PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Android mobiteli - razni proizvođači - 1. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=186981)

svebee 24.06.2010. 01:31

pa ako žele - postupak će biti meni brži i jednostavniji, jer ono što meni treba su koordinate stanica. sve ostalo "imam" (više/manje može se negdje pronaći, imena stanica, vozni red, linije....), pa ako će korisnici htjeti slati koordinate stanica, da - jednostavno ubacim i za druge gradove (upravo radim na funkciji odabira gradova, da možeš u opcijama birati grad koji želiš i onda unutar tog grada biraš stanice/nabadaš po karti itd.) :beer:

Mad_Duke 24.06.2010. 05:26

Mnogo korisno. Jedva čekam da nabavim svoj desire i probam. Dal to znači da ću konačno baciti svoj *.jpeg sa slikom noćnih linija :)

Sretno ;)

svebee 24.06.2010. 09:55

Citiraj:

Autor Mad_Duke (Post 1674414)
Dal to znači da ću konačno baciti svoj *.jpeg sa slikom noćnih linija :)

u ovoj verziji nažalost još ne :D bilo je zahtjeva ali se naprosto nije stiglo do roka to sve sredit, bit će uskoro ;) :beer:

mislimo na noćne tramvajske?

Mad_Duke 24.06.2010. 10:03

Yep :)

Nije da mi dnevne neš puno znače :P

svebee 24.06.2010. 14:41

Citiraj:

Autor Mad_Duke (Post 1674493)
Nije da mi dnevne neš puno znače :P

ha sad :D

trenutno radim na podršci za više gradova, ubacivanje novih linija/stanica, ubacivanje noćnih tramvajskih linija za ZG i ono možda najbitnije, prikaz (za početak okvirno izračunatog, a kasnije realnog vremena kojeg će korisnici slati) dolaska busa na svaku od stanica ;) :beer:

tako da bi sad polasci s matične stanice bili prikazani gore kod njenog imena, a ove 3 "glavna" vremena bi označavali dolaske na odabranu stanicu (u ovom slučaju Lubenjaki) tako da kad korisnik izračuna rutu odmah vidi da mu dolazi na Početnu stanicu u ... koliko već :)

http://slike.hr/slike/p/prikazvremenatestcopy_1059c.jpg

etnic 24.06.2010. 15:48

Bravo! Pogotovo jer si radio od nule.
Korisno i koliko vidim upotrebljivo.
Što ćeš sa 91 k kn? :D

Mad_Duke 24.06.2010. 16:38

Bude dao meni za taksi jer necu znati kad idu nocne linije :P

Iskreno me bas zanima kaj bu izaslo van nakon vipovog natjecaja!

svebee 24.06.2010. 17:05

Citiraj:

Autor Mad_Duke (Post 1674846)
Iskreno me bas zanima kaj bu izaslo van nakon vipovog natjecaja!

živi bili pa vidjeli :beer:

nego trebao bih nekoliko informacija vezanih za autobusne/tramvajske linije. *znam da nema neke (ikakve :)) veze sa temom "Android mobiteli" ali kako je moderator odlučio da to tu sve spada onda evo...

trebao bih (za sada) okvirno podatak koliko treba tramvaju prosječno vremena za prolazak od jedne stanice do druge i vrijeme od jedne do treće (znači da prođe dvije stanice) - ujutro/popodne/navečer. ne trebaju nikakve točne već otprilike barem ako se netko vozio ZG autobusom ili tramvajem pa mi može reći :D pa ako netko ima takve informacije da mi napiše u obliku "Dan | Sat | potrebno vrijeme za prolazak 1 i 2 stanice" :)

isto tako nešto i za bus, kažem za sada sve generalno govoreći :beer:

m4dm4n 24.06.2010. 22:46

Između 1-2 minute za tramvaj, do 3-4 minute za bus.

coconut 26.06.2010. 13:30

Jel zna netko zašto t-mobile u svojoj ponudi skoro pa nema Android mobača? HTC-a nema nijednog od novijih modela (Desire, Magic, Hero,...) već samo prastari HD2 koji radi na winse.

Mad_Duke 26.06.2010. 13:35

Citiraj:

Autor coconut (Post 1675958)
Jel zna netko zašto t-mobile u svojoj ponudi skoro pa nema Android mobača? HTC-a nema nijednog od novijih modela (Desire, Magic, Hero,...) već samo prastari HD2 koji radi na winse.

Zato kaj su se u VIPu potrudili uzeti HTC kad t-mobile ima ajfon.

coconut 26.06.2010. 14:00

Nisu svi ludi za ajfonom. Neki bi i HTC s Androidom.

Mad_Duke 26.06.2010. 14:04

Citiraj:

Autor coconut (Post 1675993)
Nisu svi ludi za ajfonom. Neki bi i HTC s Androidom.

Manje nego ajfon.

xlr 26.06.2010. 16:34

Imho, T-mob ima užasnu ponudu skupljih mobitela i čak Tele2 tu debelo prednjači (konkretno gledajući ponudu Androidaša, ali i Symbianera).

karlanal 26.06.2010. 19:50

tmobile se specijalizira na šišanje ovaca

Mar 28.06.2010. 00:28

Evo planiram i ja uzet Desire - baš prije par dana sam bija do Vipa, i imaju zgodnu ponudu.
Desire + 2g pretplate (150kn - prvu godinu 75, 300min razgovora + 100 SMS + 100MB) za 2200kn.

To mi se čini bolja ponuda od Teletove, a i T2 nema neki predobar net (+ plaćaš roaming TMobileu u slučaju da nema signala).

Anyway, Desire je čudo prema iphoneu - ovo što sam vidio.
Ekran je fantazija, hardverske tipke (yay!), bolje leži u ruci jer nije poliran i doima se dosta bržim.

Međutim, pošto je to bilo jučer - je li Desire još uvik najbolji izbor za Android mobitel ili je već nešto novije aktualno? :D

Mad_Duke 28.06.2010. 00:50

Kod nas ako uzimaš novo nema bolje ponude od Desire u VIPu. Na tih 150 (75 prvu godinu) si nadoplatiš 90 kuna za gigu neta i to je to).

Najbolji android mobač koji sam vidio je evo 4g, ali ne radi na GSM mrežama. (gamad).

coconut 28.06.2010. 05:39

Nexus One dobio nadogradnju na Froyo
http://androidandme.com/2010/06/news...ia-ota-update/

Jedno pitanje za vlasnike HTC-a kupljenih u vipu i teletu. Jesu li kodirani za mreže ili može bilo koja kartica unutra?
Ah da, na moje pitanje iz #77, dobio sam neslužbeni odgovor (čekam službeni od t-mobilea) da je to možda zato jer je iStevo postavio takav zahtjev ukoliko su željeli biti exkluzivni zastupnici za ajfon. Ne znam da li ima išta istine u tome, ali čini mi se mogućim.

Omerta 28.06.2010. 08:38

Citiraj:

Autor coconut (Post 1677219)
Nexus One dobio nadogradnju na Froyo
http://androidandme.com/2010/06/news...ia-ota-update/

Jedno pitanje za vlasnike HTC-a kupljenih u vipu i teletu. Jesu li kodirani.

Ako ih kupuješ na pretplatu nisu kodirani,to je kao javna tajna.. ;) Nemoj se brinut..

O.T. Ali ima jedna druga stvar, bar ovdje u Rijeci.. Htio sam prec sa bonova na pretplatu kod Tele2 i prenio sam broj sa Vip-a i cekao jos tjedan dana (i jos uvijek cekam) da mi odobre pretplatu jer kao imaju problema sa sistemom..Uglavnom cuo sam da kad ljudi prelaze na pretplatu da ih određeni provideri znaju ovako natezat kao mene.. Dok ako ga zelis kupit za gotovinu, (znači u slobodnoj prodaji), onda ga naravno mozes odmah dobit bez problema, ali tko je lud da daje 4500kn u Vip-u ili 4100kn u Tele2 :D
Ali zato sam u petak našao u Rijeci osobu koja ga prodaje posve novog i uzeo ga - HTC Desire..

Ubrzo bi trebao nabacit kakav review, samo treba sve živo i neživo instalirat i isprobat.. Trenutno trazim neku navigaciju, a ima ih: navigon, iGO motonav, tomtom..
pozz

Gx25 28.06.2010. 11:51

Citiraj:

Autor coconut (Post 1677219)
Nexus One dobio nadogradnju na Froyo
http://androidandme.com/2010/06/news...ia-ota-update/

Jedno pitanje za vlasnike HTC-a kupljenih u vipu i teletu. Jesu li kodirani za mreže ili može bilo koja kartica unutra?
Ah da, na moje pitanje iz #77, dobio sam neslužbeni odgovor (čekam službeni od t-mobilea) da je to možda zato jer je iStevo postavio takav zahtjev ukoliko su željeli biti exkluzivni zastupnici za ajfon. Ne znam da li ima išta istine u tome, ali čini mi se mogućim.

Koliko znam u vipu svi nekodirani dok kod tele 2 mislim da su kodirani posebnim kodovima koje je tele2 stavio te da ih je nemoguce dekodirat

iphonenovosti 28.06.2010. 12:26

Citiraj:

Autor Mar (Post 1677171)
Međutim, pošto je to bilo jučer - je li Desire još uvik najbolji izbor za Android mobitel ili je već nešto novije aktualno? :D

Hardverski je identičan Nexus One-u (osim što nema drugi mikrofon za izoliranje šuma), HTC Incredible je malo jači kamerom i MhZ-ima, ali dostupan samo u Americi.

Desire je zasad u Hrvatskoj broj 1 Android.
Jedina zamjerka je limitirana memorija dostupna za aplikacije, moram paziti na svaki MB.

Mar 28.06.2010. 14:53

Citiraj:

Autor iphonenovosti (Post 1677356)
Jedina zamjerka je limitirana memorija dostupna za aplikacije, moram paziti na svaki MB.

Znači ne idu aplikacije na karticu? :(
Malo glupo - hoće li izaći neki fix za to ili je tako kako je?

Matth€w 28.06.2010. 14:57

S Froyom će biti moguće instalirati aplikacije na microSD memorijsku karticu.

Mar 28.06.2010. 15:01

Citiraj:

Autor Matth€w (Post 1677504)
S Froyom će biti moguće instalirati aplikacije na microSD memorijsku karticu.

Aha, skužih :)
Nego, kad bi moga izaći i hoće li Desire 100% dobiti podršku za nj?

Matth€w 28.06.2010. 15:03

Za Desire je Froyo službeni update predviđen tokom/sredinom 7. mjeseca

EDIT: Ili ne, zabrijo sam nekaj, June je 6 mjesec. :D Sad bi trebalo, ako već i nije, nešto mi je frend pričao da je došlo al da to nije to još, ali nisam ga baš previše slušao. :D Bude ti netko drugi znao reći da ja sad ne bulaznim bezveze.

Mad_Duke 28.06.2010. 15:04

Izaći će kad im se sprdne (različite zemlje, različiti provideri, različiti datumi)
I da, naravno da će Desire dobiti podršku.


Jel zna netko dal je istina da su objavili cijeli source sa 2.2?
Zanima me užasno jer to možda omogući neke stvari koje ima Maemo (za razliku od kvazi linux androida)

LAcy 28.06.2010. 15:07

Citiraj:

Autor Mad_Duke (Post 1677511)
Jel zna netko dal je istina da su objavili cijeli source sa 2.2?

http://developer.android.com/index.html

Hamm 28.06.2010. 15:08

@đuka...A kao na primjer? Samo mi nemoj reći terminal. :)

LAcy 28.06.2010. 15:09

Citiraj:

Autor Hamm (Post 1677516)
@đuka...A kao na primjer? Samo mi nemoj reći terminal. :)

http://code.google.com/p/androidterm/

daxxx88 28.06.2010. 15:15

Citiraj:

Autor Omerta (Post 1677233)
Ubrzo bi trebao nabacit kakav review, samo treba sve živo i neživo instalirat i isprobat.. Trenutno trazim neku navigaciju, a ima ih: navigon, iGO motonav, tomtom..
pozz

Samo jedno brzopotezno - jesu to navigacije kod kojih treba net (valjda aGPS, ne znam :)), ili rokaju direkt prek satelita, bez neta?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger