PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   M-computers.hr (informacije i iskustva) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=294661)

estugarda 25.09.2018. 09:34

M-computers.hr (informacije i iskustva)
 
Ono malo recenzija što se može naći na netu je pozitivno ili neutralno, ali moje je svježe iskustvo drugačije. Mulja se. Prodaju se otpakirani mobiteli pod nove. Kao izložbeni su, ali to nigdje ne piše. I tek pred uplatu, nakon slučajnog upita u pomalo čudnoj komunikaciji, saznajem da je uređaj otvoren i da je bio u vitrini kao izložbeni primjerak.

Meni to nije OK i normalno, kako lik imputira.
Tako da pripazite.

mcomputers 02.12.2019. 21:07

Citiraj:

Autor estugarda (Post 3232695)
Ono malo recenzija što se može naći na netu je pozitivno ili neutralno, ali moje je svježe iskustvo drugačije. Mulja se. Prodaju se otpakirani mobiteli pod nove. Kao izložbeni su, ali to nigdje ne piše. I tek pred uplatu, nakon slučajnog upita u pomalo čudnoj komunikaciji, saznajem da je uređaj otvoren i da je bio u vitrini kao izložbeni primjerak.
Meni to nije OK i normalno, kako lik imputira.
Tako da pripazite.

S obzirom da M-Computers NEMA niti je ikad imao trgovinu (ima samo Web trgovinu) i da se svi artikli isporučuju direktno sa skladista dobavljača jasno je da nitko tu ne mulja, ovo gore napisano nema bas nikakvog smisla.
Pa čak i da je u nekom paralalnom svemiru neki mobitel i bio izložen u nekoj tamo vitrini kako se navodi, taj mobitel nije zato automatski i rabljen, zar ne? Svašta...

maXonja 02.12.2019. 21:27

Kako nije rabljen ako je bio izložen? :stoopid:

vcendaki 02.12.2019. 22:02

ovo je dobro nije rabljen ako je bio stajao izložen gdje su ga svi dirali, čačkali,probavali i to prodajete kao nov vjerojatno nije nitko zvao sa njega pa ga valjda zato čini nov koja parodija. Valjda možeš biti sretan što si dobio ipak mobite a ne ciglu u paketu.

coconut 03.12.2019. 06:24

@mcomputers
Savjet: prije pisanja vlastitog posta, provjerite datum posta na koji odgovarate. Kasnite skoro godinu i pol!

mcomputers 03.12.2019. 08:22

Citiraj:

Autor vcendaki (Post 3360265)
ovo je dobro nije rabljen ako je bio stajao izložen gdje su ga svi dirali, čačkali,probavali i to prodajete kao nov vjerojatno nije nitko zvao sa njega pa ga valjda zato čini nov koja parodija. Valjda možeš biti sretan što si dobio ipak mobite a ne ciglu u paketu.

Čovijek je napisao: "bio u vitrini kao izložbeni primjerak."
Vitrina ono što ima staklo
https://www.google.com/search?q=vitr...w=1379&bih=808
pa bi shodno tome prema napisanome mobitel bio siguran od dodira i isprobavanja.

Ali to nije bitno jer M-Computers nema dućan, pa tako nema ni vitrinu ni izložbene primjerke koje bi netko mogao koristiti i dirati jer se svi artikli isporučuju direktno sa veleprodajnog skladišta hrvatskih dobavljača u Zagrebu.

mcomputers 03.12.2019. 08:25

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3360254)
Kako nije rabljen ako je bio izložen? :stoopid:

Je li recimo kolač ili sladoled u rashladnoj vitrini slastičarnice rabljen?

Ali to nije bitno jer M-Computers nema dućan, pa tako nema ni vitrinu ni izložbene primjerke koje bi netko mogao koristiti i dirati jer se svi artikli isporučuju direktno s veleprodajnog skladišta hrvatskih dobavljača u Zagrebu.

Chuxonja 03.12.2019. 08:59

Možda nije nužno rabljen u pravom smisli riječi, al dalo bi se raspravljat da to spada u remakreted kategoriju proizvoda.

thunderbird 03.12.2019. 08:59

Citiraj:

Autor mcomputers (Post 3360336)
Ali to nije bitno jer M-Computers nema dućan, pa tako nema ni vitrinu ni izložbene primjerke koje bi netko mogao koristiti i dirati jer se svi artikli isporučuju direktno s veleprodajnog skladišta hrvatskih dobavljača u Zagrebu.

Shvatili smo ovo i prvi put kada si napisao :no2drug:

Nego, i dalje nisi objasnio zašto je čovjeku došao raspakirani mobitel pod novi?
Taman da je i izložbeni trebalo bi to negdje biti navedeno...

mcomputers 03.12.2019. 09:20

Citiraj:

Autor thunderbird (Post 3360351)
Shvatili smo ovo i prvi put kada si napisao :no2drug:

Nego, i dalje nisi objasnio zašto je čovjeku došao raspakirani mobitel pod novi?
Taman da je i izložbeni trebalo bi to negdje biti navedeno...

Radi se o tome da se insinuiraju nečasne radnje kad se kaže: "Mulja se. Prodaju se otpakirani mobiteli pod nove."

Pa čak i da je otpakiran, ako nije korišten on je i dalje nov, otvorena kutija ne znači da je korišteno, zar ne?

Teoretski, moguće je da se kupcu isporuči manjkav proizvod jer nitko ne zna što se s njime događalo prije nego je stiogao u skladište u Zagrebu i isporučen prem akupcu, no u tom slučaju se odmah radi zamjena za drugi ili povrat uplate.

Gornja tvrdnja iz prve poruke stoji kao da se to radi namjerno i konstantno što je zlonamjerna insinuacija.

M-Computers nema dućan, nema vitrine i ne prodaje rabljene niti izložene mobitele niti išta drugo.

Ono što je rebljeno ili refurbished je jasno tako i označeno, evo primjera:
https://www.m-computers.hr/refurbish...-racunala/559/
Čak se i kupci koji to naruče, prije plaćanja još i kontaktiraju da im se objasni o čemu se radi jer mnogi ne razumiju pojam refurbished.

panisher20 05.12.2019. 09:51

Teletabis estugarda ocigledno ima nesto protiv vas pa izmislja price da bi vas ocrni, jel ako vi nemate ducan, jasno je da njegova prica ne drzi vodu

maXonja 05.12.2019. 10:05

Citiraj:

Autor mcomputers (Post 3360336)
Je li recimo kolač ili sladoled u rashladnoj vitrini slastičarnice rabljen?

Ali to nije bitno jer M-Computers nema dućan, pa tako nema ni vitrinu ni izložbene primjerke koje bi netko mogao koristiti i dirati jer se svi artikli isporučuju direktno s veleprodajnog skladišta hrvatskih dobavljača u Zagrebu.

Pa recimo ako je netko tražio da mu se baš taj mobitel izvadi van i dirao ga je dvojim prljavim poganim ćevapima ako baš već idemo u krajnost
A ima prašine i u vitrinama, nisu one dust proof

Nemam ama baš ništa protiv vas da nebi mislili nešto krivo, samo iznosim činjenice

mcomputers 05.12.2019. 10:07

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3361074)
Pa recimo ako je netko tražio da mu se baš taj mobitel izvadi van i dirao ga je dvojim prljavim poganim ćevapima ako baš već idemo u krajnost
A ima prašine i u vitrinama, nisu one dust proof

Nemam ama baš ništa protiv vas da nebi mislili nešto krivo, samo iznosim činjenice

Da, ideš u krajnost...
Tuđman bi rako: "ki bi da bi" :-)

To ionako nije bitno jer M-Computers nema dućan, pa tako nema ni vitrinu ni izložbene primjerke koje bi netko mogao koristiti i dirati jer se svi artikli isporučuju direktno s veleprodajnog skladišta hrvatskih dobavljača u Zagrebu.

mamutarka 05.12.2019. 10:15

onda vam netko u tom lancu otvara mobitele, svakako nepouzdano, pogotovo kad prodavač nezna ni o čemu se radi niti tko bi bio taj tko otvara

xlr 05.12.2019. 10:16

Na samsunzima recimo pise "do not accept if seal is broken" pa vise nije ni bitno je li kutija otvorena u shopu ili svemirskom vakuumu i mirise li mobitel na janjetinu ili odojka. Ako je kutija otvorena onda ocekujem da to znam prije kliktanja na buy now.

Uostalom, kad vidim ovakve komentare od jednog shopa, ne trebaju mi iskustva drugih korisnika :(

mcomputers 05.12.2019. 10:28

Citiraj:

Autor xlr (Post 3361082)
Na samsunzima recimo pise "do not accept if seal is broken" pa vise nije ni bitno je li kutija otvorena u shopu ili svemirskom vakuumu i mirise li mobitel na janjetinu ili odojka. Ako je kutija otvorena onda ocekujem da to znam prije kliktanja na buy now.

Uostalom, kad vidim ovakve komentare od jednog shopa, ne trebaju mi iskustva drugih korisnika :(

Ja nigdje nisam napisao da je kutija bila otvorena ili nije jer je o tome besprednetno raspravljati kad sam već više puta napisao, a mnogi poput tebe to ignorirali, da se svi artikli šalju na dostavu kupcima direktno s veleprodajnog skladišta i da nisu vidjeli ni trgovinu, ni vitrinu ni bili otvarani jer kupci nemaju što tražiti ni razgledavati i isprobavati u veleprodajnom skladištu, oni tamo ne mogu niti ući.

Nadam se da je sada sve jasno i da su insinuacije iz prvog posta zlonamjerne.

Master_Hrc 05.12.2019. 10:43

Ali upravo u tome i je poanta. Covjek je narucio mobitel i dosao mu je s kutijom koja je otvarana jer je seal bio razrezan. Znaci ili je vec vama dosao tako otpakiran mob ili ste vi tu kutiju otvorili i poslali kranjem kupcu. Tako da nebitno da li vi imate urede, nemate, poslujete s Marsa ili nesto treće, tu uopće nije rasprava o tome pa je malo smješno da se stalno vraćate na to ;)

mcomputers 05.12.2019. 11:13

Vec sam gore jednom napisao da, ako kupac nekim cudom i dobije manjkav proizvod (jer teretski svasta moze doci cak i iz tvornice), vrati nam uredjaj i dobije povrat uplate ili drugi proizvod.

Ali to opet nema veze s prvi postom u kojem se zlonamjerno insinuira da netko tu nesto mulja.

sve 05.12.2019. 11:28

Vidim da su vam neke stvari jeftinije nego kod konkurencije.
Šteta što vas nema na nabavanet

mcomputers 05.12.2019. 11:32

Citiraj:

Autor sve (Post 3361113)
Vidim da su vam neke stvari jeftinije nego kod konkurencije.
Šteta što vas nema na nabavanet

Od 24.000 artikala oglasavamo tamo samo oko 3000-3500 artikala, kako kada...

elance 05.12.2019. 12:12

Citiraj:

Autor mcomputers (Post 3361103)
vrati nam uredjaj i dobije povrat uplate ili drugi proizvod.

Kome vrati uređaj, vama ili skladistu? Čije ime bude na kutiji proizvoda kad stigne kupcu?
Moram priznati da meni taj koncept koji spominjete da "uređaj trgovine nije vidio" nema smisla.
Meni je logično da skladište/uvoznik vama isporuči artikl, vi ga pregledate, stavite račun u kutiju i šaljete kupcu.
Kupac je s Vašom trgovinom d.o.o. sklopio ugovor, ne sa nekim skladištem dobavljača.

Postoje i drugi webshopovi koji nemaju fizičku trgovinu pa svejedno otprema ide s njihove lokacije i tamo se šalje nazad ako bude reklamacija.

maXonja 05.12.2019. 12:15

Citiraj:

Autor Master_Hrc (Post 3361094)
Ali upravo u tome i je poanta. Covjek je narucio mobitel i dosao mu je s kutijom koja je otvarana jer je seal bio razrezan. Znaci ili je vec vama dosao tako otpakiran mob ili ste vi tu kutiju otvorili i poslali kranjem kupcu. Tako da nebitno da li vi imate urede, nemate, poslujete s Marsa ili nesto treće, tu uopće nije rasprava o tome pa je malo smješno da se stalno vraćate na to ;)

Ok, čovjek kaže da oni uopće nemaju direktnog doticaja s robom tako da oni nisu mogli otvoriti
Znači direktno iz veleprodaje se roba šalje kupcima, oni niti su luk vidjeli, niti su luk omirisali, samo ubiru maržu ;)

mcomputers 05.12.2019. 12:20

Sve se radi tako zato da kupac sto prije dobije placeno. Recimo, plati u 13h, artikl se posalje u 15h i vec iduci dan je kod kupca u Križevcima.
Ako bi bilo problema, nama vrati i mi dalje sve rjesavamo i on dobije novi primjerak ili povrat uplate.

No ne vidim zasto tolika prica oko toga kad se tako nesto ne desava iz razloga koje sam vise puta gore naveo, nema ni trgovine ni vitrina. Ali kad bi se tako nesto u matrixu i dogodilo, kupcu bi zamijenili uredjaj ili vratili novac.

Nadam de da je sada sve objasnjeno i rijeseno, nema potrebe jos 50x žvakati prožvakano.

nino 05.12.2019. 13:18

Citiraj:

Autor elance (Post 3361126)
Meni je logično da skladište/uvoznik vama isporuči artikl, vi ga pregledate, stavite račun u kutiju i šaljete kupcu...

A = Dobavljac
B = Trgovac
C = Kupac

Kolega, ako iz ove formule odbijemo troskove dostave izmedju A i B, te kupljeni artikal krene iz A na C, to se popularno zove Dropshipping.
jednostavno izbjegavanje nepotrebnih troskova. Vjeruj da puno domacih webshopova niti ne vidi artikal kod sebe. Ima slucajeva kada je narudzba sa artiklima od vise dobavljaca, pa se treba prikupiti na jednom mjestu i poslati.

https://smind.hr/dropshipping-da-ili-ne-pitanje-je-sad/

estugarda 05.12.2019. 13:34

Ovo je stvarno izvučeno iz naftalina.
Ne sjećam se više cijele priče, ali moram ispraviti određene navode.
Kao prvo, sigurno nije bio zlonamjeran post. Tema je iskustvo s IT trgovinama u svrhu pomoći i savjeta korisnicima foruma. Iskustvo može biti pozitivno ili negativno. Moje je bilo negativno.
Druga stvar koju moram ispraviti je pogrešan zaključak nekih da sam ja naručio mobitel, i da mi je stigao korišteni mobitel. To nije bilo tako, već sam s prodavačima komunicirao telefonom i odustao kad sam shvatio da je priča čudna. Ukoliko sam pogriješio pišući o tome, bez da sam stvarno kupio uređaj i ispao bedak; ispričavam se svima. Meni se čini da nisam, jer i to iskustvo bi nekome moglo pomoći. Na web stranici je uređaj bio predstavljen kao nov. Novi Samsung mobitel, za mene je (kao i većinu kupaca u 21.st.); vakumirani mobitel sa nepotrganim sealom. Nigdje na stranici nije pisalo suprotno. Tokom razogovora oko načina isporuke i plaćanja, nekako sam shvatio da uređaj uopće nije vakumiran, i bila je neka priča o vitrinama, izložbenim primjercima itd. U tom trenutku sam odustao. Ne sjećam se detalja više, ali čini mi se i po ovoj komunikaciji trgovca da nešto ne štima. Tko bi ga znao. Možda i štima, ali je neobično, a tko danas ima vremena za to. Ja nemam. Pozdrav.

mcomputers 05.12.2019. 14:43

Da zatvorimo raspravu koja nikud ne vodi, ja cu jos samo poslati jedan link:
https://www.m-computers.hr/page.asp?title=reference

buljaka 05.12.2019. 15:35

Citiraj:

Autor mcomputers (Post 3361181)
Da zatvorimo raspravu koja nikud ne vodi, ja cu jos samo poslati jedan link:
https://www.m-computers.hr/page.asp?title=reference

Na ovom linku je i firma kojoj odrzavam kompove. Odem sada gledati i naručili smo od njih nekakav USB(komada 1) 2016. 😂😂 I završili na listi kupaca ... Što i nije laž ali je obmanjivanje jer zvuči kao sa kupujemo redovito tamo 😂😂😂

Dakle lista Vam je sranje jer imaš dojam da radite sa svima a godišnji promet jedva 7 000 000 lani.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

panasonic 05.12.2019. 18:18

Citiraj:

Autor mcomputers (Post 3361181)
Da zatvorimo raspravu koja nikud ne vodi, ja cu jos samo poslati jedan link:
https://www.m-computers.hr/page.asp?title=reference

Moj savjet vam je da svakako maknete tu listu sa svog weba jer nismo u 1990. godini, mislim da stvarno nikoga ne zanima što je neka bolnica ili udruga kupila nešto kod vas na R1.
Totalno besmislen popis koji ne govori o ničemu.

Alfa_R 05.12.2019. 18:55

Pitanje... ako kupac naruči od vas, šalje dobavljač kupcu, kupac vrati u zakonskih 14 dana naravno otvoreni proizvod, što se dešava sa tim proizvodom?

generic 05.12.2019. 22:47

Uzimao za firmu nekoliko proizvoda (laptopi, eksterni diskovi, memorije) od m-computersa i sve 5. Sve došlo drugi dan od narudžbe i potpuno tvornički zapakirano. S otpremnice se vidjelo da je dropshipping (došlo direkt od uvoznika), kao što reče Nino, ali mene, tj. firmu, to kao krajnjeg kupca koji je dobio proizvod i valjan račun uopće ne tangira.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger