PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   A1 - ex B.net (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=80697)

Vrga 18.09.2010. 19:17

nekako mi smrdi na ispad uplinka ovo. speedtest veli 7.1 megabita dl i 610k upload, al da ga hebeš kad ti nemre streamat standard youtube filmiće, znaš da je neš malo u banani.




al s druge strane pingovi u igrama nikad bolji xD

Hazz 18.09.2010. 19:44

Imam isto ko ti, meni je na speedtestu oko 7.8 do 8.02 download i 0.71 upload. živcira me, nemrem pogledat filmič kak spada, i sporo je. Meni je još i dobra brzina onda, meni je između 1.4 do 3.1 dl i 0.7 ul

alen.s 18.09.2010. 20:49

hmmm , jubitu ide ko metak a brzina je standardna...

http://www.speedtest.net/result/958616745.png

DiTech 18.09.2010. 20:54

Na momente je dobro, recimo u 12 navecer se popravi i ping i brzina, sve leti. Tokom dana je katastrofa a najgore je navecer oko 6-7 do 10-11. Nemoram napomenut da nemam nikakve dl upaljene i da su cisti vindovsi.

-edit- ocito ima veze od grada i kvarta.

http://www.speedtest.net/result/957213339.png

http://www.speedtest.net/result/957213339.png

panoramix 18.09.2010. 21:11

Opet kiša, opet isto sranye s brzinom

http://www.speedtest.net/result/958641091.png

Drvoje 18.09.2010. 21:21

http://www.speedtest.net/result/958648472.png

Split - Kacunar, danas popodne mi je islo bolje prema Dubrovniku (ping 20ms, upload 0.60Mb/s, download isti). Kisa jos nije pocela :D
Youtube se vuce ko krepalina (to je vec standardno), a torrenti osciliraju brzinom nesto zesce nego inace (cesci padovi downloada).

Thermaltake 18.09.2010. 21:31

Ja sad stvarno neznam dal da uzmem 3d paket uzeo bi ga radi interneta najviše,al vidim da puno vas ima problema,a to mi se nikako ne sviđa sad sam na iskonu i kod njih bar nemam ovakvih problema kad pada kiša da se uspori net, sad dali je to do kiše il ne upitno je pa mi je sad to malo rizično uzet da nebi imo istih problema jel bi poludio.

calypso 18.09.2010. 21:37

Ikom palo na pamet da su se ljudi vratili sa godisnjeg i da zbog kise moraju veceri provoditi doma i surfati/skidati sa neta... :)

IIRC, Xnet ide po onom principu fair-use ili zivim u proslosti?

Moguce da imaju brdo novih korisinka, a nisu pratili sa opremom, ko ce ti ga znat...

Vrga 18.09.2010. 22:13

@thermaltake ma nije do kiše neg je generalno zagušenje ovaj tjedan. to kaj nekom jebe jer nisu kutiju sa splitterima zatvorili kak treba il je oštećena je druga stvar i to je stvarno neš na kaj nemreš direktno utjecat, ista stvar ko i spoj na paricu za ADSL...


@calypso Xnet je fair-use, al činjenica je da je sporije neg normalno, tak da je moja pretpostavka da je ili uplink neki pao il je zagušen cijeli sustav odurno.



torrenti inače rade kak treba, dl-ovi isto bez beda, jedino youtube trokira meni i facebook tu i tam.

Drvoje 18.09.2010. 22:32

Citiraj:

Autor Thermaltake (Post 1733691)
Ja sad stvarno neznam dal da uzmem 3d paket uzeo bi ga radi interneta najviše,al vidim da puno vas ima problema,a to mi se nikako ne sviđa sad sam na iskonu i kod njih bar nemam ovakvih problema kad pada kiša da se uspori net, sad dali je to do kiše il ne upitno je pa mi je sad to malo rizično uzet da nebi imo istih problema jel bi poludio.

Po Splitu "drkeljaju" ovih dana sto se vidi iz prilozenog (stavili su i za ostale gradove BTW).
Ja inace zivim u zgradi i nemam problema uslijed vremenskih (ne)prilika, zato sam i stavija big smiley/grin :D u prethodnom postu.
Susida ima Iskon i nije nista posebno (necu sad u detalje da ne "fasujem" :banana: zbog pravila foruma)

alen.s 18.09.2010. 22:39

meni i dalje radi ok , evo sad san testira malo dalje ( Zurich )

http://www.speedtest.net/result/958724860.png

osim malo manjeg aploda - ok .
Inače živim u zgradi koja je stara jedva godinu dana .

calypso 18.09.2010. 22:49

Citiraj:

Autor Vrga (Post 1733707)
@calypso Xnet je fair-use, al činjenica je da je sporije neg normalno, tak da je moja pretpostavka da je ili uplink neki pao il je zagušen cijeli sustav odurno.

To je bilo vise irocnicno... :chears:

domy_os 19.09.2010. 00:24

Citiraj:

Autor Vrga (Post 1733707)
@thermaltake ma nije do kiše neg je generalno zagušenje ovaj tjedan. to kaj nekom jebe jer nisu kutiju sa splitterima zatvorili kak treba il je oštećena je druga stvar i to je stvarno neš na kaj nemreš direktno utjecat, ista stvar ko i spoj na paricu za ADSL...

@calypso Xnet je fair-use, al činjenica je da je sporije neg normalno, tak da je moja pretpostavka da je ili uplink neki pao il je zagušen cijeli sustav odurno.

torrenti inače rade kak treba, dl-ovi isto bez beda, jedino youtube trokira meni i facebook tu i tam.

Ma nije to samo ovaj tjedan. Kod mene to traje mjesecima, ne samo s internetom nego sa svim uslugama u 3D paketu. Znači, internet, TV, telefon, sve.

Ping je cca 500 ms već ohoho vremena, upload rijetko kad pređe 500 kB/s, a download 4 Mb/s. SpeedTest nije mjerodavan alat jer baca nebuloze da je to strašno, od 0 do 30 Mb/s, sve je tu.

Pola TV programa radi kao da mi ptičurina ljulja DVB-T antenu. Artefakti svakih par sekundi, pucanje slike i zvuka,... Uglavnom negledljivo i to baš kad poželim nešto snimiti.

Kvaliteta telefona je katastrofalna od prvog dana kad sam uzeo 3D. Stalno imam neki čudan šum u slušalici i jeku tako da čujem sam sebe kad pričam. Dobro, telefon rijetko kad koristim, on je čisto tu da me netko može nazvati.

Ne znam više što napraviti. Mama je nekoliko puta zvala i žalila se, pisala mailove jer sam ja rijetko kod kuće pa me nije briga, ali ništa od toga nije urodilo plodom. Uvijek imaju izgovor kao da se nešto radi, mora to tako prekidati kad oni rade "update mreže" i slično.

Već bih davno prešao na neki drugi ISP, ali za četiri TV-a nemam boljeg izbora od B.neta.

Hazz 19.09.2010. 09:41

Evo opet sve dela kako spada :goood::goood::goood:Brzina 7.85 Mb, cijelo vrijeme testa je bilo na 8.01 i onda se nakraju promjeni :fuming:
http://www.speedtest.net/result/959148929.png
Što se televizije i telefona tiče, nikad nisam imao problema s njima, nema nikakvih piksela da se vide, signal je uvijek na 100%, HD kanali su odlični, a mislim da bi se na telki od 107 cm vidlo da ima problema sa signalom.

Vrga 19.09.2010. 11:36

Citiraj:

Autor domy_os (Post 1733768)
Ma nije to samo ovaj tjedan. Kod mene to traje mjesecima, ne samo s internetom nego sa svim uslugama u 3D paketu. Znači, internet, TV, telefon, sve.

Ping je cca 500 ms već ohoho vremena, upload rijetko kad pređe 500 kB/s, a download 4 Mb/s. SpeedTest nije mjerodavan alat jer baca nebuloze da je to strašno, od 0 do 30 Mb/s, sve je tu.

Pola TV programa radi kao da mi ptičurina ljulja DVB-T antenu. Artefakti svakih par sekundi, pucanje slike i zvuka,... Uglavnom negledljivo i to baš kad poželim nešto snimiti.

Kvaliteta telefona je katastrofalna od prvog dana kad sam uzeo 3D. Stalno imam neki čudan šum u slušalici i jeku tako da čujem sam sebe kad pričam. Dobro, telefon rijetko kad koristim, on je čisto tu da me netko može nazvati.

Ne znam više što napraviti. Mama je nekoliko puta zvala i žalila se, pisala mailove jer sam ja rijetko kod kuće pa me nije briga, ali ništa od toga nije urodilo plodom. Uvijek imaju izgovor kao da se nešto radi, mora to tako prekidati kad oni rade "update mreže" i slično.

Već bih davno prešao na neki drugi ISP, ali za četiri TV-a nemam boljeg izbora od B.neta.


Jbg, zovi zovi i natjeravaj ih da ti riješe. Također, samo kao ideja za test, probaj odspojit sve telke osim jedne i sve splittere koje imaš postavljene i probaj onda internet i telefon i telku na jednom samo.

Dok sam radio gore je znalo bit ljudi koji su imali puno telki spojeno, i stalno im je bilo problema sa signalom i svim, da bi se na kraju ispostavilo da su loše šrotex splittere postavili i da im je to klalo sve skoro.

Samo kao fyi, onima koji imaju bnet telefon, 9911 je besplatni broj za SZK, al se može zvat na taj broj samo iz bnetove mreže.


btw, meni je ova brzina otkad su ih digli...
http://www.speedtest.net/result/959235377.png

domy_os 19.09.2010. 12:28

Ma probao sam to već s jednim TV-om/receiverom koji je prvi u lancu i isto je... Nije problem u splitterima/kabelima kad je to bez problema radilo 5 i više godina. Ovo proljeće/ljeto je počelo, valjda kad su povećali broj korisnika.

Hazz 19.09.2010. 15:50

ja imam 3 televizora i njihov net i telefon isto tako spojeno i nema nikakvih problema

Thermaltake 19.09.2010. 17:36

Kod mene su čak nove instalacije stavljali su prije par godina sve novo i u mojoj zgradi možda jedan ili dvoje ima b.net internet sve ostalo su penzići,pa mislim da bi trebalo ić ok još mi je i centrala tu blizu od t-coma.Meni je ormarić od njih u ulazu nije vani sad neznam jel on i za internet il samo tv.

Hazz 19.09.2010. 18:02

i kod mene su stavljali još dok su bili DCM, sve novo stavili, do svakog stana su stavljali kabele i onda su išli po stanovima i pitali tko želi se priključiti. Moj stari odmah uzeo jer mu je bilo dost sam 4 kanala gledat. Onda su postali B-net pa su uveli te 3D pakete, pa smo to uzeli, i sad po novom smo uzeli digitalnu kablovsku od njih koja je super, samo jedna zamjerka. NEMA HDMI IZLAZA NA UREĐAJU, SAMO SCART!!!!!!

Garak 19.09.2010. 18:14

@Hazz: HD box ima HDMI, al za takav box dobiti treba uzeti HD start paket.
Moje osobno misljenje je da se isplati, jer je slika s HD boxom 'razor sharp'.

Hazz 19.09.2010. 18:21

Aha, jer mislim novi telkač, 3 HDMI ulaza i sad da ga mučim sa scartom.

Thermaltake 19.09.2010. 20:13

A i bezveze im je ponuda HD kanala imaju 7-8 kanala i to su baš bezveze ono nova TV hd baš me briga za novu tv jel ju običnu gledam il hd rađe ću običnu jel me jeftinije dođe,a ni ostali programi nisu bog zna šta.Ja imam digitalni uređaj na jednom televizoru dok na drugom još uvijek imam analognu i na ovom di je digitalna kasni slika nekih 5 sekundi mislim zbog ovog treš uređaja kolko sam skužio.

Hazz 19.09.2010. 20:32

Da, slika kasni, al ne marim za to baš, makar su mogli stavit na oba uređaja HDMI, ipak je doba CRT-a i skarta iza nas, za male pare se dobije FullHD LCD, čak i jeftiniji DVD playeri imaju HDMI.

domy_os 19.09.2010. 21:31

Prije koju godinu sam dobio SD STB i kasnije zatražio još jedan i dobio HD STB s HDMI-jem, a nemam nikakve HD pakete nego samo digitalni prošireni. Mislim da kod nas ovih SD STB-a više ni nema u ponudi, bar tako kaže serviser s kojim sam relativno OK...

Hazz 20.09.2010. 18:03

meni su rekli da samo ako zemem HD start paket, al vidim da im nisu programi nekaj posebno, to da ima discoveryHD, i tak nekaj još bi i uzeo, al mi se ponudaa ne sviđa.

PS: došao je ruter i sve radi, sam je trebalo stisnut da on automatski konfiguira internet konekciju.:goood::goood::goood:

Thermaltake 21.09.2010. 11:53

Koji ruter si dobio ? Meni su rekli ako uzmem 3d paket dobim Ciscov rute,a onda kad sam ih drugi put pito rekli su mi neku motorolu ili cisco zavisi šta imaju,a ja bi cisco :D ko zna kakva je ta motorola ako sam ga dobro čuo,mora da je neki treš.

Drvoje 21.09.2010. 12:16

Citiraj:

Autor Thermaltake (Post 1735428)
Koji ruter si dobio ? Meni su rekli ako uzmem 3d paket dobim Ciscov rute,a onda kad sam ih drugi put pito rekli su mi neku motorolu ili cisco zavisi šta imaju,a ja bi cisco :D ko zna kakva je ta motorola ako sam ga dobro čuo,mora da je neki treš.

A gdje si cuo? Mogao bi podilit informaciju (osim ako je neka fuserajska :D)
A evo ti malo iskustava s prethodnih stranica.
Citiraj:

Autor Vrga (Post 1728631)
zavisi koje uređaje imaju taj tren na lageru, i ne nećeš dobit "ganc novi" uređaj. također nijedan uređaj koji oni zovu Cisco nije Cisco, sve su Scientific Atlanta Webstar serija. To što je Cisco kupio Scientific Atlantu je druga stvar.

Generalno najviše se dijele atlante svih vrsta, u jednom periodu su se dijelili masovno Thomsoni, koji su također jako dobri uređaji.
....

U mene je Wlan Thomson TGW850 i siba ko zmaj (funkcija ima mali bilijun), kod susida je Atlanta da ne kazem "SISKO" i menu/funkcije su teska koma. Model ne znam tocno, al nije bezicni. Trebalo je upisivati razne level passove (jedva skinute s raznih net svrljanja) za dodatne opcije (npr. port forwarding) :suicide:

igiskor 21.09.2010. 12:20

Planiram uzeti 3D paket, al malo me brine net posto vidim da ljudi u zadnje vrijeme imaju problema! Vidim da nekima radi ok a neke zafrkava! Dal se strpiti ili uzeti pa kud puklo?!

Drvoje 21.09.2010. 12:31

Citiraj:

Autor igiskor (Post 1735459)
Planiram uzeti 3D paket, al malo me brine net posto vidim da ljudi u zadnje vrijeme imaju problema! Vidim da nekima radi ok a neke zafrkava! Dal se strpiti ili uzeti pa kud puklo?!

Nisu ni drugi operateri nista bolji (imas i threadove o njima tu na forumu). Ja sam s Bnetom (3D paket) zadovoljan - prvenstveno omjerom dobiveno/placeno. U 3 god. tu i tamo (1-2 put godisnje) sam trebao resetirat modem (TV je uvik normalno radio neovisno o njemu), a u telefonskoj slusalici se cuje zbilja mala kolicina šuma. Zgrada je iz 2000.g. - Split

Thermaltake 21.09.2010. 15:57

Ne atlanta već onaj cisco crni EPC2425 taj je navodno dobar,a ovi tomsoni mi se gade već kolko sam ih se nagledo ne kažem da su loši već imaju neke mušice koje meni smetaju, evo pitao sam preko mail pa dobio odgovor što se tiče router-a ovog cisco,a za motorolu mi je tip preko telefona to reko možda sam ga krivo čuo btw i da je fušerajska motorola mi se čine ko neki šit modemi :D tako da mislim da nebi za to trebo fuš oni bi što prije se tog željeli riješit pa bi to sa zadovoljstvom podijelili.


Poštovani,

Zahvaljujemo na vašem upitu.

U ponudi imamo zicni modem i wifi router koje mozete uzeti u mjesecni ili jednokratni najam.

Mjesecni najam zicnog modema iznosi 14,11kn ili jednokratni najam od 299kn.

Mjesecni najam wifi routera iznosi 29,24kn ili jednokratni najam 499kn.

Model uređaja ovisi o usluzi. U 3D paketu dobivate Cisco router ili modem.


Srdacan pozdrav,
--
Odjel prodaje rezidencijalnih korisnika

....

Referent telefonske prodaje

B. net Hrvatska d.o.o.
Avenija Dubrovnik 16
10000 Zagreb, Hrvatska
...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger