PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Iskon DUO.CARNet i TRIO.CARNet (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=158399)

jollyb 23.04.2011. 14:05

Citiraj:

Autor borisko (Post 1897014)
Ne moze, eventualno da ga preflashas sa nekim ne-T-com firmwareom koji bi ti otkljucao ova dva IPTV utora?

mislio sam koristiti ionako wlan, osim ako ova dva utora nisu potrebna za spajanje na drugi ruter?

MixLix 26.04.2011. 16:11

Ima li ko "insider" info da li ima ikakve šanse da povećaju brzinu u neko skorije vrijeme?

davidvilla 27.04.2011. 16:33

Jel mi moze netko pomoci kako da se sa Iphonom spojim wi-fi na albisov router trazi me neku lozinku ??

Facelessone 27.04.2011. 17:39

Vjerojatno ti piše lozinka s doljnje strane albisa. WEP/WPA

davidvilla 27.04.2011. 18:17

a predugacak je neki cudno mi je to :D upiso sam i nece kaze spajanje ne albisWLAN nije uspjelo :S jel se moze nekako iskljucit da mi ne trazi lozinku :S

Fantač 27.04.2011. 18:20

Koliko se ja sjećam ne piše, tj. piše, ali piše kriva.

Najbolje ti je preko kompa provjeriti tako da u preglednik upišeš 192.168.5.1 ili albis.lan, a lozinka i username su ti Administrator...

I tamo možeš i pogledati i promijeniti lozinku...

EDIT: Možeš ga na ovaj način i isključiti, ali onda ti se svatko tko je dovoljno blizu može spojiti.

davidvilla 27.04.2011. 18:25

ma nek se spjaju tak mi svejedno ajde mi samo reci kako iskljucit :D ili kako promijenit lozinku usa san u taj ajmo rec menager od routera

Fantač 27.04.2011. 18:30

Pa kada uđeš imaš gore onaj znak Wireless-a, pa na to klikneš, pa nađi nešto kao Standard Security, tamo možeš i mjenjati (to ti je moja preporuka), ili potpuno isključiti.

davidvilla 27.04.2011. 18:32

WAP shared key...al je to ?

Fantač 27.04.2011. 18:37

WPA Shared Key - tu mjenjaš lozinku, pa se probaj spojiti. (Najmanje 8 znakova)

Security Mode - ako ti i dalje ne radi, probaj i ovo promijeniti (Albis je jako čudan, jer uređaji koji se normalno spajaju na Speedtouch i Siemens, na njega ne žele, tj. ne na sve zaštite), vjerojatno ti je namješten WPA-PSK, prvo ga promijeni na WPA2-PSK, a zatim na WEP. Na WEP-u bi ti sigurno trebalo raditi.

davidvilla 27.04.2011. 18:41

znas st aje prominio sam lozinku i to sve i sad kad iphone mi ga je naso i to sve i lozinku upisem al on opet kaze da nije spojen dobro al ga lovi gore :S sad cu probat ovo sta si reka

davidvilla 27.04.2011. 18:42

WEP je bez lozinke

Fantač 27.04.2011. 18:46

Jooooj, ma nije bez lozinke, daj malo pogledaj.

Koliko se sjećam, imaš Default Used WEP Key (1~4) - tu biraš koji ključ želiš, a ispod toga
Key 1: Tu upišeš lozinku, mislim da je napočetku ispunjeno sa nulama.
Key 2: ili tu upišeš lozinku, mislim da je napočetku ispunjeno sa nulama.
Key 3 :ili tu upišeš lozinku, mislim da je napočetku ispunjeno sa nulama.
Key 4: ili tu upišeš lozinku, mislim da je napočetku ispunjeno sa nulama.

Znači upišeš u bilo koji lozinku, možeš i u sve (ali nema potrebe) a gore odabereš koji češ koristiti.

davidvilla 27.04.2011. 18:59

dobro napravio sam to al opet nesta sere....jel treba stiskat onu tipku iza modema za wlan kao ?

TomG 27.04.2011. 20:06

Ja kad sam frendu podešavao na albisu trebalo je prvo wlan uključiti potom ući u router i tamo sam podesio novi wlan jer se nije htio spojiti na postojeći (lozinka sa donje strane.).

Fantač 28.04.2011. 00:12

Citiraj:

Autor davidvilla (Post 1899314)
dobro napravio sam to al opet nesta sere....jel treba stiskat onu tipku iza modema za wlan kao ?

Gle, imao sam i ja tog Albis-a i isto sam imao problema sa WLAN-om i sa svim ostalim. Najbolje ti ih je nazvati i reći njima da ti to namjeste (vjerojatno neće moći). Broj ti je 062/101010.

Dok je na Speedtouch-u i Siemens-u sve radilo kako treba na bilo kojoj vrsti zaštite (Xperia X10 i Nokia 5800 XM), a na Albis-u ne. Te sam ih zvao zbog toga, pa su malo srali da oni to ne podržavaju, bla bla. Ako ti kažu da to ne podržavaju reci im da imaš uređaj koji podržava wireless i navedene vrste zaštite i da je sa tvoje strane sve uredu.

Samo da znaš taj Albis je takvo smeće, da su ga već ukinuli, da svatko tko ga ima, ima nekih problema sa njim, možda ti nisi ni svjestan toga, ali dam se kladiti da ti svaki dan barem jednom pukne DSL. Tako da ako ih budeš zvao odmah pitaj koliko ti je puta prošli tjedan pukla veza i ako bude više puta reci da želiš novi uređaj i traži Siemens-a. Vjerojatno ti neće ni namjestiti ovo i vjerojatno ti neće ni htjeti zamjeniti uređaj, to najviše ovisi koliko kaniš biti uporan.

Jer ni sa Speedtouch-om ni sa Siemens-om ne bi bilo ovakvih problema, ukucao bi lozinku i radilo bi sve kako treba.

borisko 28.04.2011. 00:23

Fantač, vidim da se kužiš pa radije objasni čovjeku kak da napravi PPPoE konekciju sa mobitela ;)

Wireless mi na Albisu radi najnormalnije od zadnjeg firmware updatea, kao i DSL.

davidvilla 28.04.2011. 02:14

ccc :D citam svi kazu da je smece istina pukne veza bar jednom u danu :D al samo mi pomozite kako da derem net preko ismeca :D

frgh 29.04.2011. 13:04

http://www.novisf.com/wbb3/ostalo/ko...wl/index5.html

gledam ovaj guide i zanima me da li netko zna kako da promjenim port 4 u wan port ali da mi ostanu ostale postavke po defaultu

rodriguez 10.05.2011. 18:34

Fantac kojom metodom ih mogu natjerat da mi promjene router? Vise sam lud od pucanja veze i navecer od zagusenosti veze...

Fantač 10.05.2011. 19:55

Pa jesi ih zvao radi tog problema?

Dakle prvo ih probaj nazvati, možda uspijete riješiti problem, ima načina. Budi uporan i ne daj da te se riješe, jer tebi usluga ne radi kako bi trebala.
Pri pozivu reci da se često događa (bilježi sve, vrijeme i datum, poziva i pucanja veza), ako ti na taj način neće zamijeniti uređaj (vjerojatno neće) onda im šalji mail-ove (što opširnije sa detaljno opisanim problemima, vremenima, što si sve probao napraviti da riješiš problem sa svoje strane, koliko često se događa, koliko si ih puta već zvao...) na pomoc@iskon.hr i reklamacije@iskon.hr.

Ovo sve napravi ako si potpuno siguran da je do njih problem. Ako su tebi loše instalacije, loš napon u stanu i slično, tebi će i nakon zamjene i dalje pucati veza.

Postoji i mogućnost da je parica loša ili da si daleko od centrale (kao što je kod mene slučaj). Tu isto baš i nema pomoći osim da tražiš neki drugi ISP. Ako je parica loša onda to oni šalju T-Com-u (jer su u njihovom vlasništvu parice), da oni to riješe, a stvarno ne možeš znati što će na kraju biti sa tim.

Tako sam ja radio, zvao ih dosta puta (ovo sa točnim vremenima prekida, zagušenja je bitno, čak i poziva kada si ih zvao), ništa nisam postigao, pa par mail-ova sa svim vremenima koliko sam puta zvao, što su mi rekli, što sam probao ja, kako sam nezadovoljan, da nije uredu, bla bla, te u kojem sam naglasio da želim taj i taj router i na kraju je došao.

Probaj sve ovo, pa javi kako je prošlo.

Gman13 14.05.2011. 22:37

Iskon Carnet.DUO wireless
 
Pozdrav,

nedavno sam uzeo Iskon Carnet.DUO i da bi se spojio na Internet prvo se moram spojiti na Wireless, a onda se moram spojiti preko one klasične Dial-up/ADSL konekcije.

Imam Albis modem. To je kako sam čitao na Internetu zato što je taj modem u bridge modu.

Zanima me da li netko zna možda kako taj modem prebaciti u route mode (nisam našao u postavkama ništa) ?

Također, kako sam čitao jedna od opcija je da kupim neki router pa da njega spojim na Albis (molio bih ako netko zna koji router da kupim i upute za spajanje).

Hvala

DJVoste 17.05.2011. 17:48

Citiraj:

Autor rodriguez (Post 1905978)
Fantac kojom metodom ih mogu natjerat da mi promjene router? Vise sam lud od pucanja veze i navecer od zagusenosti veze...

Bok,

Nazovi 062 10 10 10 (0-24h). Tarifa ti je kao da zoveš 01 tj. fiksni nacionalni promet.
Dati će ti testne podatke pa će se onda vidjet dal puca konekcija i na tim testnim podacima. Ukoliko ti unutar ta 24h bude pucala i ne otkriju li što uzrokuje konstantna pucanja konekcije, očekuj zamjenu routera.

Sretno!

Citiraj:

Autor davidvilla (Post 1899314)
dobro napravio sam to al opet nesta sere....jel treba stiskat onu tipku iza modema za wlan kao ?

Što se tiče tih Albis routera.

Najbolje se spojit na njih preko LANa na adresu 192.168.5.1 sa podacima:
user: Administrator, pass: Administrator i onda podesit na wifi kanal 8 ili neki koji nije zauzet u okolici (1-13 ima kanala), te nakon toga postavit wpa2-psk vrstu enkripcije.

Na albisima svakako izbjegavat WEP enkripcije, pogotovo na winxp, jer znaju zafrkavat oko certifikata.
Uglavnom, izbjegavajte wep enkricpije kod wifi spajanja s albisom i nemojte ga palit na onaj gumb nego ga radije palite preko sucelja od samog routera.

Na gumbu se automatski postavi wep enkripcija.

rodriguez 17.05.2011. 18:38

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=215013


Evo ako netko zna kako pomoć nek se javi.
Hvala.

DANCI 23.05.2011. 15:54

ovako prijatelj ima Iskon duo.carnet i ruter siemens gigaset sx763, naravno zakljucan je, pa nemoze imati spojen Internet desktop PC i Laptop kojeg je neki dan kupio !

Laptop bi trebao ici preko Wlan znaci bez zice, a PC ide preko zice !

i naravno u igri je i telefon VOIP...

sto treba uraditi da to profunkcionira, jer je sam operater za sluzbu korisnike rekao da treba jos jedan ruter

koji ruter predlazete da se kupi ???


i kaj se samo odabere PPPoE i unese korisnicko ime i lozinka za konekciju ?


moram pitati koji ruter da nekupim neki lijevi ruter pa necu imat koga kontaktirati, ako bude di zapelo :lol2:

DJVoste 24.05.2011. 13:23

Citiraj:

Autor DANCI (Post 1912451)
ovako prijatelj ima Iskon duo.carnet i ruter siemens gigaset sx763, naravno zakljucan je, pa nemoze imati spojen Internet desktop PC i Laptop kojeg je neki dan kupio !

Laptop bi trebao ici preko Wlan znaci bez zice, a PC ide preko zice !

i naravno u igri je i telefon VOIP...

sto treba uraditi da to profunkcionira, jer je sam operater za sluzbu korisnike rekao da treba jos jedan ruter

koji ruter predlazete da se kupi ???


i kaj se samo odabere PPPoE i unese korisnicko ime i lozinka za konekciju ?


moram pitati koji ruter da nekupim neki lijevi ruter pa necu imat koga kontaktirati, ako bude di zapelo :lol2:

Bok,

Bilo koji router koji dozvoljava da se upiše pppoe konekcija unutar njega. Npr. TCom ruteri to dozvoljavaju, a lista tcom routera ti se nalazi ovdje:

http://t-com.hr/privatni/kzona/podrs...djaji_wlan.asp

Jedino kad ces umrezavat dva routera onda moraš pazit da imaju razlicit default gatway, te naravno povezat komp sa routerom kojem ces upisat podatke od carneta i to bi trebalo radit.

(Iskon router -> tvoj router s mogucnoscu upisa pppoea -> tvoji kompjuteri)

Sretno..

Gman13 24.05.2011. 17:26

Da li kupnja dodatnog rutera može riješiti problem kreiranja wirelessa koji omogućuje i mobitelima spajanje (bez potrebe da postoji wireless konekcija i ona kao dial-up konekcija)?

DJVoste 24.05.2011. 19:53

Citiraj:

Autor Gman13 (Post 1913156)
Da li kupnja dodatnog rutera može riješiti problem kreiranja wirelessa koji omogućuje i mobitelima spajanje (bez potrebe da postoji wireless konekcija i ona kao dial-up konekcija)?

Bok,

Da.
Mob se onda spoji na router koji vec ima podesen izlaz preko pppoe konekcije, jer taj dodatni router oponasa pppoe konekciju koju imamo naviku radit u network connections (ili network and sharing center) od win. Naravno, taj drugi router isto treba imat wifi antenicu, jer se na njega trebaju spajat mobiteli, a on im onda pruza direktan izlaz na net, jer mu je pppoe aktivan i konektiran.

Ja ne znam niti jedan mob osim N900 da se slozi pppoe konekcija preko moba.
Evo npr. sto je sve potrebno za N900 da ima izlaz na net preko pppoe:
http://talk.maemo.org/showthread.php?t=41469&page=3

lp..

mdrla 25.05.2011. 14:29

znaci stavi se wless router između kompa i iskonovog routera i upisu vec gore navedeni pppoe i šljaka,
e sad taj router bi bio stalno spojen na net, bez obzira na gasenje racunala?

-Ivan- 25.05.2011. 18:08

Citiraj:

Autor mdrla (Post 1913633)
znaci stavi se wless router između kompa i iskonovog routera i upisu vec gore navedeni pppoe i šljaka,
e sad taj router bi bio stalno spojen na net, bez obzira na gasenje racunala?

Da jer ti onda taj router radi konekciju prema internetu, a ne racunalo. Naravno postoje opet oni modovi na routeru kakvu vrstu konekcije hoces npr always on, connect on demand ili connect manualy, ako to stavis na always on onda je stalno.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger