PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Prijenosnici (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=48)
-   -   ASUS Eee PC (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86925)

Njusskallo 10.11.2007. 17:19

ASUS Eee PC
 
Ima li netko informaciju kako se to kupuje i hoce li bit dobavljiv u Hrvatskim shopovima.

Asus je prije pol godine pricao o nekim cijenama od 199$ za najjeftiniji model, a zasto se onda prodaje od 399$ naviše :(

nino 10.11.2007. 17:28

A o cem se radi?

Vuco 10.11.2007. 17:41

Citiraj:

Autor nino (Post 865817)
A o cem se radi?

http://www.tweaktown.com/articles/12...ook/index.html

daddy1976 10.11.2007. 18:20

Ok cijena, ok zamisao ..dovoljne mogučnosti...super za klince i nezahtjevne korisnike , samo da ne bude kao i sve drugo...svake godine nova serija sa 15-20% na cijenu... bilo bi dobro kada bi ugradnjom starijih ali pouzdanih tehnologija to ostalo dostupno za mase..pa da smo za 10 godina svi mobilni

Njusskallo 10.11.2007. 21:07

ma imam review, samo zanima me kad dolazi :D ... bas bi jedan pasao za po faxu :) .. i sa prijenosnih hardom i agregatom za pit u park :D

Router 11.11.2007. 10:25

Toga kod nas sumnjam da bude .

Matta 11.11.2007. 12:19

Trebalo bi biti i kod nas (kada - ne znam).

Cijena je tolika zato sto je trenutno izdan samo najjaci i srednji model (8GB i 4GB flash, 1GB i 512MB RAM) model a najslabiji ce biti plasiran tek oko treceg mjeseca slijedece godine (256 RAM, 2GB FLASH, bez kamere, itd.)

IMHO, zamisao je odlicna (bar meni) jer nije lose imati jeftini, mali prijenosnik za surf, koji dokument, itd. i uz njega imati punokrvni prijenosnik za sve ostalo.
Kad bi za isto (ili malo vise novaca) izdali i tabletnu verziju onda bi UMPC platforma uistinu dosla do izrazaja (sto po sadasnjim cijenama ne moze nikako).

raf 08.01.2008. 11:45

http://www.bug.hr/bolex/index.asp?id=84487&page=1

Hamm 08.01.2008. 11:58

meni se totalno sviđa :)

baš ono kaj mi treba :)

De5tr0yer 08.01.2008. 12:08

sexy:D

jos da je bar duplo veci SSD disk:rolleyes:

kundak 08.01.2008. 12:30

MA ja san ga planiar kupit jos od kad san vidia da se izrađuje, jer mi ne triba neki laptop sa svemirskim performansama koji moran gurat u karioli kad mi zato sluzi pc. Ima li ko kakvu ideju o tome kada bi se moga nac unas ? -vidim da ga u bugu vec imaju....

MAXx 08.01.2008. 18:35

Jako je dobro to da je jeftin,prijenosan i vrlo lagan za korištenje. Mnogi stariji ljudi ne znaju koristiti winse a, kamoli da bi nesto instalirali tako da je to jako dobro. Za taj Linux i ne trebaju neke svemirske komponente. Taj Celer i 512mb je sasvim dovoljno i za XP(imo sličan komp pa znam).

EDIT:
Jel ko zna kolko je kvalitetan ekran?

mymoon 08.01.2008. 19:27

sinoć sam ga isprobao, nabavljen je u slo.

ekran je pristojan, ipak je to malo bolji digitron. :D
šala, stvar radi, imho su malo presitni fontovi pa baš spika da je za starije i ne stoji...
duži rad od jednog sata, koliko sam se družio s njim, je i meni postao zamoran.

u manualu postoji i vodič za instaliranje xp-a, za što treba imati eksterni cd drive ili hdd, naravno.

De5tr0yer 08.01.2008. 20:31

Citiraj:

Autor mymoon (Post 919462)
sinoć sam ga isprobao, nabavljen je u slo.

ekran je pristojan, ipak je to malo bolji digitron. :D
šala, stvar radi, imho su malo presitni fontovi pa baš spika da je za starije i ne stoji...
duži rad od jednog sata, koliko sam se družio s njim, je i meni postao zamoran.

u manualu postoji i vodič za instaliranje xp-a, za što treba imati eksterni cd drive ili hdd, naravno.

ajd mali review nabaci:)

mymoon 09.01.2008. 15:27

kakav review? :D

to je pisaća mašina koja je jako malena. ima 3 usb-a mislim, utor za neke mem.kartice i ima bateriju pa je prenosiv. koliko dugo radi preko baterije ne znam, nije kod mene nego sam samo sat-sat i pol pokazivao neke osnove reda na njemu. ovaj je imao i hrvatske znakove na tipkovnici, ali prebacivanje na drugi jezik (def. je engleski) ide samo preko cmd prompta, a tu sam tanak, ne volim se zafrkavati sa postavkama napamet. sa ovim asusom je došlo i upustvo kako ga prebaciti na slo tipkovnicu (si) ali ja nisam siguran da bi stvar radila da sam ubacio "hr" umjesto "si"...
tipkovnica je malena, ali ne premalena pogotovo ako se ne misli puno pisati. vidio sam da ima firefox, ali nisam ga isprobavao jer nije bilo interneta u blizini (ugrađen wlan). open office je ubačen, ali je ekran toliko malen da se vide 7-8 redova teksta, nešto poput ovog okvira "brzi odgovor" sa pce foruma. ako se radi sa fontom od 10-12, on je presitan i zamara oči da je milina.
touchpad je taman osjetljiv koliko treba, malen je ali dovoljan iako imam poprilične prste na popriličnim šakama. :fiju:

driveri? pisač (samsung ml-2010) nije htio proraditi spojen putem usb-a iako ga je linux prepoznao i "instalirao" drivere... još ću se morati igrati sa time.

možda ga uzmem na dan-dva preko vikenda pa napišem iskustva i kakav ss ubacim nakon toga.

Matta 11.01.2008. 16:17

Za te novce stvarcica je strava. :care:
Steta sto ga nema uzeti kod nas jer bih ga odmah uzeo posto vrti win xp bez ikakvih problema.

Da vidite sta sve ljudi trpaju u njega. Jedan tip na jkkmobile je na njega stavio touchscreen panel, unutaRnji bluetooth i HSDPA modul, dodatna dva unutranja USB porta za flash stickove, itd. :respekt:

http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=6036

nino 11.01.2008. 18:26

Vidim da je ovaj srednji (4gb) model u Trstu nabavljiv za 225€, pa nije to ni lose. ;)

Shrek 11.01.2008. 18:34

Eto lap za 200 eura i auto indijski za 12000 kn, jos kad bi benzin bio 2 kn pa di bi nam bio kraj

rossonero 13.01.2008. 18:28

Citiraj:

Autor Shrek (Post 922563)
Eto lap za 200 eura i auto indijski za 12000 kn, jos kad bi benzin bio 2 kn pa di bi nam bio kraj

Ovaj lap vrijedi toliko, ali ovaj indijski nebi vozio (nekom ozbiljnijom cestom) ni da je zabadava. :D


Inace, stvarcia mi svidja jako, za tu lovu dobim zbilja nekoliko korisnih stvari.

-VGA izlaz, spojim ga drito na TV(divx), nemam potrebu przit na RWove i gledat na playeru koji me ionak zaj. Jos u kombinaciji s wireless mrezom doma, vuces film iz bilo kojeg kutka kuće.

-Odlicno za ubit vrijeme između predavanja, a da netrebas u torbi šlepat 3 kg, ako putujes iz daljeg ko i ja. Igre, surf, mail.

-Cak i doma za (ne prezahtjevno) surfanje, instant mess., ako nisam pred PC-om, nego negdje izvaljen pred TV-om.

-i jos mozes radit i bilo sta ozbiljnije, kolko tolko.

-Memoriju nadoknadim s nekim stikom koji mi ionak treba i za druge stvari.
A ni SD kartice nisu preskupe.

Ako ovaj Linux nekome ne stima, stavi se gore neka okljastrena verzija Win XP-a.

Nadam se samo da nece prenapuhat cijenu. :)

mymoon, znas li kolko dodje u Slo?

Codiac 13.01.2008. 21:33

hmn ak je vjerovati bug-u

cijena je cca 2400kn sto je imho gro previse...

jer za soma kn vise dobijem puno bolji lap... tipa MSI VR601 ak ce biti oko cca 1500-1700kn onda je ok ista vise je previse .

Shrek 13.01.2008. 22:33

Dobijes puno bolji lap ali od 15 inca, ovo je fora jer ga mozes nositi gdje god oces i za one osnovne stvari je skroz ok. Iako bi ova cijena od 200 eura i meni bolje odgovarala

rossonero 14.01.2008. 00:48

Jest da je ovaj 15" lap bolji od Eee-a, no to i nije za neko uspoređivanje.
Eee se treba uspoređivati s ultra mobile PC-evima koji su vecinom preko 10 000 kn, ima MSI po 6, 7000, i mozda jos pokoji jeftiniji.
I moze se uspoređivati na neki nacin s nabrijanim mobitelima, dlanovnicima, itd, a oni su isto preko 4000, 5000.

Matta 14.01.2008. 09:03

Trenutno nema prijenosnika na trzistu koji se moze usporediti sa eee-om. OLPC je izvan konkurencije jer je to nesto sasvim drugo, a svi UMPC-ovi nisu u cjenovnom razredu eee-a (najjeftiniji UMPC u USA je otprilike $900 a eee 2G je $299). Zbog svega toga eeePC se prodaje na tone i premasio je sva ocekivanja, ukljucujuci i Asusova.
Na CES-u je najavljen prvi izravni konkurent eee-u, Everex Cloudbook, a moze se ocekivati prava eksplozija novih najava zato sto je trziste gladno takvih proizvoda.

A da mu je cijena losa, to takodjer ne stoji. Najjeftiniji eee 2G dodje oko 300$, sto je otprilike 200 eura, odnosno 1470 kuna.
Cijena u Trstu za 4G je 300 eura sto je 2200 kuna. Priznajte, za usrani mobitel prosjecni Hrvat plati vise. :fiju:

Fleks 14.01.2008. 09:34

Sve bi bilo super i uzeo bi ga odma da ima 2'' veci ekran...

laptop mi treba da bude ultra lagan i prenosan, 15'' gromada me UOPČE ne zanima, a sad da bi davao 15k kn za nekog vaio sa 11'' ekranom koj mi je super... Mislim da nebu islo.

ovo je super, al kad bi barem imao ekran od ruba do ruba. Gore frknem ociscene windblowse i to je to. Mogu imati IM iz kreveta i citat forum dok sam na WCu, za drugo mi i netreba uprincipu...

Bas me zanima kaj ce biti od toga svega. Nadam se samo da ce i ostali proizvodjaci uvidjeti kolko je u stvari ovo dobra ideja. laptop za 1500kn. Mrak :)

Matta 14.01.2008. 10:52

I to ti se mozda ostvari. :)

Asus je dao par hintova da bi u prvoj polovici ove godine mogao izbaciti 8.9" model, koji bi isao od ruba do ruba, s tim da bi zvucnici promijenili mjesto na kojem su sada. Jos nista nije official, tako da nemam vise informacija.

devil_kc 14.01.2008. 12:19

official je, postoje slike ali je rezolucija ista.

Matta 14.01.2008. 13:39

Postoje slike ali na kraju je ispalo da to nije 8.9" ekran nego neki 8" prototip sa 800x480 rezolucijom. U svakom slucaju, nije to to.

kovrcava 14.01.2008. 14:52

u HR će bit dostupan u bijeloj boji (za početak) u veljači...

mymoon 14.01.2008. 19:19

Citiraj:

Autor rossonero (Post 924351)
...

mymoon, znas li kolko dodje u Slo?

ne, probati ću doznati koliko je koštao baš ovaj primjerak.

a za sada: http://www.bof.si/product.cp2?guid=1...F-41AB13CC5D5B ;)

PointDexter 19.01.2008. 15:59

Vijest iz Mikronisa :stoopid:

Citiraj:

Početkom veljače u našoj ponudi moći ćete pronaći računalo zbog kojeg ćete sigurno poželjeti osobno doći u naš dućan! Radi se o revolucionarnom prijenosnom računalu tvrtke ASUS razvijenom u suradnji sa tvrtkom INTEL. ASUS Eee PC je prijenosnik koji spada u kategoriju "subnotebook" računala. Glavne karakteristike ovog uređaja su težina od 0,92 kg, 7 inčni ekran rezolucije 800x480 piksela, 4GB SSD (solid-state drive), Linux operativni sistem koji se "podiže" za dvadesetak sekundi. Također moguća je i instalacija Windows XP operativnog sistema. Cijena uređaja će biti samo 2399 kuna!
Malo ipak previse:fiju:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger