PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Huawei mobiteli (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=248952)

zvonac 13.04.2018. 12:58

https://gavinsgadgets.com/2018/04/13...uawei-p20-pro/
Tip dobre fotke radi sa P20Pro

kassad 13.04.2018. 13:06

Ova vanjske slike, jel se to meni čini, ili to vuče malo na pink ?

sinisa1989 13.04.2018. 14:41

Citiraj:

Autor kassad (Post 3183781)
Ova vanjske slike, jel se to meni čini, ili to vuče malo na pink ?

https://www.youtube.com/watch?v=9ObJElQvrZo
Ovo je već Mar ranije postavio. Tu se vidi daj purple efekt.

Gabre 13.04.2018. 16:06

Citiraj:

Autor kassad (Post 3183781)
Ova vanjske slike, jel se to meni čini, ili to vuče malo na pink ?

ne malo, nego vrlo ocito. :nono: steta.

Jedino sto mu priznam je taj Night mode koji se moze koristiti i po danu u uvjetima velikog kontrasta pa izvuce detalje u sjeni.
Koristi sve senzore, stacka slike i onda procesuira u jednu fotku. Vrlo zanimljiv pristup i jako efektan, mislim da bi se i drugi trebali toga uhvatiti.

coconut 15.04.2018. 09:53

Da si dodatno zakomplicira život, Huawei je odlučio izbaciti (još jedan) flagship - Honor 10, koji će imati od svakoga ponešto
https://www.xda-developers.com/honor...ilters-camera/

trouble 15.04.2018. 13:06

Zašto bi zakomplicira? Honor iako pod okriljem Huaweia je zasebni brand i izdaju nastavak prošlogodišnje devetke. Naravno dobro oklještarene :)

Dottore 15.04.2018. 17:12

Očito da kolegi Cocountu dosadno pa odlučio udomačiti u Huawei temi tipa pljuvačnice.

Ali na žalost, pošto je moderator i ne može ni dobiti kartone.

coconut 15.04.2018. 17:17

Nije pljuvačnica nego racionalno razmišljanje - imaš 3 mobitela koji slično izgledaju, imaju slične karakteristike (čipset, kamera,...), a različitu cijenu. Razlikuju se samo u imenu: jedan je Mate, drugi je P, a treći Honor. Zašto kupiti najskuplji od tih 3, ako najjeftiniji ima skoro sve isto?
Nije li to nelogična poslovna politika?

zalman1 15.04.2018. 17:24

Citiraj:

Autor coconut (Post 3184347)
Nije li to nelogična poslovna politika?

Forumaš na jednom forumu iz hrvatske propitkuje poslovnu politiku ogromne svjetske kompanije koja okreće milijarde i predvodi tržište mobilne tehnologije.
Za nepovjerovat.

Pusti ti njihovu poslovnu politiku, oni nek štancaju telefone, a ti kupi onaj koji je najjeftinji ako si već zaključio da su isti.

trouble 15.04.2018. 17:27

Ključno je "skoro sve isto". Zato što svaka roba ima svog kupca. Tako isto imaš Wolkswagen, Audi I Škodu. Skoro je sve isto,motor ko Kirin 970....a opet različito. Koliko znam Honori nemaju amoled,Leica kamere, SuperCharge,Gorillu...ako očeš te goodise ići ćeš na Huawei, ako očeš proći jeftinije i te stvari ti nisu bitne...uzeti ćeš Honor. Čista logika ponude i potražnje.

Dottore 15.04.2018. 17:44

Citiraj:

Autor coconut (Post 3184347)
Nije pljuvačnica nego racionalno razmišljanje - imaš 3 mobitela koji slično izgledaju, imaju slične karakteristike (čipset, kamera,...), a različitu cijenu. Razlikuju se samo u imenu: jedan je Mate, drugi je P, a treći Honor. Zašto kupiti najskuplji od tih 3, ako najjeftiniji ima skoro sve isto?
Nije li to nelogična poslovna politika?

To nisu ipak racionalno razmišljanje. Ipak te smeta što piše Huawei, činjenjica da nisi svjestan u kojem tonu pišeš upravo u ovoj temi pa onda pokušavaš opravdati na drugačiji način. Nisam te u ovom čas napao nego primječujem što se dešava.
Zašto onda uzimaš Samsung S9 kad želiš jeftino? Je li to zapravo racionalno razmišljanje ili pretjerivanje preko firme? Poslovna politika na privatno. Tipa ja bi ovo, ono, to...

coconut 16.04.2018. 08:28

Huawei mi ne smeta, ali želim i mogu si priuštiti bolji mobitel. Jer za mene je S9 bolji mobitel od P20P. Ne slažete se s time? Vaš problem.

Što se tiče usporedbe VW, Škoda, Seat & co. usporedba i stoji i ne stoji. Npr. Seat Arosa je bio eksperiment na kojem su našli dosta problema. Ispravili su ih i izbacili na tržište VW Lupo. Friški primjer: Seat Ateca i VW T-Roc nisu isti auti. Ateca ima stražnji kruti ovjes, a T-Roc ima. Zato Ateca košta manje od T-Roca.
S druge strane, ima primjera na netu gdje se jasno vidi da su u Škodi VW motori na kojima je preko VW amblema nakeljen Škodin.

Sinac 16.04.2018. 10:20

Citiraj:

Autor coconut (Post 3184502)
Huawei mi ne smeta, ali želim i mogu si priuštiti bolji mobitel. Jer za mene je S9 bolji mobitel od P20P. Ne slažete se s time? Vaš problem.

Što se tiče usporedbe VW, Škoda, Seat & co. usporedba i stoji i ne stoji. Npr. Seat Arosa je bio eksperiment na kojem su našli dosta problema. Ispravili su ih i izbacili na tržište VW Lupo. Friški primjer: Seat Ateca i VW T-Roc nisu isti auti. Ateca ima stražnji kruti ovjes, a T-Roc ima. Zato Ateca košta manje od T-Roca.
S druge strane, ima primjera na netu gdje se jasno vidi da su u Škodi VW motori na kojima je preko VW amblema nakeljen Škodin.

Stari moj, daj molim te malo smanji doživljaj. Sad si zaglibio s usporedbom s autima a kolega ti pokušava reći da za raspravu moraš imati argumente. Ovo tvoje svodi se na "sviđa mi se/ne sviđa mi se" i nema potrebe javno nas obavještavati da ti je S9 bolji od Huaweia a da ne navedeš niti jedan argument. Daj si truda pa napiši kao što si napisao za aute, mislim ono, nadrobiš 4-5 rečenica o autima a nula o mobitelu.

Neo-ST 16.04.2018. 11:09

Koliko sam skužio, S9 jedino bolje šta ima je stabilizacija u videu...u 4K...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

sinisa1989 16.04.2018. 11:29

Citiraj:

Autor coconut (Post 3184502)
Huawei mi ne smeta, ali želim i mogu si priuštiti bolji mobitel. Jer za mene je S9 bolji mobitel od P20P. Ne slažete se s time? Vaš problem.

To što je za tebe bolji mobitel, ne znači da je i u praksi bolji mobitel. Svatko preferira nešto drugo, prema tome si posloži prioritete i shodno tome odabere "bolji" mobitel. Ovo što si ti izjavio je isključivo subjektivni dojam. Ako gledamo objektivno neke feature mislim da S9 i nema neku prednost.

1. Kamera, Huawei malo faila u obradi i zato se u nekim uvjetim pojavljuje onaj ljubičasti efekt.
2. Autonomija, mislim da S9 tu nema što tražiti
3. Performanse, ne znam kakav je Huawei, ali S9 tu baš i nije neko mjerilo performansi. S9 možda je najbolji/jedan od boljih Samsung mobitela, ali u globalu, no no.
4. Ostali featurei - svaki ima ponešto i tu su manje više podjednaki.

Ako je tebi Samsung bolji, kupi ga. Nitko te ne neće spriječiti u tome. Ali davati "minuse" Huaweiu prema serijama/nazivu i sl. stvari je malo bezveze.

Tataki 16.04.2018. 11:51

Mislite li da na Huawei P20 Pro treba staviti zaštitno staklo za ekran?

coconut 16.04.2018. 12:01

Nigdje nisam rekao da je Huawei loš. Meni je kamera vrlo bitna stavka kod mobitela i ja mislim da je u tom pogledu S9 bolji. Prvenstveno mi služi za snimanje koncerata što podrazumijeva smanjenu svjetlost i puno kretanja.

Ono što ne razumijem je poslovna politika po kojoj nudiš više mobitela sličnog izgleda i performansi i različitih imenaza različitu cijenu. Po meni, trebalo je razdvojiti serije tj. više ih diferencirati. Vrhunska kamera i čipset trebaju biti u flagshipu, ali ne i u midrange mobitelu.

Ako mi netko ponudi dva mobitela sličnih karakteritika, ali različite cijene, ja bi uzeo jeftinijeg jer ne vidim razloga zašto plaćati istu stvar skuplje. Kako će se taj mobitel zvati mi je 'zadnja rupa na svirali'.

partwish 16.04.2018. 12:06

A da promijenimo ime teme u Samsung vs Huawei :D

trouble 16.04.2018. 12:26

Citiraj:

Autor coconut (Post 3184502)
Huawei mi ne smeta, ali želim i mogu si priuštiti bolji mobitel. Jer za mene je S9 bolji mobitel od P20P. Ne slažete se s time? Vaš problem.

Što se tiče usporedbe VW, Škoda, Seat & co. usporedba i stoji i ne stoji. Npr. Seat Arosa je bio eksperiment na kojem su našli dosta problema. Ispravili su ih i izbacili na tržište VW Lupo. Friški primjer: Seat Ateca i VW T-Roc nisu isti auti. Ateca ima stražnji kruti ovjes, a T-Roc ima. Zato Ateca košta manje od T-Roca.
S druge strane, ima primjera na netu gdje se jasno vidi da su u Škodi VW motori na kojima je preko VW amblema nakeljen Škodin.

Kaj tebe baca dragi moj. Poanta ti je da se radi onoliko proizvoda koliko istraživanje pokaže da se mogu prodati.

A sa seatima i trocovima uopće ne znam šta pričaš ti.

Ko boli stojko što su Seat i troc nisu isti auti....normalno da nisu. Nije ni golf ni A3 isti auto. Poanta je da imaju iste motore iste elektronike a često i iste ovjese....u ostatku se razlikuju. Dizajn, audio sustav, svjetla....i prodaju se svi.

Tako i mobiteli na Huawei platformi. Mate 10 nije isti mob ko Honor view 10 isto što Troc i Seat nisu isti auti.

Nisu ni Mate 10 ni P20 pro.

zvonac 16.04.2018. 12:39

Citiraj:

Autor coconut (Post 3184574)
Nigdje nisam rekao da je Huawei loš. Meni je kamera vrlo bitna stavka kod mobitela i ja mislim da je u tom pogledu S9 bolji. Prvenstveno mi služi za snimanje koncerata što podrazumijeva smanjenu svjetlost i puno kretanja.

Ono što ne razumijem je poslovna politika po kojoj nudiš više mobitela sličnog izgleda i performansi i različitih imenaza različitu cijenu. Po meni, trebalo je razdvojiti serije tj. više ih diferencirati. Vrhunska kamera i čipset trebaju biti u flagshipu, ali ne i u midrange mobitelu.

Ako mi netko ponudi dva mobitela sličnih karakteritika, ali različite cijene, ja bi uzeo jeftinijeg jer ne vidim razloga zašto plaćati istu stvar skuplje. Kako će se taj mobitel zvati mi je 'zadnja rupa na svirali'.

Odlaziš previše u širinu odnosno udaljavaš se od teme, a trenutno je sad aktualan P20Pro na ovoj temi, bar kolko sam vidio..

Ovdje u tvom slučaju je stvar jasna, kupiš S9 ak ti treba za snimanje, naravno da P20Pro tu kiksa, zasad..
Al opet velim, treba pričekat kom se ne žuri kod kupnje moba, da vidimo kak bu Huawei to sredil i da baš ne sredi kak treba, ponuda je široka i za svakog se nekaj nađe na tržištu..

A što se tiče cijene, pa nije zacementirana, past će i cijena dolje, neće dovijeka bit 6.5tkn, ovima naravno kojima se žuri, neće čekat pad cijena nit da huawei izbaci ispravljeni firmware, oni odmah kupuju P20pro i za njih ne vrijedi ovo gore napisano:D

coconut 16.04.2018. 15:06

Obzirom da sam i službeno postao najveći trol u ovoj temi, proglašavam EOD (do daljnjega).

Dottore 16.04.2018. 17:57

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 3184551)
Koliko sam skužio, S9 jedino bolje šta ima je stabilizacija u videu...u 4K...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

Ja ih primječujem da trza u milisekundama. Pričam opčenito nakon dva tjedna korištenja ( bez obzira unutarnja memorija i brze microSD uhs-I) Eh da, nitko još nije izjavio kompatibilnosti orginalne Samsung S9/S9 + punjače isključivo proizvedene 2 i 3 mj 2018. - jednostavno odbija puniti druge modele/marke. Već sam izjavio i nitko nije doživio za ozbiljno. Ali, bitnija je pljuvačnica po Huawei , smiješne usporedbe S9 vs P20 pro a nitko ne spominje P20 - u prazno. Već u ovoj temi izmješano brdo gore i dolje. Pa onda trollanje S7 bolji od P20pro u fotografiji. Iskreno, vauu..

Za Cocounta nemam riječi.

Gesendet von LG-H930 mit Tapatalk

xlr 16.04.2018. 18:11

Ajmo ovako, sto vi mislite s kojim mobom mozemo/smijemo usporediti zadnji i aktualni Huawei? Samo nemojte reci Nokia 3310

Moto001 16.04.2018. 19:09

Takav još nije izašao:D ćeka se S10:) možda G7:)

Full Throttle 16.04.2018. 21:04

Bacil sam oko na P20 Lite. Prvo sam htel uzeti A1 ili novi A2 zbog android one i bang for the buck, al su mi jednostavno preveliki za moj ukus.

P20 Lite mi je na granici.
Vaša mišljenja, dal se isplati mob za te novce?

dekky 16.04.2018. 22:38

Mate 10 - ne mogu promijeniti viber zvuk notifikacije. Kad tapnem u menu zvuka pojavi mi se nešto drugo. Ima ko sličnih problema?

coconut 17.04.2018. 05:36

@full throttle
Koji novac? Nisi naveo o kojoj se cifri radi.

Full Throttle 17.04.2018. 08:07

P20 Lite košta oko 2600 kn

coconut 17.04.2018. 09:06

U trgovini? Jer na oglasniku ih ima i jeftinije (već od 2.000kn).

Full Throttle 17.04.2018. 09:23

Ma ok. Ja bi ga u svakom slučaju kupio za 2 soma. Njuškalo ili trgovina...

ruki31 17.04.2018. 10:13

Citiraj:

Autor Full Throttle (Post 3184748)
Bacil sam oko na P20 Lite. Prvo sam htel uzeti A1 ili novi A2 zbog android one i bang for the buck, al su mi jednostavno preveliki za moj ukus.

P20 Lite mi je na granici.
Vaša mišljenja, dal se isplati mob za te novce?

i ja ga imam u planu uzet, svida mi se skroz kolko sam uspio s njim tam se poigrat par minuta u ducanu... ako ga uzmes prije mene svakako javi dojmove :D

coconut 17.04.2018. 10:14

Za 2k kn se isplati. 'Granicu boli' bih stavio na nekih 2.400kn.

Full Throttle 17.04.2018. 11:14

Jedino kaj mi je upalo u oci da nema nikakav screen protection. Kolko je to bitno ak bi stavil foliju na ekran?

coconut 17.04.2018. 11:51

O tome imaš 100 različitih mišljenja. Ja svoje mobitele obavezno stavljam u zaštitno kućište, a na ekran foliju ili kaljeno staklo.

trouble 17.04.2018. 12:46

AK je glass back ili ćeš trpjeti ogrebotine od dana prvog ili ćeš staviti kurton

Full Throttle 17.04.2018. 15:53

Odostraga obavezno ide zaštita.
Nije me briga za ogrebotine, al šanse da mi ne padne su nikakve.

coconut 18.04.2018. 10:53

Eto rivjua P20
https://www.gsmarena.com/huawei_p20-review-1749.php

trouble 18.04.2018. 11:49

Ah ta cijena....sretno im bilo.

Gabre 18.04.2018. 17:28

Citiraj:

Autor coconut (Post 3185326)

Citiraj:

Autor trouble (Post 3185353)
Ah ta cijena....sretno im bilo.

ovo moras biti stvarno ljubitelj Huawei telefona
malo jeftiniji od S9 koji je ipak puno kompletniji uredjaj od ovoga.

Neo-ST 18.04.2018. 17:49

Platio bih ga i više od S9, samo da izbjegnem taj lag i bloatware.

:roller:
__________________
Sent from my mobile using Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger