PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   web kamera (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=21581)

bonovox 06.06.2005. 22:29

web kamera
 
Hi! Zanima me..koja je najbolja web kamera po vašem mišljenju..do 300 kn!
mislim sam si priuštiti jednu ali neznam koju?! Što velite na OVU

Codiac 06.06.2005. 23:09

imho to je samo bacanje love......

Uzmi neki jeftilen za 100kn od trusta i gotovo.... jer za sto ce ti videokonferencije maybe ?

uglavnom kazem ti netreba ti nis bolje od neke najobicnije sve drugo je bacanje love....

bonovox 07.06.2005. 00:19

Citiraj:

Originally posted by Codiac-
imho to je samo bacanje love......

Uzmi neki jeftilen za 100kn od trusta i gotovo.... jer za sto ce ti videokonferencije maybe ?

uglavnom kazem ti netreba ti nis bolje od neke najobicnije sve drugo je bacanje love....

Vjerujem da si u pravu..iako bih volio da ak ju već kupim da bar ima koliko-toliko dobru rezoluciju..:o :D

Bran 07.06.2005. 09:58

Što sr tiče omjera cijene i kvalitete mislim da bi ova trebala biti dobra. Inače ja imam web kameru i samo jednom sam je koristio, tako da je upitna njezina isplativost. A i naše veze su spore.

Andjelko 09.06.2005. 15:48

Citiraj:

Originally posted by Bran
Što sr tiče omjera cijene i kvalitete mislim da bi ova trebala biti dobra. Inače ja imam web kameru i samo jednom sam je koristio, tako da je upitna njezina isplativost. A i naše veze su spore.
Kupis najeftiniju (mislim Sweex ili tako nesto) i, budi siguran: neces ju koristiti. Sve te kamere su smece. To je jedan od razloga sto ti ispadne nekvalitetna slika.
Kupi kameru ispod 100 kn. i trebas sefa rasvjete, reflektore itd. za nesto sto samo ti zoves slikom.

Koristim LG UC35 i daje izvrsnu sliku 640x480. Malo piksela. Da. Ali zato je sve ostalo u redu. Upravo izvrsne boje, kontrast, radi uz obicnu stolnu svjetiljku. Ovaj model neces naci, LG se odrekao WEB kamera. Stara je valjda 6 godina. Izasli su svi driveri i radi stabilno sa svim OS.
U vrijeme kada sam ju kupio slikao sam sve: od "dlakavih" jagoda, do zalaska sunca, kroz prozor.

U to vrijeme su dig. fotici bili odvratno skupi.
Danas neki modeli mogu sluziti i kao web cam.

U doba 64/64kbps kabla sam se nagledao i napricao. Slicica mala i trzava, ali kvalitetna. Sada isti kabl prenosi 512/128 i makar fino vidim svoje korespodente. 128k up je jos uvijek trzavo, ali ide.
Znamo koji BW treba za prijenos slike. Uostalom, covjek moze uvijek snimiti neki "filmic" i poslati.

Model koji navodis nisam probao. Ucini to svakako, slabo svjetlo, obrati paznju na boje, suma (nasumicnih tockica, snijega) ne smije biti. Detalji se moraju vidjeti.
Web cam zbilja ne bi trebalo zapostavljati danas.

Jelc 09.06.2005. 16:29

Imam već par godina Philips PCVC740K PRO webicu i mogu reći da je izvrsna.

Dobar senzor, snimao sam sa njom i u full MPEG2, može snimati 0-60fps-a ovisno o rezi.

640x bez beda full PAL.

Dosta je popularna kod astronoma jer uz sitne modifikacije snima direktno našarafljena na teleskop.

Mislim-SVA "digitalija" je osjetljiva kad je osvijetljenje slabo, ova je malo manje osjetljiva.

Prikopčao sam bio i svoju Minoltu Z1 da radi kao webica i isto se u mraku možeš slikati...

Nije bila baš jeftina kad sam je kupovao ali mi bogme nije žao.

Snimao sam sa njom nešto nekompresirano (oko giga po minuti), poslje propustio kroz Canopus u MPEG2 i bilo je kvalitetnije nego većina ondašnjih video kamera.

Andjelko 10.06.2005. 19:07

Evo ti jedan primjer slike, govorio sam o "dlakavim jagodama".. ;)

izbliza jagode

Biti ce na stranici nekoliko dana, jest tematski vezana za moj uvrnuti logotip, ma nema veze (sto palme ne rastu..) :D

MadBoY 11.06.2005. 00:09

Prejebena slika! Danasnje web camere imaju sliku kojaje blago receno sranje. Frend je kupio neku koja usput ima i 128MB memorije pa sluzi kao memory key...i slika je dobra....al kako se zove...pojma neam...nesto sa SSSSS...ss... :confused:

bonovox 13.06.2005. 22:59

Citiraj:

Originally posted by Andjelko
Evo ti jedan primjer slike, govorio sam o "dlakavim jagodama".. ;)

izbliza jagode

Biti ce na stranici nekoliko dana, jest tematski vezana za moj uvrnuti logotip, ma nema veze (sto palme ne rastu..) :D

Jagode izgledaju k'o prave..hehe..fakat super slika!!


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger