PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   !!!UPOMOOOOĆ!!! Problem? SVE!!! (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=15677)

mrtvi piksl 26.12.2004. 15:47

!!!UPOMOOOOĆ!!! Problem? SVE!!!
 
Ok, evo kako ćemo:

kupio, platio i dobio komp, ovaj u sigu, tj... neke stvari sam moro čekat (dosta dugo) i sad da si ubijem vrijeme, a imao sma PSU, sam kupio onaj molex replacement vantecov i probo to malo napravit, malo klimavo, ali radi... e sad, pospojim ja sve ovo: stavim proc, stavim zalmanovu thermal grease, stavim zalmana, meme, grafu, optikanere, hard etc. i donesem napajanje. i sad spojim ja to sve kolko znam i umijem, maknem sve žice, malo posložim, prikopčam monitor, keyboard i miš sa ovog starog kompa i upalim power. čuje se neki tiši "klik" i:

cold-cathode lampe rade
ventovi rade
zalman radi
matična led svijetli
tipk i miš rade
ali nema nikakvog signala: monitor blank - kao da je komp ugašen... optikaneri ne rade, flopi isto ne.

kažem: problem je u psu-u, idem popremještat kablove molexe i upalim: isto ko gore, sam kaj sad reagira i jedan optikaner...

idem opet malo porazmještat: upalim, čuje se neki biip zasvjetle lampe i ventovi, i pijuuuu - mrtvo... ostavim malo, ugasim odostraga, ponovo upalim - i opet tako...

što da radim!?! jel mi nešto otišlo?!??!?! ?


ako treba još neke informacije, sam pitajte, samo da mi neko pomogne!!! :( :( :(

Sretan Božić... :(

tor 26.12.2004. 15:50

Probaj počupati sve van i spoji samo osnovno pa uštekavaj jedan po jedan da vidiš što te jebe. I jesi siguran da si dobro pokopčao one vantecove molexe (mislim na raspored žica)? Koji PSU je u pitanju?

brzi181 26.12.2004. 15:51

ja sam ima takav prob maticna rami i graf nisu radili u kombinaciji tj. "sve radi a nista ne radi". probaj sa nekim drugim ram-ima

mrtvi piksl 26.12.2004. 15:51

1: ćiftek 420

2: jesam, dobro sam kaj se redoslijeda tiče - al su malo klimavi (tj, malo idu napred nazad)

Darth Revan 26.12.2004. 15:57

daj to sve osposobi pa da vidimo kako vristi OCZ! OC.aj ga do bola, sta ne radi, probaj 1 stick memorije ,probaj drugu graf, iskopcaj CD/DVD romove sve zivo. probaj napajanje na drugom kompu, probaj mem na drugom kompu, probaj graf na drugom kompu, probaj proc....uf sorry, ma probaj ako ne radi najebo si!!! :fuming:

mrtvi piksl 26.12.2004. 16:02

ok: diskonekto sve osim mbo, fanova, rama : kad uključim: neprekidan fugačak biiiiiiiiiiiiiiiiiiiip, mislim iz PSUa

kad uključim i grafu: kratak bip i mrtvo.


kaj?

mrtvi piksl 26.12.2004. 16:04

Citiraj:

Originally posted by Darth Revan
daj to sve osposobi pa da vidimo kako vristi OCZ! OC.aj ga do bola, sta ne radi, probaj 1 stick memorije ,probaj drugu graf, iskopcaj CD/DVD romove sve zivo. probaj napajanje na drugom kompu, probaj mem na drugom kompu, probaj graf na drugom kompu, probaj proc....uf sorry, ma probaj ako ne radi najebo si!!! :fuming:
rame nemrem: ovo smeće ima samo SDRAM
proc nemrem -- 478>a64
grafu bi teoretski mogo provjerit, al teško
napajanje neću, neželim si i ovo sjebat

mrtvi piksl 26.12.2004. 16:05

zaboravio reć da mi ona DRAM ledica svjetli...

tor 26.12.2004. 16:07

Hm, nešto je krivo spojeno. Skini vantecove molexe pa probaj tako. Negdje si sfušao u spajanju.

mrtvi piksl 26.12.2004. 16:13

PROBO VRATIT ORIĐiĐI MOLEXE I SPOJIO GRAFU I UPALIM I GRAFIČKA SE POČNE PUŠITI IZ MJESTA GDJE JE SPOJEN MOLEEEEEEEEEEEEEX!!!!!

Darth Revan 26.12.2004. 16:21

Citiraj:

Originally posted by mrtvi piksl
PROBO VRATIT ORIĐiĐI MOLEXE I SPOJIO GRAFU I UPALIM I GRAFIČKA SE POČNE PUŠITI IZ MJESTA GDJE JE SPOJEN MOLEEEEEEEEEEEEEX!!!!!
baš se dimi ?? LOL daj snimi da se paramo! ma ne, kako da nije neki kratki spoj, da nisi nesto sjebao ti a?? stavi staru grafu, ili nesto jos probaj!

Trek 26.12.2004. 16:22

Decko moj ti si se malo zeznuo :D

čuftek od 420 ti ono nemre bas gurat... A sto se tice bjelog dima nemrem te ohrabrit... jer to nije dobar znak :|

Darth Revan 26.12.2004. 16:27

Citiraj:

Originally posted by Trek
Decko moj ti si se malo zeznuo :D

čuftek od 420 ti ono nemre bas gurat... A sto se tice bjelog dima nemrem te ohrabrit... jer to nije dobar znak :|

ma zasto ne bi mogao Chieftek ?? jedino ako je u banani, ali inace je to sasvim dosta i previse za taj komp! e da, probaj i s drugim napajanjem nekim, od frenda ili nesto iskemijaj !

mrtvi piksl 26.12.2004. 16:28

Citiraj:

Originally posted by Darth Revan
baš se dimi ?? LOL daj snimi da se paramo! ma ne, kako da nije neki kratki spoj, da nisi nesto sjebao ti a?? stavi staru grafu, ili nesto jos probaj!
! GLE GA! :eek: ja tu umirem :drama: a on bi se još smijao!!!!! :fuming:

DA, baš se dimi! e, darth.... :rambo:

Darth Revan 26.12.2004. 17:05

smiri zivce i probavaj! :D

Trek 26.12.2004. 17:16

ma 420 je dosta, ali mozda ga nemoze pokrenut, znas i sam da je najteze napjanju pokrenut stroj kad krene nije tesko, jer kad pokrece svi povuku maximalno... Plus ta tvoja igra sa molexima je meni malo sumnjiva, mozda si nest krivo spojio i jesi imo ugasen PSU dok si spajo RAM?

mrtvi piksl 26.12.2004. 17:21

da. bio je ugašen...

Trek 26.12.2004. 17:25

probaj sa drugom grafickom, jer 6800GT/Ultra voli struju...

mrtvi piksl 26.12.2004. 17:29

bojim se da bi mi pri bilokakvom još uključenju u struju mbo, cpu ili ram mogo otić....

BrunoZG 26.12.2004. 17:36

Moras sad stat na loptu

A kak bus probal ista ak ga vise ne ukljucis?

ako imas neku drugu graficku, ja bi probal stavit prvo nju, nije mi jasno kaj si petljal po tim moleksima?
Mjenjal konektore? Ak si to radil, svakako prije ukljucenja stavi bilo kakvo drugo napajanje koje bi trebalo radit

A onda ako sve proradi, vrati graficku
Ak si krivo okrenul zice na konektoru onda je vjerojatno graficka pa-pa.

Trek 26.12.2004. 17:46

nesmijes se pocet nervirat moras ostat miran, ja sam imo slicnu situaciju da sam na trenutak razmisljo na servis sve odnjet nek se oni igraju, al sam se smirio i rejsio.

Ak te strah za ram ostavi samo jednu plocicu....

Fleks 26.12.2004. 17:59

Makni grafu i probaj sa drugom ili sa onboard. Meni smrdi grafa zbog dima.

Napajanje nije. Dosta je jako i ipak je čiftek.

BrunoZG 26.12.2004. 18:39

Iako ne vjerujem da je kartiška riknula zbog neispravnog čufteka (prije bi čuftek rikno ak mu overcurrent ne radi kak treba)

6800 definitivno treba jače najajanje od čufteka da bi radila pouzdano i sigurno.

http://www.spodesabode.com/content/article/6800upower

http://graphics.tomshardware.com/gra...e_6800-48.html

Darth Revan 26.12.2004. 20:31

pa vidjeli ste na testovima koliko vuče struje, graf, pa ja imam 380W pa imam snage na pretek, možda je pola snage stvarno iskorišteno, čiftek je dosta, ali je možda u kvaru!

mrtvi piksl 26.12.2004. 22:30

probo spojit radeću grafu na novi komp: opet ne reagira ko na početku

probo spojit leadtekicu na stari komp: pojavile se neke čudne linije i kurci turci kajaznam kaj - samo neke boje i kockasti oblici...


ja ću totalno popizdit.

Pr0clocker 26.12.2004. 23:07

To znaci da ti je sjebana i grafa i napajanje :(

Fleks 26.12.2004. 23:09

Ma ja brijem da je sve sjebano... Baci to u smeče i slaži nanovo. :clap:

mrtvi piksl 26.12.2004. 23:25

a u pičku materinu.

Overvide 26.12.2004. 23:26

Citiraj:

Originally posted by Pr0clocker
To znaci da ti je sjebana i grafa i napajanje :(
možda je i ploča jer ja sam imao sličan slučaj. upalim komp, sve se vrti ali nema slike na monitoru. crkla mi ploča a uzrok je bilo napajanje. samo što se grafa nije dimila.

edit:
di si kupio djelove? probaj još nešto iskemijat, ako ne uspiješ pošalji na reklamaciju.

Fleks 26.12.2004. 23:57

Ja mislim da te strefio domino efekt. Napajanje skuri matičnu, matična grafu i onda napajanje počini harakiri. :smoke:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 05:26.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger