PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Optički uređaji (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Prženje DL DVD-ova i problemi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=153536)

pećina 17.07.2009. 14:34

Prženje DL DVD-ova i problemi
 
Imam užasan problem, imam pržilicu Samsung SH-S203N i uništava mi DL dvdove koji nisu skupi. Štoviše, na bratovom laptopu također ne mogu pržiti DL dvdove. Firmware mi je najnoviji na pržilici ali mene zanima jel postoji neka pouzdana pržilica jer ove stvari moram spržiti na DL diskove.

gamer 17.07.2009. 16:23

Citiraj:

Autor pećina (Post 1387151)
Imam užasan problem, imam pržilicu Samsung SH-S203N i uništava mi DL dvdove koji nisu skupi. Štoviše, na bratovom laptopu također ne mogu pržiti DL dvdove. Firmware mi je najnoviji na pržilici ali mene zanima jel postoji neka pouzdana pržilica jer ove stvari moram spržiti na DL diskove.

Pojasni podebljano.

Nisam przio vec par mjeseci DL-ove, ali sa Verbatimom onda nisam imao problema, niti jednom.
Mozda ti burazova prza ne podrzava DL.
Ako podrzava, i ako ih ne mozes prziti, odgovorio si si sam na pitanje.

pećina 17.07.2009. 16:28

Citiraj:

Autor gamer (Post 1387240)
Pojasni podebljano.

Nisam przio vec par mjeseci DL-ove, ali sa Verbatimom onda nisam imao problema, niti jednom.
Mozda ti burazova prza ne podrzava DL.
Ako podrzava, i ako ih ne mozes prziti, odgovorio si si sam na pitanje.

Uf, krivo sam napisao, trebao sam reći koji nisu jeftini :D

Možda nije jasno iz konstrukcije rečenica ali to su dvije različite pržilice, moja samsungova te bratova na HPovom laptopu i obe ne prže DL dvdove. Probao sam traxdata i imation.

fran123456 17.07.2009. 16:59

Probaj Verbatim, przi najnizom brzinom. Stavi Ashampoo.

Xenon 23.07.2009. 17:37

to ti je samsung

coconut 23.07.2009. 18:36

Stavi brzinu snimanja na stupanj manje od nazivnog za taj medij. Npr. ako je medij 8x, stavi na 6x ili 4x.

Trbonja 23.07.2009. 21:24

U dva dana sam spržio dva printabilna Verbatimova DL DVD-a na Nero 8 brzinom od 4x i nikad me nije zeznula pržilica Lite-On. I prije sam pržio na isti način i nikad problema.

alan_poh 24.07.2009. 03:17

koristi samo Verbatim DVD DL.....ja ih koristim godinu dvije, a jos od prije koristim uvijek Verbatim DVD-ove, vec nekih 7 godina, a snimam cesto i nikad me nisu iznevjerili...desi se da koj bude u kurcu, ali to je otprilike recimo 1 na 300 dvd-a, i to u vecini slucajeva bude ostecen fizicki....uz to, traxdata i ostala sranja cim ih malo ogrebes ne citaju vise, dok verbatim radi i dalje.....koristi SAMO Verbatim. Amen

Ubleha 24.07.2009. 08:48

Nazalost novi verbatimi su sranje u odnosu na stare, imam vise od 1000 starih i svi su ok. a ovi novi stalno problemi tako da sada vise koristim Sony.

Metamphetamine 24.07.2009. 21:18

Probaj Ashampoo Burning Studio 9 i koristi Track at once mod.

Mario92 24.07.2009. 21:24

Ja koristim Traxdatine DVD-e, spržio sam ih možda oko 200 i s nijednim nisam imao problema. Sranja imam s Kvarkom i Princom (pogotovo DL).

svebee 25.07.2009. 00:52

Citiraj:

Autor Ubleha (Post 1391657)
Nazalost novi verbatimi su sranje u odnosu na stare, imam vise od 1000 starih i svi su ok.

trebao bih printabilne (DVD) medije iz linksa, imaju TRAXDATA ili VERBATIM. moram odabrati manje zlo :) verbatim ipak?

Metamphetamine 25.07.2009. 01:18

Citiraj:

Autor svebee (Post 1392288)
trebao bih printabilne (DVD) medije iz linksa, imaju TRAXDATA ili VERBATIM. moram odabrati manje zlo :) verbatim ipak?

po meni su i traxdata i verbatim u redu. kupio sam brdo traxdata DL-ova u HG-u po 7,90kn:D/kom i nijedan nije falio.

denied 25.07.2009. 02:16

Spržio sam i više od stotinjak verbatima i samo 1-2 su mi crkla.........u svakom slučaju ne želim ni ne vidim razloga eksperimentirati s drugim medijima (kupujem ih za 10kn)....

Ubleha 25.07.2009. 10:02

Ako vam je mjerilo kvalitete to sto nije crko nijedan u toku snimanja e onda nemate blage veze, ja snimam dvd-ove vec dugi niz godina i jedno vrijeme sam fino i zaradio od toga, ali nije problem snimiti barem meni jako rijetko crkne bilo koji medij vec je problem kako radi nakon 6 mjeseci ili godinu i dali uopste radi, ili kakva je kompatibilnost sa stacionarnim playerima.
Sa starim verbatimom nije bilo nikada problema dok ovi novi znaju da od 10kom. svih deset zapinju u playeru sto se nikad prije nije dogodilo, i to ne samo meni vec i mnogim mojim kolegama koji se bave snimanjemi i skupljanjem filmova kao i ja.

denied 25.07.2009. 10:19

Da se ispravim.....Svi koje sam sprzio preko stotinjak DL-ova i nekoliko tisuća SL verbatima (velika većina plus medija) je snimljena vrlo kvalitetno - svakih nekoliko provjerim kvalitetu prženja tako da mogu sa sigurnošću reći kako su snimljeni.
Do sada ni jedan nisam našao koji je snimljen da je nečitljiv nakon nekog vremena. Koristim prvenstveno samo plus medije (r i rw).....Naravno govorim o AZO medijima....


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger