PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   HT (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=79)
-   -   MaxTV - pitanja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81738)

QS 16.08.2015. 19:14

Albis ima MNOGO mušica, krepava iz čista (i nečista) mira... al je brz... i ima plave okice pa ga žene vole...

Atlanta (onaj stari ružni idiot od STBa) je najpouzdanija zvijerka, pegla sliku, drži stream i kod gubitaka paketa od kojih boli glava al je do zla boga ružan i spor

Siemens (srednji brat) - posljednji pokušaj brice da od guzice napravi lice

carnage88 17.08.2015. 13:59

Evo kolega je sve objasnio :) Radio sam sa oba 2 i opcenito krepavaju iz cista mira nije to neka kvaliteta, kad ih konfiguriras spori su do bola.

dakky 30.08.2015. 17:45

Krepava mi Siemens, neke crvene tockice se pojavljuju na ekranu kad je tamna pozadina, cak i u meniju se vide, kad je spojeno SCART-om. Preko HDMI-ja nema nuspojava. Ajde, dobro je i izdrzao, sigurno 5 godina ako ne i više.

dukee 06.09.2015. 11:56

Ima tko iskustva sa Tcom optikom i MaxTv? Jel ljepsa slika nego preko ADSLa? Dali na postojecu brzinu optike dodaju propustnost za MaxTv ili koriste pustenu brzinu od optike?

Amdejac 06.09.2015. 12:31

Ne. MaxTV dobiva brzinu koliku treba dobit jer bi u protivnom trzao i smrzavao se. A sad jel bakar ili optika sasvim je sve jedno.

dukee 06.09.2015. 15:46

Znaci nista bolja slika na optici, tako dugo dok low bitrate pustaju na cijeloj platformi

QS 13.09.2015. 20:33

Nema tu low ni high bitrate - SD kodiranje je vise manje uniformno na svim platformama sa VBR kodiranjem od cca maksimalnih 3.4-3.6 mbit/sec (za sliku i ton skupa). Svi profili MAXtva ali i drugih operatera imaju rezerviran prioritetni "kanal" od cca 4 mbita da bi to sve radilo kako spada bez trzanja.

HD kodiranje je mrvu teže, oko cca 9 mbit/sec i ima "kanal" od nekih 10 mbita.

Caka je u tome što vi možete imat i terrastream od gigabita i opet će vam SD kanali ići do max 4 mbita a HD kanali do 10 - to je jednostavno tako :)

Mirkopoter 19.09.2015. 23:45

Imam pitanje.. uzeo bi MaxTV ali preko satelita. Dakle, prvo, kakva su iskustva s time, čujem da se slika gubi prilikom baš žešćih oborina oluja itd onako ukratno mišljenje onog tko to koristi.

Drugo, ako imam antenu izašlo bi me 35 kn mjesečno prvih 9 mjeseci i onda 66 kn mjesečno a ako nemam antenu onda 1kn prvi mjesec i onda 66kn + 25kn(za antenu). Jel se isplati uzet antenu preko njuškala pa si to sredit nekak?

Forace 19.09.2015. 23:51

Osobno to ne koristim ali sam namještao jednom i onako ... ako imaš optičku vidljivost prema satelitu pretpostavljam da bi bilo u redu, sad ako imaš susjede okolo i tako to ... onda je malo tricky pronać satelit i dobit signal.

Recimo samo da sam se sjetio kako je to nekada bilo tražiti satelite :).

Amdejac 20.09.2015. 16:15

Citiraj:

Autor Forace (Post 2829500)
Osobno to ne koristim ali sam namještao jednom i onako ... ako imaš optičku vidljivost prema satelitu pretpostavljam da bi bilo u redu, sad ako imaš susjede okolo i tako to ... onda je malo tricky pronać satelit i dobit signal.

Recimo samo da sam se sjetio kako je to nekada bilo tražiti satelite :).

A pogotovo Thor na 0.8 zapadno i još je trebalo glavu okrenut pod neki čudan kut. :) To su bila vremena.

Prezime 20.09.2015. 16:33

Citiraj:

Autor Mirkopoter (Post 2829498)
Imam pitanje.. uzeo bi MaxTV ali preko satelita. Dakle, prvo, kakva su iskustva s time, čujem da se slika gubi prilikom baš žešćih oborina oluja itd onako ukratno mišljenje onog tko to koristi.

To mozes cuti od ljudi sa neadekvatnom opremom. Sa 1m antenom i pristojnim LNB-om signal se u nasim krajevima ne gubi ni po zescim snjeznim olujama.

carnage88 20.09.2015. 17:24

Antena mora biti podešena u milimetar, te tanjur mora biti kvalitetan, ove zadnje što su postavljali bolje da ne pričam, treba ih pigat poprilično da bi se dobila željena jačina i kvaliteta signala. Uglavnom kad se složi maksimalni signal onda nema straha od gubitka slike kod nevremena osim ako su solarne oluje ili neki ekstremi.

Mirkopoter 20.09.2015. 19:14

A šta preporučate, kao što sam rekao izašlo bi me 35kn mjesečno prvih 9 mjeseci što je super jeftino AKO bi imao svoju antenu a naravno kad bi kupovao gledao bi da kupim neku kvalitetniju i pretpostavljam da bi je morao sam ugradit, namjestit, poštelat itd, nebi mi oni to napravili kad bi mi uređaj donosili?

Btw što je to LNB?

Amdejac 20.09.2015. 21:54

A jel problem upisat u google.
https://www.google.hr/search?q=lnb&n...w=1920&bih=971

Mirkopoter 21.09.2015. 16:35

A jbg, nisam ni razmisljao. Hvala.

Ako netko jos ima kakvih konkretnih informacija o onome gpre sto sam pitao neka slobodno napise bilo sta vezano uz to kupovanje antene itd

carnage88 22.09.2015. 01:49

To bi se trebalo sa njima dogovoriti, jer oni imaju tu ponudu da u paketu dobiješ gratis antenu il moguće da ju u paketu otplaćuješ ugl ako si njihov korisnik sa više njihovih "proizvoda" onda ti daju svakakve pogodnosti, pitaj ih tako ti je najbolje.
Inace ima i nešto što se zove card shering ne znam previše o tome al ako si voljan kupit opremu onda će ti to biti korisno.

Mirkopoter 22.09.2015. 08:10

Meni je receno a i procitao sam da 1. Ako imam svoju antenu i 2. Ako uzimam od njih antenu znaci nema nigdje gratis jer u prvom slucaju imas svoju i dobijes njihov prijemnik ali njega ne otplacujes niti ista a u drugom slucaju naravno otplacujes antenu. Imam ja i telefon i internet kod njih ali nazalost satelitska tv ne ide u max3 paket tako da pogodnosti nema.

Btw imam neku antenu doma pa cemo vidjet valja li ista. Mene samo buni to podešavanje antene u milimetar, valjda bi mi oni moju antenu trebali namjestit tocno, nebi valjda rekli "tvoja antena, ti si namjesti", ne tim rijecima ali tog tipa.

Buger 22.09.2015. 14:27

Dobio sam dobru ponudu za maxtv i mislim da sam se malo zaletio. Uglavnom slika je katastrofa, a u osnovnom paketu nema prijenosa lige prvaka, pa sad razmišljam da raskinem ugovor. Postoji li mogućnost raskida ugovora unutar 14 dana od instalacije usluge?

Mirkopoter 22.09.2015. 14:40

Zasto ti je slika katastrofa, imas preko satelita?

Buger 22.09.2015. 15:05

Ne, običan maxtv, Iptv

Imam LCD 100 cm koji gledam s 2,8 m i slika je užas

fran123456 22.09.2015. 16:02

Citiraj:

Autor Buger (Post 2830477)
Postoji li mogućnost raskida ugovora unutar 14 dana od instalacije usluge?

Da, od datuma pocetka pruzanja usluge. Pismenim putem, nisam siguran jel potreban sken osobne.

Mirkopoter 23.09.2015. 17:47

Valja li išta antena od nekih 80-ak cm?

Prezime 23.09.2015. 18:15

Ako mislis na dimenziju, ima vrlo kvalitetnih i totalnih odrona u toj dimenziji ;)

Sa kvalitetnom 80cm antenom i kvalitetnim LNB-om uredno gledam MaxTv Sat u viksi na moru. Signal je uredan i za vrlo kisnog vremena. Kakav je za snjeznih oluja (najgora situacija) - ne znam.

Mirkopoter 23.09.2015. 18:39

Triax piše i još nešto CATV. Dobio sam ju od poznanika pa ono, nit se razumijem niti išta a rekao mi je dati i nekakav LNB.

Prezime 23.09.2015. 21:04

Bez da tu antenu i LNB isprobas, neces nista vise saznat...

Mirkopoter 23.09.2015. 21:39

Citiraj:

Autor Prezime (Post 2831108)
Bez da tu antenu i LNB isprobas, neces nista vise saznat...

A kako mogu isprobat to bez da tražim priključak za SAT tv?

Prezime 23.09.2015. 22:07

Pa lijepo i jednostavno. Instaliras tu antenu s tim LNB-om, usmjeris ju na satelit Eutelsat 16°E i vidis kakav ti je prijem.
FYI, osim MaxTv-a na tom se satelitu emitira cca 800 programa, a od toga su slobodni za gledanje (free to air) njih cca 150. Ako te slobodne programe mozes uredno gledat, onda ces sigurno moci gledat i programe MaxTv-a.

Mirkopoter 23.09.2015. 22:28

Ali treba mi nekakav prijemnik jelda?

Mislim logično da treba ali opet glup sam za te stvari.

Prezime 23.09.2015. 23:59

Trebas sat prijemnik, naravno, ako nemas tv sa satelitskim tjunerom ;)

Mirkopoter 24.09.2015. 06:38

Cak i imam nekakav sat prijemnik, ajde probat cu pa cemo vidit.

Daj mi samo reci za ovo usmjeravanje prema satelitu, kako cu znat gdje je on i kako pogodit bas u njega?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger