PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   HT (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=79)
-   -   MaxTV - pitanja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81738)

Munjara 07.05.2016. 19:04

sat maxtv - postoji već receiver i kartica - ali zeli se otkantati receiver i koristiti preko ci+ na tvu moze li se uzeti bilo koji modul za karticu ili mora biti bas njihov MAXtv Sat CI+ CAM , staviti tu karticu iz receivera i to je to?

zupy 10.05.2016. 11:19

Mora biti njihov modul...

snorky_vk 10.05.2016. 13:36

Citiraj:

Autor ExtremePower (Post 2920559)
Jučer nešto pretraživao na maxtvu pa naletio na Sportklub kanale
u HD rezoluciji. Konačno! :goood:

koji paket imaš aktiviran?

dddarin 13.05.2016. 17:33

Upravo sam presao na t-com sa iskona, i prije sam imao na iskonu mogucnost gledanja sadrzaja nekih programa koji su vec prosli.
Bez da sam posebno unaprijed kliknuo snimaj. Jel tako nesto moguce i na MaxTVu.

beli14 17.05.2016. 20:19

Planiram nabaviti satelitski MaxTV. No koristio bih svoju opremu umjesto T-com-ove. Napravio bih to tako da preko jednog tanjura mogu pratit na dva televizora (na jednom bi bio MaxTV, a na drugom besplatni kanali).
Dobio sam ovo za ponudu: http://i.imgur.com/SDUSDoQ.png
Šta vi mislite? Jel to okej cijena?

triki555 18.05.2016. 13:32

MaxTV - pitanja
 
Citiraj:

Autor triki555 (Post 2927238)
cijena je ok tesko ima povoljnije. ako nije tajna o kojoj se trgovini radi jer mo se ovaj tanjur cini povoljan?

edit:sad tek vidim da su cijene gore pez pdva.

Sent from my XT1032 using Tapatalk


denied 07.06.2016. 22:43

Jel zna netko šta neće biti HTV2 HD na maxTVu?

demetrius 07.06.2016. 22:47

imaš ga i ovako na tv-u,dok traje nogomet.

denied 08.06.2016. 00:18

Citiraj:

Autor demetrius (Post 2933635)
imaš ga i ovako na tv-u,dok traje nogomet.

Pa nemam drugu antenu osim MaxTVa (il nešto ne kužim) :stoopid:

dakky 08.06.2016. 02:02

Citiraj:

Autor denied (Post 2933644)
Pa nemam drugu antenu osim MaxTVa (il nešto ne kužim) :stoopid:

Ako si blizu repetitora i/ili imaš vidljivost prema repetitoru i TV ti ima MPEG4 dekoder, dovoljan ti je komad žice za antenu.

Imam MaxTV pa ce se svejedno gledati preko DVB-T sa Učke u HD-u. Neće biti HRT2 HD preko MAXtv bez HD paketa.

Znači ubodi doslovno komad bakrene (metalne) žice u antenski ulaz u TV-u i napravi search, bude se vidjelo u HD ako si blizu repetitora...

shibi81 08.06.2016. 02:38

HTV2 HD na maxtv-u ce bit omogucen svim korisnicima standardne maxtv usluge koji imaju tehnicke mogucnosti a kanal ce se nalazit na poziciji 16..Potvrdeno jos prekjucer od HT korisnicke sluzbe na facebooku

ExtremePower 09.06.2016. 19:58

HRT2 HD pojavio se na 16. poziciji, tak da ne moram spajati antenu. :D

edoo 17.07.2016. 11:53

dosao racun nekidan i moji se nesto bune kakva je ovo stavka na racunu videoteka 12kn i nista ja nazovem i lik mi odma kaze da ce stonirati, ok reko hvala, a jel mozete objasniti kako je doslo do toga, nista suti i objasnjava kako je stonirao, a nit moji znaju pin za max tv nit znaju sta je videoteka, da li je netko ima slicnih iskustava ?

nick praskaton 17.07.2016. 15:06

Citiraj:

Autor edoo (Post 2947264)
dosao racun nekidan i moji se nesto bune kakva je ovo stavka na racunu videoteka 12kn i nista ja nazovem i lik mi odma kaze da ce stonirati, ok reko hvala, a jel mozete objasniti kako je doslo do toga, nista suti i objasnjava kako je stonirao, a nit moji znaju pin za max tv nit znaju sta je videoteka, da li je netko ima slicnih iskustava ?

da nije ćaća uvečer posjećivo one PPV programe za odrasle, pa sad šuti i pravi se lud ?:roller:

denied 17.07.2016. 16:31

Citiraj:

Autor edoo (Post 2947264)
dosao racun nekidan i moji se nesto bune kakva je ovo stavka na racunu videoteka 12kn i nista ja nazovem i lik mi odma kaze da ce stonirati, ok reko hvala, a jel mozete objasniti kako je doslo do toga, nista suti i objasnjava kako je stonirao, a nit moji znaju pin za max tv nit znaju sta je videoteka, da li je netko ima slicnih iskustava ?

Ja sam imo istu stvar isto prošli mjesec....Ali s obzirom da automatski označeno na "kupi" (il neš slično) kad ti izađe popup na telki onda sam pretpostavio da su starci slučajno kliknuli..... Sad sam stavio pin na kupnju pa se više ne može slučajno kliknut....Al pokvareno od HTa jer znaju da najčešće penzići ni ne gledaju što klikću samo da makne poruku.....

mamutarka 26.07.2016. 11:27

Pitanje ako mozda netko zna odgovor

Moja realna brzina neta je 43mbita nisam 50 uspio dobit ali zadovoljan sam, 6 upload mislim

E sad nesto bi starci max tv uveli, da ga ja uzmem sebi kao nositelj a oni dodatni korisnici

Kolko bi moj internet zbog toga fasovao? Jel bi to onda 2 max tva vukla net ili kako ide to s nositejima i dodatnim korisnicima?

Nikky 26.07.2016. 11:41

Za nofčeke ne znam, za bandwith svaki MaxTv uzme / treba cca 3 - 6 Mbit,
dakle za internet ti ostane cca 43 - 12 ...
Samo je bitno da je na tih 43 linija stabilna bez puno grešaka.

mamutarka 26.07.2016. 11:52

Bio je nedavno tehnicar koji je cak i sposoban, isao na tavan pa trazio neke spojeve koji su korodirali i sanirao ih i poboljso se net duplo

Reko je da mogu imat i vise ali 43 je stabilno i najbolje da tak ostane

30mbita bi onda imao, hmm moram si razmislit, nije bas mala razlika

Nikky 26.07.2016. 12:37

Pa dosta ti je, "ne skidaš internet" :D

mamutarka 13.08.2016. 13:51

sestra kat iznad mene ima maxtv sa svim paketima, u magenti neka opcija

ja imam samo net i telefon

pa sam mislio bit sestrin dodatni korisnik (prva godina 20kn, druga 40) što mi je superisplativo jer ima sport i hbo on demand itd. a za đabe

e sad neda mi se bušit po kući, nego ima opcija neki strujni adapter, zna netko kak to funkcionira?

Prezime 13.08.2016. 14:11

Ak ste na istoj fazi - jednostavno:
Kupis strujni adapter (par) sa LAN portom, ustekas oba u struju, u gornjeg LAN kabel iz adaptera u sestrin router (u drugi port za MaxTv), a kod sebe iz adaptera u MaxTv prijemnik i pjevaj...

mamutarka 13.08.2016. 15:44

to je ovo vjerojatno http://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/...l?question=368

mamutarka 13.08.2016. 16:53

@prezime

da mi TCOM donese adapter i instalira je ~600kn

a da sam kupim adapter i instaliram košta samo cijena adaptera

pošto je instalacija jednostavna zanima me koji adapter da kupim, ima u tcomu neki za 200kn, ili da u nekom shopu tipa links?


jel ovo recimo oke http://www.adm.hr/product.asp?produc...&code=16854ADM ?

u linksu https://www.links.hr/hr/powerline-ad...anje-053515035

Prezime 13.08.2016. 18:12

Oba ti odgovaraju, jer ti je nebitno da uz LAN port ima i WiFi, a ja bi izabrao TP-Link ;)

mamutarka 14.08.2016. 17:23

Jos jedno pitanje, jel taj adapter mora bit direkt u zid ustekan ili moze na produzni kabel?

Lewis 14.08.2016. 17:29

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 2956533)
Jos jedno pitanje, jel taj adapter mora bit direkt u zid ustekan ili moze na produzni kabel?

Bolje je direktno u uticnicu da nema ometanja i dodatnih uredjaja koji mogu raditi smetnje. Ali ja sam probao neke i radili su i u produznom kabelu, nesto smanjenom brzinom ali za MaxTv ne pretjernao bitno jer mu treba 4.5-9Mbit zavisno jel SD ili HD.

Prezime 14.08.2016. 17:30

Kazu da je bolje direkt u zid, ali meni su u viksi na produznim sinama sa jos 5 uredjaja i nema nikakve razlike u radu kao kad su direkt u zidu...
Mozda ovisi o doticnoj situaciji, ali je ne vidim neki poseban razlog zasto ne bi uredno radili kad su na rproduznim sinama.

Prezime 14.08.2016. 17:36

Citiraj:

Autor Lewis (Post 2956536)
Bolje je direktno u uticnicu da nema ometanja i dodatnih uredjaja koji mogu raditi smetnje

U cem je razlika ako je "ometajuci" uredjaj na sini ili u obliznoj uticnic? Ja nisam primjetio nikakvu razliku u brzini, kao ni u smetnjama, kad su oba direkt u zidu ili na 2m produznim sinama, na koje je s jedne strane spojen jos router, PC, laptop, switch, bezicni telefon i sat prijemnik. Sve od reda ometajuci uredjaji.
Na drugoj strani su na istoj sini spojeni repeater, vesmasina i susilica i sve to uredno fercera preko godinu dana.

Lewis 14.08.2016. 17:40

Citiraj:

Autor Prezime (Post 2956538)
U cem je razlika ako je "ometajuci" uredjaj na sini ili u obliznoj uticnic? Ja nisam primjetio nikakvu razliku u brzini, kao ni u smetnjama, kad su oba direkt u zidu ili na 2m produznim sinama, na koje je s jedne strane spojen jos router, PC, laptop, switch, bezicni telefon i sat prijemnik. Sve od reda ometajuci uredjaji.
Na drugoj strani su na istoj sini spojeni repeater, vesmasina i susilica i sve to uredno fercera preko godinu dana.

Nepitaj mene nego proizvodjaca, u manualu pise da ide u direktno u uticnicu :). Osim toga sama logika da sto duzi kabel/veza izmedju dva to je veca smetnja/pad brzine.

meni je kontkreto na jendom setupu (prvi kat i prizemlje) bilo neki 7-8Mbit sporije kad je na produzenom nego direktno u uticnici ali to je bilo umjesto nekih 90 palo na nekih 82-83 i kao sto rekoh za maxTV nevazno jer mu netreba ni 10 :).

Prezime 14.08.2016. 21:20

Citiraj:

Autor Lewis (Post 2956539)
Nepitaj mene nego proizvodjaca, u manualu pise da ide u direktno u uticnicu :). Osim toga sama logika da sto duzi kabel/veza izmedju dva to je veca smetnja/pad brzine

Pa i na produznoj sini su spojeni direktno u uticnicu, samo ne zidnu ;)

Po toj (tvojoj?) logici su kablovi u zidu beskonacno kratki i izolirani, tj bez moguceg utjecaja smetnji, a samo oni koji vire iz zida su problematicni.

Kod mene, u opisanom primjeru u viksi, je"zidni" kabel dugacak cca 35m, pa su moji 1m produzni puno manji skupljaci smetnji, sto su mi i konkretna mjerenja potvrdila.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger