PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Članci (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   iPhone (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=77155)

LorD ClockaN 15.08.2007. 22:38

iPhone
 
Pa di je link o iPhone članku????

edit:
evo ga, logikom zaključivanja: http://www.pcekspert.com/articles/521.html

Z-man 16.08.2007. 01:40

Mene trenutno samo cijena zanima :D

Jelc 16.08.2007. 02:44

Mislim da se u članku spominje 500$...

Beren 16.08.2007. 02:52

500$ je u SAD-u ako uzmeš ugovor kod AT&T-a, dakle kao da recimo uzmeš pretplatu kod nas, na dvije godine ugovorno.

E sad, čak i da se pojavi kod nas, u shemu ulazi PDV, cijena transporta, marže...blah, blah, blah. Mislim, ako ćemo se ravnat prema Nokiji N95, koja košta 3991 kn uz ugovor na dvije godine, a inače 5991 kn, ne bih se čudio da iPhone bude jednako skup kad se jednom (možda) pojavi kod nas.

I da, može se pojaviti samo u sklopu ponude operatera, neće se moći kupiti u direktno kao ni u Americi.

Vuco 16.08.2007. 03:27

A T-com je u Njemačkoj dobio ekskluzivu za iPhone ako se dobro sjećam :)

Tako da će vjerojatno i kod nas zaživjeti bez problema, kada dođe.

coconut 16.08.2007. 07:29

Ako je u Americi 500$, kod nas će biti oko 4.000kn jer uvoznici računaju 1US$ = 8kn, a 1 EUR = 10kn.

flare 16.08.2007. 09:47

hihihi...ja sam ga imala u ruci...izgleda odlično, tanak je, ugodno težak u ruci i sve u svemu čini mi se odlično :)

što se tiče isporuke za ovo naše tržište...iz Apple kažu da će u CEMEA regiju (dakle kod nas, između ostaloga) doći 2008 godine. Ne kažu kada :D

Striček 16.08.2007. 10:59

Fenomenalno....kupit ću uređaj kada bude koštao 200kn zajedno sa polifolnom melodijom Nine Badrić ili možda Maje Šuput.
Taj Apple sere protiv Microsofta na veliko, a zapravo su isti...KORISTITI ĆE TE VI MENI ITUNES!!!...pogotovo kada pogledam one njihove reklamne kampanje na razini trogodišnjeg djeteta.
"Ja sam Apple, ja sam najbolji, PC nevalja...Bill Gates je peder..."...strašno!
Inače nisam nešto posebno fasciniran s iPhone-om, no istina...dobro će pasati uz moj novi Enzo ;)

coconut 16.08.2007. 12:22

Nekidan sam umro od smijeha kad je na nekoj našoj 'ozbiljnoj' stranici pisalo da je neki domaći lik koji nema pojma o programiranju i hakiranju, pomoću reverse inženjeringa uspio ishakirati iPhone. LOLčina i pol

rendula 16.08.2007. 12:28

Citiraj:

Autor Striček (Post 790688)
KORISTITI ĆE TE VI MENI ITUNES!!!...pogotovo kada pogledam one njihove reklamne kampanje na razini trogodišnjeg djeteta.

takvo je i tvoje znanje pravopisa :/

koletna 16.08.2007. 13:35

Vanjski izgled je ok, za kameru me nije briga kaj nema auto focus, ali da nema mms, nemogućnost slanja prek plavog zuba, nema umts, itunes :-(
Nebi ga uzel ni za 200kn

Freek 16.08.2007. 13:40

Da košta nekih 1500kn mogo bi zanemarit ove poveće mane koje ima, al za cca 4-5K kolko će vjerojatno koštat očekujem sve tip-top.

Striček 16.08.2007. 13:46

Citiraj:

Autor rendula (Post 790768)
takvo je i tvoje znanje pravopisa :/

Učitelju, hvala vam!
Ajde sada pregledaj moje ostale postove i postove drugih po forumu pa javi ako ima još GRIJEŠAKA!
Ipak je to od velike važnosti za ovu temu.
:kafa:

Striček 16.08.2007. 13:59

Citiraj:

Autor koletna (Post 790846)
Vanjski izgled je ok, za kameru me nije briga kaj nema auto focus, ali da nema mms, nemogućnost slanja prek plavog zuba, nema umts, itunes :-(
Nebi ga uzel ni za 200kn

Za mene je to jednostavno mobitel + iPod.
Osobno, ova zamjena baterije i nema nekog smisla, pogotovo zato što iPhone guta energiju.
Treba pričekati neku novu inačicu (kada će ukloniti neke dječije bolesti) ili odgovor drugih proizvođača mobitela što bi dakako rezultiralo sniženjem cijena i dostupnošću. Ovako dati cca 4000kn za mobitel koji bi već za 6mj. mogao koštati upola manje...Uostalom, tko ima neka plati...dobar(3) je to mob.

WichitaQ 16.08.2007. 14:46

u svakom slučaju, neka je to moćan mob, ali toliko propusta, i nedostataka koje i najjeftiniji mobovi imaju...kao mob + iPod nekako i može proć, ali ovako ne...

Šušta 17.08.2007. 04:28

ma kakav "korak do savršenstva" kada nema ili ne rade kako treba funkcije koje imaju mobiteli od 1500 kn??
šta je lijepi display nešto revolucionarno??

za članak bi rekao da: autor je dobio u ruke telefon od svog najboljeg prijatelja koji je skeširao 3-4 milje kuna i ne bi ga htio uvrijediti i reći cijelom svijetu da mu je kompanjon retardiran, pa sere da je super, a u biti bi ga najrađe zakucao u zid. takav dojam sam dobio..."ako ti nije bitan bluetooth, ako nije kamera, gprs je brži, treba ti itunes, aktivacija od 1 stranice uputstava, koja "za sada radi", baterija traje 1 dan, nema mms, 500€.....

i na kraju podnaslov "vrijeme za pokude" (???????) WTF, hey man, pa 4 stranice od 6 prije toga su pokude!

i onda fraza "Savršenstvo je teško dostupno, pa ni iPhone nažalost nije savršen." ma koje savršenstvo????
takav članak ne bi ni 24 sata objavio...

loše, loše, loooooooooše............


nhf

mrga 17.08.2007. 09:59

Maddox je sve rekao :care::respekt:

Beren 17.08.2007. 11:33

Citiraj:

Autor mrga (Post 791460)
Maddox je sve rekao :care::respekt:

Madoxx je Nokia fanboy i Apple hater, tako da ga se teško može uzeti za ozbiljno. Nokia E70 nije "pinnacle of human achievement" već samo još jedan uređaj koji ima svoje prednosti i mane. Nažalost iz nekog razloga ne mogu učitati mobile-review.com da ti linkam recenziju Nokije E70 da vidiš kako i ona ima svojih mana.

mrga 17.08.2007. 11:35

gle, ne vjerujem ja njemu sve kaj kaže, al sviđa mi se kak je posro iPhone :D

Freek 17.08.2007. 11:40

Citiraj:

Autor Beren (Post 791510)
Nažalost iz nekog razloga ne mogu učitati mobile-review.com da ti linkam recenziju Nokije E70 da vidiš kako i ona ima svojih mana.

Tužili su se na mobile-reviewu da im Apple fanboysi ruše stranicu jer su "popljuvali" malo iPhone.

Inače Nokia E90:care:

Beren 17.08.2007. 11:50

Meh, tak je bilo i za N95, pa je na kraju ispalo da nije baš tak savršen kao što ga je Nokijin marketing želio predstaviti.

A što se tiče mobile-reviewa, oni su dosta kritični prema svemu, no koliko sam skužio najbolje prolaze Sony-Ericssonovi mobiteli i to ponajviše zbog toga što kod njih nema previše eksperimentiranja.

Striček 17.08.2007. 17:42

Tako je...moj Sony Ericsson K750i ima skoro 3 godine (nisam previše lud za mobitelima) i kada pogledam što je sve preživio...

Striček 17.08.2007. 17:48

Citiraj:

Autor mrga (Post 791460)
Maddox je sve rekao :care::respekt:

To je tebi dobar review? Tip je neki šatro buntovnik, koji nema pojma što priča.
Ni meni iPhone nije svetinja no cijenim svaku "inovaciju", koju Apple ipak nudi sa iPhone-om.

mrga 17.08.2007. 19:56

Citiraj:

Autor Striček (Post 791802)
To je tebi dobar review? Tip je neki šatro buntovnik, koji nema pojma što priča.
Ni meni iPhone nije svetinja no cijenim svaku "inovaciju", koju Apple ipak nudi sa iPhone-om.

vidim, i ti bi bio dobar materijal za Maddoxa :kafa:


fulo si ceo fudbal :chears:


a za iPhone ne bih dao ni 100 kuna, govno je govno, ma u kako lijep papir ga zamotaš :kafa:

Striček 17.08.2007. 20:37

Citiraj:

Autor mrga (Post 791893)
vidim, i ti bi bio dobar materijal za Maddoxa :kafa:


fulo si ceo fudbal :chears:


a za iPhone ne bih dao ni 100 kuna, govno je govno, ma u kako lijep papir ga zamotaš :kafa:

Taj tvoj maddox je tipični američki primitivac (motherfucker, bitch, shut da fuckup, asshole...)
Njega ozbiljno shvaćaju samo amerikanci...i ti...

Codiac 17.08.2007. 23:49

Citiraj:

Autor Striček (Post 791802)
Ni meni iPhone nije svetinja no cijenim svaku "inovaciju", koju Apple ipak nudi sa iPhone-om.

kakvu to inovaciju ? zumiranje sa potezima prstiju na ekranu ?

iphon moze biti revolucionaran kod amera jer su oni brat bratu jedno sugiurno generaciju mobitela iza europe. kod njih je taj mob ono ogroman hype jer je apple-ov i jer donosi neke inovacije koje mi u europi imamo vec par godina.

Sto se tice izlazenja iphona u europi sumnjam da ce proci ko kod amera jer ima previse djecijih bolesti po meni je najveca nemogucnost slanja raznih pizdarija preko bt-a. Naravno i premasna cijena je onak smijesna za ono sto mob nudi. I da kod nas ce ga imati i t-com i vip u ponudi t-com preko svaba a vip preko austrijanaca.

imho iphone je daleko od onog sto bi trebao biti :)

Mad_Duke 18.08.2007. 00:24

Polovovan neinovativan proizvod. I stick to symbian.

Striček 18.08.2007. 00:51

Citiraj:

Autor Codiac (Post 792059)
kakvu to inovaciju ? zumiranje sa potezima prstiju na ekranu ?

iphon moze biti revolucionaran kod amera jer su oni brat bratu jedno sugiurno generaciju mobitela iza europe. kod njih je taj mob ono ogroman hype jer je apple-ov i jer donosi neke inovacije koje mi u europi imamo vec par godina.

Sto se tice izlazenja iphona u europi sumnjam da ce proci ko kod amera jer ima previse djecijih bolesti po meni je najveca nemogucnost slanja raznih pizdarija preko bt-a. Naravno i premasna cijena je onak smijesna za ono sto mob nudi. I da kod nas ce ga imati i t-com i vip u ponudi t-com preko svaba a vip preko austrijanaca.

imho iphone je daleko od onog sto bi trebao biti :)


Pa očito je prvi mobitel koji koji se u potpunosti oslanja na touch screen za input. Mislim da ima definitivno najaktraktivniji GUI.
Slažem se, cijena je najveći problem no svejedno iPhone je drugačiji mobitel...još kada se riješi tih dječijih bolesti bit će to jako dobar mob.
Inače nisam ljubitelj jabučice, no ovo je njihovo novo tržište pa me baš zanimaju buduće generacije.
Inače, uopće me ne zanimaju mobiteli...ali ova Nokia ima SSH...hmmm.
Da netko napravi mob sa linux ili unix OS-om...fino pokreneš X-e....:kafa:...

Visage 18.08.2007. 01:16

Ahoi svima,


Citiraj:

Autor Codiac (Post 792059)
iphon moze biti revolucionaran kod amera jer su oni brat bratu jedno sugiurno generaciju mobitela iza europe. kod njih je taj mob ono ogroman hype jer je apple-ov i jer donosi neke inovacije koje mi u europi imamo vec par godina.

Cak i umjerenije (Apple povodljive) US tiskovine, u ionako (za razliku od EU) zemlji usporenijih GSM tekovina... vec od pocetka konstatiraju za samu EU, iPhonac ne nudi nista sto do sada vec nije bilo ponudjeno ili implementirano. Samo estetski dopadljivo Apple pakiranje iz sumacije vec ponudjenih i postojecih solucija.

Dva E90 sam donjeo u dezelu nedavno. Jedan za sebe jedan za prijatelja. Ovaj pak nije kontinuirani korisnik komunikatora, pa se malo preplasio dechec opcija i prodao kolegi sa posla (osiguranje) isti tjedan. Naravski, povampirio se sa iPhone igrackom i po NZ-u lutao kod nekog meštra da mu "otvori" i pripremi. Nakon par dana je gledao kako mu prijatelj uziva na E90 a on se sad izmotava kako mu je zgodan novi. Dajem mu max. mjesec dana dok ne pukne od realnosti svojih povodljivih postupaka :)

Cini se da i drugog ceka slicna sudbina jer iPhone = jos jednog TV gutacha naveo da mu je to pravi izbor, pa je vrlo izvjesno da zavesi i ovdje na Trznici za koji dan.

Uglavnom vidio spravicu, dopadljiva ali nista drugo. Apsolutno nema razloga da ga netko sebi ne pozeli i da u sto kracem roku, ne realizira istog. No jednostavno sam alergican i gotovo sa divljenjem gledam povodljivost generalnog korpusa kako moza bas sve progudati sto sa
zagrizenom jabolkom ispliva pred njih.

Bavarski propeler i usecerena zagrizena jabuka zbilja mogu ama bas sve prodati danas i gotovo svima. To sto je pretplacen 3x, sto je explozivna eksploatacija vrijednosti gotovo marginalna prema ulozenom, to jednostavno ne igra ulogu jer "najbolja" knjiga je Alkemicar, "najprogresivniji" rista-dokumentarista je Michael Moore i "najbolja" glumica Julia Roberts. Idem upaliti TV, da vidim sto je jos novo :)

Amen.

WichitaQ 18.08.2007. 02:06

Citiraj:

Autor Striček (Post 792107)
Pa očito je prvi mobitel koji koji se u potpunosti oslanja na touch screen za input. Mislim da ima definitivno najaktraktivniji GUI.
...

da, ali to je opet samo šminka...mob je precijenjen...

@visage : kako možeš toliko post napisat tako kasno :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger