PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Hi-Fi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=101271)

bego2 02.01.2009. 10:54

@crash - jesi kupio ti kakav amp tj na šta mislis spojit ? missione mv nisam čuo ali sam čitao po netu da su zvučnici 0, iako ne vjerujem, treba sam poslusat ali bilo bi dobro da poslusas da nebi bilo da nevaljaju bas kako sam pročitao...moj je savjet da skupis jos min 500kn i uzmes Wharfedale 9.1, meni oni sviraju predobro za bookse.. :)

dubravkol 02.01.2009. 11:21

Napisao je da će biti spojeno zasad na Technics SU-810

Fleks 02.01.2009. 16:02

Citiraj:

Autor fanATIk (Post 1236224)
Yep. 6000 al nategnuo bi do 7000 ak bi ga se baš uvjeri. On je audiofil al ne u tehnološkom smislu. Ja vjerujem da će mu bilo koji od gore navedenih floorstandera zvučat drastično bolje od trenutnog technicsa, al ajd, da mu preporučimo najbolje za te novce. Skloniji je cd nego dvd playeru. Svi cd-i doma su originali, nema empetrice. Isto tako bi radije stereo receiver nego posebno pojačalo i posebno tuner. Da se ne zajebava s više daljinskih upravljača. Al opet, ne nužno.

A kolka je prostorija?

fanATIk 02.01.2009. 17:17

Trenutno je mislim cca 3x4 al će uskoro bit 5x4m.

bego2 02.01.2009. 17:26

Citiraj:

Autor dubravkol (Post 1236402)
Napisao je da će biti spojeno zasad na Technics SU-810

hebemti kako to nisam vidio:lol2::wtf2:

Crash009 05.01.2009. 10:50

Citiraj:

Autor bego2 (Post 1236389)
@crash - jesi kupio ti kakav amp tj na šta mislis spojit ? missione mv nisam čuo ali sam čitao po netu da su zvučnici 0, iako ne vjerujem, treba sam poslusat ali bilo bi dobro da poslusas da nebi bilo da nevaljaju bas kako sam pročitao...moj je savjet da skupis jos min 500kn i uzmes Wharfedale 9.1, meni oni sviraju predobro za bookse.. :)

Ma nije problem skupit jos 500, nego onda moram cekati jos do sljedece place.
I dosta me zeza velicina zvucnika, jer bi mi jedino takav nekakav bookshelf odgovarao.

bego2 05.01.2009. 11:02

onda čekaj ako nije problem..jer dajmondi po meni sviraju bolje od bilo kojih zvučnika do 2k kn...a i bookshelfi su.

Crash009 07.01.2009. 00:49

Izgleda da ce biti tako :)

Rumi 09.01.2009. 01:01

Ajde ljudovi da čujem stručnjake.Rad bih kupio ovu liniju pa je prokomentirajte jer to vrijedi 4000 k. - > Micro linija Philips MC D908,DVD,HDMI,DivX <- u Technomax-u Kažu da je cijevno pojačalo mrak.
http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=419

SRV 09.01.2009. 01:35

Radije onu Yamaha micro liniju. ;)

syss 09.01.2009. 01:41

makar ti link ne radi, taj philips nije dobro prošao u stručnijim krugovima, a ipak nije mala lova u igri... kako kaže srv, iskreno rađe bi na piano craft išao.

Fleks 09.01.2009. 06:01

Citiraj:

Autor Rumi (Post 1243187)
Ajde ljudovi da čujem stručnjake.Rad bih kupio ovu liniju pa je prokomentirajte jer to vrijedi 4000 k. - > Micro linija Philips MC D908,DVD,HDMI,DivX <- u Technomax-u Kažu da je cijevno pojačalo mrak.
http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=419

Za 4000kn mozes puno bolje proc.

U tehnomaxu kazu ono sto treba da prodaju, ko i svugdje drugdje.

sh0kre 13.01.2009. 16:22

Nekoliko pitanja....

Imam onkyo integra TX-DS989 receiver, i quad L-ite komplet http://www.provox.hr/audio/proizvod....Proizvoda=1985

Zadovoljan sam zvukom u globalu.... narocito stereom, no jedna stvar me zanima.... bass .... stvarno je jak / kvalitetan i sve.... ali nema onog "kino efekta" u njemu.... jer kad god dodjem u neki centar / ducan sa home theater i hi fi opremom, osjetim to sto kod svog setupa nemogu.... govorim o dosta jeftinijim zvucnicima/receiverima neg ovi moji...

Dali je to iz razloga sto su tamo najcesce samostojeci u pitanju, dvd/blueray player i veliki prostor.... kod mene su mali bookshelfi (ali i 300W sub), prostor 18m2 i komp kao izvor....

sto bi dobio ako bi kupio nekakav blueray player.... pa da mkv ripove sa kompa zaprzim i pustam preko toga?

Receiver je povezan optickim chorus kablom, na x-fi zvucnu

Mozda nesto u softweru u zvucnoj nisam dobro porihtao.... uglavnom kako vi izvucete najbolje iz kompa? Ja jedino sto sam napravio je to da sam ukljucio audio creation mod, stavio 5.1, hd-ove pustam prek goma.....

I dal bi dobio sta da kupim neku bolju zvucnu? koju...
tnnnnnxxxxx

morph 13.01.2009. 16:24

Citiraj:

Autor sh0kre (Post 1247507)
sto bi dobio ako bi kupio nekakav blueray player.... pa da mkv ripove sa kompa zaprzim i pustam preko toga?

Koliko ja znam ne postoji player koji to podrzava.

btw. da nisi omasio topic?

sh0kre 13.01.2009. 16:35

Ne kuzim se nesto u playere.... ali sam mislio ako dvd player ucitava dvd ripove, zasto blueray ili hd player nebi ucitavao hd ripove....

Omasio topic? cinilo mi se prigodnim... posto govorim o zvuku a ne o slici? ;)

jer bi i zvucnu i player i mozda kabel za sub, i mozda vece bookshelfe, promjenio neke postavke u kompu - napravio samo zbog *zvuka*

morph 13.01.2009. 16:58

Citiraj:

Ne kuzim se nesto u playere.... ali sam mislio ako dvd player ucitava dvd ripove, zasto blueray ili hd player nebi ucitavao hd ripove....
Ne, nema jos takvog playera.

Citiraj:

Omasio topic? cinilo mi se prigodnim... posto govorim o zvuku a ne o slici? ;)
Isprika, zbunilo me malo to oko blu-raya, mkva i kino efekta.

sh0kre 13.01.2009. 17:04

ma nema problema!

Fleks 13.01.2009. 17:11

Imas HT topic za to. nevidim kakve ovo veze ima sa HiFiom... ;)

sh0kre 13.01.2009. 17:46

isto kako spajanje hifi zvucnika na komp i slusanje preko istoga nema veze sa hifi-em.... pa se i o tome vrse rasprave... ja jedino vidim temu: LCDi, Plazme i ostali televizori, i slike home theater setupa...... ili sam slijep?
no nema veze... izbrisite postove, i sve 6

tech 13.01.2009. 23:51

Pitaš u temi slike home theater setupa?I ne blu ray player ti nece playat mkv-e, takvog playera još nema, tj ima al je to sve još friško...

sh0kre 14.01.2009. 04:31

ok, sorry na smetnji :)

Yoman 14.01.2009. 07:36

Evo imam i ja par pitanja. Uglavnom obozavam muziku i uzivam u njoj ali definitivno se nebih nazvao audiofilom ali svakako to volim, itako.
Uglavnom nikad nisam imao prilike pricat s nekim tko se malo vise kuzi u to pa imam jedno pitanje.

Prije sam imao dosta sistema. Nista ekstra vecinom neki zvucnici tipa pajoner, sony, yamaha, denon u kombinaciji s nekim oldschool stereo pojacalima tipa Technics su-v505 o kojem nema nikakvih informacija na netu.
Nemam gdje u sobu strpat sistem a i nije bas akusticna soba pa sad imam Z5500 i neznam sto da mislim o njima. Na nekim pjesmama me zadivljuju i naprosto nevjerujem da zvucnici od 2500 kn, kojima su jos ktome jako cudan 2way gdje jedan zvucnik svira visoke i srednje tonove a duboki su odvojeni, te su jos ktome u plasticnim kutijama hehe. Na svim pjesmama je zvuk topao, bass mekan (ali neprecizan i nedinamican), zvuk je ugodno slusat i 99% ljudi ce bit impresionirano nakon slusanja ako ne kvalitetom onda odigram na kartu glasnoce hehe.

Dok na nekim pjesmama mi tolko loše zvuče da mi dode zao kaj sam ih kupio. Neznam dal ja to sebi umisljam il je to stvarno tako. Uglavnom moje misljenje je da je greska to sto su visoki i srednji na istom driveru. Evo recimo kad slusam pjesmu u kojoj je u vecini pjesme prisutan neki vocal koji bi trebao biti malo glasniji i dosta izrazen a muzika nekako u pozadi. I sad recimo u muzici se pojavljuju bubnjevi. Svaki udarac bubnja kao da uguši vocal i izbije iznad njega. Jednostavno kao da zvunik nemoze odsvirat obadva tona istovremeno i onda obadva zamulja.
Druga stvar je da mi bas opce nije dinamican i nema dovoljan kick u pjesmama koje nemaju duboke basove nego kickove, dok su duboki itako itako preizrazeni pa bass drzim na dvije crtice. Bas me zanima kako bi izgledala frekv. karak ovih zvucnika da neko moze kvalitetno snimit. S dvije ogromne rupe i krajem na 16 Khz.
Slusam ih u jako maloj sobi s jako losim raporedom ali kad su bili u prostoriji cca 25-30 kvadrata s dosta visokim stropom i jako dobrim rasporedom jos manje mi se svidalo jer su izgubili tolko na glasnoci da se nije moglo slusat. U ovoj manjoj sobi slusam muziku na 35% dok je u drugoj prostoriji za istu glasnoču potrebno 65-75% na cemu zvucnici vec tolko loše zvuče da su eventualno za gledanje filmova.

Evo ja sam dao svoje neko misljenje o ovim zvucnicima i htio bi da oni s malo vise iskustva a koji su culi zvucnike malo prokomentiraju moj sluh.

btw. nekuzim zakaj shokrea zekate, jer ako se tolko moglo pricat o slusanju muzike s kompa i o Z5500 koji vise spadaju pod Home Theatar onda se valjda moze i o Blu Ray-u preko kojeg se slusa muzika.

Hvala

registrator 14.01.2009. 15:12

što se tiče 5500...........
kakvo je takvo je ..... za filmove i igre odlično..... za muziku (osim možda tekno) ne baš......
ipak može se to donekle poboljšat.......
ako hoćeš oštriji, brži bas....... zaštopaj onaj bas refleks otvor kakvom spužvom ili krpom..... neće više bit onako bummy, ali će dobit na dinamici......
zamjeni one telefonske kabele na satelitima jeftinim zvučničkim kabelom (cca10-15 kn/m)..... to će poboljšat visoke, a oni niži srednji neće gubit zraka.........

probaj ovo i bit ćeš iznenađen poboljšanjem....... iako to nije ni natruha hi-fija.....

osim toga obavezno kupi (ako već nemaš) posebnu zvučnu...... ja bi ti preporučija xonar (može i ova jeftinija DX), a ako ti je to puno para može i neka iz creative ergele.....
čak i stara lajvica ima puno bolji zvuk nego onbord sranja.......
ako spajaš digitalijom.... osim za filmove... onaj dac i procesor u zvučnicima je isto zakur.........

Yoman 14.01.2009. 20:31

da za port znam da se zatvaranjem dobije na preciznosti bassa al onda je i dosta slabiji
budem probao definitivno pa javim

dali se mogu dobit kakva poboljsanja na srednjim frekvama ako napunim sve satelite s onom vatom koja se koristi u kozmetici jer ta plasticna kucista uzasno vibriraju

pretpostavljam da kutiju od suba nema bas neke koristi punit jer sam ju rastavljo i cisto solidno izgleda iznutra sve zice silikonom poljepljene napravljena drvena pojacanja de se nepiga kutija

Swarm dude 14.01.2009. 20:38

Sad ću zvučati kao zagriženi audiofil, ali definitivno Z-5500 i 99% ostalih računalnih (i drugih zvučnika) ne spada u ovu temu. Osim ako netko ima mjerenja koja tvrde suprotno.
Hi-fi tema ima svoje određene granice, koje se mogu odrediti ne samo subjektivnim dojmom već i objektivnim mjerilom. Hi-fi je standardiziran sa IEC 61305-5 (DIN EN 61305) normom, koja kaže kako zvučnici (i ostala audio oprema) moraju udovoljavati određenim specifikacijama. Doduše, vjerojatno niti low-end ne udovoljavaju tome ali su barem blizu.
Logitechi i drugi računalni zvučnici svojim tehničkim karakteristikama ne spadaju u tu normu, u što sam vrlo siguran. Kad bi spadali, ne bi bili toliko jeftini (za svijet hi-fija)- to je sigurno :D
Želim vam samo reći da se ne udaljite previše od teme.

Yoman 14.01.2009. 20:46

ja sam potpuno svjestan da to nije niti blizu HiFi-u ali eto kad sam vidio da ostali pisu o tome reko zasto ne

za mene je HiFi samo stereo nikakvi 4.1 5.1 7.1 cak mi ni 2.1 nije toliko primamljiv
svi ovi zvucnici mi spadaju vise pod neki home cinema ali nikako HiFi

Perki 14.01.2009. 23:43

Citiraj:

Autor Swarm dude (Post 1248955)
Hi-fi je standardiziran sa IEC 61305-5 (DIN EN 61305) normom, koja kaže kako zvučnici (i ostala audio oprema) moraju udovoljavati određenim specifikacijama

Iz onoga što dostupno badava po webu, čini mi se da ovi standardi propisuju samo metode mjerenja karakteristika i način iskazivanja specifikacija uređaja, kako bi ovi bili međusobno usporedivi, a ne nešto što bi neki uređaj svrstavalo u Hi-Fi ili ne.
Jasno, jeftini uređaji će biti jeftini između ostalog i zato, jer se takova mjerenja uopće ne provode, a da ne velim da bi zbog proizvodnog procesa i jeftinih komponenti razlike među pojedinim primjercima istog uređaja bile ogromne.

micek_kc 16.01.2009. 16:08

e ljudi bilo je dosta price o DAC-ovima i sad citam HIFI choice iz proslog mj i vidim recenziju ovo Cambridge Audio Magic DAC-a i pisu da je fenomenalan,prejeftin(oko 2600kn) i da stvarno obavlja posao odlicno...i jos je dosta opremljen(2 spdif i toslink ulaza,usb ulaz)

newalss 19.01.2009. 00:01

Citiraj:

Autor micek_kc (Post 1250873)
e ljudi bilo je dosta price o DAC-ovima i sad citam HIFI choice iz proslog mj i vidim recenziju ovo Cambridge Audio Magic DAC-a i pisu da je fenomenalan,prejeftin(oko 2600kn) i da stvarno obavlja posao odlicno...i jos je dosta opremljen(2 spdif i toslink ulaza,usb ulaz)

Nemam pojma o ovom DAC-u ali 2600 kn i prejeftino? Živio rođo...
Ako se ima toliko onda u robertoshop i uzmeš ovo: http://www.robertoshop.hr/upit.asp?ponudaID=2382
DAC od Apparatusa s audiofil foruma. Jest da je DAC poskupio od kada ga prodaje robertoshop ali vjerujem da vrijedi i te novce. Kupio ga susjed i bome lijepo svira ta kutijica....:fiju:
I provjeri cijenu, on ju je kupio za 1800 kn koliko se sjećam. Ili je bio popust za keš ili se da malo cjenkati...raspitaj se.

micek_kc 19.01.2009. 08:26

ma ja samo prenosim sto su oni napisali...misljenja sam da nije niti jeftin niti skup.nego dobio je uređaj godine nagradu pa sam zato napisao... ma razmisljam da li da kupim cd-player ili dac...trenutno bas i nemam neku kolekciju cd-a(oko 10-ak originala) ali imam dosta veliku na kompu...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger