PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hlađenje (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=63)
-   -   jeftini cpu hladnjak (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88590)

granata 24.11.2007. 14:32

jeftini cpu hladnjak
 
Namjeravam kupiti E4600 te ga podvrgnuti OC-u ali ne znam jeli intel BOX dovoljan a nemam trenutno love za arctic 7 pro pa jeli ovaj jeftiji dovoljno dobar (nesmije bit buča):
http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.903.094
Te usput jeli potreban hladnjak za northbridge ako jest jeli onaj socijalni dovoljan (zalman 25kn) ploca je ABIT IP35-E.

yedwy 24.11.2007. 14:36

A čuj ako nemaš love za prvu silu će bit dosta, uostalom nije AF7 tolko bolji niti tiši od stocka da bi ga se zvalo uber OC oolerom takvi su ti oni uber cooleri iz thermalrighta ili vodena a ne obični cooleri, što se buke tiče većina ljudi se nije pretjerano žalila na stockove ali mahom se ipak uzimaju freezerri i drugi tako da sam procjeni...

Btw nwki jači OC zaboravi bez adekvatnog propuha kroz case...

granata 24.11.2007. 14:43

e znači ovaj je bolji od intel box-a, no nije ni neki za pohvali se ali za ovu cjenu je prihvatljiv i mogo bi potjera proc na 3.5Ghz a da se ne kriv

nino 24.11.2007. 14:46

Ne, nije bolji od boxa, isti q***c.

yedwy 24.11.2007. 14:55

Gla ja na tvom mjestu nebi planirao 3,5+GHz bez nečega tipa GeminII (kakav ima nino npr) ali imaš sticky o zračnim coolerima pa čitaj kvragu...

Optik 24.11.2007. 15:08

ArticCooling bi trebao biti losiji i to poprilicno. Njegova prednost je sto je vent tisi od Delte koja se vjerovatno nalazi na stock cooleru.

Review: SPCR


btw-jeli tebi potreban overclock ili je to zbog toga sto svi rade? Prava steta i grijeh da c2d stoji na defoltnim postavkama...:kafa:

granata 24.11.2007. 16:13

Citiraj:

Autor Optik (Post 878380)
ArticCooling bi trebao biti losiji i to poprilicno. Njegova prednost je sto je vent tisi od Delte koja se vjerovatno nalazi na stock cooleru.

Review: SPCR


btw-jeli tebi potreban overclock ili je to zbog toga sto svi rade? Prava steta i grijeh da c2d stoji na defoltnim postavkama...:kafa:

ne oc mi nije nužda ali nje ni nešto loše tako ove slabije proce dovodimo na razinu ječih npr sad komp s kojeg ovo pišem def preca je 1.7 a ja sam digo na 2.1Ghz i temperatura je nebitno viša (hlađenje intel BOX), a tako sam osigurao više fps-a.

A što se tiče prvobitnog pitanja može li taj proc i intelov hladnjakom bar do 3.3 ne više nego baš ravno 3.3Ghz

mislav_os 24.11.2007. 17:11

Ja mislim da Razer drzi svog E6750 OC-an s BOX coolerom,nisam siguran na koliko,ali preko 3Ghz je,pa et,ne znam,ako vidi ovo,nek se javi pa neka kaze svoja iskustva :)

Ninoffmaniak 24.11.2007. 19:33

gle stock od intela je jako tih cca 15-18 devibela neznam tocno u svakom slucaju ne da se ne cuje nego se stvarno ne cuje

ili ostavi intelov (koji ti je dosta dobar) ili kupi neki od 5-6 najboljih od onog gore stickija tipa gemini II

elvis again 24.11.2007. 19:48

Ma molim te. Da se intelov ne cuje HSLS bi dobil izbore. Probaj malo oc-at s tim hladjakom pa kad dojde do 2000 okretaja onda se javi.

mislav_os 24.11.2007. 21:50

Citiraj:

Autor elvis again (Post 878597)
Ma molim te. Da se intelov ne cuje HSLS bi dobil izbore. Probaj malo oc-at s tim hladjakom pa kad dojde do 2000 okretaja onda se javi.

Je,stvarno moze biti..

Spominjalo se na forumu,da neki hladnjaci imaju bolje ventilatore(tise) od drugih,jos je netko(ne mogu se sjetit tko:D,al ugl..) bio stavio link na test coolera gdje je ispalo da je Intelov pod full loadom najtisi bio,ali ne i najhladniji :kafa:

Optik 24.11.2007. 22:09

Citiraj:

Autor mislav_os (Post 878647)
Je,stvarno moze biti..

Spominjalo se na forumu,da neki hladnjaci imaju bolje ventilatore(tise) od drugih,jos je netko(ne mogu se sjetit tko:D,al ugl..) bio stavio link na test coolera gdje je ispalo da je Intelov pod full loadom najtisi bio,ali ne i najhladniji :kafa:

Sve sto trebas je citat Sticky :D

Razer 25.11.2007. 00:27

Citiraj:

Autor mislav_os (Post 878474)
Ja mislim da Razer drzi svog E6750 OC-an s BOX coolerom,nisam siguran na koliko,ali preko 3Ghz je,pa et,ne znam,ako vidi ovo,nek se javi pa neka kaze svoja iskustva :)

Pa ne bi bilo da kolega priča u prazno, da se javim :D

Box može štošta izdržati, pa i 4.0GHz @ 1.7v, u bench svrhe, naravno :D

Za 24/7 je na 3.6GHz, 1.45v, box cooler i dalje, samo sam poradi buke nakalamio drugi 80mm vent na bazu stocka,
a time su se i temp. popravile :)

Inače ovo baš i nije ''pametno'' za raditi (čekam GeminII-a), ali ono čisto da se ne kaže da ne može :D

Ali naravno kako kolege gore rekoše, od boxa nemoraš i nemožeš očekivati neku tišinu, pogotovo ako ideš clockati procesor...

mislav_os 25.11.2007. 01:57

Citiraj:

Autor Razer (Post 878753)
Pa ne bi bilo da kolega priča u prazno, da se javim :D

Box može štošta izdržati, pa i 4.0GHz @ 1.7v, u bench svrhe, naravno :D

Za 24/7 je na 3.6GHz, 1.45v, box cooler i dalje, samo sam poradi buke nakalamio drugi 80mm vent na bazu stocka,
a time su se i temp. popravile :)

Inače ovo baš i nije ''pametno'' za raditi (čekam GeminII-a), ali ono čisto da se ne kaže da ne može :D

Ali naravno kako kolege gore rekoše, od boxa nemoraš i nemožeš očekivati neku tišinu, pogotovo ako ideš clockati procesor...

OMG,OC-eru jedan(:D),skidam ti kapu :care:
Đizs,tak nesto ic radit s BOX-om,mislim ono,mislio sam da je tu u pitanju 3.2Ghz ili tako nesto,ali 4.0:stoopid:

Svaka cast:goood:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger