PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hlađenje (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Hladnjaci za Intel procesore - 4.dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=222180)

sharyn 22.05.2011. 04:28

Hladnjaci za Intel procesore - 4.dio
 
Prvi dio popularne teme o izboru i preporukama hladnjaka za Intelove procesore se nalazi ovdje:
Hladnjaci za Core 2/Core i7/i5 procesore - 1.dio

Drugi dio, ovdje:
Hladnjaci za Core 2/Core i3/i5/i7 procesore - 2.dio

Te treći dio, ovdje:
Hladnjaci za Core 2/Core i3/i5/i7 procesore - 3.dio

*Posljednja tema je svakako preporučljiva za čitanje prije postanja i kupovine, budući da je i dalje puna relevantnih informacija, savjeta i preporuka u vezi hlađenja


Pozdrav bećari :)

Naime pošto planiram OC-at i5 2500k mislio sam uzet noctouu d14, no sad gledam cijene kod nas i čini mi se nekako previsoka, da li postoji nekakva alternativa tom cooleru koja je dostupna kod nas u tom cjenovnom rangu ili jeftinija. Čak sam razmišljao o corsair h70 i slabijem h50 ali ne znam... nisu mi nešto privlačni. Proc planiram držat na 4.3- 4.5 ghz 24/7.
kučište u koje bi cooler trebao pasati je thermaltake armor a60. na stranici piše da je max dozvoljena visina coolera 180 mm.

sharyn

hammer_of_thor 22.05.2011. 07:40

Citiraj:

Autor sharyn (Post 1911652)
Pozdrav bećari :)

Naime pošto planiram OC-at i5 2500k mislio sam uzet noctouu d14, no sad gledam cijene kod nas i čini mi se nekako previsoka, da li postoji nekakva alternativa tom cooleru koja je dostupna kod nas u tom cjenovnom rangu ili jeftinija. Čak sam razmišljao o corsair h70 i slabijem h50 ali ne znam... nisu mi nešto privlačni. Proc planiram držat na 4.3- 4.5 ghz 24/7.
kučište u koje bi cooler trebao pasati je thermaltake armor a60. na stranici piše da je max dozvoljena visina coolera 180 mm.

sharyn

Prolimatech Megahalems, Prolimatech Armageddon, ThermalRight Venomous X, TRUE 120, Zalman CPNS10X.
Svaki od navedenih će sa jednim ventom hladiti gotovo jednako kao Noctua.

Tomek32 02.06.2011. 07:47

http://www.hardwaresecrets.com/news/5684

Jel vidio tko :)? Izgleda mocno s onih 6 direktnih toplovodnih cijevi.

Bullet1 02.06.2011. 13:13

Taj cooler možda, ali samo možda bude dobar za s2011 procesore jerbo je baza prevelika i za jednoga Sandy Bridgea, 2-3 toplovodne cijevi bi ostale "nezaposlene" a tu se gubi svaki smisao tog coolera.

Who knows, možda i Zalman iznenadi ovaj put.

JuiceBox 02.06.2011. 13:44

Citiraj:

Autor sharyn (Post 1911652)
Pozdrav bećari :)

Naime pošto planiram OC-at i5 2500k mislio sam uzet noctouu d14, no sad gledam cijene kod nas i čini mi se nekako previsoka, da li postoji nekakva alternativa tom cooleru koja je dostupna kod nas u tom cjenovnom rangu ili jeftinija. Čak sam razmišljao o corsair h70 i slabijem h50 ali ne znam... nisu mi nešto privlačni. Proc planiram držat na 4.3- 4.5 ghz 24/7.
kučište u koje bi cooler trebao pasati je thermaltake armor a60. na stranici piše da je max dozvoljena visina coolera 180 mm.

sharyn


Prolimatech SuperMega.Ja hladim i5 2500k na 4.4 s njim, i odlicno obavlja posao :chears:

Luce 14.06.2011. 09:53

AC Freezer Pro 7 ili Ninja 2
 
Narode molio bi preporuku koja od ova 2 hladnjaka da uzmem za svoju konfu,naime mislim proc dici na 3.2 pa sta bi mi bolje hladilo.?

Hvala,
Pozz

BojanZD 14.06.2011. 10:03

To uopće nije ista kategorija hladnjaka i nisu baš za usporedbu!?
Ninja je bolji u svakom smislu-tiši, veći, bolje hladi..

Ivo_Strojnica 14.06.2011. 10:08

Da, Ninja 2 je puno bolji.

Rebbit 14.06.2011. 11:59

compare kruške i jabuke...

p.s. ne dođe ninja 2 duplo vise za bezveze :)

Luce 14.06.2011. 12:48

Citiraj:

Autor BojanZD (Post 1924824)
To uopće nije ista kategorija hladnjaka i nisu baš za usporedbu!?

Citiraj:

Autor Rebbit (Post 1924924)

p.s. ne dođe ninja 2 duplo vise za bezveze :)


Lik mi je doso imam 2 775 hladnjaka jedan pro7 i njinja 2 i jedan i drugi cjenim 120 kn pa biraj
tako sto se cijene tice men isto samo mi je kvaliteta hladnjena bitna.

BojanZD 14.06.2011. 14:55

Ako je ninja neoštećen i ispravan, onda nemaš šta rzmišljat.
Uostalom, guglaj malo pa ćeš vidjet da je ninja apsolutno bolja od freezera.
Sve je rečeno!

pero78 16.06.2011. 17:21

Pozdrav ekipa

treba mi mala pomoc, trazim hladnjak za e8500 koji bi htio oc, najvaznije bi mi bilo da nije komplicirana instalacija a naravno da dobro i hladi :-)
cijena pa oko nekih 300kn

mamutarka 16.06.2011. 17:22

CM Hyper 212+

pero78 16.06.2011. 17:50

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 1926344)
CM Hyper 212+

Hvala na tako brzom odgovoru

Doink the Clown 16.06.2011. 19:21

Citiraj:

Autor pero78 (Post 1926361)
Hvala na tako brzom odgovoru

I ovdje si ga lijepo naručiš :)

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8413

E-mil 16.06.2011. 19:44

A zašto ga ne naručiti odavde:

http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.903.212

i razliku od 5 pivi utočiti u mješinu :D:D


ili popiti kavu na Stradunu :kafa:

Doink the Clown 16.06.2011. 19:53

Citiraj:

Autor E-mil (Post 1926396)
A zašto ga ne naručiti odavde:

http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.903.212

i razliku od 5 pivi utočiti u mješinu :D:D


ili popiti kavu na Stradunu :kafa:

A može i tako (damn, zaboravih da i Stinks sad ima CM hladnjake :D).

E-mil 16.06.2011. 21:11

I to se događa. Tko bi si mogao zamisliti da će Links biti najjeftiniji u ponudi neke komponente.

Drvoje 16.06.2011. 21:29

Citiraj:

Autor E-mil (Post 1926440)
I to se događa. Tko bi si mogao zamisliti da će Links biti najjeftiniji u ponudi neke komponente.

Čak imaju trenutno i Xigmatek asortiman po ok cijeni (Gaia je planula jako brzo), a SilverPower napajanja (OEM Sissica :D) u njih su svojedobno bila bestseller. Da bar daju popust na keš sve 5 :fiju:

MAGARAC 24.06.2011. 01:02

Antec KUHLER H2O review, HardOCP
Opet se ponavlja ista prica kao i sa H70. Bez gomile buke nema ni pravih performansi iako bi rade izbrao ovaj Antec jer je ipak nijansu tisi i bolji. TR Archon je zvijer, necujan a odlicne perf...

HCS 24.06.2011. 01:36

Ima li tko ovaj novi Scythe Mine 2? Kak se ponasa? Na akciji su u Linksu.

lovranac 24.06.2011. 14:00

koji bi bio trenutno najbolji kuler do 200 kn u linksu (freezer 7 pro, katana 3 ili hyper tx3)
i kakav je ovaj freezer 13 koji je na akciji trenutno

DiTech 24.06.2011. 16:34

Kupio sm Corsair A70, i apsolutno sam zadovoljan s temp/bukom koje postize osim sto ima 3 pina na ventovima (kao i vecina novih kulera) pa se nemoze lako s ploce kontrolirat vrtnja - no to sam rijesio sam scythe fan kontrolerom. Imho dobar odnos cijene/kvalitete.

E-mil 27.06.2011. 12:35

Situacija je slijedeća.
Hladnjak je IFX-14 sa 2x120mm ventilatora. Neki dan, dok mi je bočna stranica kučišta bila izvađena van, primjetio sam poprilično jake i uznemirujuće titranje cijelog hladnjaka zajedno sa ventilatorima.
Kako su mi ventilatori spojeni na potenciometar (Zalman MFC1), uspio sam zaključiti da se to vibriranje događa na okretajima od cca 1200-1300 RPM. Znači, na nižem ili na višem broju okretaja, vibriranje prestaje ili je zanemarivo.

Znam da nije bezazleno ali koliko je takva situacija "opasna", prvenstveno mislim na ono što moraju izdržati CPU i MBO?
Obzirom da to nisam prije primjećivao, a uvijek su mi ventilatori bili na kakvih 1200 okretaja, očito da se nešto u cijeloj kombinaciji promijenilo. Strah me da se tako nešto ne ponovi, bez obzira na RPM ventilatora, a da ja to kasno primjetim.

Da li su za to krivi samo ventilatori ili nešto treće?
Što napraviti?

Overclock 27.06.2011. 13:10

Ne bi trebalo biti opasno, nista se ne piga a vibracija se samo prenosi preko maticne na kuciste pa na podlogu....

Imao sam slucaj kod kojeg je puklo jedno pero (naravno samo od sebe) na cooleru od grafe (neka nv 79xx GTO), kuciste je lagano klizilo po stolu od vibracija i to je covjeka zivciralo kojih mjesec dana prije nego je odlucio djelovat. Cak mu ni HDD nije sjebalo koji su osjetljivi na takve stvari pa tesko da bitno utjece na druge komponente.

Ventovi su definitivno uzrok a mozes to ublaziti tako da ucvrstis vrh hladnjaka za kuciste, probaj rukom uhvatit pa vidi kolko su blaze vibracije. (takvi ventovi su se pogotovo isticali na coolerima tipa big typhoon)

Crypto 27.06.2011. 13:17

Citiraj:

Autor E-mil (Post 1931175)
Situacija je slijedeća.
Hladnjak je IFX-14 sa 2x120mm ventilatora. Neki dan, dok mi je bočna stranica kučišta bila izvađena van, primjetio sam poprilično jake i uznemirujuće titranje cijelog hladnjaka zajedno sa ventilatorima.
Kako su mi ventilatori spojeni na potenciometar (Zalman MFC1), uspio sam zaključiti da se to vibriranje događa na okretajima od cca 1200-1300 RPM. Znači, na nižem ili na višem broju okretaja, vibriranje prestaje ili je zanemarivo.
/.../
Što napraviti?

Valjda se nekaj zeznulo s lagerima pa rezonira sustav na tim brzinama. U svakom slučaju nemoj držati ventilatore u tom rasponu brzina jer budu se prvenstveno oni razletjeli. Utjecaj na procesor mislim da se može zanemariti, a za matičnu treba vidjeti kolko su jake te vibracije, ne postoji baš univerzalno mjerilo kaj je sigurno, a kaj nije, moraš sam procijeniti.

@Overclock: Kak se ništa ne piga? Pa vibracije se prenose prvo na područje oko socketa i tu se malo savija matična prije nego se prenesu vibracije na kućište. Ovakva oscilirajuća opterećenja su daleko gora od statičkih (težak kuler npr.) i ja bi mogućnost da se to pojavi probal svesti na minimum.

Overclock 27.06.2011. 15:55

Citiraj:

Autor Crypto (Post 1931200)
@Overclock: Kak se ništa ne piga? Pa vibracije se prenose prvo na područje oko socketa i tu se malo savija matična prije nego se prenesu vibracije na kućište. Ovakva oscilirajuća opterećenja su daleko gora od statičkih (težak kuler npr.) i ja bi mogućnost da se to pojavi probal svesti na minimum.

Moja teorija + promaranje u mom slucaju:

Sam vrh Big typ se u najgorem slucaju pomicao oko 1.5mm, al ajmo reci da je 3mm, vrh coolera je vise nego duplo dalje od sredista socketa nego rupe za mounting + heatpipeovi su elasticni i upijaju dobar dio vibracija pa prema tome pomicanje na samoj plocu kod srafa je oko 0.3-0-4mm. To pomicanje od 0.4mm najjace djeluje na minimalnoj duljini od 3-4cm (gornja desna mount rupa i gornja srednja rupa za pricvrstit plocu), znaci na pola te duzine (gdje zapravo i jesu prve komponente) je 0.2 mm. Provjereno puno gori uvjeti koji ukljucuju vibracije i savijanje, ne smetaju maticnim plocama :)
(uzeti u obzir da su sve velicine duple i zaokruzene na vise)

Ne kazem ja da ne steti, vec da je zanemarivo.

DiTech 27.06.2011. 16:11

Citiraj:

Autor Overclock (Post 1931330)
Moja teorija + promaranje u mom slucaju:

Sam vrh Big typ se u najgorem slucaju pomicao oko 1.5mm, al ajmo reci da je 3mm, vrh coolera je vise nego duplo dalje od sredista socketa nego rupe za mounting + heatpipeovi su elasticni i upijaju dobar dio vibracija pa prema tome pomicanje na samoj plocu kod srafa je oko 0.3-0-4mm. To pomicanje od 0.4mm najjace djeluje na minimalnoj duljini od 3-4cm (gornja desna mount rupa i gornja srednja rupa za pricvrstit plocu), znaci na pola te duzine (gdje zapravo i jesu prve komponente) je 0.2 mm. Provjereno puno gori uvjeti koji ukljucuju vibracije i savijanje, ne smetaju maticnim plocama :)
(uzeti u obzir da su sve velicine duple i zaokruzene na vise)

Ne kazem ja da ne steti, vec da je zanemarivo.

Mislim sama ideja pustiti nesto da trese a ne promijeniti/popraviti vent od 80kn je ono u najmanju ruku cudna. E-mil probaj malo wd u sredinu gdje su lageri ili mijenjaj vent.

Drvoje 27.06.2011. 22:03

Citiraj:

Autor DiTech (Post 1931351)
Mislim sama ideja pustiti nesto da trese a ne promijeniti/popraviti vent od 80kn je ono u najmanju ruku cudna. E-mil probaj malo wd u sredinu gdje su lageri ili mijenjaj vent.

WD se ne preporucuje, vec kap motornog ulja (navodno kemijski sastav / viskozitet ili neki 3. racqu ne valja kod WD za takve "fine" ležajeve - zaboravija sam link na članak)

EDIT (Iako je bio neki drugi članak novijeg datuma poslužit će i ovo) http://www.overclockers.com/forums/a.../t-362251.html

DiTech 27.06.2011. 22:46

Citiraj:

Autor Drvoje (Post 1931564)
WD se ne preporucuje, vec kap motornog ulja (navodno kemijski sastav / viskozitet ili neki 3. racqu ne valja kod WD za takve "fine" ležajeve - zaboravija sam link na članak)

EDIT (Iako je bio neki drugi članak novijeg datuma poslužit će i ovo) http://www.overclockers.com/forums/a.../t-362251.html

U pravu si, kad bolje razmislim WD isusuje previse, ovo bi idealno bilo fino ulje za podmazivanje, npr. -> http://www.foerch.hr/product.aspx?p=...8e2066c14&js=1


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger