PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Problem sa slušalicama (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=195499)

Trioxin 13.08.2010. 16:54

Problem sa slušalicama
 
Pozdravi ljudi, imam jedno pitanje.

Kupio danas nove slušalice i primjetio sam nešto čudno. Zvučna kartica je neka integrirana realtek something, driveri najnoviji Realtek AC'97. Problem je sljedeći, kad testiram slušalice sa AC97 Audio Configuration primjetio sam da je zvuk na lijevoj slučalici dosta puniji, dok je na desnoj plitak i nekako slabiji. Probao sam stare slušalice, i ista stvar.

E sad, okrenem slušalice (dakle lijeva na desno uho, desna na lijevo) i stvar je ista, opet na desno uho ide plići zvuka na lijevo puniji. Dao staroj da proba i ista stvar, dakle nisam oglušio. U čemu je stvar?

sinisa1989 13.08.2010. 17:00

A jel prije kupnje novih slušalica jel bilo sve u redu? Kad si drivere instalirao? Probaj njih reinstalirat.

Trioxin 13.08.2010. 17:14

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 1708153)
A jel prije kupnje novih slušalica jel bilo sve u redu? Kad si drivere instalirao? Probaj njih reinstalirat.

Nije, ista stvar je bila, pa sam mislio da je do tih starih slušalica, ali isto je i sa novima. Danas napravio update drivera.

sinisa1989 13.08.2010. 18:47

A jel sluške spajaš na front panel ili na portove sa stražnje strane ploče?

Trioxin 13.08.2010. 18:51

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 1708211)
A jel sluške spajaš na front panel ili na portove sa stražnje strane ploče?

Sa stražnje strane, matična je old old old, neki nforce chipset.

KiLLa SwAg 13.08.2010. 19:28

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 1708211)
A jel sluške spajaš na front panel ili na portove sa stražnje strane ploče?

I ja imam sličan problem pa da se ubacim u raspravu možda netko uspije rješit taj problem. Ja spojim na front panel i čujem samo u lijevoj slušalici zvuk...

sinisa1989 13.08.2010. 23:00

Citiraj:

Autor Trioxin (Post 1708213)
Sa stražnje strane, matična je old old old, neki nforce chipset.

Pa možda je već zvučna pri kraju. Probaj posudit negdje zvučnu da eliminiraš problem.
Citiraj:

Autor KiLLa SwAg (Post 1708237)
I ja imam sličan problem pa da se ubacim u raspravu možda netko uspije rješit taj problem. Ja spojim na front panel i čujem samo u lijevoj slušalici zvuk...

Si pogledao jel je front panel dobro spojen na matičnu?

centaur 13.08.2010. 23:19

O kojim se slušalicama radi ? Najčešće opisani problemi su na jeftinjarama tipa Genius, MS, itd ....

Trioxin 14.08.2010. 00:00

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 1708374)
Pa možda je već zvučna pri kraju. Probaj posudit negdje zvučnu da eliminiraš problem.

A vjerovatno je to, a izdržat će valjda mjeseca dana, onda sam mislio ubost novu.

Citiraj:

Autor centaur (Post 1708385)
O kojim se slušalicama radi ? Najčešće opisani problemi su na jeftinjarama tipa Genius, MS, itd ....

Prve su neke jeftine noname, a druge su Roccat Kave.

lukicama 14.08.2010. 02:35

Cesto sam vidio da ljudi prckaju po postavkama na zvucnoj, ukljucujuci neke 3d efekte, mjenjaju enivronment tipa cathedral, hall, live i slicne funkcije te se kod takvih postavka zvuk ne mora siriti isto na oba ili vise zvucnika. Jednom kad se postavke poremete tesko vratit na normalu. Kod zvucnika se to ne primjecuje toliko jer su dalji. Rekao bih da je to tvoj problem ali tko zna, moze bit svasta. Najlakse ovakav problem rijesiti kako je kolega sinisa napisao da se driveri reinstaliraju. Koliko si napisao ti si napravio samo update cime si dobio nove drivere a mislim da ostaju postavke stare. Makni kompletno drivere, uninstall u device manageru, restart kompa i instalirat ih preko setup-a a ne preko device manager-a ili onog prozora koji iskoci na pocetku da je naden novi hardware osim u slucaju da su driveri prestari i nemaju setup vec samo *ini file-ove, jer ces tako instalirat i software koji ide uz to sve.

Nadam se da ce ovo bar malo pomoc. Sretno.

A ovo s front panel-om isto kao i Sinisa mislim da je krivo spojeno na maticnoj, osim ako zvuk ne radi samo na tim slusalicama onda ocito da je problem u njima:D

Ako ne nades nikakvo rjesenje za front panel uvijek mozes spojiti otraga, a ako nemas mjesta postoji spliter, ako ti je prekratka zica, postoji dulji kabel. Sretno.

centaur 14.08.2010. 04:35

Citiraj:

Autor Trioxin (Post 1708398)



Prve su neke jeftine noname, a druge su Roccat Kave.

Dali imaš neku liniju doma, nešto u što ih možeš "upiknut" i isprobat ? Ako je isti zvuk ko i na kompu onda znaš da je problem u slujama, ili daj frendu nekom da isproba kako čuje na svom kompu. Također je moguć problem da ti jack od slušalica jednostavno "ne drži dobro" (gubi kontakt) dok je priključen, pa gubi zvuk u jednom zvučniku, probaj ga pritisnuti nečim dok su spojene.

DOS 07.10.2010. 20:20

Pozdrav ,kupio sam Creative Fatal1ty Gaming Headset i zvuk je ponekad pucketav(ono kao na gramofonu) ,nije to nista drsticno ali zivcira,nisam siguran dal je to normalno i dal da ih
idem probat zamjenit posto imam garnciju,Ima li itko neko rijesenje il da idem u ducan trazit reklamaciju.

borny 07.10.2010. 21:47

Citiraj:

Autor DOS (Post 1748512)
Pozdrav ,kupio sam Creative Fatal1ty Gaming Headset i zvuk je ponekad pucketav(ono kao na gramofonu) ,nije to nista drsticno ali zivcira,nisam siguran dal je to normalno i dal da ih
idem probat zamjenit posto imam garnciju,Ima li itko neko rijesenje il da idem u ducan trazit reklamaciju.

Da li je pucketavo na zvučnicima? Ili slušalice pucketaju na više izvora zvuka?
Ako je ovo drugo, reklamiraj.

NinX 08.10.2010. 12:45

Citiraj:

Autor DOS (Post 1748512)
Pozdrav ,kupio sam Creative Fatal1ty Gaming Headset i zvuk je ponekad pucketav(ono kao na gramofonu) ,nije to nista drsticno ali zivcira,nisam siguran dal je to normalno i dal da ih
idem probat zamjenit posto imam garnciju,Ima li itko neko rijesenje il da idem u ducan trazit reklamaciju.

Isprobaj ih na nekom drugom kompu kod frenda, mp3 playeru, ako se opet isto dešava nosi na garanciju

DOS 08.10.2010. 17:31

Citiraj:

Autor NinX (Post 1748863)
Isprobaj ih na nekom drugom kompu kod frenda, mp3 playeru, ako se opet isto dešava nosi na garanciju

Dobro rade na kazicu ,radio sam slusao i nema pucketanja ,mozda zvucna na maticnoj rikava(maticna kupljena isto prije tjedan dva?

DOS 08.10.2010. 18:06

Rijeseno ,easy tuner(programcic za stednju struje) koji je dosao s maticnom je stvarao probleme,dok ga ugasim problem nestaje (maticna je gigabit)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger