PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   VOIP (Voice chat) u igrama (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238892)

Munjara 09.10.2012. 20:55

VOIP (Voice chat) u igrama
 
Koje su vaše preporuke za par ljudi? A zatim i za veće skupine.
Znam da postoje razno razni namjenski od teamspeaka, ventrila, xfire, c3 itd kao i da se može koristiti i skype.

Zanima me koji su iz vašeg iskustva najbolji, najednostavniji, troše najmanje bandwitha i memorije?

Neki dan sam htio brzinski podesiti igru s kolegom (bez proučavanja manuala za postavljanje servera itd) sa gore navedenima i na kraju nam je profunkcionirao C3 plug and play

Dakle iskustva i preporuke?

D1viry 09.10.2012. 21:08

Probao svašta, skype se pokazao najbolji. Vjerojatno jer cijela ekipa ima brze veze. Teamspeak mu nije bio ni do koljena po kvaliteti zvuka, ali ponavljam, ekipa ima brze veze. Igra nam ne trpi zbog skypea nego skype zbog igre ponekad. Bf2, bfbc2, bf3 i diablo 3 smo testirali. Za ostalo ne znam.

D.O.M.I. 09.10.2012. 22:58

Skype i Teamspeak najbolji.

hammer_of_thor 10.10.2012. 00:00

Od oniš što sam probao:

Mumble i Ventrillo su mi prilično loši.

Skype sa minimalno koristio za igranje ali za to vrijeme mi je bio katastrofalan iz razloga što stalno održava vezu između sugovornika pa čuješ i ono što ne trebaš iz tuđih kučanstava i često neka buka u pozadini pa se nemoš ni previše koncentrirati.

Teamspeak mi je najbolji, voice activated transmission, lijepo izgleda, ima dobrih plug in-ova.

Keyser Söze 10.10.2012. 00:07

ventrilo mi je los, a mumble odlican.

jopis 10.10.2012. 01:03

Teamspeak je tu bez konkurencije, najbolja podešavanja za mic ima, malo ram-a troši, dijeljenje po kanalima, itd.
Mumble buggast, loš.
Skype uzrokuje lagg počesto u igrama + što nema voice activation detection nego je voice on stalno, ždere ram besramno kad je dugo aktivan (250-300mb).

T}{OR 10.10.2012. 10:03

Citiraj:

Autor Munjara (Post 2252068)
Zanima me koji su iz vašeg iskustva najbolji, najednostavniji, troše najmanje bandwitha i memorije?

To:

Citiraj:

Autor hammer_of_thor (Post 2252189)
Od oniš što sam probao:

Mumble i Ventrillo su mi prilično loši.

Skype sa minimalno koristio za igranje ali za to vrijeme mi je bio katastrofalan iz razloga što stalno održava vezu između sugovornika pa čuješ i ono što ne trebaš iz tuđih kučanstava i često neka buka u pozadini pa se nemoš ni previše koncentrirati.

I ponajviše to:

Citiraj:

Autor jopis (Post 2252207)
Teamspeak je tu bez konkurencije, najbolja podešavanja za mic ima, malo ram-a troši, dijeljenje po kanalima, itd.
Mumble buggast, loš.
Skype uzrokuje lagg počesto u igrama + što nema voice activation detection nego je voice on stalno, ždere ram besramno kad je dugo aktivan (250-300mb).

Skype za telefoniranje, Teamspeak za igranje. Vrlo jednostavno.

Keyser Söze 10.10.2012. 12:11

a sto je taj c3? pretpostavljam da ga netko mora vrtit na svom stroju kao server?

Pupo 10.10.2012. 12:20

Meni se skype redovito ruši kad nas je 5 dok igramo i koristim mic. TS3 nikada

Mislim da sve ovisi koliko se misli koristit i za koliko korisnika. Za nešto manje i povremeno mislim da je skype ok, al za više ljudi i češće mislim da TS3 i nema neke konkurencije. Mogućnosti TS3 su ogromne, jedini minus je što nije besplatan, al ak se razdjeli na ekipu, troškovi su minimalni


Eto da se spomene, Steam ima isto mogućnost voice chata (kao i neke igre ingame)

Munjara 10.10.2012. 12:44

Citiraj:

Autor Keyser Söze (Post 2252376)
a sto je taj c3? pretpostavljam da ga netko mora vrtit na svom stroju kao server?

Ne, svi skinu klijent, netko napravi kanal ostali se pridruze i to je sve.
Vrlo jednostavno.

hammer_of_thor 10.10.2012. 13:21

Teamspeak je isto besplatan, osim ako ne želiš svoj kanal. :)

Imaju tisuće kanala koji zjape prazni i bez šifre.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger