 
Ovaj puta kineski webshop SCDKey ima ponudu za forumaše - keyevi za Windowse 10, Office 2019, igre...

(sponzorirani sadržaj)

sakomako 08.11.2018. 13:45

Koja je razlika između ovog i ovog na linku ovdje?


https://www.rakuten.de/produkt/micro...bot-2312919300


Ovo je sve legalno, a još je jeftinije!


A ako kupujete za svoju tvrtku odbiju vam i PDV!


Dakle licenca debelo ispod 3 EUR!




Pokazuje se da od gore linkane ponude se može isto to nabaviti samo 5 puta jeftinije.





I nije samo punuda za forumaše već za bilo koga.


A najbitnija razlika kod ovih na ovom linku je da izdaju legalni račun koji je važeći za poreznu upravu i državnu inspekciju.

Rista 08.11.2018. 13:52

Kako mislis tocno da kupljeni online key prodje za tvrtku?

buljaka 08.11.2018. 13:56

Nikako. Miješa lončiće. To ne vrijedi ništa za inspekcije...

sakomako 08.11.2018. 14:13

Citiraj:

Autor buljaka (Post 3246496)
Nikako. Miješa lončiće. To ne vrijedi ništa za inspekcije...




Pričaš gluposti!


Kao prvo pogledaj i nauči nešto o tvrtki Rakuten. Tvrtka ima uredan EURI broj i iz Njemačke je.


A dio je ovog:

https://global.rakuten.com/corp/


Dobiješ potpuno uredan račun što se tiče porezne i inspekcije.


Ako je nešto ilegalno onda ganjaju njih a ne tebe.


Nije zabranjeno nešto kupiti legalno na slobodnom EU tržištu što ima uredan račun, a pitanje prodajne cijene je stvar tvrtke koja prodaje.


Proizvod se uredno registrira kod Microsofta, tako da s te strane je također legalan.


Ja kao kupac nisam prekršio niti jedan zakon i inspekcija nema jednog razloga da ne prizna uredno izdan račun od legalno registrirane tvrtke koja uredno postoji u Njemačkoj.




Po čemu inspekcija može kršiti zakon i meni nešto spočitavati, ako postoji uredan račun i ključ za produkt koji se uredno i legalno registrira kod Microsofta?

Po kojoj sam cijeni ja taj proizvod nabavio je moja stvar i onog tko prodaje po toj cijeni, to nije stvar na inspekciji da o tome odlučuje i iznosi svoje mišljenje.

I da postoji ESD software a to je elektronički distribuiran softwer što je sasvim leglan produkt koji se ne prodaje u fizičkom obliku.

Rista 08.11.2018. 14:22

Citiraj:

Autor sakomako (Post 3246503)
Ako je nešto ilegalno onda ganjaju njih a ne tebe.

Buahahah.

Ti si onaj koji je savjetovao da se "otvori tvrtka za 10kn" za kupovanje mobitela bez PDVa? Pretpostavljam da imas iskustva i sa nasom inspekcijom i online kljucevima?

sakomako 08.11.2018. 14:33

Citiraj:

Autor Rista (Post 3246508)
Buahahah.

Ti si onaj koji je savjetovao da se "otvori tvrtka za 10kn" za kupovanje mobitela bez PDVa? Pretpostavljam da imas iskustva i sa nasom inspekcijom i online kljucevima?


Gle stari ne razlkuješ kada se netko malo našali na nečiji račun, od stvari kada ti netko pokaže kako legalno i zakonito nabaviti nešto po ekstremno povoljnoj cijeni, tako da je svaka rasprava sa takvima gubljenje vremena.


Istoo kao što sam ljudima morao citirati članke i davati linkove na odluku EU suda o daljnoj prodaji licence za softver koji neka tvrtka nabavi i više ga ne koristi pa prodaje svoju licencu odnosno key.


Tko hoće ima link i može legalno nabaviti po toj cijeni a za tvrtku se odbija i PDV, a tko neće neka kupuje drugdje, uglavnom sve je legalno i kupac nije za ništa odgovoran, ako netko nešto krši neka se obrate prodavaču.


Tvrka koja prodaje je iz Njemačke i dio je većeg sustava, posluju legalno godinama i nisu od jučer, imaju uredan EURI i izdaju legalan račun, proizvod se uredno registrira kod Microsofta i uredno možete zatražiti i tehničku podršku Microsofta i provjere key i sve je u redu tako da moš naklapat koliko hoćeš ali stvar uredno radi i potpuno je legalna što se mene kao kupca tiče.

Rista 08.11.2018. 14:38

Aha a to si provjerio ili laprdas jer ti mislis da bi tako trebalo biti? I na Amazonu mozes kupiti Windows key za par dolara na business account, a znamo tko je Amazon. Ne znaci da vrijedi ista za inspekciju. A ako ne vrijedi za inspekciju, a ne vrijedi, onda nije bitno mozes li odbiti PDV ili kosta li par dolara ili je besplatno.

sakomako 08.11.2018. 14:52

Citiraj:

Autor Rista (Post 3246524)
Aha a to si provjerio ili laprdas jer ti mislis da bi tako trebalo biti? I na Amazonu mozes kupiti Windows key za par dolara na business account, a znamo tko je Amazon. Ne znaci da vrijedi ista za inspekciju. A ako ne vrijedi za inspekciju, a ne vrijedi, onda nije bitno mozes li odbiti PDV ili kosta li par dolara ili je besplatno.


Ne da sam provjerio nego prije dvije godine kupio i dobio uredan račun i reinstalirao par puta i imao MS podršku i sve je bilo OK od strane Microsofta.


Tražio sam da provjere Key i znali su čak i tko je bio prvi vlasnik i nije bilo nikakve primjedbe na ključeve jer je sve legalno i po zakonu jer im je to tako dosudio EU sud.


Dapače imam tri ključa dva puta za windowse i jednom sa MS office i sve je uredu od strane Microsofta i to ne jednom provjereno i uredno mi daju podršku kada nazovem.


Na legalnom računu piše EURI od tvrtke koja je prodala kao i svi njihovi podaci, također je navedena i cijena i odbijen je PDV i navedeni su KEY za softver koji je kupljen.


Inspekcija ako joj nešto nije jasno neka provjeri račun, registraciju prodavača, ključ kod Microsofta i ako nešto nije u redu onda neka ganja one koji nešo krivo rade ja kao kupac sam sa moje strane učinio sve što sam morao a to je kupio sam od legalne tvrtke na legalan način i uz legalan račun, provjerio Key kod Microsofta i uredno registrirao i legalno instalirao na 1 računalo kako to stoji u licenci, tako da ako nešto nije u redu neka istražuju ja i moja tvrtka s time nemao više ništa.


Sada se spremam nabaviti još jednom win 10 i MS office 2019 za ukupno 12 EUR naravno uz uredan račun na kojem su svi potrebni podaci i nemam straha da je nešto protuzakonito. Visinu cijene na slobodnom tržištu nisam dužan provjeravati jer je to stvar inspekcija a ne mene niti moje tvrtke, ja moram sa moje strane obaviti ono što moram a to je provjeriti dali je key u redu kod Microsofta i imati uredan legalan račun i mogu instalirati samo u skladu s pravilma koje dopušta licenca odnosno Key.


Ja i moja tvtka time ne kršimo niti jedan zakonski propis, a na inspektorima je da na osovu dokumentacije provjere dali je sve legalno i uskladu sa zakonom, ako nešto nije u redu onda znaju gdje trebaju dalje istraživati, nikako kod mene i u moj tvrtki.

Rista 08.11.2018. 15:00

Citiraj:

Autor sakomako (Post 3246531)
Ne da sam provjerio...

Dakle nisi. Sretno sa objasnjavanjem svega ovoga inspekciji.

sakomako 08.11.2018. 15:07

Citiraj:

Autor Rista (Post 3246537)
Dakle nisi. Sretno sa objasnjavanjem svega ovoga inspekciji.


A što bih ja trebao posebno provjeravati. Zakonski sam pokriven, jer da nisam Microsoft bi mi već poslao inspekciju jer imaju sve moje podatke.


Stvar je legalna i tako je rekao i EU sud.


Inspekciji nemam što objašnjavati dam im legalan račun na kojemu je sve vidljivo od toga što se prodavalo odnosno kupovalo, tko je prodavač, tko je kupio i postoje na računu i ključevi, tako da što bih ja trebao više napraviti, tvrtka koja mi je to prodala postoji preko 20 i više godina i uredno je registrirana, koje su moje mogućnosti kao kupca i što bih ja više trebao provjeravati od toga da je tvrtka koja mi je proizvod prodala legalna tvrtka i da postoji u registru i da izdaje uredan račun.


Microsoft mi je također rekao nakon provjere da se radi o legalnim ključevima i uredno mi registrirao proizvod, pa ako se vlasnik proizvoda Microsoft ne buni i priznaje ključeve koje posjedujem, što je tu onda inspekcija da kaže da je to ilegalan proizvod, a ono što je stvar inspekcije je račun koji je uredan i legalan, a cijena na računu nije njihova stvar već slobodnog tržišta, jer nije inspekcija ta koja će određivat cijenu nekom proizvodu na slobodnom tržištu?



Sve ostalo nije na meni niti u mojoj nadležnosti već je to stvar inspekcije pa neka onda oni dalje rade što žele ja im nisam dužan ništa drugo objašnjavati pokažem im link na odluku EU suda o prodaji Key za rabljeni softwer i uredan račun.


Inspekcija se je dužna pridržavati zakona, a ne provoditi svoja pravila.


Jer i naša država je znala ponekad prodavati čitave tvornice za 1 kunu.

buljaka 08.11.2018. 15:17

Rakuten je nešto kao amazon ili ebay. Ispod ti lijepo piše tko ti zapravo prodaje taj ključ samo što ti ne znaš čitati sa razumijevanjem. Također očito je da je ovo oem ključ,Should the computer be reformatted, reset or any changes made to the hardware, there is no guarantee that the key will continue to function...

OEM se ne smije koristiti osim ako je kupljen zajedno sa računalom i na istom računu naveden.

Za privatne svrhe nema problema ali ovo ti ne prolazi kod nijedne inspekcije a ti se slobodno obrati inspektoratu pa provjeri
Citiraj:

Autor sakomako (Post 3246503)
Pričaš gluposti!


Kao prvo pogledaj i nauči nešto o tvrtki Rakuten. Tvrtka ima uredan EURI broj i iz Njemačke je.


A dio je ovog:

https://global.rakuten.com/corp/


Dobiješ potpuno uredan račun što se tiče porezne i inspekcije.


Ako je nešto ilegalno onda ganjaju njih a ne tebe.


Nije zabranjeno nešto kupiti legalno na slobodnom EU tržištu što ima uredan račun, a pitanje prodajne cijene je stvar tvrtke koja prodaje.


Proizvod se uredno registrira kod Microsofta, tako da s te strane je također legalan.


Ja kao kupac nisam prekršio niti jedan zakon i inspekcija nema jednog razloga da ne prizna uredno izdan račun od legalno registrirane tvrtke koja uredno postoji u Njemačkoj.





Po čemu inspekcija može kršiti zakon i meni nešto spočitavati, ako postoji uredan račun i ključ za produkt koji se uredno i legalno registrira kod Microsofta?

Po kojoj sam cijeni ja taj proizvod nabavio je moja stvar i onog tko prodaje po toj cijeni, to nije stvar na inspekciji da o tome odlučuje i iznosi svoje mišljenje.

I da postoji ESD software a to je elektronički distribuiran softwer što je sasvim leglan produkt koji se ne prodaje u fizičkom obliku.


sakomako 08.11.2018. 15:28

Citiraj:

Autor buljaka (Post 3246546)
Rakuten je nešto kao amazon ili ebay. Ispod ti lijepo piše tko ti zapravo prodaje taj ključ samo što ti ne znaš čitati sa razumijevanjem. Također očito je da je ovo oem ključ,Should the computer be reformatted, reset or any changes made to the hardware, there is no guarantee that the key will continue to function...

OEM se ne smije koristiti osim ako je kupljen zajedno sa računalom i na istom računu naveden.

Za privatne svrhe nema problema ali ovo ti ne prolazi kod nijedne inspekcije a ti se slobodno obrati inspektoratu pa provjeri


Ja sam jedan od proizvoda kupio preko Rakutena a račun mi je izdala tvrtka koja mi je proizvod prodala i dobio račun od njih, a drugi sam kupio kod druge tvrtke i također dobio legalan račun.




Tvrtke postoje godinama i uredno su registrirane i izdaju legalne račune dalje od toga ne moram provjeravati, a provjerio sam i keyeve kod Microsofta i uredno se registrirao više od toga me ne zanima niti sam dužan provjeravati.


Pače keyeve sam više puta do sada provjeravao jer sam mijenjao komponente u PC i HDD na kojem je bio instalran softver jer je došlo do chrasha diska i svaki puta sam nanovo uredno registrirao softwer sa istim keyom.


Kada se kupuju takvi proizvodi kao što su keyevi i to još za tvrtku onda se ne kupuje od privatnih prodavača već samo od službeno registriranih tvrtki koje imaju EURI i koje izdaju uredne račune. Kako one dolaze do keyeva nije moja stvar, bitno je da su to legalne tvrtke i da mi Microsoft na moj zahtjev potvrdi da se radi o legalnom ključu za dotični proizvod, cijena nije stvar Microsofta niti inspekcije nego tvrtke koja prodaje key.


Dakle mene sve izvan toga nije briga i ako će nekog morat ganjat onda je to tvrtka koja je prodala takav key, ja maksimalno mogu izgubiti tih 10 EUR koje sam dao za key, a u slučaju da nije po zakonu imam pravo od prodavača tražit i povrat novca i tužit ga za štetu koju je mojoj tvrtki time učinio odnosno tvrtku koja mi je prodala takav proizvod.

tomek@vz 08.11.2018. 15:34

Sivo trziste. Za firme ionak ne vrijedi a ko hoce ilegalu moze proc i jeftnije :lol2: Radi se o OEM licencama za refurbished kompove koje se zakonski ne bi smjele ovako prodavati.

Nevidljivi 08.11.2018. 15:38

To za firmu ne prolazi, ali ako kolega ne vjeruje moze se obratiti poreznoj.
Imaju i email na koji im se moze poslati upit ( ja sam testirao i DOBIO odgovor nakon mjesec dana..... .... da za detalje odem u svoju lokalnu poreznu i pitam :D )

sakomako 08.11.2018. 16:11

Citiraj:

Autor Nevidljivi (Post 3246558)
To za firmu ne prolazi, ali ako kolega ne vjeruje moze se obratiti poreznoj.
Imaju i email na koji im se moze poslati upit ( ja sam testirao i DOBIO odgovor nakon mjesec dana..... .... da za detalje odem u svoju lokalnu poreznu i pitam :D )


Neka se poreska obrati EU sudu koji je donio takvu presudu i zatraži tumačenje.


Zašto ne bi vrijedilo ako je tvrtka imala retail key i otišla u stečaj i sada prodaje svoju imovinu?


Retail key je prenosiv po zakonu i prodaje po cijeni po kojoj može prodati, zar takav proivod gubi na svojoj vrijednosti kada tvrtka propadne koja ga je koristila. Dakle rabljenu bušilicu možeš prodat, a ritail key ne?


Nitko ne prodaje softwer već pravo na njegovo korištenje koje je plaćeno Microsoftu, zakonski je dozvoljeno svoje pravo prenjeti na drugoga.


Ista vam je stvar i sa koncesijama, koliko vidimo naša država dozvoljava prijenos koncesije, pa zašto se onda pravo koje proizlazi iz plaćenog keya ne bi moglo prenijeti. Naravno za OEM važe jedna pravila ali za retail sasvim druga.


No kao što vidimo OEM licence se slobodno prodaju i kod nas u trgovinama, kada ti rikne disk valjda imaš pravo to prenjeti na novi uređaj jer uređaji se kvare a software nije pokvarljiva roba, tako da ako se kupuje uređaj sa OEM licencom treba imati na umu da u slučaju kvara možeš onda ostati i bez softwera, pa mu je cijena u startu nula jer kvar se može uvijek dogoditi.


S druge strane ritail software je ionako prenosiv i zašto čovjek ne bi mogao legalno kupiti takav softwer, a isto se danas takav softwer prodaje samo u elektroničkom obliku, nitko više ne daje to sa CD ili USB već se traži od kupca da si sam napravi instalacionu kopiju?


Dakle dovoljan je valjani račun i legalan key i time se ne krši nikakv zakon, a to što je naša inspekcija ostala na nivou disketa ili CD je problem naše administracije što ne prati tehnologiju nigdje ne piše zakonska obaveza u kojem se obliku mora isporučiti softwer, pa i sam Microsoft ima prodaju u elektronskom obliku svojeg softwera.


A o lokalnoj poreznoj mogu reći samo ovo:


Imam EURI. Porezna svaki dan obnavlja bazu sa EURI podacima. Došlo je do greške i kod provjere EURI je očitavala se ona kobasica od registracije, koju je netko kod upisivanja kratio po svojoj volji tako da nije odgovarala onome što piše na registraciji od suda, a ja to nikako ne mogu provjeriti jer su to upisivali referenti na poreznoj. No skraćenica je uredno upisana, ali ju sistem nije očitavao.


Lokalna poezna me tražila da idem na sud promjeniti podatke o tvrki što je naravno bez veze i tako tri puta, dok nisam otišao kod više instance i onda su to ispravili i od onda se uredno očitava skraćeni naziv.


Pričam to zato jer nisam mogao za tvrtku ništa nabavljati izvana od kada je došlo do pogreške u bazi kod očitavanja, jer mi oodaci o tvrtki nisu odgovarali odkada je pogrešno se očitavala registracija od kobasice u kojoj je netko svojevoljno kratio riječi, a gdje će švabo znat naše skraćenice pa im je tvrtka najednom postala nelegalna.


Nakon što su sredili da se očitava skraćeni naziv više nemam nikavih problema a onu kobasicu imaju i dalje sa riječima koje su kraćene no to je greška porezne i ja realno nemam u to uvid, a ako je to njima dobro dobro je i meni.


Dakle nije porezna i inspekcija bog ima viša instanca a to je EU sud koji je iznad njih i koji je rekao u svojoj presudi da je ovakav softwer legalan i to priznaje i Microsoft i koje je tu sad inspekcija ili prezna da derogira presudu EU suda i praksu samog Microsofta kao vlasnika tog softwera?

Bubba 08.11.2018. 16:24

Citiraj:

Autor sakomako (Post 3246570)
Neka se poreska obrati EU sudu koji je donio takvu presudu i zatraži tumačenje.

Citiraj:

Autor sakomako (Post 3227945)
Ja od početka radim u svojoj vlastitoj tvrtki.

Znaci, tako si ih odjebao, legendo, i eto te zivog i zdravog?

Pa daj nam onda skeniraj to rjesenje gdje si ih nasadio na kitu da i mi sirotinja znamo kako se ophoditi prema njihma i nemamo problema!

Brko 08.11.2018. 16:26

And the plot thickens :D

*insert popcorn gif here*

Sent from Usreo Mobara

sakomako 08.11.2018. 16:31

Citiraj:

Autor Bubba (Post 3246574)
Znaci, tako si ih odjebao, legendo, i eto te zivog i zdravog?

Pa daj nam onda skeniraj to rjesenje gdje si ih nasadio na kitu da i mi sirotinja znamo kako se ophoditi prema njihma i nemamo problema!


Adresse
PCPUR Deutschland GmbH
Dennis Schlemper & Rafael Mattner
Marktplatz 14
40764 Langenfeld

Telefon
0 21 73 - 99 371 -0

Fax
0 21 73 - 99 371 -11

eMail
info@pcpur.de

Sitz und Registergericht
Düsseldorf
HRB72266

Steuernummer
5135/5765/1373

USt. ID
DE815495063

Plattform der EU-Kommission zur Online-Streitbeilegung: https://ec.europa.eu/consumers/odr
Wir sind zur Teilnahme an einem Streitbeilegungsverfahren vor einer Verbraucherschlichtungsstelle nicht verpflichtet, hierzu jedoch grundsätzlich bereit.



Evo neka se obrate ovom prodavaču softwera i EU sudu ima link!


A za kraj nešto slično ovome. Naša inženjerska komora je uvodila pravila koja od proljeća više neće vrijediti jer EU prisiljava RH da promjeni pod hitno zakon, sada su se ovi iz komore uskomiješali jer se pokazalo da na svoju ruku ne mogu održavati monopol kakav su imali do sada. Iako sam i sam član komore od početka govorim da neke stvari nisu u redu i sada im to po sili zakona će nametnuti EU preko Sabora RH koji ide u hitnu izmjenu zakona (nije bitno kojeg, ali objašnjavam princip kako to ide kad uđeš u EU).

Rista 08.11.2018. 16:32

Meni je zao sto ce se ova tema eventualno izbrisati od strane moderatora :D A toliko je poucnog stiva.

prileee 08.11.2018. 16:41

Ovaj ravnozemljas jos uvijek gnjoji boktemazo. :no2drug:

Ivo_Strojnica 08.11.2018. 16:48

Citiraj:

Autor sakomako (Post 3246579)
Adresse
PCPUR Deutschland GmbH
Dennis Schlemper & Rafael Mattner
Marktplatz 14
40764 Langenfeld

Telefon
0 21 73 - 99 371 -0

Fax
0 21 73 - 99 371 -11

eMail
info@pcpur.de

Sitz und Registergericht
Düsseldorf
HRB72266

Steuernummer
5135/5765/1373

USt. ID
DE815495063

Plattform der EU-Kommission zur Online-Streitbeilegung: https://ec.europa.eu/consumers/odr
Wir sind zur Teilnahme an einem Streitbeilegungsverfahren vor einer Verbraucherschlichtungsstelle nicht verpflichtet, hierzu jedoch grundsätzlich bereit.



Evo neka se obrate ovom prodavaču softwera i EU sudu ima link!

Bubba, meni ovo ne izgleda kao scan dokumenta predan inspektoratu povodom inspekcije...

Ja, primjerice, za razliku od ovog gospodina, sam imao iskustva sa kupljenom OEM licencom i inspektoratom.
Riješenje vam neću pokazivati, nije mi na ponos. :D

sakomako 08.11.2018. 16:54

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 3246588)
Bubba, meni ovo ne izgleda kao scan dokumenta predan inspektoratu povodom inspekcije...

Ja, primjerice, za razliku od ovog gospodina, sam imao iskustva sa kupljenom OEM licencom i inspektoratom.
Riješenje vam neću pokazivati, nije mi na ponos. :D


Skeniraj i pokaži da nas informiraš da vidimo tko je u pravu. To što inspekcija nešto nažvrlja na papiru ne znači da su u pravu i da prolazi kada se pokrene na višoj instanci.


Puno puta se donesu rješenja i ljudi se pomire sa time, što ne znači da nisu oni u pravu.


Stvar je u tome da je key prenosiv, ovisno o vrtsi keya, EU sud je to potvrdio a sa time se i Microsoft složio, i ako imaš legalan račun da si platio za taj key vlasniku tog keya i Microsoft ti priznaje da možeš taj key legalno koristiti, tko je tu onda inspekcija da se miješa, jer se ne krši nikakav zakon?


Dajte se već jednom osvjestite da sve što zakonski nije zabranjeno je dozvoljeno i nije nikakav kriminal, a tumačenja naše inspekcije mačku o rep, kao i njihova riješenja, nije to kraj kada izdaju riješenje, a na vama je odlkuka dali će te ići dalje ili ne.

Jelc 08.11.2018. 16:58

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 3246588)
Ja, primjerice, za razliku od ovog gospodina, sam imao iskustva sa kupljenom OEM licencom i inspektoratom.

Koliko me pamćenje služi prolazio je OEM za novo ili ne više od pol godine st
aro računalo:D

sakomako 08.11.2018. 17:10

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3246591)
Koliko me pamćenje služi prolazio je OEM za novo ili ne više od pol godine st
aro računalo:D


Na osnovu kojeg zakona i zakonskog propisa je netko rekao što prolazi a što ne?


I tko odlučuje tako nešto, ako EU sud kaže da je legalno i Microsoft priznaje uredno takve keyeve, a vlasnik tog keya ti je uredno prodao taj key?


Kakve onda veze ima starost računala, jer npr. key može ići i uz HDD kojeg možeš stavit i na 10 godina staro računalo i sve ostale kombinacije, HDD se može i pokvariti i što onda bacaš key kojeg si uredno platio? Microsoft priznaje da se key može prenijeti na novi HDD u slučaju kvara HDD.


NIsu stvari tako jednoznačne i onakve kako to inspekcija postavlja. Lako je njima mlatiti sa uhljebničkim po koprivama.:D

Flegma 08.11.2018. 17:37

Znaci, kao sto smo i mislili, brljaš bezveze i pozivaš se na neke "više" sudove, i gledaš na stvari onako kako ti misliš da bi trebale funkcionirati.
Ja se isto nešto mislim - ma idem si ja kupit nešto s lovom od firme, pa nek im Bog sudi ako misle da to nije ispravno!

Bubba 08.11.2018. 17:42

Citiraj:

Autor sakomako (Post 3246579)
Evo neka se obrate ovom prodavaču softwera i EU sudu ima link!

Stigao ti je upit od porezne, "poduzetnice". I ti si im poslao ovo sto si objavio ovdje i rekao im da si sami odgovaraju na pitanja koja su postavili tebi. I nakon toga, oni su ti poslali rjesenje i cokoladu zahvale jer si ti njima debilima objasnio kako stvari funkcioniraju!

Pa te sada, shodno tome, molim da nama svima ostalima skeniras i posaljes kako je izgledala ta prijepiska, kako bi se i mi mogli pozivati na te tvoje dokumente kada bi nas pitali.

Vrlo je jednostavna stvar koju trebas napraviti. Ne znam moze li se jednostavnije objasniti.

gil 08.11.2018. 18:09

Možda sam ja boesav ali ako nešto kupim legalno preko kartice od firme i za to dobijem račun zar to nije legalno što se tiče inspekcije? Druga je stvar Microsoft, ostavimo ga sad sa strane Po meni sve uredno.

sakomako 08.11.2018. 18:19

Citiraj:

Autor Bubba (Post 3246602)
Stigao ti je upit od porezne, "poduzetnice". I ti si im poslao ovo sto si objavio ovdje i rekao im da si sami odgovaraju na pitanja koja su postavili tebi. I nakon toga, oni su ti poslali rjesenje i cokoladu zahvale jer si ti njima debilima objasnio kako stvari funkcioniraju!

Pa te sada, shodno tome, molim da nama svima ostalima skeniras i posaljes kako je izgledala ta prijepiska, kako bi se i mi mogli pozivati na te tvoje dokumente kada bi nas pitali.

Vrlo je jednostavna stvar koju trebas napraviti. Ne znam moze li se jednostavnije objasniti.


Nije mi ništa stiglo od porezne. A račune o softweru sam uredno priložio na uvid poreznoj, Microsoft je provjerio keyeve i to više puta, čak sam ih i pitao dali je sve OK i potvrđeno mi je da ih mogu legalno koristiti i sa tim keyevima sam više puta uredno i bez problema reinstalirao softwer, a čak sam dobio i tehničku podršku preko telefona kada sam trebao, naravno uvijek uz navođenje keya i mojih podataka, a oni kod sebe uredno vide da nisam prvi vlasnik, što su mi i sami potvrdili. I to sam svaki puta zvao na broj koji je za tvrtke i nitko nije pravio probleme oko keyeva ili njihove legalnosti. Pa sam jednom sa njima i o tome raspravljao i rekoše mi da i sam Microsoft prodaje softwer u elektronskom obliku i uz slanje keyeva na e-mail i što bi sada tu inspekcija onda trebala uraditi i što bi im kupac koji je kupio na taj način softwer trebao pokazati osim računa?



I što bi iz toga svega treba zaključiti?


To što će inspekcija svoje, ja ću se pozvati na ono što sam rekao, a ako krenu komplicirat onda ću i ja dalje.



Samo mi ovdje doslovno citirajte članak konkretnog zakona kojeg nešto kršim ili radim nešto ilegalno, zato bih i volio vidjeti onaj sken od inspekcije da vidimo na što se pozivaju?


Tumačenja inspekcije ne znači da su točna i često puta to ovisi o samom inspektoru, pa čak se i odluke naših sudaca često puta ruše na višim instancama, tako da samo riješenje inspekcije ne znači apsolutno ništa i da nešto nije u skladu sa zakonom.


Činjenica je slijedeća da se softwer i od samog Microsofta distribuira u elektronskom obliku, dokaz kupnje je legalan račun koji po zakonu može biti i u elektronskom obliku i naknadno isprintan od strane kupca, keyevi su prenosivi što je odluka EU suda i na osnovu koje posluju mnoge tvrke u EU i bave se preprodajom keyeva.


Keyeve nisam kupio na crno nego legalno od legalne tvrke koju sam prije toga provjerio, također sam nakon dostave keyeva nazvao Microsoft i rekao sam o čemu se radi i dali mi mogu provjeriti keyeve što su i učinili, i dodatno sam ih upitao dali ih mogu instalirati na svoje računalo softwer i registrirati ih sa tim keyevima i potvrđeno mi je od službene osobe u Microsoftu s kojom sam kontaktirao da nema nikakvih problema i mislim da nakon toga inspekcija ako misli da nešto nije uredu, može ganjati jedino prodavaoca tog keya, a realno gledano nema razloga za to, a ako se obrate Microsoftu dobit će sve podatke tko je bio vlasnik tog keya, tako da nema jednog zakonskog razloga da bi tvrtka snosila bilo kakve posljedice, jer ja kao vlasnik tvrtke sam sa svoje strane poduzeo sve što je u mojoj moći da provjerim stvarno stanje tih keyeva, a zakon mi dozovoljava da koristim keyeve koji su legani, lično mišljenje nekog inspektora i njegovo tumačenje zakona i propisa me uopće ne zanima i ako misle negirati odluku EU suda kao i to da Microsoft ne pravi nikakve probleme onda ćemo se igrat sve do EU suda, a njegovo mišljenje i odluka se zna.


Zašto ako se može nešto nabaviti za tvrtku po povoljnoj cijeni, naravno legalno, to ne bi vrijedilo već bi inspekcija trebala na osnovu cijene iznositi svoje mišljenje dali je neki softwer legalan ili nije kada praksa i odluka EU suda govori da je to legalno, a Microsoft takav key uredno prihvaća i ne osporava njegovo korisštenje, tko je u tom slučaju inspekcija da ima drugačiji stav i da nekoga kažnjava na osnovu vlastitog tumačenja i koga ona tu u stvari štiti jer nema kršenja zakona niti vlasnik softwera Microsoft ima neku primjedbu na korištenje tog keya na taj način niti tvrdi da mu je nanijeta šteta?


O ćemu mi tu uopće raspravljamo? To što inspekcija tvrdi što konkretno i dokazuje što kriminal i zloupotrebu keya i softwera, pa neka onda to zakonski obrazlože jer uvijek ima i druga strana priče a istinitost se dokazuje zna se gdje, a to gdje se to dokazuje svoj pravorijek o tome je već davno donijelo.

gil 08.11.2018. 18:24

Kupuje se samo ključ a softwar je legalan i besplatan za skinuti s Microsoftovih stranica, po meni bi trebalo biti sve legalno.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger