PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   RUNE Rural Network Infrastruktura (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298455)

AndroiOs 22.10.2023. 08:59

tcom korisnike su pitali i prebacili...na a1 jos nista? (negdje sam procitao iduce godine?)ne zelim one fibernete i slicne ne poznate

Pomo 22.10.2023. 11:18

Citiraj:

Autor AndroiOs (Post 3704922)
tcom korisnike su pitali i prebacili...na a1 jos nista? (negdje sam procitao iduce godine?)ne zelim one fibernete i slicne ne poznate

Fiberneti i sl. nepoznati su poanta cijele priče. Nisi samo fudbal mašio, nego i stadion.

AndroiOs 22.10.2023. 11:36

Citiraj:

Autor Pomo (Post 3704956)
Fiberneti i sl. nepoznati su poanta cijele priče. Nisi samo fudbal mašio, nego i stadion.

Pa ne kuzim..objasni mi..sta je to,pruzatelji usluga?
moramo raskidat ugovore sa t comom ili a1 da bi uzeli njih?

Pomo 22.10.2023. 11:58

Citiraj:

Autor AndroiOs (Post 3704959)
Pa ne kuzim..objasni mi..sta je to,pruzatelji usluga?
moramo raskidat ugovore sa t comom ili a1 da bi uzeli njih?

Što stvarno?
Fibernet konkretno je ISP.
I Tcom je ISP.
I A1 je ISP.
I Telemach je ISP.
ISP=Internet Service Provider.
E sad u lijepoj njihovoj, imamo defakto duopol fiksnih usluga, ajd, triopol ako računamo Telemach.
Ako ti se ostaje na A1 i na Tcomu, jer eto ovi nepoznati kao ne valjaju, nastavi podržavat dosadašnje ponašanje najvećih pružatelja usluga.
Ako želiš niže cijene i bolju uslugu, gledano globalno i na dugi rok, onda pređeš konkurenciji.
A raskidanje tih famoznih ugovora mi je i jedan od razloga zašto odlazim sa A1. Postojećim korisnicima nude kitu pri obnovi ugovora, ekipi u dolasku 6 mjeseci đabe i slične fore.
A za raskid ugovora si imao priliku kad su objavili indeksaciju, što je napravio možda promil korisnika. Ako i toliko.

AndroiOs 22.10.2023. 12:05

pa da...ne zelim nepoznate firme...pa da cekam danima da dodu nesto popravit,t com i a1 su skupi ali barem imam podrsku odmah!
uostalom ne vidim mobilne pretplate i usluge,a i time sam vezan za a1...ako raskinem mobitele onda cu ga negdje masno morat platit...
kod mene svi koji su uveli optiku preko rune su ostali na tcomu...
nudi i fibernet tv kao opciju,a kad vidim da nema max sporta ili arene,sportkluba tu se nema sta razmisljati...

dakky 22.10.2023. 13:04

Citiraj:

Autor AndroiOs (Post 3704965)
pa da...ne zelim nepoznate firme...pa da cekam danima da dodu nesto popravit,t com i a1 su skupi ali barem imam podrsku odmah!

Ti ne kuzis da u ovoj kombinaciji imas 2 varijable - RUNE i ISP... u ovom slucaju ako pukne opticki kabel negdje, neces vidjeti T-Com ni Fibernet nego RUNE.

Tako da ti ova s podrskom ne stoji bas u ovom slucaju. Ako nesto krepa, i T-Com i Fibernet ce ti rec da resetiras ruter, ako i dalje ne radi da zoves RUNE.

Ali da, i ja bi ostao na T-Comu ako bi ponudili 1gbit.

AndroiOs 22.10.2023. 13:13

Citiraj:

Autor dakky (Post 3704972)
Ti ne kuzis da u ovoj kombinaciji imas 2 varijable - RUNE i ISP... u ovom slucaju ako pukne opticki kabel negdje, neces vidjeti T-Com ni Fibernet nego RUNE.

Tako da ti ova s podrskom ne stoji bas u ovom slucaju. Ako nesto krepa, i T-Com i Fibernet ce ti rec da resetiras ruter, ako i dalje ne radi da zoves RUNE.

Ali da, i ja bi ostao na T-Comu ako bi ponudili 1gbit.

da,rune plus operater u slucaju kvara...ali ovako sam barem za jednog siguran..
i kazem druge probleme (mobitel,sport tv...) zali boze povoljnije ako je siromasnije,nek daju tarifu za mob neogranicenu za par eura i eto me

dosta mi je iz proslosti raznih povoljnih operatera,koji danas ni ne postoje,i s kojima sam gubio zivce jer su nesposobni...zato ljudi rade placaju skuplje

Pomo 22.10.2023. 13:59

Citiraj:

Autor AndroiOs (Post 3704965)
pa da...ne zelim nepoznate firme...pa da cekam danima da dodu nesto popravit,t com i a1 su skupi ali barem imam podrsku odmah!
uostalom ne vidim mobilne pretplate i usluge,a i time sam vezan za a1...ako raskinem mobitele onda cu ga negdje masno morat platit...
kod mene svi koji su uveli optiku preko rune su ostali na tcomu...
nudi i fibernet tv kao opciju,a kad vidim da nema max sporta ili arene,sportkluba tu se nema sta razmisljati...

To je to. Tako se razmišlja.
Onako, podrška se svodi na tehničare koji kod jednih štrajkaju, kod drugih se mijenjaju češće nego čarape.
Lijepo reci, proguto sam i ribu i udicu, zapetljo se u mađente i mozaike za totalno neisplative popuste, treba mi rpa sporckih programa za kladaru. Problem riješen.

jp_rv 22.10.2023. 14:58

Citiraj:

Autor Pomo (Post 3704985)
To je to. Tako se razmišlja.
Onako, podrška se svodi na tehničare koji kod jednih štrajkaju, kod drugih se mijenjaju češće nego čarape.
Lijepo reci, proguto sam i ribu i udicu, zapetljo se u mađente i mozaike za totalno neisplative popuste, treba mi rpa sporckih programa za kladaru. Problem riješen.

:lol2:

al istina, takvih je more u ovoj državi.
ovi koji ne kuže da su mali provideri jedina svjetla nada, jebiga.
i baš da vidim da , kako je kolega napisao:
t com i a1 su skupi ali barem imam podrsku odmah!
:goood:
yeah right. odmah jučer.

HT se po prijavi kvara čeka između 7-20 dana. ako uopće shvate di je kvar.
mali provideri kojima je stalo do korisnika , jer ih imaju malo, u pravilu izađu sad odmah, ili idući radni dan.
o tome da imaju veću plaću od ht-ovih tehničara nećemo pričat...
jes. HT.
i onda se još zakopaš u 37 dodatnih usluga koje više neće raskinut ni bog otac koliko su zapetljane.

rune je nešto najbolje šta se moglo dogoditi ovdje. i ja bi kao regulator apsolutno zabranio ht-u da koristi tu infrastrukturu.

Gigi1 22.10.2023. 16:01

Rune je od kuće povukao optiku udaljenu cca 500m, poslao sam zahtjev za priključkom medjutim sistem je izbacio da na mojoj adresi nije planirana instalacija mreže/opreme/priključka.

Što mislite kakve su šanse da ih nekako probam obilaznim putem kontaktirati, optiku kroz druga sela su povlačili po strujim kablovima, ne znam koliko bi im bio problem tako do mog sela povuc? A i vjv.ne bi bio jedini u selu koji bi htio uzeti optiku...

jp_rv 22.10.2023. 16:07

mora općina dat dopuštenje. bilo je nekih diskusija o tome da općine iz neznanja ili jer ih boli k ne bi potpisale dokument i onda to područje izvisi.



pošalji im mail, objasni situaciju, možda se nešto promijeni.

AndroiOs 22.10.2023. 16:08

h1,optima....telemach...to je vama dobro?
ok pojeo sam ribu udicu i sve..i nas 90 posto smo..a vi zvucite ko alternativci koji prkose svemu i misle da su jedino oni u pravu...ne moras mi nametati svoje stvari...ti ces mi rec da gledam sport radi kladionice...to tvoje povrsno i plitko razmisljanje...pljuj one koji ne misle kao ti...

ja sam samo ovdje pitao kad ce moc A1 prko RUNE... i na to pitanje dozivim pljuvanje i gledanje sa visoka...

@jp_rv
i ja bi kao regulator apsolutno zabranio ht-u da koristi tu infrastrukturu

zabranio? a sta mislis zasto su uveli t com? jer nije bilo interesa

Zanemarite sve..kad dobim odgovor tu cu javit :) LP

Pomo 22.10.2023. 18:09

Citiraj:

Autor AndroiOs (Post 3705009)
h1,optima....telemach...to je vama dobro?
ok pojeo sam ribu udicu i sve..i nas 90 posto smo..a vi zvucite ko alternativci koji prkose svemu i misle da su jedino oni u pravu...ne moras mi nametati svoje stvari...ti ces mi rec da gledam sport radi kladionice...to tvoje povrsno i plitko razmisljanje...pljuj one koji ne misle kao ti...

ja sam samo ovdje pitao kad ce moc A1 prko RUNE... i na to pitanje dozivim pljuvanje i gledanje sa visoka...

@jp_rv
i ja bi kao regulator apsolutno zabranio ht-u da koristi tu infrastrukturu

zabranio? a sta mislis zasto su uveli t com? jer nije bilo interesa

Zanemarite sve..kad dobim odgovor tu cu javit :) LP

Kako sam ti i napisao prvi puta, omašio si fudbal. Cijeli.
Znači RUNE projekt je nastao jer se Tcom i A1 kupaju u lovi, cijede prastari bakar i nisu nikamo išli sa provlačenjem optike. Pa sad, ko kuži, kuži, ko ne kuži ni neće.
Uspoređivat propale H1 i Optimu sa Fibernetom, s kojim ljudi većinom imaju dobra iskustva, je također promašeno.
A ovo što si se uvrijedio na malo sarkazma, velkam tu internet.

acer 25.10.2023. 20:42

Evo rune konačno osposobio prikljucak i sad sam sve dogovorio s tcomom.
Ako želite ostati na starim paketima onda moze samo osnovna brzina 200/100 mislim ali ako se prebacite na nove pakete onda moze 500/250

Meni je razlika stari/novi paket neka tri eura, tako da nije problem.

Mada ne kuzim tu foru, na novom paketu moze, na starome ne moze, jer sam od osmog mjeseca na ugovoru od dvije godine tako da im se tu nista ne mjenja.

Sad cekam tcom da donesu opremu.

Dubach 25.10.2023. 20:51

Koja je cijena paketa kod T-Com-a?


Citiraj:

Autor acer (Post 3705704)
Evo rune konačno osposobio prikljucak i sad sam sve dogovorio s tcomom.
Ako želite ostati na starim paketima onda moze samo osnovna brzina 200/100 mislim ali ako se prebacite na nove pakete onda moze 500/250

Meni je razlika stari/novi paket neka tri eura, tako da nije problem.

Mada ne kuzim tu foru, na novom paketu moze, na starome ne moze, jer sam od osmog mjeseca na ugovoru od dvije godine tako da im se tu nista ne mjenja.

Sad cekam tcom da donesu opremu.


acer 25.10.2023. 21:02

45€, internet + tv M paket, ova 2€ povrh je dodatni maxtv prijemnik.

dakky 18.12.2023. 19:37

Znači prošlo je punih 5 mjeseci da mi je RUNE dostupan, da su predani svi papiri i zahtjevi, da je potvrđeno da je sve u redu i da se od onda nitko ne javlja u vezi spajanja. Ne odgovaraju ni na mailove.

Gledam na stranici koju god adresu u Rijeci upisao, javlja da ne izrađuju priključke.

Što je bilo bilo je? :(

Marko :) 04.01.2024. 23:58

Telemach će se uskoro početi nuditi preko RUNE infrastrukture. U cjeniku spominju brzine za RUNE infrastrukturu.

dakky 05.01.2024. 00:00

To će biti super ako mi ga ikad uvedu. Zadnja informacija koju sam čuo je da nemaju dovoljno zaposlenih, da traže radnu snagu i po ZG i van HR, ali da nema tko raditi.

Ag008 05.01.2024. 16:10

Citiraj:

Autor Marko :) (Post 3720208)
Telemach će se uskoro početi nuditi preko RUNE infrastrukture. U cjeniku spominju brzine za RUNE infrastrukturu.

Jesu skuplje na njima? Čudno da HT nudi samo 200Mbps i dalje na optici preko Telemacha, bez opcije povećanja brzine

Marko :) 05.01.2024. 16:17

Citiraj:

Autor Ag008 (Post 3720324)
Jesu skuplje na njima? Čudno da HT nudi samo 200Mbps i dalje na optici preko Telemacha, bez opcije povećanja brzine

Prema cjeniku, cijena je identična onoj na Telemach optici. Što se tiče 1 Gb/s, to isto nude na HT optici, ali samo tamo gdje je Optima imala optiku.

Dubach 15.01.2024. 12:06

Citiraj:

Autor Marko :) (Post 3720208)
Telemach će se uskoro početi nuditi preko RUNE infrastrukture. U cjeniku spominju brzine za RUNE infrastrukturu.


Imate informaciju od kada se mogu očekivati u ponudi?

Uskoro mi ističe ugovor na bakru.

Marko :) 15.01.2024. 20:10

Citiraj:

Autor Dubach (Post 3722200)
Imate informaciju od kada se mogu očekivati u ponudi?

Uskoro mi ističe ugovor na bakru.

Ne zna se točno, ali u cjeniku su cijene već istaknute. Pokušaj im poslati upit na mail za uslugu preko RUNE infrastrukture.

Risnjak 18.01.2024. 09:38

Citiraj:

Autor Marko :) (Post 3722300)
Ne zna se točno, ali u cjeniku su cijene već istaknute. Pokušaj im poslati upit na mail za uslugu preko RUNE infrastrukture.

Ne mogu pronaći u cjeniku za Rune.

Dubach 18.01.2024. 19:27

https://cdn.telemach.hr/public/uploa...kih_usluga.pdf

od 91 str. se spominje

Ja sam ih kontaktirao i čekam službeni odgovor.

"Poštovani gospodine X,

provjerom je utvrđeno kako je Vaš zahtjev proslijeđen nadležnom odjelu. Ljubazno Vas molimo za strpljenje prilikom obrade."

Dubach 01.02.2024. 06:57

Poštovani gospodine x,

hvala Vam na javljanju.

Izvršenom provjerom u sustavu, utvrđeno je kako izgradnja priključka trenutno nije moguća na Vašoj adresi Kralja Tomislava , 51314 Ravna Gora.

Ako imate dodatnih upita, stojimo Vam na raspolaganju.

Lijep pozdrav,

Telemach služba za korisnike

Pomo 01.02.2024. 07:17

Citiraj:

Autor Dubach (Post 3726044)
Poštovani gospodine x,

hvala Vam na javljanju.

Izvršenom provjerom u sustavu, utvrđeno je kako izgradnja priključka trenutno nije moguća na Vašoj adresi Kralja Tomislava , 51314 Ravna Gora.

Ako imate dodatnih upita, stojimo Vam na raspolaganju.

Lijep pozdrav,

Telemach služba za korisnike

Čudno, znam ulicu i išli su priključci pred koji mjesec.

Amdejac 01.02.2024. 10:45

Citiraj:

Autor Dubach (Post 3705706)
Koja je cijena paketa kod T-Com-a?

Internet optika + TV L + Fiksni telefon + Cinestar premier paket. 63€
Flat internet 1 Gbit/s / 0,5 Gbit/s + Wi-Fi Extra mesh.
MaxTV 150+ programa, sve Arene i MaxSport, svi filmski programi i dokumentarci te dječji, HBO videopaket i HBO Max, Pickbox NOW, Cinestar premier paket i Cinestar videoteka.
Dva MaxTV uređaja + MaxTV To Go na više ureađaja (ja imam na 2 i radi). Možete imati sve ove programe na minimum 4 televizora.
Neograničeni pozivi sa fiksnog telefona prema svim fiksnim mrežama i 1000 minuta prema svim mobilnim brojevima unutar Hrvatske, te 500 minuta prema EU i 50 minuta za međunarodne pozive prema fiksnim mrežama u sljedećim zemljama: Australija, BiH, Crna Gora, Kanada, Kosovo, SAD, Srbija, Švicarska.

dakky 09.03.2024. 16:38

Evo samo da javim da je napokon i sam centar Rijeke (Trinajstićeva ul.) došao na red, doveli su kabel do stupa kraj zgrade. Po karti, to je najbliže Korzu što će Rune razvlačiti.

Kad spoje, koja mi je procedura za prebaciti postojeći T-Com paket na optiku? Taman produžio ugovor pred 2 mjeseca jer se iz Runea nitko nije javljao ni na mailove ni na telefon zadnjih 5 mjeseci. Čekao bi ja bez ugovorne obveze da sam znao da će doći.

vladori 25.03.2024. 14:51

Citiraj:

Autor dakky (Post 3732735)
Evo samo da javim da je napokon i sam centar Rijeke (Trinajstićeva ul.) došao na red, doveli su kabel do stupa kraj zgrade. Po karti, to je najbliže Korzu što će Rune razvlačiti.

Kad spoje, koja mi je procedura za prebaciti postojeći T-Com paket na optiku? Taman produžio ugovor pred 2 mjeseca jer se iz Runea nitko nije javljao ni na mailove ni na telefon zadnjih 5 mjeseci. Čekao bi ja bez ugovorne obveze da sam znao da će doći.




Kad je optika u stanu , samo zatražiti od HT-a prebacivanje uslge sa bakra na optiku. Nema veze ugovor pošalju novi sa novim datumim trajanja. Ja tako riješio na Kastvu prije 6 mjeseci , jedino čekali aktivaciju skoro 40 radnih dana sa par puta intervencijom. Čujem da sad ide sve to brže.
LP

dakky 25.03.2024. 18:31

Pa evo... kad sam napisao, 9.3. da je stiglo do stupa... evo na tome je i ostalo, još nisu povukli tih zadnjih 20 metara do zgrade.

kamacnik1 28.03.2024. 12:23

Jeli tko probao ( uzeo ) Telemach preko RUNE mreže ?

Dubach 29.03.2024. 07:34

Citiraj:

Autor kamacnik1 (Post 3735784)
Jeli tko probao ( uzeo ) Telemach preko RUNE mreže ?

Ponavljam post od 1.2.

Poštovani gospodine x,

hvala Vam na javljanju.

Izvršenom provjerom u sustavu, utvrđeno je kako izgradnja priključka trenutno nije moguća na Vašoj adresi Kralja Tomislava , 51314 Ravna Gora.

Ako imate dodatnih upita, stojimo Vam na raspolaganju.

Lijep pozdrav,

Telemach služba za korisnike

kamacnik1 29.03.2024. 12:50

Haha , na službenoj Rune stranici stoji da je i Telemach jedan od providera koji se može odabrati i uzeti preko njihove mreže
Ili ovi iz telemach podrške nemaju pojma o tome , ili se radi o onoj priči o ludom i zbunjenom :) :)
A koliko mi je poznato cijela Ravna Gora je pokrivena i dostupna ...

RimtuTiTuki 29.03.2024. 15:35

Pa priključak treba zatražiti preko RUNEa, a tek kad oni spoje se može dobiti telemach

kamacnik1 29.03.2024. 19:10

Treba jasno , ali isto tako bi ovi iz telemacha morali znati da je priključak sa zatražene adrese dostupan , ne preko njihove mreže doduše , ali dostupan
Zatražio ti priključak preko RUNE ili ne ...
Ali iz iskustva sa telemach podrškom ništa me ne iznenađuje , baš ništa

Dubach 29.03.2024. 20:16

Citiraj:

Autor kamacnik1 (Post 3736022)
Treba jasno , ali isto tako bi ovi iz telemacha morali znati da je priključak sa zatražene adrese dostupan , ne preko njihove mreže doduše , ali dostupan
Zatražio ti priključak preko RUNE ili ne ...
Ali iz iskustva sa telemach podrškom ništa me ne iznenađuje , baš ništa

informirao sam se.

Ne planiram nista potpisivaati dok ne nadem ok operatera.

coconut 21.05.2024. 10:33

Rune ima dostupnu optiku na mojoj adresi, ostali ISP-ovi nemaju. Ako potpišem ugovor sa Rune-om o instalaciji optike, šta sa net/tel od trenutnog ISP-a?

Pomo 21.05.2024. 12:09

Citiraj:

Autor coconut (Post 3743344)
Rune ima dostupnu optiku na mojoj adresi, ostali ISP-ovi nemaju. Ako potpišem ugovor sa Rune-om o instalaciji optike, šta sa net/tel od trenutnog ISP-a?

Ovisi o ISP-u. Ako nude preko rune i pašu ti, prebaci priključak na optiku. Ako imaš ugovor, a ne rade s rune, platićeš penale.

coconut 21.05.2024. 14:50

Trenutno imam HT, a mi je ugovor istekao prošli mjesec.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger