PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mining (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Najbolji guide za MINING ETHEREUM. (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=290332)

whoracle 15.01.2018. 16:06

Najbolji guide za MINING ETHEREUM.
 
Pozdrav,

nedavno sam uložio u 4 riga po 6 graficka, rx 580, ispocetka sam se mucio s postavka, vecinom sam dobivao oko 22mh/s, u moru gluposti koje sam naletio, preko ovog guida: https://mining.help/ rijesio sam sve probleme koji su me mucili, hash rate je porastao na 30-31mh/s a usput sam odmah sredio i napajanje, smanjio potrosnju. enivej da ne duljim, ovo je najbolji guide koji sam pronasao, nadam se da ce i vama pomoci ako zapnete u procesu.

https://mining.help/

andrea998877 15.01.2018. 18:30

Hvala!! vrhunski objasnjeno

buljaka 15.01.2018. 18:38

Briši. Greska

Stormer 16.01.2018. 00:12

Svaka cast za objasnjenje kako napraviti mining rig za windowse ali pls, srat po linuxu moze samo onaj tko nema pojma kako radit s njim. Onaj tekst gdje kenja po linuxu je total crap.

Najace mi di govori da SMOS i ETHOS su skupi :P Ak cemo teoretski... windows 10 je free? :P

zvjerko 16.01.2018. 01:05

Citiraj:

Autor Stormer (Post 3151309)
Ak cemo teoretski... windows 10 je free? :P

da, ne aktivirana verzija nema nikakvih ogranicenja osim mogucnosti personalizacije. Vjerujem da na mineru background nije neophodan.

Zeko.mudri 21.01.2018. 10:51

Odlično napravljeno. Vrlo detaljno. Volio bi da sam imao jedan takav guide kad sam počinjao s majnanjem :)

dadoremix 21.01.2018. 17:31

Citiraj:

Autor zvjerko (Post 3151313)
da, ne aktivirana verzija nema nikakvih ogranicenja osim mogucnosti personalizacije. Vjerujem da na mineru background nije neophodan.


a kao da je i problem uložit 5-6$ za key i prst u uho ..

MfMax 21.02.2018. 23:46

Citiraj:

Autor Stormer (Post 3151309)
Svaka cast za objasnjenje kako napraviti mining rig za windowse ali pls, srat po linuxu moze samo onaj tko nema pojma kako radit s njim. Onaj tekst gdje kenja po linuxu je total crap.

Najace mi di govori da SMOS i ETHOS su skupi :P Ak cemo teoretski... windows 10 je free? :P

Smos je jednostavno isplativiji od windowsa.
Veći hash, stabilniji rad, manja potrošnja....
Šta je 2usd za fee kad ti vrati puno više u odnosu na win?

dada-as 22.02.2018. 08:42

Otvorio link, vidio u naslovu windows 10 i odmah ugasio. Eto to mislim za windows rudarenje. Nije lose ako imas windows na kompu pa imas dve graficke unutra ili imas ajmo rec jedan rig. Ali ako imas vise neznam... Znam da neki imaju sve na windowsu, ali kod mene nije radilo kak treba, em se nons top nesto desavalo, em gledanje rpek teamviewera ili remote, ovako na Smos pogledam farmu i odmah vidim koji zeza, kojem treba odmor sa restartom, kojem se dize temperatura i koji je preko noci kasljucao.

maXonja 22.02.2018. 08:49

Složio sam sigurno preko 50-ak rigova sa windowsima, nikad problema, sve radilo stabilno i bez rušenja...
Bez obzira jel windows 7 ili windows 10

Evo moji već sigurno 2 mjeseca rade bez da sam išta morao dirati

dada-as 22.02.2018. 09:04

Da, vjerujem kad slozis 50tak ili bar desetak da si maher i da znas sve tips and tricks sa windowsima. Mene je glava zaboljela kad sam slagao jedan. Nakaraju naletio na SMOS i pise samo skines i deri. Reko 2$ pa necu propast, pa da vidimo.

Nakon sto sam probao niti ne pomislim na windowse.

A kako tih 50 nadgledas? Jel ima neko rjesenje koje prikazuje svih 50 i sto se s njima desava ili moras svakog manualno se logirat u teamviewer pa pogledat?

lit 22.02.2018. 09:06

Citiraj:

Autor MfMax (Post 3166045)
Smos je jednostavno isplativiji od windowsa.
Veći hash, stabilniji rad, manja potrošnja....
Šta je 2usd za fee kad ti vrati puno više u odnosu na win?

Heh, da si pročitao ovaj forum u zadnjih mjesec dana ljudi su govorili baš suprotno, manja potrošnja na Windowsima i veći hashrate zbog boljih drivera nego na SMOS-u.

Ako imaš usporedne testove, šalji jer će biti korisno mnogima.

tabana 22.02.2018. 09:08

Citiraj:

Autor MfMax (Post 3166045)
Smos je jednostavno isplativiji od windowsa.
Veći hash, stabilniji rad, manja potrošnja....
Šta je 2usd za fee kad ti vrati puno više u odnosu na win?

Nisam baš siguran... Bio na win pa se prebacio na smos prije cca 6 mj. Imam i malo veću potrošnju i malo manji HR...

I dalje ostajem na SMOS jer je stabilan/jednostavan/netreba HDD

maXonja 22.02.2018. 09:20

Citiraj:

Autor dada-as (Post 3166107)
Da, vjerujem kad slozis 50tak ili bar desetak da si maher i da znas sve tips and tricks sa windowsima. Mene je glava zaboljela kad sam slagao jedan. Nakaraju naletio na SMOS i pise samo skines i deri. Reko 2$ pa necu propast, pa da vidimo.

Nakon sto sam probao niti ne pomislim na windowse.

A kako tih 50 nadgledas? Jel ima neko rjesenje koje prikazuje svih 50 i sto se s njima desava ili moras svakog manualno se logirat u teamviewer pa pogledat?

Nemam ih ja 50, kažem samo koliko sam ih dosad ukupno složio sa windowsima i da nema nikakvih problema

Svoje imam sve na teamvieweru... U kojem smislu "što se s njima dešava"?
Kad jednom složiš da radi onda radi, kažem da svoje već 2 mjeseca nisam trebao dirati, čak se niti ne spajam na njih

dada-as 22.02.2018. 09:33

1 privitaka
Super. Ako me sjecanje ne vara tvoji rade i punom parom. Svaka cast. Ja recimo nemam te srece. U SMOSU pratim temperature i dali koja graficka steka, znalo mis e desit da je rig najednom poceo raditi sa 4 graficke i ovaj jedan me zeza, barem se svaki tjedan jednom ugasi (odnosno prestane kopati).

Ali kako to rpatim prek weba, doslovno ih nadgledam kao zastitar na onim ekranima, tako ja imam jedan ekran i u to pogledam svako malo da vidim stanje.

maXonja 22.02.2018. 09:38

Ja svoje pratim preko ethermine pool stats aplikacije na mobitelu, ali rušenja samo 1 kartice ili slično nemam

skrgahr 22.02.2018. 19:22

meni na SMOS rig ima malo vecu potrosnju, cca 10%, ali je zato full stabilan, bez ikakvog problema vec mjesec dana. :) na windowsima sam bio na teamvieweru svakih par sati, ovako pogledam par puta tjedno i to je to.

gunther 22.02.2018. 19:33

Ja se preporodio od kada se prebacio na smos


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger