PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   HTC mobiteli - 1. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=219758)

Ivo_Strojnica 14.09.2012. 16:24

odnesi to na garanciju, baterija od mobitela mora trajati MINIMALNO 2 godine.
Reci da ti ne valja mobitel: kad ideš slikavati, ugasi se.

Facelessone 14.09.2012. 16:53

Da vraćam stock rom, s-on, relock ili ne? :P

coconut 14.09.2012. 17:03

Sve vrati na factory default.

tutix 18.09.2012. 03:40

Znači ovako Desire Bravo, S-Off-an sa revolutionary metodom i dobio sam onaj revolutionary HBOOT. I sad me zanima ova custom particijska tablica, Oxygen i CM7r2. Obje imaju /cache particiju od 5 MB samo i zanima me hoće li to radit kakve probleme u radu?

Uglavnom, trebao bi složit mob da radi što stabilnije ali da se dobije malo na prostoru za aplikacije. Prvo sam mislio šibnut neki ICS custom ROM i onda sa Link2SD polinkat aplikacije na SD karticu. Ovo sa custom particijama mi se čini zgodnijim riješenjem, a koliko sam vidio svi ICS ROM-ovi imaju neke mušice.

Postoji li koji dobar GB ROM sa Sense sučeljem ali da može radit na nekoj manjoj particiji?

TIA

Tihomir111 18.09.2012. 11:47

Citiraj:

Autor tutix (Post 2237721)
Znači ovako Desire Bravo, S-Off-an sa revolutionary metodom i dobio sam onaj revolutionary HBOOT. I sad me zanima ova custom particijska tablica, Oxygen i CM7r2. Obje imaju /cache particiju od 5 MB samo i zanima me hoće li to radit kakve probleme u radu?

Uglavnom, trebao bi složit mob da radi što stabilnije ali da se dobije malo na prostoru za aplikacije. Prvo sam mislio šibnut neki ICS custom ROM i onda sa Link2SD polinkat aplikacije na SD karticu. Ovo sa custom particijama mi se čini zgodnijim riješenjem, a koliko sam vidio svi ICS ROM-ovi imaju neke mušice.

Postoji li koji dobar GB ROM sa Sense sučeljem ali da može radit na nekoj manjoj particiji?

TIA

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1045824

prati upute stavi stock hboot, napravi ext4 particiju, i koliko je ona velika toliko ces imat memorije. Morat ces se registrirat na njegovu stranicu za download.

coconut 18.09.2012. 16:18

Pogodite koliko " ima ekran One X 5?
http://www.engadget.com/2012/09/17/h...alled-one-x-5/

spawn 18.09.2012. 16:33

Vec vidim tuzbu Apple-a protiv Htc-a zbog izgleda. Inace, fon mi izgleda odlicno.

xlr 18.09.2012. 21:40

Citiraj:

Autor tutix (Post 2237721)
Znači ovako Desire Bravo, S-Off-an sa revolutionary metodom i dobio sam onaj revolutionary HBOOT. I sad me zanima ova custom particijska tablica, Oxygen i CM7r2. Obje imaju /cache particiju od 5 MB samo i zanima me hoće li to radit kakve probleme u radu?

Uglavnom, trebao bi složit mob da radi što stabilnije ali da se dobije malo na prostoru za aplikacije. Prvo sam mislio šibnut neki ICS custom ROM i onda sa Link2SD polinkat aplikacije na SD karticu. Ovo sa custom particijama mi se čini zgodnijim riješenjem, a koliko sam vidio svi ICS ROM-ovi imaju neke mušice.

Postoji li koji dobar GB ROM sa Sense sučeljem ali da može radit na nekoj manjoj particiji?

TIA

Gotovo svi romovi za Desire cache prebacuju na sd karticu, rijeđe na internu.

Ako tražiš prostor ciljaj najprije na promjenu tablice, a prema njoj biraj rom. Oxygen 2.3.2 je vrlo stabilan rom, CM7 vjerujem također. Činjenica da se i Oxy i CM daju skresati na <100MB znači da možeš flešati custom hboot s manjim systemom i većim data = više prostora. Moj Oxygen je bio svega 75MB težak.

ICS na Desireu nikada nije proradio kako treba. Link2SD ti ne treba jer svaki (GB) rom dolazi sa skriptom i radi taj posao kako treba. Treba ti samo ext particija i friška instalacija roma, skripta radi ostalo. Link2SD-om možeš samo nešto zeznuti u ovom slučaju.

Za Sense romove ne znam, ali svi su višemanje debeli krmci. Uostalom, ako i nisu debeli, uredno će se instalirati na 130MB CM7 hboot, ali će na ext natrpati ostatak bloata i time usporiti mob. Mršavi romovi su ti oni bazirani na AOSP-u.

LAcy 18.09.2012. 22:14

Citiraj:

Autor Bruno_Rv (Post 2238344)
Vec vidim tuzbu Apple-a protiv Htc-a zbog izgleda. Inace, fon mi izgleda odlicno.

Ima pravokutni oblik i zaobljene rubove? :D

Čini mi se da ima bolju, možda (ako bude takav kad izađe) i najbolju iskoristivost prostora od svih postojećih uređaja. Mogli su ga još malo skratiti u donjem dijelu, Android od ICS-a i tako podržava virtualne tipke na ekranu. Unatoč svemu sa 5'' će ipak vjerojatno biti prevelik.

spawn 18.09.2012. 23:29

Citiraj:

Autor LAcy (Post 2238551)
Ima pravokutni oblik i zaobljene rubove? :D

Dritto :D

Citiraj:

Čini mi se da ima bolju, možda (ako bude takav kad izađe) i najbolju iskoristivost prostora od svih postojećih uređaja. Mogli su ga još malo skratiti u donjem dijelu, Android od ICS-a i tako podržava virtualne tipke na ekranu. Unatoč svemu sa 5'' će ipak vjerojatno biti prevelik.
Nadam se da ce se poceti vracat manjim ekranima kad dostugnu 7-8" :D

tutix 21.09.2012. 03:33

Citiraj:

Autor xlr (Post 2238531)
Ako tražiš prostor ciljaj najprije na promjenu tablice, a prema njoj biraj rom. Oxygen 2.3.2 je vrlo stabilan rom, CM7 vjerujem također. Činjenica da se i Oxy i CM daju skresati na <100MB znači da možeš flešati custom hboot s manjim systemom i većim data = više prostora. Moj Oxygen je bio svega 75MB težak.

Nakon 2 dana pretraživanja nisam našao ništa bolje od Oxygena + njegov HBOOT. Nažalost. curi je neprihvatljivo što nema FM radio i što nema Sense UI tako da sam na kraju samo rutao stock GB i instalirao Link2SD :).

Da je moj, bez razmišljanja bi stavio Oxygen, koliko sam vidio po clipovima na Youtubeu - ROM je brutalno optimiziran, jednostavan i vrlo brz bez ovih bloatanih (non)Sense pi**arija :) + >300 MB na /data particiji nije za bacit.

m1kLa 22.09.2012. 18:32

Jedno pitanje. Imam htc trophy sa win 7.5 i zanima me kako iskljuciti vibraciju na ona dolje 3 gumba, back, start, search ili kak vec, poludel bum :)

Veki-os 22.09.2012. 19:56

Ne znam kako je na Win ali na Androidu se to isključuje pod Sound>Vibrate feedback.

The Man 23.09.2012. 19:57

Evo tek sam sad otkrio ovu temu, pa da vam postavim par pitanja...

Trenutno imam HTC Legend uparen s Samsung microSDHC Class 10 karticom od 32GB i relativno sam zadovoljan s njim, pošto baš i nisam prezahtjevan korisnik (surfanje via Opera Mini + mjuza + radio + video + bilješke + flashlight) i rijetko koristim fotoaparat.

E sad, moj glavni problem je u tome da bi htio preći na Android 4.0 ili noviju verziju, a skoro svi (relativno) povoljni uređaji koje mi Vip nudi uz produljenje ugovora su:

1) bez utora za microSDHC (ne volim ograničenja)
2) očajne izrade (jeftina plastika) i dizajna (bilo koji LG)
3) gigantskih dimenzija (preferiram kompaktnije uređaje)
4) puno lošiji od mog sadašnjeg (kad se sve zbroji i oduzme)
5) sa integriranom baterijom (mislim da ovo ne treba posebno objašnjavati)

Jedini donekle solidan uređaj, s nekoliko gore navedenih mana, ali zato jako primamljive cijene je HTC One S.

Da budem iskren, ni sam nisam načisto oko toga što da mislim o njemu. Na prvu loptu me oduševio zbog izostanka mana navedenih pod 2 i 4, ali nekako sam dosta rezerviran zbog mana navedenih pod 1, 3 i 5, koje mi baš i nisu prihvatljiva opcija, ali...

Ono što me jako privlači je bezobrazno povoljna cijena (u mojoj tarifi) i spoznaja da su male šanse da mi Legend izdura iduće 2 godine.

Ima li netko od vas navedeni mobitel (HTC One S), pa da mi iz prve ruke kaže što na njemu ne valja i sve one iritantne sitnice koje ima skoro svaki model, a ne iznose ih u javnost kad rade review uređaja?

:fala:

srale7 23.09.2012. 22:18

Citiraj:

Autor The Man (Post 2241874)

Ono što me jako privlači je bezobrazno povoljna cijena (u mojoj tarifi) i spoznaja da su male šanse da mi Legend izdura iduće 2 godine.



Ako je tako, mislim da nema potrebe da razmisljas. OneS je jako solidan uređaj koji spada u hiend tefona sa 4,3" ekranom i ako ga mozes dobit za jako male pare, mislim da ne mozes bolje proć.

raliSHA 23.09.2012. 22:22

baci oko i na Huawei P1

The Man 23.09.2012. 22:27

Citiraj:

Autor raliSHA (Post 2241959)
baci oko i na Huawei P1

Baš sam njega i gledao. Dođe me isto kao i HTC One S, ali ne sviđa mi se zbog softvera + ako ga za koju godinu budem prodavao bit će ravno 0.03% zainteresiranih i morat ću davat pršut kao bundle da ga nekome prodam.

:dajpivu:

raliSHA 23.09.2012. 22:32

ako je isto onda ne, mislio sam da je dosta jeftiniji kao i na njuškalu....a realno meni se puno više sviđa huaweijev softver koji je skoro pa stock ics od Sense-a :)

spawn 24.09.2012. 00:43

Uzmi z520 htc "ONE S" s krait procesorom na 1.5 cini mi se. Izbjegni onaj s s3 procom na 1.7. Cini mi se da je taj model oznake z560

The Man 24.09.2012. 12:13

Citiraj:

Autor Bruno_Rv (Post 2242049)
Uzmi z520 htc "ONE S" s krait procesorom na 1.5 cini mi se. Izbjegni onaj s s3 procom na 1.7. Cini mi se da je taj model oznake z560

Može li objašnjenje zašto i kako mogu bez otvaranja kutije utvrditi koji je koji?

raliSHA 24.09.2012. 12:32

Piše negdje na kutiji oznaka...ovaj na 1.5Ghz je proc nove generacije, brži i troši manje

HCS 02.10.2012. 14:28

HTC One X + potvrden.

Malo visi takt proca, sukladno tome i malo jaca baterija, JB out of the box i cimpanza glass 2. Svasta, mozda se bar malo spuste cijene obicnog One X-a :goood:

Dottore 02.10.2012. 15:54

Citiraj:

Autor Bruno_Rv (Post 2242049)
Uzmi z520 htc "ONE S" s krait procesorom na 1.5 cini mi se. Izbjegni onaj s s3 procom na 1.7. Cini mi se da je taj model oznake z560

Računaj s time da je jako teško naći Krait ;)

nforcerx.x 04.10.2012. 06:58

Evo već 2 dana imam Jelly Bean na HTC One X i mogu reći da je poboljšanje više nego očito. Aplikacije se brže pokreću i bolje reagiraju. Novosti koje Sense donosi su odlične i sigurno će se svidjeti mnogima.

:goood:

Juice 04.10.2012. 10:43

Citiraj:

Autor nforcerx.x (Post 2248717)
Evo već 2 dana imam Jelly Bean na HTC One X i mogu reći da je poboljšanje više nego očito. Aplikacije se brže pokreću i bolje reagiraju. Novosti koje Sense donosi su odlične i sigurno će se svidjeti mnogima.

:goood:

Koji si rom stavio? Od footballa?
Jel sve radi, ima bugova?

nforcerx.x 04.10.2012. 21:56

Citiraj:

Autor Juice (Post 2248787)
Koji si rom stavio? Od footballa?
Jel sve radi, ima bugova?

Stavio sam od HTC. :D
Testiram za HTC. :goood:

karlanal 06.10.2012. 02:40

JB je zakon, puuuno bolje radi

dean225 15.10.2012. 18:43

Pa i 4.0.4 radi više nego dobro za razliku od konkurenta. Kada dolazi update za JB? Jel se zna šta?

Matth€w 15.10.2012. 18:57

Koliko sam informiran trebalo bi doći krajem 10. mjeseca za naše područje, odnosno HTC One X.

bpodnar 15.10.2012. 22:14

Imam jedan problemčić na svom HOX-u. Naime, nekoliko puta sam primjetio da mi za jedan kontakt ne pridružuje ime na popisu poziva iako ga imam spremljenog. To se ne događa stalno već povremeno i to kad je dolazni poziv od tog kontakta. U popisu poziva piše broj i iznad njega Nepoznato. Sad sam upravo provjeravao da li ga prepoznaje i sve je u redu i kad ja njega zovem i on mene. Kontakti su mi svi spremljeni na googlu i sinkroniziraju se stalno. Neznam jedino jel ima veze što je taj isti telefonski broj povezan sa nekoliko programa za komunikaciju tipa Viber, WhatsApp i Skype? Inače, mob je rootan ali je stock ROM na njemu bez ikakvih modifikacija. Sjećam se prije dok sam još imao iFon 4 (:hitthewal:) da mi se događala slična stvar sa kontaktima koji su imali više brojeva pa ako su svi ti brojevi bili označeni kao "mobitel", onda mi nije pridruživao ime več se samo broj pokazivao. I to sam muku mučio dok nisam jedan dan sjeo i 4 sata uređivao sve kontakte na gmailu da budu kao po špagi.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger