PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   WD TV Live (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=163098)

Piplfox 24.10.2009. 14:44

Citiraj:

Autor Mar (Post 1465406)
WD je upaljen cijelo vrijeme dok je u struji tako da ga nije preporučljivo gasit iz struje.
Jesi pogasio firewallove? Postavi fixne adrese WD-u i PC-u s kojeg streamaš.
Možda ti se PC restartao dok si gledao film? Ili otišao u standby?

PC je radio normalno bez restratanja cijelo vrijeme. Ip adrese na PC-u i WD su fiksne.Jedini firewall koji radi je onaj od windows ali nevejerujem da on pravi problem, sve jedno ću ga disable-at pa da vidimo.

RaneZ 24.10.2009. 21:00

Ne kuzim. Spojim danas novi hard (320gb, 2,5") sa filmovima, i SVI filmovi trzaju.
Kao da nema dovoljno bandwidtha za njih. Recimo DVDripovi rade 4-6 minuta ok, onda stanu. Pa se buffer puni. Pa mi ubrza taj isti buffer kao da stisnete 4x ubrzavanje...720p radi 3-4 min onda isto. 1080 rade 1-2 min onda isto. :zdero2:

Ne kuzim. Hard nije dobar ? Kopiranje, citanje sa njega na WIN radi sasvim brzo...27 mb/s...

Sa stika nije bilo problema...Cak niti sa mreze (osim 1080).

Aaaaaa !!! luuuuc sam.

mahoona 24.10.2009. 21:17

Ja vjerujem u znanje B-rada i da će on popraviti sve ove probleme kojih IMA. Uređaj mi i dalje ima ocjenu 3/5 :)

RaneZ 24.10.2009. 21:24

Citiraj:

Autor mahoona (Post 1465956)
Ja vjerujem u znanje B-rada i da će on popraviti sve ove probleme kojih IMA. Uređaj mi i dalje ima ocjenu 3/5 :)

istina :D

ali taman testiram nesto...mislim da ima veze sa biranjem porta USB-a...na jednom imam wless stick, na drugom hard...e sad....vec 10 minuta radi sve.
iskljucio sam wireless i ostavio samo na straznjem portu hard..i sad radi 1080 bez beda.

haha, smeh...ali pazi, to su one stvari koje njih ne jebu za release date uređaja :D

Sa_Stilom 24.10.2009. 22:02

Taman sam ti htio reći, isključi wlan, moguće je on uzrok opterećivanja uređaja te zato nije u stanju u isto vrijeme puštati film sa drugog usba.

tech 24.10.2009. 22:24

A ni "stari" wdtv kad je izišel nije delal kak spada, a i nije se ni znalo za njega :)
btw:
http://b-rad.cc/1000/wdtv-live-homeb...ment#more-1000:kafa:

Cuky 24.10.2009. 22:31

meni se zna zrokat kad gledam slike. i to danas mi se prvi put zroko. inace drugih problema nemam.

Mar 24.10.2009. 22:47

Ebote, na kraju će ispasti da smo jedina 2 ispravna primjerka dobili SS i ja :D

Cuky 25.10.2009. 00:12

hehe, samo cekam na vase zalbe :D

vijet cemo sta ce b-rad izmislit sa svojim fw-om

RaneZ 25.10.2009. 02:08

Citiraj:

Autor Mar (Post 1466053)
Ebote, na kraju će ispasti da smo jedina 2 ispravna primjerka dobili SS i ja :D

a gle, neamo svi isti hardware spojen na kutijicu...
mozda je to uzrok...bas me zanima..kad bi bar mogli neakav univerzalni benchmark napravit :)

isti file name, isti wless, isti hard...iskreno mislim da bi svima bilo tako...
tesko da neko ima "drugaciju reviziju hardwarea ili software" na svom uredjaju..

jedino sto nam se razlikuju su MACovi :P

na kraju sve radi dobro...mozda je stvarno previse za njega dat mu wless + hard...iako sumnjam :S

tech 25.10.2009. 11:03

I stavljam opet link, ovaj put detaljnije...
http://b-rad.cc/1000/wdtv-live-homeb...ment#more-1000
*za one koji su zadrte ljencine :D

Citiraj:

At the moment WDLXTV_LIVE is a non-flash firmware. This means that you select to upgrade your WDTV Live, using the files I provide, and the WDTV Live will boot directly into WDLXTV_LIVE without flashing. Once you are done playing/testing WDLXTV_LIVE, simply power cycle your WDTV Live and replace the wdtvlive.bin I provide with the official one from Western Digital. I provide a link to their stock firmware along with WDLXTV_LIVE releases.

There are many features and extra functionality included already. For those of you familiar with the original WDLXTV, most things are configured the same way. For those unfamilar…well refer to the forum post I link to below
I naravno...

Citiraj:

Here is the official (for when you are done trying WDLXTV_LIVE) WDTV Live 1.01.00 firmware:
WDTVLIVE_FW_1.01.00
I have started a thread at wdtvforum to address issues & requests dealing with WDLXTV_LIVE. You may find it here.

I spend a tremendous amount of time hacking the WDTV & WDTV Live firmwares, so if you appreciate my efforts please donate a little something using the link below : ) Your donations help motivate further developments. Thanks & enjoy.
Kolko jambrate da vam niš ne dela mogli ste ga već isprobati...:kafa:

glista 25.10.2009. 22:15

još jedno pitanje.

kako funkcionira stvar sa, recimo mkv-om, ako film ima više jezika, jel se može birati koji jezik želiš?

RaneZ 25.10.2009. 22:28

Citiraj:

Autor glista (Post 1467048)
još jedno pitanje.

kako funkcionira stvar sa, recimo mkv-om, ako film ima više jezika, jel se može birati koji jezik želiš?

ofkros. i subovi.. ovisi sto je ulkjuceno.

messiah 25.10.2009. 22:58

Vlasnik sam "običnog" WD TV-a i uređaj je fantastičan, jedino što me smeta je:
1. nema ethernet
2. drži diskove cijelo vrijeme upaljene, a u standby modu trosi gotovo jednako kao da je upaljen.

Zbog razlike u ethernetu, kupio bi novi WD TV Live, ali imam par pitanja:
1. da li se to streama direktno preko etherneta, ili se ethernet koristi samo da bi se prebacili fileovi na disk lokalno spojen na usb?
2. ako se medij streama, dolazi li do kakvog rekodiranja originalnog materijala?
3. da li uređaj još uvijek drži upaljenim diskove nakon gašenja?

nino 25.10.2009. 23:12

Ovo je tema za Live verziju, o starom se raspravlja u drugoj temi.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=143507

messiah 26.10.2009. 00:17

Pa nisam ni postavio pitanja o starom uredaju, nego o novome.

coconut 26.10.2009. 11:25

1. da i da - streama direktno preko lana, a možeš ubosti direktno u njega stick/hdd sa materijal i tako playati ili prebaciti materijal s kompa na njega
2. ne znam točno, ali mislim da ne
3. da

Sa_Stilom 26.10.2009. 16:45

2. Ne

RaneZ 26.10.2009. 17:28

Jel zna neko kako natjerat da vidi share pod Win 7 ???
sve sam pokušo, jučer je radilo sa "nekim" postavkama jedno 30ak minuta, danas radi samo Media streaming :D

presmeh.

Probao sve sto se dalo probat po forumima...

Cuky 26.10.2009. 19:22

ja sam maknuo win 7 upravo zbog debilnog share-a.

EDIT: sve je bilo tako jednostavno kod share-a sa xp-om pa su oni isli komplicirat, jer sto bi bilo jednostavno kad moze bit komplicirano, debili

leteci 26.10.2009. 20:47

Ljudi pa napravite jos jednog usera i shareajte mu foldere koje hocete. Ja na ovaj nacin cak shaream DVD Drive. Imate upustva na prethodnim stranicama ove teme...

messiah 26.10.2009. 22:12

Citiraj:

Autor Čuks (Post 1467654)
ja sam maknuo win 7 upravo zbog debilnog share-a.

EDIT: sve je bilo tako jednostavno kod share-a sa xp-om pa su oni isli komplicirat, jer sto bi bilo jednostavno kad moze bit komplicirano, debili

Dobro pa si ti OS developer :)

Security i sharing je triput bolje rješen na 7-ici i Visti nego na XP-ima.

RaneZ 26.10.2009. 22:58

Citiraj:

Autor messiah (Post 1467831)
Dobro pa si ti OS developer :)

Security i sharing je triput bolje rješen na 7-ici i Visti nego na XP-ima.

ma je k***ac...

ovo ne valja opce. opce ne kuzim zasto samo NE RADI ?=
blazeni moj iMac i moj OS X ... da bar imam love, nebi nikad vise kupio pc..

wdtv live radi ko urica sa macom...sa jednim klikom...a tu se jebem 3 dana da mooožda proradi.

Cuky 27.10.2009. 09:08

kad komp sa win7 nemoze pristupit share-u na xp-u onda nemam tu sta govorit vise. sva moguca rjesenja sam isprobo i nemoguce je slozit. jer kolko vidim po netu nisam jedini sa tim problemom. i da napomenem, komp sa vistom uredno pristupa podacima. a to sa developerima si mozes okacit na k***c :D

no, ovo nije tema o win7 nego o wd tv-u, tako da dalje ne zelim spamat

Sa_Stilom 29.10.2009. 12:48

Nije da vas prcam, ali meni dela sve super sve 5, WinXP
Nisam naišao na nikakve probleme koje je itko spomenuo.

Ne znam kako i zašto, ostavio sam postupak što sam uradio.

Jedino što nisam napisao, WD je spojen na Router Simens (ne znam sad koji) koji se dobije s IskonTV (WLAN model).

coconut 29.10.2009. 12:53

Citiraj:

Autor Sa_Stilom (Post 1469870)
Nije da vas prcam, ali meni dela sve super sve 5, WinXP
Nisam naišao na nikakve probleme koje je itko spomenuo.

Ne znam kako i zašto, ostavio sam postupak što sam uradio.

Jedino što nisam napisao, WD je spojen na Router Simens (ne znam sad koji) koji se dobije s IskonTV (WLAN model).

sx763

Sa_Stilom 29.10.2009. 13:32

Baš taj! :D 10x

I da se ispravim, Siemens se piše ;)

RaneZ 29.10.2009. 15:35

jel neko probo firmware od b-rada ?
ovaj zadnji ?

Sa_Stilom 30.10.2009. 14:09

Setapiram WDTV Live po kućama za šaku dolara :p

Prc prc :D

Lewis 30.10.2009. 14:22

Hehehe dobro je barem nekome radi super i to je bitno :) :).

Nego jel netko mozda ima Verbatimov MediaStation HD da usporedi sa ovim WDTVLive? Cini se kao zgodna alternativa s time da ima ugradjeni HDD (500/640/1TB), DVB-T i analogni tuner i moze SNIMATI program ???
http://www.verbatim.com.hr/hr_21/pro...1tb_17139.html


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:56.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger