PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Kupovina mobitela iz oglasa (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=245314)

1v@n 08.03.2013. 18:53

Kupovina mobitela iz oglasa
 
Nisam našao postojeću temu i ovom vjerojatno nije mjesto ovdje, ali već sam lagano iznerviran muljatorima koji su sveprisutni po njuškalu, pa imam ideju da ovo pretvorimo u temu gdje bi jedni druge mogli upozoriti na muljatore.

Kupujem Lumiu 820 i naravno da sam otvorio njuškalo, jer što drugo uopće i imamo. Našao 2 povoljna koji djeluju normalno (osim što su cijeli napisani velikim slovima)
1
2

Citiraj:

-NARUČENI UREĐAJ NA PODRUČJU GRADA ZAGREBA DOSTAVLJMO
U ŠTO KRAĆEM ROKU NA VAŠU KUĆNU ADRESU(ILI GDJE TREBA)
-KUPUJTE KOD NAS PROVJERENE APARATE TE SA ISKUSTVOM
GARANTIRAMO BUDUĆNOST USPJEŠNE SURADNJE

-NAŠ MOTO JE "ZADOVOLJSTVO KUPCA NA PRVOM MJESTU "
Složit ćete se, izgledaju uvjerljivo.

Pošto u trenutnom mobitelu imam klasičan SIM, odmah pored radnog mjesta mi je Tele2 centar gdje je mogu u roku odmah zamijeniti za Micro-SIM.
I u oba slučaja pitam jel se možemo naći kod Tele2 centra, da zamijenim karticu i provjerim garanciju (kupljeno u Tele2 s Tele2 garancijom).

Jedan se počeo izvlačiti na ženu i dvoje djece, koji nemaju autom gdje stati u centru, pa kad sam predložio bliži Tele2 centar s puno parkinga, komunikacija je prestala.

U drugom slučaju, na isti prijedlog dobivam odgovor da dođem u Novi Zagreb po njega, a na opasku da onda oglašavana dostava baš i ne funkcionira dobivam odgovor
Citiraj:

Ne nego ja neću sa nikom po centru hodat i to je to
Što reći, kome posluku porati.

Ima li uopće ikakav način prijave takvih muljatora ili treba čekati dok netko opet ne dobije nekakvu ciglu poštom?

Nevjerojatno :fuming:

Juice 08.03.2013. 19:15

Rekao bi da je problem što si htio provjerit garanciju u Tele2, a ti uređaji normalno nemaju tu garanciju(od službenog servisa), već njihovu, od privatnog nekog servis na 12 mjeseci.

Mihael 08.03.2013. 19:21

Gamad. Budi uporan, sigurno će naletiti netko to nije muljator.
Malo nas je, al' nas ima.

gin.tonic 08.03.2013. 19:28

'RAČUN I 24 MJ HR GARANCIJA'

Yea right :lol2:

1v@n 08.03.2013. 20:00

Citiraj:

Autor Juice (Post 2354055)
Rekao bi da je problem što si htio provjerit garanciju u Tele2, a ti uređaji normalno nemaju tu garanciju(od službenog servisa), već njihovu, od privatnog nekog servis na 12 mjeseci.

Temeljit sam kod kupnje pa sam prije i pitao gdje je kupljen i čija je garancija, iako i piše u oglasu. Kažu obojica, kupljen u Tele2, garancija Mobis, teče od jučer/prekjučer. Savršeno.

Da je rekao da je garancija od privatnog servisa, nikakav problem.
Uzeo sam tako C905 nov i zapakiran iz Dubaia s hijeroglifi/abc tipkovnicom, čovjek donio doma, sve fino pristojno, kako i priliči kad hoće zaraditi novce prodajom mobitela. Vizitka, broj telefona, adresa, servis na mjestu.

Citiraj:

Autor gin.tonic (Post 2354061)
'RAČUN I 24 MJ HR GARANCIJA'

Yea right :lol2:

Nokia kaže dvije
http://www.nokia.com/gb-en/support/e...ited-warranty/

Vjerojatno prolazimo pod EU, jer i moja E72 ima 2 godine garancije

gin.tonic 08.03.2013. 20:30

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2354084)
Nokia kaže dvije
http://www.nokia.com/gb-en/support/e...ited-warranty/

Vjerojatno prolazimo pod EU, jer i moja E72 ima 2 godine garancije

Znam da ima 2 godine kod ovlaštenog servisa (imam E71 i imala 2 godine garancije) al ovi privatni servisi namjerno muljaju zato je bio :lol2:

1v@n 08.03.2013. 20:35

Napisao sam gore. Rekli su obojica...kupljen u Tele, garancija Mobis. Zato i kažem da djeluju uvjerljivo :)

gin.tonic 08.03.2013. 20:45

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2354104)
Napisao sam gore. Rekli su obojica...kupljen u Tele, garancija Mobis. Zato i kažem da djeluju uvjerljivo :)

Razumijem, al čim vidim ta velika slova u oglasu, znam da se radi o švercerima :D

Mar 08.03.2013. 23:52

A vidiš kako je napisan oglas i ti likovi koji prodaju 100 drugih mobitela nisu baš najtransparentniji.

Ima masu muljaže na njuškalu u zadnje vrime.
Primjer, prijatelj mi vidija nekog da prodaje iphone 5 za 2500kn (Šibenik) i zovne ga i kad mu je reka da je on tu u gradu pa da se nađu ovaj mu poklopi :D

Od 1.7 europske garancije bi trebale vriditi u nas tako da se možda i isplati uzeti mob kupljen u Sloveniji ili sl.

pinkskin 09.03.2013. 01:07

Tak je frend kupovo iPhone i zove nekog tipa iz Slavonskog Broda, i kaže frend dolazi on do njega da vidi mob i kupi ga, a prodavač njemu kaže, dočekat ćmo te sa bokserom i palicama, ostat ćeš i bez love i moba.

brmbo 09.03.2013. 07:02

Sad bi i mi kupci tribali biti zaštićeni

http://www.overseas.hr/zastita-od-prijevare

1v@n 09.03.2013. 08:31

Za cijenu od 46/69 kn koju imaju za dostavu paketa do 2kg i trebaju imati neku vrstu zaštite kupaca.
Super potez, a nije puno skuplje od HP Expressa.

Ostaje samo pitanje...što je s elektronikom koja neispravna stigne kupcu?
Primjerice kupim "ispravan mobitel bez garancije", a dođe s recimo neispravnim zvučnikom. Overseas nije servis. Po ovom što čitam, oni mogu usporediti sadržaj paketa nakon što je njima predan, pa onda i nakon reklamacije. Ako je fizički ista stvar na početku i na kraju, što dalje mogu uopće poduzeti?

brodjo 09.03.2013. 11:09

Ma čim napišu oglas u tom stilu, kupite s povjerenjem, iskusni prodavač i šta sve ne odmah ignoriram. Ako netko hoće prodati nešto i nema šta muljat neće ni spominjat to da je iskren prodavač i da se ne moraš brinut oko muljanja. Neznam, po meni dosta tih oglasa na njuškalu možeš bez problema razdvojit na lažne i one prave. Tamo sam do sad samo prodavao, ako šta kupujem ovaj forum mi je za sada 100% ugodno iskustvo.

FitzTN 09.03.2013. 17:12

Gdje su ona dobra stara vremena od prije 10 i više godina. Izabereš si mobitel u Vip.mag-u, kupiš na trafici Plavi oglasnik, nađeš mob kojeg tražiš po cijeni koja ti odgovara, nazoveš lika, dogovoriš sastanak za 1-2 sata kod Velesajma, kod Šoping centra Prečko, iza palače pravde..., isprobaš mobitel, ako radi daš mu xy DM ili EUR, hvala - doviđenja, bez lažnih "povjerenja", "garancija", "računa" :).

To je zapravo bio čist račun duga ljubav :D.
Zapravo su prvi problemi počeli kad su uz švercere počeli prodavat ljudi mobitele dobivene na produljenje pretplate :D.

Take 11.03.2013. 15:17

Prvo ljudi koji prodaju mob puno ispod cijene su vecinom "fake" oglasi, ili se smjesta prijatelju milijon poziva dnevno od nekoga tko bi kupio iphone 5 za 2000kn, ili se pokusava oderat kupca i poslat mu ciglu.

Oglase ispod 1000kn uopce niti ne gledam ako kupujem neku ozbiljniju stvar, jer za nju nema kaznene prijave.

Obavezno proguglam nick osobe koja prodaje i nr mobitela, ako ima vise od 2 mobitela u googleu odustajem od kupnje. Preferiram osobnu primopredaju i sve iskontroliram, od IMEI-a na garanciji, do zvuka u slusalici itd.

Tek onda dajem novac u ruku, jer sam imao situaciju da mi lik nije htio vratit novac nakon sto mi je dao mob u ruke pa smo se natezali sa policijom.

Edit: Mar@ da to sam nacuo nedavno al zaboraio, eto dobar podsjetnik ;) Ipak ova drzava ide na ruku kriminalcima.

Mar 11.03.2013. 15:23

Citiraj:

Autor Take (Post 2355480)
Oglase ispod 1000kn uopce niti ne gledam ako kupujem neku ozbiljniju stvar, jer za nju nema kaznene prijave.

Odnedavno je 2000kn :fiju:

1v@n 11.03.2013. 15:39

Nakon duljeg traženja, našao sam poštenog čovjeka i kupio 820.
Sve fino na "Vi", došao je gdje sam tražio i kad sam tražio, pričekao da promjenim SIM, provjerim račun i garanciju u Tele2. Novci su tu, hvala i doviđenja. Čovjeku novci u džep, meni mobitel, svi sretni i zadovoljni.

Ako netko treba preporuku trgovca mobitelima, nek mi se javi da mu proslijedim kontakt.

ivo_k 12.03.2013. 19:52

zalosno je na sta je spalo trziste u hrvatskoj, ili prejadan izbor precjenjenih uredjaja kod operatera ili prevaranti na njuskalu.:fuming:

syss 12.03.2013. 20:13

momci, ovo nije niti njuškalo helpdesk niti prijava sumnjivih prekupaca.

eto ako hoćete dalje sa ivanom na pm riješiti eventualne smjernice na poštene prodavače - slobodno.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:56.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger